Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Идеята ми беше да ми снимат картата в офис и да не я качвам в приложението.

Сега имам една празна и неизползваема сметка. Не ме попитаха дали искам карта. В документите, които подписах имаше въпрос как искам да получавам движенията по сметката и има опция онлайн. Само, че те нямат сайт за банкиране онлайн, а в приложението не ме пуска ако не ми снимат личната карта отново.

Обмисля да я затворя и да прекратя с тях. Това е някакъв абсурд.

Връзка към коментар

От няколко часа не работят валутните преводи през приложението. Изписва, че преводът е направен успешно, но парите си стоят по сметката. От TBI явно са наясно с проблема и работят по отстраняването му, т.к. говорих с тях по телефона. Служителката дори не виждаше направените от мен опити за превод при нея...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

То и левовите не работят. Наредих един превод, салдото по сметката намаля, но нито се вижда в транзакциите, нито е получен в другата банка.. Писах в чата - някакъв бот са сложили и само за шопинг лимита ми отговаря.. Май пак ще има 1 седмица профилактика.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 6.06.2024 г. в 20:47, Джимбо каза:

Здравейте, бихте ли посочили най-добрите неща /колкото повече- толкова повече/, заради които си струва да си откриеш сметка неон.

Пише ги в сайта им, всичко което пише е точно така.

Връзка към коментар
преди 18 часа, Mitko-first каза:

Пише ги в сайта им, всичко което пише е точно така.

То го пише, но идеята ми е за някакво сравнение. Предполагам тука има доста хора, мигрирали в TBI от други банки и всеки би могъл да каже за някакво предимство.

Връзка към коментар

Аз си ги ползвах и преди да направят прослувутият си АПП. Всичко ми беше пак безплтно, но имаха що годе добро онлайн банкиране. После излезе Неон и апп-а и затвориха онлайн банкирането си и ми се наложи да им ползвам приложението с нова карта. Старата скоро ми закриха. Та напоследък не ги ползвам много често и ми стоят като бекъп вариант.

Връзка към коментар
На 6.06.2024 г. в 20:47, Джимбо каза:

Здравейте, бихте ли посочили най-добрите неща /колкото повече- толкова повече/, заради които си струва да си откриеш сметка неон.

На кратко плюсовете са:

- безплатни преводи (може да си правиш шаблони)

- превод по мобилен номер на принципа на Revolut - парите идват мигновено при получателя

- няма такса поддръжка на банката, реално нямаш разходи по картата

- имаш 2 безплатни тегления на месец, като всяко е на стойност до 800 лв., за разлика от останалите банки, които цъкат малки таксички

- безплатна еврова сметка

- еврото го превалутират по 1,95583

- можеш да блокираш/отблокираш картата от апп-а за секунди

 

Като минус бих посочила слабия съпорт, но за безплатен продукт - толкова.

 

На първо четене това 😉 

  • Харесвам 16
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, Джимбо каза:

То го пише, но идеята ми е за някакво сравнение. Предполагам тука има доста хора, мигрирали в TBI от други банки и всеки би могъл да каже за някакво предимство.

Двете най-големи предимства за мен са, че няма такси и че лихвите по депозити са по-големи. Иначе банкирането им е аналогично на другите банки, но за частни лица е само през телефона.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 49 минути , Mitko-first каза:

Иначе банкирането им е аналогично на другите банки

Хммм, нямам опит с всички останали, ама по-бъгаво не съм ползвал от българска банка. 
Иначе като единствен минус във функционалността е лимит от 5к евро на превод и обмен на транзакция.
Но за без пари толкова. Аз си ги ползвам за основно банкиране.  

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 часа, Zlia каза:

Иначе като единствен минус във функционалността е лимит от 5к евро на превод и обмен на транзакция.

То и в другите банки през мобилното им банкиране не минават повече от 5к евро.

Връзка към коментар
1 hour ago, Mitko-first said:

То и в другите банки през мобилното им банкиране не минават повече от 5к евро.

Не е вярно, примерно с Прокредит може до 30к лева през мобилното банкиране и без лимит през интернет банкирането. Определено е дразнещ лимита до 10к лева в ТБИ.

 

Иначе за тегленето от банкомат до два пъти на месец в ТБИ има отлична алтернатива. Касово теглене без заявка до 5000 лв. е напълно безплатно. Няма ограничение колко пъти в месеца можеш да теглиш. Единствено за суми над 5000 лв има такса. Теглене на депозит на падеж също е безплатно.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

И при мен, и при мъжа ми са неуспешни преводи от TBI към IBAN на iCard (за погасяване на задълженията към КК iCard става дума). Заобикалям го, като от TBI първо превеждам към Revolut  и от там към iCard, но е доста досадно. Някой друг с такъв проблем?

Връзка към коментар

Аз така имах проблем към Бинанс преди време, но те си смениха банката и се оправи поне минава превода, после самите Бинанс се бавят, но това си е проблем при тях. 
Тогава говорих със “съпорта” и те ми казваха, че към револют имат проблем( а точно към тях нямах) абе луда работа. Някой май беше писал тук, че при изписване на две имена, а не три му е минал превода или обратно. Отделно тогава съпорта ми каза да махна интервали от адреса на банката получател, но това не помогна. 
Странен екип от разработчици имат ТБай меко казано. 
 

Малко оффтопик - към койнбейс преводите са мигновени 😉

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Никакъв проблем няма с Бинанс. Минава за около 5 мин. Поне при мен до сега мах 5 мин. Иначе към Сосиете женерал Франция дава грешка и не става. Там минавам и аз през Револют.

Връзка към коментар
преди 21 часа, Яничка каза:

И при мен, и при мъжа ми са неуспешни преводи от TBI към IBAN на iCard (за погасяване на задълженията към КК iCard става дума). Заобикалям го, като от TBI първо превеждам към Revolut  и от там към iCard, но е доста досадно. Някой друг с такъв проблем?

Update: след мое запитване към Tbi отговориха, че има забрана за преводи към банкови сметки на Icard. Обаче имало вероятност скоро да отпадне.

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 23 минути , Яничка каза:

Update: след мое запитване към Tbi отговориха, че има забрана за преводи към банкови сметки на Icard. Обаче имало вероятност скоро да отпадне.

А защо? Признавам, че досега не съм проучвала icard, която все по често споменавате, но какво и е толкова подозрително?

Връзка към коментар
преди 2 часа, Яничка каза:

Update: след мое запитване към Tbi отговориха, че има забрана за преводи към банкови сметки на Icard. Обаче имало вероятност скоро да отпадне.

Не вярвай на това, което ти казват в чата...

 

 

1dizu4H.jpg

 

П.П. Даже току-що си преведох 30лв. и ги получих веднага в iCard. За всеки случай, защото може забраната да е от скоро.

Редактирано от Patrick K
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, Patrick K каза:

Не вярвай на това, което ти казват в чата...

 

 

1dizu4H.jpg

 

П.П. Даже току-що си преведох 30лв. и ги получих веднага в iCard. За всеки случай, защото може забраната да е от скоро.

 

Благодаря ти. Много странно, аз точно онзи ден правих неуспешното плащане към iCard.

 

преди 9 часа, Zlia каза:

Може да става дума за евро, щом и револют е включен като посредник

Не, BGN беше преводът, забравих да спомена.

Връзка към коментар

Сега и аз направих към айбан на iCard и мина блинк. Аз нямам кредитна карта, а само сметки там. 
Може това да е причината. Отделно при име на получател попълвам това което пише в iCard- само две имена(име и фамилия). И на последно място правя това с ТБай през айфон. Вече нищо не би ме учудило при ТБай 🙂

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.