Прескочи до съдържание

Коледа и Нова Година 2023


Marusinka

Препоръчани мнения


97229122-48C6-4E35-ADFD-758CDB4F1C13.gif.dec5ad44a9bb52a7a294a0e3ee7a8aa5.gif
 

И нека коледното настроение започне сега!! 
( може би @chandni ще склони да се включи с по-впечатляващо откриване на тази тема, аз само търся вдъхновение да започна с украсата вкъщи 😄)

 

  • Харесвам 9
  • Браво 5
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , Marusinka каза:


97229122-48C6-4E35-ADFD-758CDB4F1C13.gif.dec5ad44a9bb52a7a294a0e3ee7a8aa5.gif
 

И нека коледното настроение започне сега!! 
( може би @chandni ще склони да се включи с по-впечатляващо откриване на тази тема, аз само търся вдъхновение да започна с украсата вкъщи 😄)

 

Ще повтаряме ли годината?😉

  • Смея се 5
Връзка към мнение

Аз първо ще изям двайсетина шарана по Никулден, после ще има 3 дена национални студентски празници с много алкохолен делириум и студентки, и чаааааак тогава ще почна да мисля за Коледата.

  • Браво 3
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 11 минути , KrumKrumov каза:

ще изям двайсетина шарана по Никулден

Ако имаше кой да ми ги изчисти и сготви и аз щях толкова да изям 😂

Иначе за алкохолния делириум помага, ако започнеш с Бейлис в сутрешното кафе (не споделям личен опит 🫣).

  • Смея се 7
Връзка към мнение

Тъкмо щях да пиша "не е ли малко рано", ама после се сетих, че в непразнуваща Хелоуин и Тенксгивинг Франция, коледните календари с шоколади се появиха в супермаркета още от края на септември 😂

Аз само ще ви се радвам на коледната украса тази година, понеже от другата седмица започваме ремонт на хола, за който силно се надявам поне да свърши преди Коледа (и за който открадвам идеята за Бейлис в сутрешното кафе 😂). Ако свърши дори и да е на 23-ти, на 24-ти ще има елха! 🎄

  • Харесвам 3
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 9 минути , Marusinka каза:

Ако имаше кой да ми ги изчисти и сготви и аз щях толкова да изям 😂

Иначе за алкохолния делириум помага, ако започнеш с Бейлис в сутрешното кафе (не споделям личен опит 🫣).

Ние сложихме елхата и външните лампички този уикенд (децата и мъжът ми, мен не ми се занимаваше). Тази събота сме на коледно парти на моята фирма. Много съм ентусиазирана, защото последния път като ходих беше преди 4 години. Роклята ми пристигна вчера, та съм готова. На 31 ще имаме голямо, празнично, българско новогодишно парти - не сме имали такова от три години и също чакам с нетърпение!!!

  • Харесвам 7
  • Браво 8
Връзка към мнение
Преди 1 час, Травеолани каза:

Ние сложихме елхата и външните лампички този уикенд

Чакаме снимки!

 

Преди 1 час, Роца каза:

от другата седмица започваме ремонт на хола, за който силно се надявам поне да свърши преди Коледа (и за който открадвам идеята за Бейлис в сутрешното кафе 😂)

Е, нееее!!! Искрено ти съчувствам. (сипвай си 1:3 (кафе:Бейлис))

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 50 минути , neuromancer каза:

аз трябва първо да измисля как да защитя елхата от котарака...

Ако се страхува от прахосмукачката -  може да я сложиш като страж пред елхата. 🙂

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 12 минути , neuromancer каза:

аз трябва първо да измисля как да защитя елхата от котарака...

Има разни клетки, в които се слага елхата, ама са много грозни 😆. Снимките им циркулират из нета, сигурно си ги видял вече 🙂 .

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , neuromancer каза:

аз трябва първо да измисля как да защитя елхата от котарака...

Най-добре да оставиш котарака на хотел за месец…

  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение

Ние си имаме нова елха. Бях си казала, че като се нанесем в новия ни апартамент в София (нещо, което изобщо не го бяхме планирали да се случи толкова бързо...), ще си взема голяма елха с вградени лампички. Не че досегашната е малка, ама като дойдеше времето да слагам лампичките и ми идваше да си сипя нещо силно още от сутринта. Голяма битка беше. 😜 На плажа в Гърция това лято рових в нета да търся такава елха и ме бяха обявили за луда, хаха. Тази година и без това е толкова непредвидима, както се казва: къде я чукаш, къде се пука и този уикенд си я наредих. Не изглежда голяма, а е 2.10 м. с 600 лампички и не знам си колко връхчета. Имам още малко играчки и смятам и тях да ги бухна тези дни. Тези дни ще украсяваме и терасата. Сестра ми ни беше на гости неделя и ми помагаше с елхата и на всяка играчка й разказвах откъде или откого я имаме. Стана ми много мило и същевремено мъчно - имаме играчки събирани последните 10 години на три континента.

