Прескочи до съдържание

Бързи въпроси за Италия?


micobg

Препоръчани мнения

Може да се използува Фликбус от автогарата .Аз също съм пътувала предимно с влак обаче. Веднъж взех автобус до Бреша от летището,но не помня на коя фирма. Беше точно през зимата ,валя ме такъв дъжд там,че почти нищо не видях!

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Интересно ресторанче е това https://ristorantemomi.it/

Не е точно в Комо, по пътя за Белведере в дясно точно на брега с уникална гледка.

Открих го случайно преди 7 години през лятото жената имаше рожден ден и търсехме място за обяд . Реших че ще е на брега и тръгнахме в посока Белведере по пътя , забелязахме отбивка с табелка за ресторант и се спуснахме, пътчето е тясно 2 коли не могат да се разминат има завои на 180 градуса на места ги вземах с маневра ( бяхме с октавия комби) . Добре че е еднопосочно за да се излезе на главния път се продължава напред. Менюто и цените може да ги видиш на сайта. 

 

Там имахме забавна случка със скандинавци мъж и жена на възраст  около 60те, ако не се лъжа които си поръчаха кафе американо ( демек кофа) и бургер. Такова нямаше в менюто и се съгласиха на капучино и плато с прошуто и фокача. Сервитьора ги гледаше като отровен как си правеха сандвич с прошутото а ние гледахме изумени как зарязаха половината плато с деликатесни меса.

ПС на сайта локацията не е съсем точна е тук се намира https://maps.app.goo.gl/NEwkHC8Zj8m8v1VBA

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нормално ли е да ми искат лични данни, включително и снимки на лични карти за настаняване в един апартамент в Милано, за плащане на градската такса и съответно допускане до апартамента?

Връзка към коментар
преди 3 минути , Дидко каза:

Нормално ли е да ми искат лични данни, включително и снимки на лични карти за настаняване в един апартамент в Милано, за плащане на градската такса и съответно допускане до апартамента?

На мен досега всички са го искали по апартаменти в различни райони. Подават данните на полицията.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Argentique каза:

На мен досега всички са го искали по апартаменти в различни райони. Подават данните на полицията.

Значи е ОК, тъй като е през външен линк всичкото това и за това се усъмних. Благодаря!

Връзка към коментар
преди 5 часа, Дидко каза:

Нормално ли е да ми искат лични данни, включително и снимки на лични карти за настаняване в един апартамент в Милано, за плащане на градската такса и съответно допускане до апартамента?

При последното посещение във Флоренция ми пратиха линк за чекин където освен въвеждането на личнтите карти трябваше да се плати градската такса.

Връзка към коментар
преди 21 минути , DGTG каза:

Тези данни при резервирането ли ви ги искат? На мен са ми искали, но на място, вече при настаняването.

В деня или ден преди настаняване. И линкове съм попълвала, и селфита съм си правила от летище с паспорт в ръка :biggrin: и вместо физически ключ съм получавала линк в телефона, който при натискане отвън пред вратата на апартамента отключва някак въпросната врата. :biggrin:

Но това е в случаите на self check in без присъствието на домакина. Ако е там, ми снима документа с телефон. Първо и аз попитах няколко пъти, но казаха, че е изискване от властите, което почти всички спазват стриктно. В хотел с рецепция съм била 1-2 пъти, а в такива апартаменти или B&B над двайсет и е сходна схемата.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 19.12.2023 г. в 18:57, r_nikolov1 каза:

Едно бързо въпросче: обмисляме първият уикенд през януари (петък-неделя) да отидем в Рим. Нали всичко (и зебележителности) работи тогава? Да не съм изпуснал нещо… 😀

По принцип музеите почиват в понеделник, но хвърлете едно око на сайтовете на забележителностите, които искате да посетите. Там е информацията е най-меродавна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 19.12.2023 г. в 18:57, r_nikolov1 каза:

Едно бързо въпросче: обмисляме първият уикенд през януари (петък-неделя) да отидем в Рим. Нали всичко (и зебележителности) работи тогава? Да не съм изпуснал нещо… 😀

Ако искате да посетите Колизеума е добре да си вземете предварително билети. На 7ми няма да работи, празнуват Богоявление.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

За Колизеума са отворили и тази каса 

https://maps.app.goo.gl/UFFG92YdShbBcNm3A

Няма опашки на нея, на 18.12 бяхме там в 8.55, тя отваря в 9 и бяхме първите. Взехме билети за веднага. Така че може и така да си решите проблема с Колизеума.

