Прескочи до съдържание

Търся билети до Шарм ел шейх


Препоръчани мнения

Здравейте, търся билети до Шарм ел шейх за априлската ваканция на учениците 8 - 16 април.

Не ми се иска да се организирана от агенция, тъй като повече от 5 нощувки ми е трудно да понеса на 1 място. 

Разгледах стари теми и 1во огледам сайта на летище София, кои компании извършват чартъри до Шарм. Писах на всички, но нещо удрям на камък. Едната ми отговориха, че обслужвали редовни линии, а не чартъри. Явно информацията не е актуална на сайта на летището.

Ходили сме в Египет, но на екскурзия организирана, а сега искаме само почивка. Сама ще запазя хотела.

Гледах и варианти за полет от Истанбул, но не съм много в час (все още не съм прочела вариантите за Истанбул) . През skyscanner.no ако запазя с обикновена дебитна мога ли да платя? Имам и револют, но кредитни карти нямаме. Имам виза и маестро - това е 🤣

ПОНЕЖЕ СМЕ С 2 ДЕЦА  на 4 и на 7...та се чудя да си причиняват ли цялата галимация - Велико Търново - Истанбул- шарм...или да търся малко по-скъпи билети от България до Шарм.

Моля дайте ми акъл 🤗

 

Връзка към мнение

Чартърните авиокомпании няма да ти продадат билет. Агенциите наемат самолет за полетите и те са тези които биха ти продали седалка. Това обаче е много малко вероятно( особено пък за четирима )и дори да имат места цената  едва ли ще ви хареса.До последния момент те се надяват да продадат пакетно пътуване и да реализират по-висок приход.

Нямат никаква сметка да продават само места в самолета.

 

Wizz и Easyjet летят директно до Шарм от повечето големи италиански градове ,но датите ви съвпадат с католическия Великден. За тези дати от Западна Европа ще колят и бесят 🙂

 

Истанбул ми изглежда по-надежден да намерите нещо, а щом сте само за курорт най-изгодно ще е с организирана почивка.Аз не бих се и замислял😉

 

П.П.Ако нямате опит с онлайн агенциите купувай полетите директно от сайта на авиокомпаниите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, stanimir каза:

Чартърните авиокомпании няма да ти продадат билет. Агенциите наемат самолет за полетите и те са тези които биха ти продали седалка. Това обаче е много малко вероятно( особено пък за четирима )и дори да имат места цената  едва ли ще ви хареса.До последния момент те се надяват да продадат пакетно пътуване и да реализират по-висок приход.

Нямат никаква сметка да продават само места в самолета.

 

Wizz и Easyjet летят директно до Шарм от повечето големи италиански градове ,но датите ви съвпадат с католическия Великден. За тези дати от Западна Европа ще колят и бесят 🙂

 

Истанбул ми изглежда по-надежден да намерите нещо, а щом сте само за курорт най-изгодно ще е с организирана почивка.Аз не бих се и замислял😉

 

П.П.Ако нямате опит с онлайн агенциите купувай полетите директно от сайта на авиокомпаниите.

Благодаря за изчерпателния отговор!

Единствено не отказва, че 7 нощувки е минимума при пакетите от агенциите. 

Връзка към мнение

Е то ако цената е изгодна нищо не пречи да платиш 2 нощувки на друго място. Според мен си струва удобството от директния полет. Понякога дори може да се плати почивката и въобще да не спиш в хотела...

От друга страна аз се местя, ако сменям градове, да избирам два хотела на 10км един от друг намирам за излишно...

Връзка към мнение
преди 2 часа, Denittta каза:

Здравейте, търся билети до Шарм ел шейх за априлската ваканция на учениците 8 - 16 април.

Не ми се иска да се организирана от агенция, тъй като повече от 5 нощувки ми е трудно да понеса на 1 място. 

Разгледах стари теми и 1во огледам сайта на летище София, кои компании извършват чартъри до Шарм. Писах на всички, но нещо удрям на камък. Едната ми отговориха, че обслужвали редовни линии, а не чартъри. Явно информацията не е актуална на сайта на летището.

Ходили сме в Египет, но на екскурзия организирана, а сега искаме само почивка. Сама ще запазя хотела.

Гледах и варианти за полет от Истанбул, но не съм много в час (все още не съм прочела вариантите за Истанбул) . През skyscanner.no ако запазя с обикновена дебитна мога ли да платя? Имам и револют, но кредитни карти нямаме. Имам виза и маестро - това е 🤣

ПОНЕЖЕ СМЕ С 2 ДЕЦА  на 4 и на 7...та се чудя да си причиняват ли цялата галимация - Велико Търново - Истанбул- шарм...или да търся малко по-скъпи билети от България до Шарм.

