Прескочи до съдържание

Трябва ли ми зелена карта за Сърбия


Препоръчани мнения

От личен опит да ви кажа. И без зелена карта пускат в Сърбия (ходя редовно). Обаче ако се случи нещо (ПТП) катаджията казва, че не може да прочете застраховката и не важи. С две думи при нас стана разправия и накрая се разбрахме с катаджията без актове и подобни (но беше леко ПТП с наши приятели). 

Аз винаги има зелена карта в нашата кола (малко по скъпо е, но в последствие излиза по евтино и пести нерви).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Да попълня към днешна дата - 02.12.2014 ТРЯБВА източник https://www.mtitc.government.bg/page.php?category=106&id=5826

тук и аз мога да потвърдя ... лятото доста често пътувам с мотора до Сръбско и на границата обикновенно дори и каските не ни карат да сваляме, но са ме спирали милиционери след границата и без ЗК става страшна патардия и разправия...още повече че за ЕУ е безплатна или си плащаш само полицата нещо от рода на 1.60лв за Сърбия. Македония, Албания и Босна за мотора беше нещо от сорта на 15лв за кола не знам може да е безплатна

Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Вчера сключих новата гражданска на колата. Обясних, че ще пътувам в рамките на ЕС и Сърбия, но не и в Македония и Турция. Дадоха ми ЗЕЛЕНА КАРТА със зачертани другите държави, само защото натъртих, че искам полица на английски. Обаче: уловката е, че това се дава само при издаване на полицата, но не и по-късно. За по-късно продават едномесечни зелени карти за 35 лв.

Застраховката е към Армеец - не съм им фен, но това е най-ниската цена в SDI.

Пфу, сега се сетих, щях ли да имам отстъпка с клубната карта на ЦКБ?!

 

Още нещо: преди време питах същото момиче от офиса на SDI какво става, ако в рамките на ЕС настъпи птп и полицата е на български - вдигна рамене. Явно не искат да кажат за въпросната зачертана зелена карта или просто това е от скоро.

Връзка към мнение

Аз преди месец - два вадих зелена карта, не важи за Македония, Косово, Албания, Босна и Херцеговина. Но страните не са задраскани, а не са споменати в списъка със страни в които важи. Застрахователя е Алианц. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.