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 18.12.2023 г. в 17:30, Климент каза:

Интересно ресторанче е това https://ristorantemomi.it/

Мамма мия! Като гледам "нормалните" цени на това ресторантче - че то някои неща от това меню даже в Швейцария са по-евтини!  А извинете, колкото и да е белла Италия, 'ич даже не е като Швейцария. Ама, по вкус и по цвет, товарищи нет, както е известно  🙂

Връзка към коментар
преди 4 часа, infectedmushroom каза:

С какво най-добре да се стигне от Бари до Алберобело и Остуни ?

Има регионални влакчета. На гарата в Остуни има шатъл, съобразен с влака, който те качва до града.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Аз пък сигурно ще скандализирам аудиторията, защото пиците там не харесаха нито на мен, нито на никого, когото съм водила. При мен причината е многото тесто. Освен това дават много големи парчета и не можеш да си вземеш по-малко, а накрая сметката е като в нормална пицария със сервитьор.

Но витрината изглежда добре, продуктите са хубави, блъсканицата е забавна и ако бързаш, е вариант. :smile3:

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 31 минути , Argentique каза:

Аз пък сигурно ще скандализирам аудиторията, защото пиците там не харесаха нито на мен, нито на никого, когото съм водила. При мен причината е многото тесто. Освен това дават много големи парчета и не можеш да си вземеш по-малко, а накрая сметката е като в нормална пицария със сервитьор.

Но витрината изглежда добре, продуктите са хубави, блъсканицата е забавна и ако бързаш, е вариант. :smile3:

 

Не ме скандализираш, и аз мисля че сме минавали и не ни се е приисквало да седнем. Ама като чуя Бергамо, все се сещам, че не съм ходила в магеланската и все не помня, че сама съм си решила така :blush:

Имахме си наша любима на парче по пътя от гарата нагоре, ама последно не работеше и страдахме. А сега посред зима по-добре на топло и за дълго да хапва човек. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Преди време имахме сбирка с няколко нощувки в Бергамо, но заради пристигащо следобед другарче от друга дестинация изпускахме свещения час на обяда, след който всички ресторанти затварят, а магеланската пицария беше в ремонт.
Понеже кулинарният туризъм за всички присъстващи беше много важен, тук намерих рядко заведение без следобедна почивка (мисля, че беше от @jul) в центъра на Чита Алта – Circolino Città Alta. Намира се в бивш затвор, но при нас все още ставаше и за навън. Хич не беше лошо.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

@Argentique дааа, на нас го бяха препоръчали от настаняването, че там ходят много местни /така и беше, туристи никакви/, че цените са съвсем прилични и имат обедно меню с паста, основно и винце на много приятна цена. За мен да си взема меню /но не туристическо/ винаги е отлична идея, защото пробвам неща, което са сготвени за деня и иначе не бих се сетила изобщо да поръчам, понеже често не са ми и познати.

Ама затвор ли беше или някаква институция - не помня 😏

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 47 минути , jul каза:

 

Ама затвор ли беше или някаква институция - не помня 😏

С гугъл преводача в техния сайт излиза - бивш манастир, превърнат в затвор (очевидно също бивш :smile3: ).

 

Screenshot.png.227efe7948061387f0cddfe06baadd6c.png

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

В средата на март около Неапол дали се е раззеленило? Мислехме да отидем до Чинкуе Тере, но прочетох, че корабчетата не са тръгнали. Колебаем се между Неапол, на север от Рим до Перуджа и Емилия Романа. Като на последното ще е най-студено вероятно.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, lesy каза:

В средата на март около Неапол дали се е раззеленило? Мислехме да отидем до Чинкуе Тере, но прочетох, че корабчетата не са тръгнали. Колебаем се между Неапол, на север от Рим до Перуджа и Емилия Романа. Като на последното ще е най-студено вероятно.

Бил съм след 20 март и си е доволно зелено. Хладно беше, но приятно и беше сухо, което беше най-важното. Става въпрос за Неапол и амалфийския бряг.

Може да провериш ТУК какво е било времето през годините.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.