Моля дайте ми акъл 🤗

 

Погледнете полетите на ТUI от европейските летища, има опции за вашите дати.

Колко е удобно за 4 ма е друг въпрос вече, след като сте ограничени и във времето на ваканцията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Denittta каза:

ли цялата галимация - Велико Търново - Истанбул- шарм

Може да се отдели време за  разглеждане на вариант Велико Търново-Букурещ-Шарм.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Полетите от Истанбул за Шарм са нощни, Turkish кацат малко преди полунощ там, но връщането е в неудобни часове и се каца в Истанбул посред нощ към три-четири. Това за деца не е ок, а и така си губите цял ден. Преди време летяхме така и с това кацане в Шарм в три и нещо после бях с нарушен режим и ставах всеки ден към пет сутринта.

Ако си направите сметката транспорт до Истанбул, самолетни билети х 4 и хотел в Шарм с много звезди, самостоятелно ще ви излезе по-скъпо, отколкото с агенция. Ако е апартамент на свободен наем, може и да е нещо по-ниско като цена.

Аз също не съм по стоенето на едно място, обаче преди пет години Шарм не се предлагаше много от бг агенции и бяхме за 12 нощувки. Мога да съм хоум офис и работих там, но пак полудях. За целта ходихме до Петра. 🤣 Три дена път с камили. Но това не е за деца, даже не е за всички хора. 
Затова, колкото и да е необичайно за мен, ще ви препоръчам организиран пакет от Варна/Сф/Букурещ (особено с децата). Като ви омръзне на едно място, записвате някакви екскурзии наоколо – шнорхелинг, сафари, Рас Мохамад, там ще ви напече слънцето, ще се изморите, децата доволни, а вие ще мечтаете да полегнете някъде, пък дали пета нощувка или седма, важното да е на рахат. 🙂
Само за пет дни не бих се емнала през Истанбул до Шарм, а като цяло съм склонна да пътувам надалеч за няколко дни. А пък ако искате да сменяте там локациите на нощувките, не виждам голям избор – или в друг хотел в самия Шарм, или в Дахаб, останалото е твърде далеч.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще огледам и от Букурещ варианти.

Мои познати ми препоръчаха

The Palace Port Ghalib

за 5 нощи за 4мата излиза през Букинг 1794 за 7 нощи 2412лв. Ами в агенциите с полетите за 7 нощи в такъв хотел искат 6000-7000лв. Та основното е, че 7 нощи са ни много като време и възможност за отсъствие от работа, а и децата не са от най-послушните. Както се казва с деца на море 🤭

Благодаря на всички за съветите 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Билетите на Търкиш са по 500 лв на човек от Истанбул, интересно, даже са по-евтини от Пегасъс и са от летище IST (по-близкото летище в европейската част). Ако решите случайно с тях, първата нощна половин нощувка в Шарм можете и в друг хотел да я направите или в същ, но на база BB, защото реално нищо от AI тогава няма как да се ползва.

Ето и един румънски сайт за пакетни почивки, задавате си дестинация, дати, дни: https://www.directbooking.ro/en.aspx

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Denittta каза:

Ще огледам и от Букурещ варианти.

Мои познати ми препоръчаха

The Palace Port Ghalib

 

Този хотел ми излиза до Марса Алам, а това е на юг от Хургада.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , lesy каза:

Този хотел ми излиза до Марса Алам, а това е на юг от Хургада.

Да, примерно го посочих. Гледам и какво предлагат агенциите като хотели, после ги чувам в букинг, ако е над 9, за нас е много добре. Този е с супер оценка, а цената е много добра. Масовите хотели са, които са до психологическия лимит който сме се поставили като цена са 8 - 8.4, а тепърва да проучвам всеки един пфффф. И на Хургада съм съгласна, само чартър да намеря 🤣

Връзка към мнение

Аз пък не виждам толкова голямо удобство от чартър, след като пак го има пътуването до София. По-добре да проверите какво се предлага от Букурещ. 

Погледни наистина полети до Марса Алам или Хургада, а от там има автобуси до Марса Алам.

Промото на търкиш от София и Варна до Шарм беше за 200 евро предния път, но вероятно ще отнеме цяла нощ с прекачването. 

