Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Трети месец се боря периодично с тази институция, за мен не може да се нарече банка в никакъв случай.

Бях се отказал напълно, но само от чисто любопитство пак започнах с чатове, ходене на живо в офиси, звънене и т.н. часове и дни наред.

След 1,5 месеца си оправиха апликацията и успях да вкарам ръчно адрес за получаване на картата.

Дойде картата и хоп в първото името 3 букви сгрешени , ама нищо че пращам снимка на личната карта. Все едно, не е кредитна няма да се разправям, само да тръгне банкирането. Да, ама това не е става току така.

Нова седмица безуспешни опити, от апликацията ми пише, че паролата е грешна, а нарочно я записах веднага след като я създадох.

Звънях, казаха да изтрия за 12 път сигурно апликацията и да я инсталирам пак. Нищо не става.

Пробвах да вляза отново, вкарвам телефон, идва код и на следващата стъпка иска ЕГН, вкарвам го и ми изписва, че телефона ми е грешен!!! Шах и мат

През компютър не става също, пак звъня, викат ми иди в офис да ти генерират нова парола.

Отивам в офис, само защото е на 2 мин от нас, там ме гледа тъпо женицата и отговаря, ама ние тук не вадим нови пароли, не знам защо са ти казали така.

Единствено можело да пише, нещо като чат и това е.

Писа, отделно ми снима пак личната и пусна за нова дебитна карта, след 1 час ми звъня с дежурното ами инсталирайте на ново апликацията...

хаха да се смея ли да плача.

Направих го нищо, на други ден пак отидох, женицата се чуди, защо ми иска ЕГН на втора стъпка, изобщо не знае къде се намира, тя само си призна, ние сме касиерки и нищо не можем.. 

Пак им писа на вътрешния чат, минаха 3 дни, вече не ми звънят, нито има промяна. Нито от аппа, нито от уеба може да се влезе..

Общо към 3 месеца стават, от Спиди имам смс да си взема новата втора  карта, но няма да я взема, това е абсурд и не мога да си представя какво чудо ще е, ако ти дотрябва някой за някаква транзакция или за нещо друго,

 

 

  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Тези дни асистирах на майка ми да стане клиент на TBI и да си поръча картата. Изненадващо лесно и бързо стана, а очаквах всякакви изненади и бъгове. Вече не е задължително да отбелязваш отметката, че си съгласен да ти правят кредитно досие, както и да въвеждаш ръчно адреса - явно го сканира от картата. 3д статичната парола я изпраща веднага като SMS, не е необходимо вече да я генерираш допълнително.

Не знам защо така се прецакват нещата при някои клиенти. То никога не е късно, де.

Това със сгрешеното име и при мен се случи, при майка ми, която е с далеч по-сложно име нямаше такъв проблем. Определено вървят в правилна посока, но с много бавни темпове.

 

Сега да питам - има ли начин от левовата сметка да се купят евро и да се преведат по евровата и това да стане от приложението?

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , iMari каза:

Сега да питам - има ли начин от левовата сметка да се купят евро и да се преведат по евровата и това да стане от приложението?

В приложението има обмяна на валута. Намира се в табчето “плащания”

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Хаха имам спомен, че поне това работеше, защото така им гледах курса. Абе не знам толкова ли си могат програмистите или им е некадърно заданието, но наистина изглежда несериозно да пуснеш услуга в продуктов режим без тестове. Аз лично на револют и кърв ползвам бета версиите и доста грижливо си ги ъпдейтват. Случвало се е и там да гърмят неща, но много рядко.
Наистина в очите на доста клиенти начина на работа на ТБИ е меко казано несериозен. Явно съм от търпеливите, а и това за което ги ползвам не се чупи често 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В приложението пише да се посети офис за адреса. Аз между другото съм си на точния адрес само дето номера на блока е объркан с номера на улица, ама това май го нямаше като поле при регистрацията. 
Иначе приложението на Уиз е на светлинни години пред това  на ТБИ 😉

ПП Обмяната на валута работи сега при мен 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , Zlia каза:

Иначе приложението на Уиз е на светлинни години пред това  на ТБИ 😉

Имах предвид цените на Уиз. 😉 

Да, и при мен обмяната на валута се оправи. Виждал ли си по-добър курс от 1,959 лев/евро или той е стандартен?

Връзка към коментар
преди 41 минути , iMari каза:

Виждал ли си по-добър курс от 1,959 лев/евро или той е стандартен?

За ТБИ е стандартен този. Иначе ако прекараш неон-ня през кърв там е 1.95583( на мастъркард), но само до 1000 евро за 30 дни. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Нов ъпдейт на приложението. Промяната, която установих е, че карта Visa Neon има възможност за временно блокиране и разблокиране, без необходимост от тяхно съдействие след това.

