Прескочи до съдържание

Коледа и Нова Година 2023


Marusinka

Препоръчани мнения

Закъсняваме с подготовката на празниците, ама имаме извинителни бележки от :ded_moroz: . :girl_drink1::ded_moroz::girl_drink1:

 

Започвамеее

20221202_100527.jpg.31a5246f29f627fe4c5b1de447151908.jpg

 

20221202_103212.jpg.9f38217764b032ef501bf79dcff76c55.jpg

Първа доза меденки за най нетърпеливите.

И тепърва ще вадим кашончетата  с Коледна украса

 

  • Харесвам 13
  • Браво 10
Връзка към мнение

Въвеждам нов Коледен тренД.

Ще взема да си украся елхата🌲 с чери доматки,  балконско производство:girl_haha::girl_haha::girl_haha:

 

20221203_124518.jpg.369f80045308887de29e7d40a9c16860.jpg

 

То на нищо не прилича туй.

Вадя го най после тоя коледен кашон, пък каквото ще да става:girl_witch:

 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
  • Смея се 9
Връзка към мнение

Хора, ударих на камък тая година с коледните украси 🤯 Миналата година купихме ново, по-високо дърво, но след празниците го върнах, защото мъжът ми искаше някакво с по-плътни клони. През ноември поръчах едно, което изглеждаше супер, и днес го отварям да го украсяваме - страхотно, гъсто, направо в 10-ката. Да, ама не. Понеже е с вградени лампички, като ги включихме и едната част изгоряха на момента 😔

 

4EDFC5DB-D54F-4B19-9A05-A61681047967.jpeg.c07cf7029d70bd31c5d540d700e9ff68.jpeg

 

Мъжът ми се опита да ги поправи, но не стана. Нямаха да ми заменят със същото дърво и трябваше да поръчам друго, което няма да дойде до 11-ти. 
Успях само коледното селце и други дребни украски да сложа. 

B0799F17-A240-4288-BC48-D3803F05B4B5.jpeg

7DE08A6A-A9C9-44A2-B651-49C70668022E.jpeg

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към мнение

Може да купиш цветни лампички и да ги сложиш в горната част. Отдолу добре изглежда, по-нагоре “разлисти” ли игличките? 

Нашето дръвче също не го харесвам, защото е старо. За другата година искам ново по-модерно или евентуално да пробваме с истинска елха, но не знам колко време издържат. 

Връзка към мнение
преди 1 час, Травеолани каза:

Отдолу добре изглежда, по-нагоре “разлисти” ли игличките?

Не, не се занимавахме, искахме да видим първо дали няма да е рехаво и после дали лампичките ще работят. 

Връзка към мнение

Лепна ме някакъв вирус и коледното ми настроение отиде в трета глуха. Дано скоро си върна силите и ентусиазмът да ме споходи отново. 🎅

Иначе се радвам на това, което показвате тук.

  • Шок 5
Връзка към мнение
преди 11 минути , chandni каза:

Лепна ме някакъв вирус и коледното ми настроение отиде в трета глуха. Дано скоро си върна силите и ентусиазмът да ме споходи отново. 🎅

Иначе се радвам на това, което показвате тук.

Бързо оздравяване! Има още мнооого време до Коледа! Ще наваксаш! 🤗

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 51 минути , chandni каза:

Лепна ме някакъв вирус и коледното ми настроение отиде в трета глуха. Дано скоро си върна силите и ентусиазмът да ме споходи отново. 🎅

Иначе се радвам на това, което показвате тук.

Бързо възстановяване! 

Дано се върне бързо Коледното настроение! 😊

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Всичките тези приказки за светлина в душите и коледни неща ужасно объркват злите планове на Империята. Трудно е да се работи по тъмни дела, когато от къде ли не те облъчват с доброта и красота! Някои от момчетата организираха СПОНТАНЕН протест, който аз мълчаливо подкрепих!

