Прескочи до съдържание

Размяна на коледни подаръци - сезон 2022


Mary

Препоръчани мнения

преди 12 минути , DaBo каза:

Боже, четейки за красива кутийка и си викам: край, вътре има касичка. 🤣

И аз това си мислееех 😄 вече съм с леко увреден мозък 😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение

@zvezda9001, аз ти благодаря за декемврийското настроение, многобройните изненади и не на последно място за пожеланията за слънчева Мадейра, които се сбъднаха. Е, от време на време и дъждец имаше, но самият остров носи незабравимо слънчево усещане🙂. Мен и съпругът много ни впечатли, още ни въздейства и чак не ни се ходи другаде🙂. Пожелавам ти скоро лично да видиш как е в Мадейра🤗

Поншата е тяхно традиционно питие. Уж е слабо алкохолно, но на третата те хваща😄. Тази в малката бутилчица определено няма да е като забъркана на място с хубав свеж сок и мед, но като отидеш, ще пробваш по-хубава😉

Помня, че миналата година имах в подаръка кивита, отгледани от теб. Затова реших, че и с цветя ще можеш да се справиш. Аз в това отношение съм зле и не мога да помогна със съвети. Черничките семена с оранжево са от Стрелиция/ Райска птица. Топлолюбиво е и от семе да цъфне дълго се чака, ако въобще хване. Заболя ме главата като четох какво трябва да се прави за отглеждането му, нооо… със сигурност ти си по-добра в градинарството. Не вярвам много на пакетчетата със семена за цветя, които продават, но друг избор нямах. Не беше удобно да изтръгна там готово цвете с корена😜😄. Дано поне някое от луковичните да стане. За всеки случай реших да подсигуря нещата с направеното от мен цвете🙂. Да те радва, да ти напомня за мен и за Мадейра, която те очаква🤗😍

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
  • Браво 4
Връзка към мнение

Не знаете нещо още по-смешно😛. Тази Коледа съм абонирана за касички. На служебното парти ми подариха познайте какво? -ами касичка 😂

B36CA56F-9F5D-42C9-9E10-6A45E9624695.jpeg.5924733513e39081fbdf1570f46ec30a.jpeg
И понеже в две касички да събирам пари е невъзможно за мен, мисля за някое друго приложение на кутията😄. Идеи?

  • Харесвам 9
  • Смея се 9
Връзка към мнение
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

Не знаете нещо още по-смешно😛. Тази Коледа съм абонирана за касички. На служебното парти ми подариха познайте какво? -ами касичка 😂

B36CA56F-9F5D-42C9-9E10-6A45E9624695.jpeg.5924733513e39081fbdf1570f46ec30a.jpeg
И понеже в две касички да събирам пари е невъзможно за мен, мисля за някое друго приложение на кутията😄. Идеи?

Абе за Мексико може и двете касички да ти потрябват 😄

  • Харесвам 3
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 1 час, ДиянаВ каза:

И понеже в две касички да събирам пари е невъзможно за мен

Едната за лева, а другата за евро ми се струва като соломоновско решение 🙂

  • Харесвам 6
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение

На 6-ти януари традиционно махам украсата вкъщи.

Помислих си веднага,че само @Crazy Horseоще не е получил магелански подарък.И дано скоро да го получи,за да завърши успешно,на сто процента размяната на коледни подаръци.

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря ви, че не сте ме забравили, мили магеланци. 🙂 Ами аз като най-непослушен магеланец, ще чакам най-много явно за моя подарък. От българския магазин просто ми казаха вчера, че още не е дошъл човекът им от България и толкова. Е, да се надяваме, че скоро и това ще стане. Веднага ще се похваля тук, разбира се.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, neuromancer каза:

аз затова не участвам, a ми се иска

моя подарък някъде към март месец би дошъл

Така е за съжаление - из цяла Европа ми получиха коледните картички, само в Бг още ги няма 😔 Изпратих ги на 3-ти декември.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

И част 3 от моя Коледен подарък 😊 Отново ме зарадва. 

Вчера бях до Speedy и те от офиса ми викат: ти пак ли не знаеш от кой ти е подаръкът..... и аз викам: Да, отново не знам от кой е. 😉

Само като ми казаха, че е от Пловдив и се сетих 😀

20230124_085436.jpg.dd6932c66647dca0ae2d7cbfbf5361e2.jpg

Много мило! 😉 Сърдечно ти благодаря @Marusinka 😉

  • Харесвам 12
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Иван Попов каза:

И част 3 от моя Коледен подарък 😊 Отново ме зарадва. 

Вчера бях до Speedy и те от офиса ми викат: ти пак ли не знаеш от кой ти е подаръкът..... и аз викам: Да, отново не знам от кой е. 😉

Само като ми казаха, че е от Пловдив и се сетих 😀

20230124_085436.jpg.dd6932c66647dca0ae2d7cbfbf5361e2.jpg

Много мило! 😉 Сърдечно ти благодаря @Marusinka 😉

🙂 от няколко години като си поръчвам коледните картички, си правя и по една коледна играчка за съответната година, да ми напомня най-важното, затова реших и за теб да направя. Надявам се няма да ме съдиш за плагиатство 😄 Тези две твои снимки от язовир Въча и от Шотландия много ми харесаха.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към мнение
На 24.01.2023 г. в 22:15, Marusinka каза:

🙂 от няколко години като си поръчвам коледните картички, си правя и по една коледна играчка за съответната година, да ми напомня най-важното, затова реших и за теб да направя. Надявам се няма да ме съдиш за плагиатство 😄 Тези две твои снимки от язовир Въча и от Шотландия много ми харесаха.