 

 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Denittta каза:

Да, примерно го посочих. Гледам и какво предлагат агенциите като хотели, после ги чувам в букинг, ако е над 9, за нас е много добре. Този е с супер оценка, а цената е много добра. Масовите хотели са, които са до психологическия лимит който сме се поставили като цена са 8 - 8.4, а тепърва да проучвам всеки един пфффф. И на Хургада съм съгласна, само чартър да намеря 🤣

Бихте ли дали пример с хотел(без значение в коя част на света), в който сте почивали с децата и сте останали доволни?

 

Ако аз трябваше да избирам, щях да предпочета чартър от София/Варна с агенция.

Вариант Истанбул изобщо не го виждам, ако трябва да пътувам с две деца и преди това път до първото летище, което и да е то.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

@Denittta от опита ми за ходене в Шарм с прекачване, ходя 2 пъти в годината там. Не бих си го причинила, ако съм с деца и отивам на почивка в хотел и времемто ми е ограничено.. Аз ходя така, защото не ходя на хотел и ходя за гмуркане. С Turkish с прекачване е още по тежко, отколкото с Пегасус, с Пегасус взимам нощувки в Истанбул и на отиване и на връщане.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

След цял ден ровене Ви послушаха и пуснах Запитване за резервацията в 

ALBATROS LAGUNA VISTA BEACH RESORT

Чрез българска  ТА.

Всички варианти прегледах, от Букурещ, Истанбул и няма добри цени, освен това са с прекачване.

Ето, че за ден ми решихте едноседмична дилема 🤭

Цената за 4ма е 2400 евро. Бях си сортирала 10 хотела, но този отговаря най-добре цена качество и на всичките ни изисквания. 

Остава само 7-те нощувки да прегърна.

 

Един въпрос, ако решим да направим еднодневна екскурзия до Петра, дали  по това време 8-16 април ще е голяма жега? Голямата кака е на 7 години и няма проблеми с пътуване, даже беше с нас преди 2 години на круиз по Нил. Малката е на 4 и хич не я свърта на 1 място, та подходящо ли е за деца прехода?

40 минути ферибот, 2 часа с автобус, разходка там, обяд, пак 2 часа автобус, 1 час в Акаба и 40  мин. ферибот до Шарм.

Връзка към мнение
преди 11 минути , Denittta каза:

След цял ден ровене Ви послушаха и пуснах Запитване за резервацията в 

ALBATROS LAGUNA VISTA BEACH RESORT

Чрез българска  ТА.

Всички варианти прегледах, от Букурещ, Истанбул и няма добри цени, освен това са с прекачване.

Ето, че за ден ми решихте едноседмична дилема 🤭

Цената за 4ма е 2400 евро. Бях си сортирала 10 хотела, но този отговаря най-добре цена качество и на всичките ни изисквания. 

Остава само 7-те нощувки да прегърна.

 

Един въпрос, ако решим да направим еднодневна екскурзия до Петра, дали  по това време 8-16 април ще е голяма жега? Голямата кака е на 7 години и няма проблеми с пътуване, даже беше с нас преди 2 години на круиз по Нил. Малката е на 4 и хич не я свърта на 1 място, та подходящо ли е за деца прехода?

40 минути ферибот, 2 часа с автобус, разходка там, обяд, пак 2 часа автобус, 1 час в Акаба и 40  мин. ферибот до Шарм.

Много добър хотел, ако не искате да плувате в морето🤣.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , Denittta каза:

Защо?🙃

Много плитко, при отлив изобщо няма море. Не става за шнорхелинг. Не знам, дали са удължили понтон, но той не стига до рифа, така че няма риф😂. Можеш да ги питаш. И по принцип в Набк е ветровито и водата е по студена, не обичам Набк, но там са по-нови и по-хубави хотели на нормални цени.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Петра: Не знам дали си струва цената, която ще платите за еднодневна Петра с деца. Най-вече за 4-годишното, което съдейки по моето, ще търчи като изтървано на макс 30 мин, после повече ще се тътри отколкото върви, камъните ще са му скучни, ще му се спи и няма да спи, накрая от преумора ще реве, че морето е мокро, т.н. От друга страна - сега ти е паднало да се разходиш. Ако си се спряла на 8дни/7нощувки с агенция, имате и достатъчно килограми багаж включен в цената. Виж дали да не вземете от приятели или под наем голяма носилка за деца тип раница, от тези по-големите, за по-големи деца.