 

704977356_.jpg.9f60c1b96a000ca193e5faef7cf0e7dd.jpg

  • Харесвам 2
  • Смея се 13
Връзка към мнение

@chandni, бързо да оздравяваш! Топли прегръдки от Олаф🤗

56C13F5F-FC1B-4C11-A996-560B8BEF3831.jpeg.c3b071ea2836cc06ae9ee831ca979392.jpeg

Малко слабичък стана, но го правих по спешност за една приятелка-рожденичка утре и събрах каквито материали има вкъщи. Преди 4-5 години бях направила доста, към 7 май, за подаръци. Някои се амортизираха, но имам и един в добър вид. Интересно е как всеки снежко се получава с различно изражение.

34373713-9D42-4F4C-B42E-DF409425C6DE.jpeg.d7fadf2246ae440da7c3c1b9530d9147.jpeg

  • Харесвам 13
  • Браво 12
Връзка към мнение
преди 3 часа, chandni каза:

Лепна ме някакъв вирус и коледното ми настроение отиде в трета глуха. Дано скоро си върна силите и ентусиазмът да ме споходи отново. 🎅

Иначе се радвам на това, което показвате тук.

Бързо оздравяване и възвръщане на коледния дух и от мен!

Както вече съм споделяла тук, най-много ми помога за всичко (от здраве до настроение) ирландско кафе с повечко Бейлис. 😇

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Каква хубава тема! Самата тя е част от коледното настроение.

Живата елха би трябвало да издържи 2 седмици. Навремето по соца купувахме около 23.12 и на Ивановден горе-долу я махахме. Ако е топло, обаче , може и по-бързо да даде фира. А защо не си купите в саксийка? Има много хубави, и после на двора да си я засеете. Аз мислих,че тези от саксия трудно се хващат после, но преди 5 години бях купила на нашите една мини елхичка, 20 см, в саксийка от Лидъл. Татко ми я запази и я посадихме след това в двора. Аз бях скептична, но ето, вече си имам 1 метър коледно дръвче в двора и много ме радва, украсявам си го с гирлянди и него, а и ми напомня за тати, който вече не е между нас. Тази година също врънках мъжо да купим елха в саксия, ама ме отряза, нямало място в двора за 100 елхи. Много обичам миризмата на истинска елха и ми е криво, че от години ползвам пластмасова, не ми е същото. Винаги гледам да имам поне някое живо клонче в къщи ,трябва да мирише на Коледа.

И накрая, в нашия парк са сложили вече елхата,много е красива. Последните години наистина се украсява повече и това е страхотно, Малко светлина в иначе тежкото ежедневие.

20221202_072400.jpg.09769ccb8fef9d261a631e7f3eb28850.jpg

 

 

  • Харесвам 18
  • Браво 1
Връзка към мнение

Бързо оздравяване! 

Ние всяка година си купуваме жив бор и издържа 2 месеца без никакъв проблем, а вкъщи е топло ходим по къс ръкав. Имали сме в саксия и без саксия, но някак си не мога да възприема да сложа изкуствена, обичам да ми мирише на свежест 🙂 в нашия двор имаме вече многооо засяти ще правим гора  😄

Тази година във Варна освен традиционния базар на морска гара, имаме и нов на Чаталджа много е готин и уютен, ето малко снимко от него 🙂

20221203_201333.jpg

20221203_202010.jpg

20221203_202021.jpg

20221203_205729.jpg

20221126_192628.jpg

  • Харесвам 20
  • Браво 2
Връзка към мнение

С това слънце дето пече навън в момента хич не ми е коледно. Искам сняг и дълги разходки.. хруп, хруп да прави снега, а не киша.

В събота ще украсявам, ама от година на година става все по-трудно. Първо беше кучето, после се появи котарака, а от няколко месеца имаме и котка. 

Кучето гризе всичко, включително изкуствена елха, а котарака краде де що успее и крие под килима в хола. Ставаш сутринта и пода блести ли, блести от влачените и търкаляни играчки от елхата, а килима е на буци от пъхнатите отдолу неща. Котката тая година ще я пробваме какво умее в тая насока..