 

Спойлер

56EA8A37-7D8D-4CDF-8AC2-3CBE6C3A68BB.JPG.1686b4568d3ad91e2911fdd72597d7ec.JPG

 

IMG_3497.JPG.5db8f55f374ca1d8ecf7ca7fe5739a51.JPG

 

IMG_3489.JPG.fbfe898c1d9788488c17e01a499720cb.JPG

 

Не обръщайте внимание на хаоса зад елхата. Тепърва предстои да се занимавам и там.

  • Харесвам 17
  • Браво 11
Връзка към мнение
преди 6 минути , DaBo каза:

Не обръщайте внимание на хаоса зад елхата.

Аз такъв не виждам и сега ще се помоля за “хаос” като твоя през Новата Година 🙏

  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 3 минути , Marusinka каза:

Аз такъв не виждам и сега ще се помоля за “хаос” като твоя през Новата Година 🙏

Хаха, разбирам те какво ми казваш. 😉 Ще ти покажа, когато съм готова. Иначе не искаш да знаеш какво са 15 кубика багаж в 100-на квадрата апартамент. 🤪 Ние имаме едно цяло домакинство, което пътува с нас по държавите и тук няма нито къде да го сложим, нито какво да го правим. Добре, че в новия апартамент имаме 20-на квадрата мазе, ама докато стане готово да си свалим багажа там, не питай какво беше в апартамента. 🤣

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

venok68.gif 

Идва любимия ми месец - декември. Поради занимания около подготовката на коледни изненадки за близките в САЩ, не ми е останало време да накипря дома с коледните украси. Но скоро ще трябва да се мобилизирам. 

 

Малко труд и творчество от мен: 

5.jpg2.jpg3.jpgUntitled-1.jpg

  • Харесвам 6
  • Браво 19
Връзка към мнение
преди 2 часа, DaBo каза:

Хаха, разбирам те какво ми казваш. 😉 Ще ти покажа, когато съм готова. Иначе не искаш да знаеш какво са 15 кубика багаж в 100-на квадрата апартамент. 🤪 Ние имаме едно цяло домакинство, което пътува с нас по държавите и тук няма нито къде да го сложим, нито какво да го правим. Добре, че в новия апартамент имаме 20-на квадрата мазе, ама докато стане готово да си свалим багажа там, не питай какво беше в апартамента. 🤣

Аз не разбирам как ти се занимава. От Европа се преместих тук с 1 куфар и половина. Първата година се местих 4 пъти с по 2 куфара, после през 1 година с по два багажника на колата. При мъжа ми се преместих за 2 часа и 1 ремарке при положение, че изнасях цяла къща, а миналата година като се преместихме в новата къща 6 човека хамалите ни питаха защо имаме толкова малко неща 🤣 

Запознах се с една украинка, която имигрирала със семейството си след началото на войната, и като ми дойде на гости ме пита: “Вие скоро май сте се преместили и ти като мен нямаш много мебели”. 

  • Смея се 17
Връзка към мнение
преди 11 часа, neuromancer каза:

аз трябва първо да измисля как да защитя елхата от котарака...

Вчера гледах как един котарак бутна елхата докато си играе с лампичките 😃

  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, neuromancer каза:

аз трябва първо да измисля как да защитя елхата от котарака...

Ето така: 😂

 

141928144_Screenshot2022-12-01at9_36_14.png.dd5be99e9ec486e23ba43ac779e66d68.png

 

Че и инструкции даже има:

 

https://www.klevercages.com.au/content/Christmas tree protection cage .pdf

 

 

  • Смея се 12
Връзка към мнение

Ми възпитавайте ги тези котки, де 😁 Тази година не сме вадили елха още, но нашият кот пази елхата лично и неотлъчно като страж, откакто беше малко коте още. Много внимаваше да не бутне нещо, като се качва при нея. А последната снимка е от миналата година, когато вече, предвид размера, трябва да пази от дивана, че не влиза под елхата 🤩

 

IMG_20191213_075736.jpg

 

IMG_20181228_130721.jpg

 

IMG_20201208_211429.jpg

  • Харесвам 17
  • Браво 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Да ви имам проблемите с котките 😄 Имаме заек, който иска да изяде елхата и куче което иска да събори  ценната ми колекция стъклени играчки събиране от цял свят 😄

  • Смея се 9
Връзка към мнение

И аз съм с постижение днес - махнах украсата (5 броя тикви и венец) за Тенксгивинг и сложих коледния венец. През уикенда повече.

 

820A72C0-0E45-4ADA-894A-52623555921B.jpeg

  • Харесвам 5
  • Браво 4
Връзка към мнение

Мога да се запиша с първия завършен коледен артикул🙂. И отражение даже прави 😄. Би се харесал на някоя котка /в пряк и преносен смисъл/😉

3DA3477E-EE3F-4EC2-88AF-C3F6CFB764F1.jpeg.ea8f9eedf29cd025f7468ab18e43a7d4.jpeg
 

B3F1FAA1-EA34-4142-98FB-8EFDA9679674.jpeg.3ffe888ab47afe57b4d50a5a503f247a.jpeg

  • Харесвам 5
  • Браво 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.