Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2023: Правила, участие, срокове и коментари


Препоръчани мнения

преди 6 минути , master_of_germs каза:

Истината е, че тая година (в пълна тайна от @ven62) бях подел активна кампания за "магеланска инвазия с магарета" в календарите 😛 😉. Че доста съфорумци насъбраха качествен мат'риал. 😉. Ама явно не съм вербувал правилните хора, както ми доказваш с тая снимка. 😄

Ако знаех, и бях отскочила и до Ирландия, щеше да се набере мат'риЯл за цял магарешки календар. С или без знаме 🤣

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

@master_of_germs, тази ми снимка не е по правилата, защото е ретро, но сега цялата предстояща година ще се старая да събирам мат'рял за двайсетина календара. 😉

 

4х4 на два етажа.... Или еврибари на магарИ (така говорим в нашия вилает).

 

DSC_7210.JPG.5f8ddaccd2898f245fc06a9091031f32.JPG

  • Харесвам 3
  • Браво 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 25 минути , ivailo_radev каза:

Как съм го пропуснал тази година конкурса? Аз снимки нямам този път, ама даже и да гласувам пропуснах 😞

Все още може да се гласува, сега е втория кръг.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 часа, master_of_germs каза:

... бях подел активна кампания за "магеланска инвазия с магарета" в календарите 😛 😉. Че доста съфорумци насъбраха качествен мат'риал. 😉. Ама явно не съм вербувал правилните хора, както ми доказваш с тая снимка. 😄

Мен лично ме спря забраната за автопортрети! :biggrin:

  • Смея се 15
Връзка към коментар
преди 8 часа, Argentique каза:

@master_of_germs

4х4 на два етажа.... Или еврибари на магарИ (така говорим в нашия вилает).

 

DSC_7210.JPG.5f8ddaccd2898f245fc06a9091031f32.JPG

Да ти кажа, тоя израз (баш така произнесен) съм го чувал и от един местен гид в Египет. 😉

 

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, ivailo_radev каза:

Как съм го пропуснал тази година конкурса? Аз снимки нямам този път, ама даже и да гласувам пропуснах 😞

Не си пропуснал, ама гледай да не стане като миналата година 😉 😄

 

Иначе наблюдавам, че дотук изборният процес протича спокойно... Не се продават гласове, не се предлагат ни кебапчета, нито ром, да не говорим за медицински спирт... 

Пълна скука... (засега) 😉

 

 

  • Смея се 11
Връзка към коментар

Гледам да се въздържам с коментари, докато тече кампанията, но темата с магарета ме предизвика.

1. Снимката с магарето не влезе в шортлистата.

Аз не гласувах за нея, тъй като нещо ми липсваше.

Ще се опитам да обясня. Има пейзаж, животно (магаре) и магеланското знаме т.е. 3 компонента, но на мен ми липсваше четвъртия. Защо така @master_of_germs си пропуснал да сложиш величествения четвърти компонент. Можеше кралски/императорски да го инсталираш върху знамето или между ушите на клетото магаре. :smile:

Ако допуснем че всички компоненти имат еднаква значимост (тегла), няма как да гласувам за 3/4 от една снимка.😭

 

2. @Argentique, и аз имам едно магаренце (май от същата локация), но поради изброените от теб причини нямаше как да го представя за календарите.

Всъщност имаше и още една, чисто естетическа причина::wink:

 

6.jpg.f3f559898d1e66bd242d6b8a6be98872.jpg

  • Смея се 9
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , ven62 каза:

Гледам да се въздържам с коментари, докато тече кампанията, но темата с магарета ме предизвика.

1. Снимката с магарето не влезе в шортлистата.

Аз не гласувах за нея, тъй като нещо ми липсваше.

Ще се опитам да обясня. Има пейзаж, животно (магаре) и магеланското знаме т.е. 3 компонента, но на мен ми липсваше четвъртия. Защо така @master_of_germs си пропуснал да сложиш величествения четвърти компонент. Можеше кралски/императорски да го инсталираш върху знамето или между ушите на клетото магаре. :smile:

Ако допуснем че всички компоненти имат еднаква значимост (тегла), няма как да гласувам за 3/4 от една снимка.😭

 

2. @Argentique, и аз имам едно магаренце (май от същата локация), но поради изброените от теб причини нямаше как да го представя за календарите.