IMG_20230322_231057.jpg.ece109a304dbb9720231a54211b8adec.jpg

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , Iliyan Minchev каза:

Нов ъпдейт на приложението. Промяната, която установих е, че карта Visa Neon има възможност за временно блокиране и разблокиране, без необходимост от тяхно съдействие след това.

IMG_20230322_231057.jpg.ece109a304dbb9720231a54211b8adec.jpg

 

Разгеле! 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 22.03.2023 г. в 23:12, Iliyan Minchev каза:

Нов ъпдейт на приложението. Промяната, която установих е, че карта Visa Neon има възможност за временно блокиране и разблокиране, без необходимост от тяхно съдействие след това.

IMG_20230322_231057.jpg.ece109a304dbb9720231a54211b8adec.jpg

 

Добре, че се появи тази опция, защото успях да загубя току що издадена Виза Неон по пътя към летище София миналата седмица. Явно и се е пътувало в друга посока. 🙂

Едва ли някой е успял толкова бързо да си загуби картата, но все пак да питам - каква е таксата за преиздаване? Не ми е спешна, нали Мастъра все още е активен.

И нали това че картата е блокирана не пречи по сметката да се получават преводи, както и да се изпращат такива? 

Връзка към коментар
преди 12 минути , iMari каза:

Добре, че се появи тази опция, защото успях да загубя току що издадена Виза Неон по пътя към летище София миналата седмица. Явно и се е пътувало в друга посока. 🙂

Едва ли някой е успял толкова бързо да си загуби картата, но все пак да питам - каква е таксата за преиздаване? Не ми е спешна, нали Мастъра все още е активен.

И нали това че картата е блокирана не пречи по сметката да се получават преводи, както и да се изпращат такива? 

Здравей,

 

Съгласно Тарифата на ТБИ - Преиздаване на картата преди изтичане на валидността за Виза Неон е без такса,  а за всички други карти имат такса от 10 лева - стр.5 - раздел - Дебитни карти - https://tbibank.bg/wp-content/uploads/2022/12/Tariff_Individuals_BG-2022.12.21.pdf

 

Щом картата е блокирана, няма никакви проблеми някой да тегли от нея неоторизирано, а иначе сметката си функционира напълно нормално.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Преди малко погледнах сметките в апликацията . Имам 3 сметки в лева и една в Евро. И на трите левови сметки баланса ми е -0.12лв, на евровата е -0.06.  Сметката на неон е с наличност и не мога да разбера дали и там няма липсващи стотинки. В историята на транзакциите липсва каквато и да е информация. Някой с подобен казус ?

Връзка към коментар
преди 22 минути , Magnata каза:

Как се получава отрицателна лихва?! Нещо се е объркало яко. При мен вече няколко месеца начислената лихва си е добре (по 3-4 лева месечно). 

Ами писах им...било технически проблем. Не мога да нарека липсата на каквато и да е сума от банкова сметка "технически проблем". Извършвали промени в реално време и разни други едни и същи всеки път като се стигне до нещо подобно за съдействие и реакция от тяхна страна. Предадено е, да видим колко време ще им е необходимо да отреагират.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Започнали са също така да издават Visa Neon на всички клиенти, които не са я заявили. При мен без да заявявам новата карта, получих СМС от Спиди, че имам пратка от ТиБиАй Банк ЕАД, Картови услуги.

 

Преди да дойде самата карта физически, се появи и в приложението.

 

Аз имам една разплащателна сметка към двете карти, еврова нямам, и сейф нямам. Интересно! 🙂 

 

Един въпрос в коя от всички сметки се получава лихвата, която @Iliyan Minchev e цитирал по-горе?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , agenta каза:

Един въпрос в коя от всички сметки се получава лихвата, която @Iliyan Minchev e цитирал по-горе?

Здравейте, лихва има само върху сумата по основната сметка (към карта неон), няма по евровата сметка и по сейфовете. Привежда се в първия сейф, който се открива автоматично, независимо вие колко сейфове (сметки) ще си откриете в последствие. Интересно е, че сейфовете които сте си открили сами продължават да съществуват и показват в приложението като сметки, дори и след като са изпразнени.

Връзка към коментар
преди 6 часа, sildoro каза:

Здравейте, лихва има само върху сумата по основната сметка (към карта неон), няма по евровата сметка и по сейфовете. Привежда се в първия сейф, който се открива автоматично, независимо вие колко сейфове (сметки) ще си откриете в последствие. Интересно е, че сейфовете които сте си открили сами продължават да съществуват и показват в приложението като сметки, дори и след като са изпразнени.

Хм, аз имам сметка, но като натисна "сейф" и ми изписва "Открий си безплатна сметка". Като натисна "Искам сметка" и ме прехвърля на началния екран. Не получавам никаква лихва. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.