Само венците на двете врати отвън са безпроблемни. ММ се е запънал, че светещи лампички по къщата нямало да слага. Достатъчно били тия на съседите, а те наистина.. попрекаляват. Като състезание е кой повече лампи ще накичи. 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , ВениК каза:

С това слънце дето пече навън в момента хич не ми е коледно. Искам сняг и дълги разходки.. хруп, хруп да прави снега, а не киша.

В събота ще украсявам, ама от година на година става все по-трудно. Първо беше кучето, после се появи котарака, а от няколко месеца имаме и котка. 

Кучето гризе всичко, включително изкуствена елха, а котарака краде де що успее и крие под килима в хола. Ставаш сутринта и пода блести ли, блести от влачените и търкаляни играчки от елхата, а килима е на буци от пъхнатите отдолу неща. Котката тая година ще я пробваме какво умее в тая насока..

Само венците на двете врати отвън са безпроблемни. ММ се е запънал, че светещи лампички по къщата нямало да слага. Достатъчно били тия на съседите, а те наистина.. попрекаляват. Като състезание е кой повече лампи ще накичи. 

 

Имаме куче и заек, работата е до възпитание на животинките, щом се справих с възпитанието на заека да не гризе всичко вкъщи значи  става, ама иска многооо внимание и упоритост. Първата година купих влак с релси и цялата елха беше оградена с релса, видя ли че кучето и заека,че отиват на там пускам влака и те се отдръпват, команда не и така лека полека се получиха нещата. Много е трудно, особено като има и плюшки под елхата и кучето си мисли че всичко е негово, ама вече всеки си знае кое може и кое не 🙂 Аз от елхата и украсата няма да се откажа тука така 😄

П.С. първата година ни заминаха 4 вида лампички заради заека 😄

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към мнение

Това с влака е идейно. Сигурно ще свърши работа за кучето, ама котарака ни е тип непукист.. Не съм виждала по-спокойно животно от него. От нищо не се стряска, от нищо не го е страх. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ето я и нашата таз годишна елааа 🙂 тази година е скромните 2 метра. Та ще трябва пак да сея на вилата, че да компенсираме 😛

20221207_135129.jpg

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към мнение
На 6.12.2022 г. в 20:09, chandni каза:

Лепна ме някакъв вирус и коледното ми настроение отиде в трета глуха. Дано скоро си върна силите и ентусиазмът да ме споходи отново. 🎅

Иначе се радвам на това, което показвате тук.

Бързо оздравяване! Надявам се още през уикенда да обикаляш коледните базари .

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Зъболекарската клиника до нас за всеки празник е подобаващо украсена, но все нямам възможност да я снимам, понеже повечето пъти съм зад волана. Днес като по чудо нямаше толкова трафик и ме хвана светофар точно пред нея, но през деня украсата изобщо не изглежда толкова прекрасна, колкото вечер.

16A899E3-6DF9-4141-A323-3650838E39F8.jpeg

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Помните ли ми коледното дръвче, чиито лампички не работеха и заради което трябваше да поръчвам ново? Е, това новото пристигна и се оказа най-кривото и ужасно на света 🤦‍♀️ и аз бях пред срив, защото не ми се украсяваше елха на Коледа. Мъжът да спаси малко положението, отвори първото дръвче да пробва още веднъж лампичките и о, небеса, видя че кабелът на частта, която не работеше, е прерязан. Взе някакви ел. пособия и за 5 мин го оправи 🥳🥳🥳

Играчките оставихме за утре, но поне си лягам с мисълта, че няма да ми се наложи да поръчвам и разопаковам трета елха 😁

 

Дръвче #2

5BDDB29D-2E3B-41DD-A683-A7112EADBB84.jpeg.c5e43fd59d83b467df180548771ae0c2.jpeg
(извинявам се снимката, но щерката тайно е снимала с телефона ми 😅)

 

Дръвче #1

9CE6E84C-EC81-4E19-815B-6A93F8488073.jpeg.ca2dc84342c78991f2df8ff784c0b1a7.jpeg

  • Харесвам 10
  • Браво 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.