Всъщност имаше и още една, чисто естетическа причина::wink:

 

6.jpg.f3f559898d1e66bd242d6b8a6be98872.jpg

Какво сте задраскали в червено там? Да не е имало някаква пропаганда 😄

  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 33 минути , ivailo_radev каза:

Какво сте задраскали в червено там? Да не е имало някаква пропаганда 😄

Политическата коректност все още не изисква задраскването да става единствено със синьо-жълти ивици.:wink:

  • Харесвам 3
  • Смея се 7
Връзка към коментар

@neuromancer - забелязах, че за втория етап ги няма номерата на снимките от темата където са постнати самите снимки. Това малко затруднява гласуването. Дали е възможно да се добавят? Предишни години ги имаше. Благодаря. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Аз също го забелязах, но според мен вече е късно. Ще е несправедливо към вече гласувалите. Не че е от значение, но не е добре да се променя нещо почти в края на процеса.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не мисля, че е правилно просто. Трябва да се отбележи за промяна следващ път, но не и да се променя нещо вече зададено. А дали ще влияе на резултата-не знам. Аз например гласувах за 3 снимки от една държава, вместо за 2 както смятах, защото не бях сигурна, коя да игнорирам. А не може да се влезе втори път, както е отбелязано в правилата. Неприятно, но се намира решение. Но пък и промяна на изходните данни за мен е недопустима.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ама пак казвам, не става въпрос за промяна, нещо май не може да се разберем 🙂 ? Добавяне на кореспондиращите номера на снимките, за това говоря, не за промяна. 
Аз се обърках и гласувах за снимки, за които не исках да гласувам, защото нямаха номера. Освен това, някои от описанията на снимките тук в анкетата са различни от описанията в темата за снимките… 

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Травеолани каза:

@neuromancer - забелязах, че за втория етап ги няма номерата на снимките от темата където са постнати самите снимки. Това малко затруднява гласуването. Дали е възможно да се добавят? Предишни години ги имаше. Благодаря. 

Номерата не ми бяха толкова важни. Смути ме липсата на идентичност в заглавията на снимките между първия и втория етап. При близки по съдържание фотографии отварях втори екран, за да сравня и определя избора си. Не беше драма, само малко повече време.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Честно казано, като гледам общия брой гласували и с колко гласа са снимките на водещи места, или времето за гласуване се оказа малко, или агитацията (лицензираната, от страна на модераторите) трябваше да е доста по-активна 😉.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Времето беше по-малко от обичайното. Всъщност нямаше дори седмица. Много от магеланците в момента пътуват и не винаги може да гласуваш, когато пътуваш. Ние гласувахме по време на пътуване, а аз обичам обикновено да видя снимката не на телефон, а на екрана на компютър. А и беше объркващо доста липсата на номера+ започването на снимките за преглед отзад напред.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Много странно ми се вижда как са се разпредели гласовете в този кръг. Не съвпадат предпочитанията с предишния по никакъв начин. Поне на нашите снимки. Ама и на други виждам сериозно разминаване.

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , Lindt каза:

Много странно ми се вижда как са се разпредели гласовете в този кръг. Не съвпадат предпочитанията с предишния по никакъв начин. Поне на нашите снимки. Ама и на други виждам сериозно разминаване.

И аз това забелязах, според мен е от липсата на номера, много е объркващо...

Връзка към коментар
преди 3 часа, master_of_germs каза:

Честно казано, като гледам общия брой гласували и с колко гласа са снимките на водещи места, или времето за гласуване се оказа малко, или агитацията (лицензираната, от страна на модераторите) трябваше да е доста по-активна 😉.

 

 

Според мене модераторите си свършиха добре работата - както винаги!

Едва ли определеното време или липсата на номера са повлияли ... по скоро, който иска да гласува го прави.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.