 

За хотел: Ти си познаваш интересите, а също децата, навиците им, знаеш си бюджета. Ако има пързалки и плицалки, които децата да харесват, всичко ще ти е топ, възможно е дори да не искат в морето. Моето като се разлигави напоследък пищи от риби примерно. Вземете им от Декатлон аква обувки, в Пепко лятото също бях виждала евтини, но мисля, че им е сезонен продукт и април няма да има.

Спойлер

Такъв тип раница:

ranica-za-nosene-na-dete-littlelife-metro-ranica-za-nosene-na-dete.jpg.89409ce8c1216793ba12a6c8d8a5402a.jpg

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

другия ми вариант е този Coral Sea Imperial "Coral Sea Sensatori" той май има по-добър плаж, има и някоя друга пързалка. По-малък е, но пак е с да кажем добре оценка 8.9 в букинг. Coo вярно е сега ми се е паднало, иначе пък трябва отделна екскурзия до Йордания да правя за една Петра. След Рим, Египет и Мачу Пикчу, Петра ми е в списъка за посещения.

Връзка към мнение
преди 12 минути , Denittta каза:

другия ми вариант е този Coral Sea Imperial "Coral Sea Sensatori" той май има по-добър плаж, има и някоя друга пързалка. По-малък е, но пак е с да кажем добре оценка 8.9 в букинг. Coo вярно е сега ми се е паднало, иначе пък трябва отделна екскурзия до Йордания да правя за една Петра. След Рим, Египет и Мачу Пикчу, Петра ми е в списъка за посещения.

За хотела не знам, но риф и море има.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Denittta каза:

 

Един въпрос, ако решим да направим еднодневна екскурзия до Петра, дали  по това време 8-16 април ще е голяма жега? Голямата кака е на 7 години и няма проблеми с пътуване, даже беше с нас преди 2 години на круиз по Нил. Малката е на 4 и хич не я свърта на 1 място, та подходящо ли е за деца прехода?

40 минути ферибот, 2 часа с автобус, разходка там, обяд, пак 2 часа автобус, 1 час в Акаба и 40  мин. ферибот до Шарм.


Не си причинявайте Петра от Шарм – с деца в никакъв случай, без деца – ако ви е писнало като на мен от ол инклузив+шнорхелинг и искате приключения, може. Но пак помислете във втория вариант. Няма начин да се стигне по суша и вода за 40 минути от Акаба до Шарм.
Тръгва се в един посред нощ. Двеста и кусур километра в пълен автобус по празен завоест път из Синайските планини – тъмница и всичките звезди на света са ваши.

По изгрев пристигате в Таба, напускате страната, паспортна проверка, скенер, сваляй обувки, попълвай хвърчащи листчета за миграционните и следва един час на хубав кораб за Акаба. Там се акостира на по-отдалечено яхтено пристанище Тала Бей. После три часа с автобус до Петра със спирка за почивка с гледка/магнити.

За Петра имахме шест часа (там се ходи много), не ми бяха достатъчни и пак ще ходя. Ние бяхме на 9 май, в Шарм +40 градуса (духаше някакъв луд вятър), в Петра +20, на почивката с гледка в Йордания +10. Обяд във Вади Муса (селцето до Петра) и обратно три часа в автобуса, пак граница, пак кораб, пак граница, пак попълвай хвърчащи листчета, пак 200+ км гаден път (шофьорът постоянно въртеше волана ляво-дясно) и по живо, по здраво се пристига в Шарм към 3-4 през нощта.
Аз съм уж куче марка, носех си и дрехи за автобуса (щото над +18 не вдигна никой климатика във всички автобуси), обаче след тази веселба си изгубих за два-три дни гласа. Но крастата беше начесана. 🙂 А и оцених удоволствието на ол инклузива в следващите дни. 🤣
Отделно, че тези екскурзии са скъпи, самият еднодневен билет за Петра си е цифра, корабът двупосочно е към 85 USD, автобус, екскурзовод и излиза всичко над 200 и нещо USD.
Постоянно има евтини полети до Йордания от София, няма да ви избяга Петра по лесния начин.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Denittta каза:

@Argentique

Благодаря за информацията 🙂 Ще ходя сама тогава, мъжа ми да гледа бебетата 🤣

И аз планирам Петра тази година. Може да си отганизираме една магеланска Петра 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

На екскурзията ни до най-тъпото място на света Бялата пустиня имаше едно малко, сладичко момиченце. Искаше от майка си да отгатне кое е любимото ѝ нещо в Египет. И майката почна да изброява - мумии, пирамиди, камила, фелука, плаж, но детето казваше не и не. Майката накрая се предаде и детето каза: "My bed. It was really comfortable and I miss it so much.."

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.