Прескочи до съдържание

дневник По следите на Йети и снежните леопарди


stanimir

Препоръчани мнения

Аз поне не видях , всъщност поне в туристическата част ( Тамел) е доста чисто. По-опасно е да не хлътнеш в някоя дупка или канавка около "тротоара" , така че винаги е добре да си гледаш в краката.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 9.07.2023 г. в 10:21, Eva eva каза:

Аз продължавам с чуденките и въпросите към тези, които са били в Непал 🙂 Дали успяхте да видите кумари? Четох, че се показва на площада в Катманду в определени часове. Също така в Патан е възможно да се влезе при нея.

 

Във филма на Лора Найденова.. Кумари им слага точки на челата.. има снимки, но не видео.... ( била тази, в Патан).. явно са повече от една.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 16.08.2023 г. в 20:41, gini каза:

Във филма на Лора Найденова.. Кумари им слага точки на челата.. има снимки, но не видео.... ( била тази, в Патан).. явно са повече от една.

Да, повече са, май около 10. Тази в Катманду само се показва от време на време, но е забранено да я снимат. Тази в Патан може да се посещава и дават да я снимат. Гледах го няколко пъти филмчето на Лора този в тази част. Детето изглежда доста странно, направо си гледаше зловещо. Все пак е интересно да се види. 

Чудя се какво да взема да раздавам на децата по пътя, някакви дребни подаръчета. Ще съм благодарна, ако някой даде идейка. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Eva eva каза:

Чудя се какво да взема да раздавам на децата по пътя

Обикновено нося бонбони. Децата са много и винаги се радват. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 9 часа, Eva eva каза:

Да, повече са, май около 10. Тази в Катманду само се показва от време на време, но е забранено да я снимат. Тази в Патан може да се посещава и дават да я снимат. Гледах го няколко пъти филмчето на Лора този в тази част. Детето изглежда доста странно, направо си гледаше зловещо. Все пак е интересно да се види. 

Чудя се какво да взема да раздавам на децата по пътя, някакви дребни подаръчета. Ще съм благодарна, ако някой даде идейка. 

В Камбоджа съм раздавала химикалки, моливчета, малки разфасовки на хигиенни неща - сапунчета българска роза и паста за зъби. Не заема голямо място, а им се радваха много. На дребни банкноти - също.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Eva eva каза:

Чудя се какво да взема да раздавам на децата по пътя, някакви дребни подаръчета

В Африка носихме тетрадки и разноцветни химикали + на място купихме бутилки вода. Голяма радост беше не само за децата, когато ги подарявахме :cray:

Мисля, че всяко подаръче би ги зарадвало.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Anna Kalinovska каза:

Обикновено нося бонбони. Децата са много и винаги се радват. 

В Камбоджа посетихме училището в наколно селище в езерото Тонле Сап по време на занятия. Беше част от програмата на пътешествието и ни очакваха. Прекарахме с децата кажи-речи по половин учебен час в два класа от различни възрастови групи. Купихме 2 волейболни топки, понеже ни бяха подсказали, че при отдръпването на водите за няколко месеца децата обичат да играят волейбол; също тетрадки, химикалки и др. ученически пособия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да се дават пари на децата със сигурност не е добра идея , въпреки че децата в планината са доста различни и рядко някое ще протяга ръка за рупия.Ще се радват на шоколади и бонбони като всяко дете.

Не очаквай тълпи преследващи те дечица , по-скоро са любопитни към чуждвнците и някой дори ще искат да си поговорите на английски.

Тези в равното са доста различни и го отдавам основно на хиндуистки "културни особености".

Впечатляващ е контрастът между будистките и хиндуистките райони , където съжителстват заедно , по отношение на чистота , поведение и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.