Прескочи до съдържание

Неапол за 7 дни


Petya

Препоръчани мнения

За спане в Неапол подкрепям за района до Ботаническата градина. Отсядала съм в https://www.booking.com/Share-YPdvCD  - B@B Foria 210, отлично беше и сравнително евтино.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Спала съм в Рамада до жп гарата. Нямам забележки. Самия площад не е стряскащ, нормален италиански гаров площад.

За невярващите за неприятните потайности на Неапол, бих предложила да тръгнат от лъскавите улички около Трибунале, напряко към гарата. Веещите се гащи са най-малко притесняващото. 

Неапол предлага хубави места за разглеждане, вкусна храна, но трябва да приемем, че ще видим и доста мръсотия, жилища-барутници, по-зле от нашите цигански квартали, ако се движим по магелански, т.е. време си носа навсякъде.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани
На 31.10.2022 г. в 18:12, jul каза:

Понеже това е най-новата тема за Неапол, отелязвам няколко неща.

Вярно, че бяхме за кратко, но Неапол се оказа ПО- от представите ми и не остана време да обикаляме извън него. То и само за Неапол не стигна времето. 

Никъде не съм виждала такива опашки за храна - за сядане, за взимане, за всичко. Всъщност не очаквах и толкова много хора в този сезон.

За Cappella Sansevero така и не успях да купя предварително билети, а схемата беше малко странна. На сайта пише, че продават на място a few free tickets, което изобщо не е вярно - стотици билети продават. Но продават само за същия ден и трябва да се наредиш пред офиса около 8 часа /отваря в 9/. Ние отидохме към 8,10 и бяхме към стотния номер. След нас опашката беше поне още 400 човека, не знам колко от тях са купили. Предишния ден отидохме малко след 11ч. и бяха свършили.

Sorbillo на крайбрежната. Наистина много хубави пици, но ни изненадаха със сметката. Че пиците са над 2 пъти по-скъпи от други места се вижда в менюто, както и копертото 2,50. Изненадата дойде със сметката, където над копертото имаше и 12% сервиз върху цялата сметка, което никъде го няма /освен в коментарите в трип-а/. Ако трябва да съм честна, на другите места пиците изобщо не бяха по-лоши. В две от траториите стана ясно, че е cash only чак след като бяхме консумирали. А бяха в историческия център, доста оборотни. Та си трябва кеш. 

Другото, което се размина с представите ми, е че е много мръсно и пълно с отрепки. Вярно, че ползвахме трансфери и не сме припарвали до гарите, но нищо кой знае колко шокиращо не видях, изобщо даже. Мръсотията по центъра се дължи на навалицата, която мята по улиците. Поради простата причина, че кошовете са или заключени, или преливащи /ако са отключени/. Но такава наслоена мръсотия и боклук, кой знае от кога трупана, като в Катания - не видях. 

Неапол мирише на пране 🙂 Отвсякъде висят прани гащи и чорапи, но явно с хубави препарати перат и мирише на чисто и хубаво. Не на канал, както мога други доста да изброя. 

Завършвам с това, че не мога да си представя някой да харесва Италия и да не хареса Неапол. Искрено се учудвам на хората, които само кацат и излитат тук, а после отпрашват по крайбрежието. Доста съвети четох и тук във форума да се прави точно така.

Подвеждащ пост за хора, които обичат да се потопят в живота на местните, а не ходят само по туристическите маршругти на града, според мен. Не искам да споря, а да предпазя от илюзии магеланци, които ще отидат за пръв път. А нека те си решат кое от Неапол да видят и кое да си спестят.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Bellaero каза:

Час и 15 мин по график е. Както и да го смятам, не знам колко се пътува от летището до града, гарата, влак от там, отива на повече време. Сега другият въпрос, да не се окаже, че Соренто е някакво курортно градче и да е тотално мъртвило.

Около три часа биха ни останали за Неапол.

Соренто е курортно градче, както и Позитано, което си е село. Била съм извън сезон, спокойно и приятно е, почти заспало. Можете да отидете още първия ден до Позитано. В събота пък да отидете до Амалфи и Равело., ще ви хареса. 
В Неапол има много за гледане и аз ще се върна да видя пропустатите места. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, Bellaero каза:

 

Пицарията не се вижда, пак е линк за морския ресторант.

Също от къде се купува билет за градски транспорт в 7:30 сабахлян? Автомати ли има или някакво място на летището?

Видях спирката на 182, много удобно за центъра.

Има мобилно приложение за билетите от градският. Потърсете го и си сложете. Предполагам и влаковете са вкарани, защото беше за областа Кампания.

Гратис не препоръчвам. Попаднах на проверка. Имаше и пич без билет. Нямаше разправия, просто слезе на следващата спирка и се насочи към банкомата ...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря на всички! Букнахме си хотел в Соренто с висок рейтинг и на прилична цена. Само времето да е с нас. Неапол си е там, някога ще го разгледаме за повече време.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.