Няма да те съдя ти пък.... ни най-малко. 

Аз иначе още когато ги видях снимките и си викам това са само моите снимки 😁

Още веднъж благодаря за подаръците! 😍

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение

@Crazy Horse, скоро стават два месеца, откакто е пуснат подаъкът за теб.

Дали ще е удобно да провериш какво става? Все си мисля, че за толкова време трябваше да бъде доставен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Mary, какво да ти  кажа, Снежанке, имаш страхотна интуиция!

Тъкмо си получих подаръка!!!! Преди минута! И бързам да се похваля! Още веднъж ти благодаря за невероятната организация и радостта и емоциите, които донесе на всички!!!

 

Като най-непослушният магеланец едва днес си получих коледния магелански подарък от @funny! Ho, чакането си струваше! 

Получих голям кафяв кашон, който с нищо не се различаваше от другите кутии в местния български магазин. Но, някак си предчувствах, че ме чакат магелански изненади. Почти на бегом се прибрах вкъщи и започнах да разопаковам. Моята любима любопитна съпруга веднага се присъедини към ритуала с разкриването на магеланските коледни тайнства! От стандартния еконтски кашон изведнъж изникна изключително стилна червена кутия във формата на куфар с багажен таг MADRID/MAD за Crazy horse! Боже, какъв кеф, та това е за мен! 

Подаръците надминаха очакванията ми поне няколко пъти! 3 прекрасни сурвачки за децата, 5 чудно красиви парички-късмети за баница с масивно покритие от 24-каратово злато, страхотна книга-алманах с българските празници и традиции, бонбони Lindt, дребни сладки в кутия-елха и красива картичка с прекрасни пожелания! 

@funny, огромно БЛАГОДАРЯ от мен и цялото ни семейство! Ти върна коледното ни настроение и през февруари!!!

И аз ти желая една невероятна 2023 г. пълна с пътешествия и положителни емоции! 

Нека това е и моето пожелание за всички магеланци!

 

ПП: Обещавам тази година да съм по-послушен. :)

20230202_110834.jpg

20230202_111219.jpg

20230202_111237.jpg

20230202_111323.jpg

20230202_111459.jpg

20230202_111720.jpg

20230202_111951.jpg

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
  • Браво 20
Връзка към мнение

@Crazy Horse радвам се че все пак подаръка е стигнал до теб 🙂

 

Малко късно за суровачките на децата, но ей го къде е следващата Коледа 😄

 

При мен подаръка се оформя в главата след като науча кой ми е късмета.

С теб беше лесно - историк, извън България... - значи нещата трябва да са свързани с история, традиции, обичаи и малко носталгия към България 🙂

 

Успешна да ви е годината !

  • Харесвам 9
  • Браво 4
Връзка към мнение
преди 13 минути , funny каза:

Малко късно за суровачките на децата, но ей го къде е следващата Коледа 😄

 

:laugh: И аз това си помислих. Два месеца от 1 декември минаха на магия. 

  • Смея се 4
Връзка към мнение

леле, 2 месеца...

все си мислех, че пощите са едно, а куриер във ЕС би трябвало да е друго... 

Връзка към мнение
преди 7 минути , neuromancer каза:

леле, 2 месеца...

все си мислех, че пощите са едно, а куриер във ЕС би трябвало да е друго... 

То проблема беше че не е само с куриер.

Куриера беше до БГ а после през човек до Мадрид 🙂

Връзка към мнение

Най-накрая обявявам официално край на магеланската размяна на подаръци за 2022г.

Crazy Horse, макар и късно, получи прекрасен коледен подарък! Сигурна съм, че късметите ще бъдат с вас на всяка Коледа и ще ти напомнят тази размяна.

 

Благодаря на всички участвали, на новоприсъединилите се, както и на "старите" участници! :wub: 

 

Всяка година се питам - кой получи най-красивият подарък според мен и досега нямам еднозначен отговор.

Разбира се, моите си получени подаръци са ми най-скъпи, но се радвам и на всички останали, като за мои.

 

ПП Можеше поня сняг да има днес, че да ми е по-тържествено, а то навън почти пролет. :laugh:

 

ППП Хайде, за да доближим някак коледното усещане, черпя по коледна торта и ще ви окачвам отново за размяната на подаръци в края на тази година.

 

321953803_1568366836961846_2910317121691658764_n.jpg

 

 

  • Харесвам 9
  • Благодаря 8
  • Браво 7
Връзка към мнение
преди 2 часа, Mary каза:

ПП Можеше поня сняг да има днес, че да ми е по-тържествено, а то навън почти пролет. /cdn-cgi/mirage/a8b1b262cb12ff9f469eddd8996b86b12f5fff7c125d2d6aea81fee119efbfc5/1280/https://magelanci.com/uploads/emoticons/laugh.png

Ама как да няма сняг, навън вали вече час. 😀

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 15 часа, MayaS каза:

Малък сечко - май така се казваше ако не бъркам. По случай официалния край на размяната. 🎇

да коментирам ли в някои части на България какво е положението 😄 такос нещо няма да видим

  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 9 часа, zvezda9001 каза:

да коментирам ли в някои части на България какво е положението 😄 такос нещо няма да видим

Сменяй местоживеенето и се уреждаш със сняг. 😉

  • Смея се 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.