Прескочи до съдържание

Цените на хотелите в Европа в момента. Къде резервирате?


era123

Препоръчани мнения

преди 2 минути , stanimir каза:

Относно нощувките ...наистина не знам какво ще се случва когато китайците се върнат в Европа.

Въпросът може да се постави и по друг начин - Колко китайци ще дойдат в Европа при тези цени?

3-звезден хотел в центъра на Токио и Осака може да струва 30-50 евро, а в Европа не може да е толкова. Защо? Сигурно има причини, но именно тези причини могат да лишат Европа от една част от туристите, които ще предпочетат продукт на по-добра цена. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Токио го няма нито Колизеума,нито Айфеловата кула (истинската), нито Партенона или Биг Бен.

При милиард и половина население винаги ще се намерят няколко милиона души с финансови възможности да пътуват където си пожелаят, а не където им е най-евтино.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

Не мога да се съглася със @stanislavpp относно това, че всеки бизнес търсил печалбата

Не само бизнесът, всеки който продава нещо (стока, услуга, труда или таланта си) търси най-високата цена и респективно всеки, който купува нещо (стока, услуга, нечий труд или талант) търси най-ниската цена, при равни други условия. И цената е тази, на която купувачът и продавачът се съгласяват доброволно на сделката за покупко-продажба. Цената на едно нещо е точно толкова, колкото някой е готов заплати за него. 
Така че цената на някоя стая в някой хотел може да е 150€,например, ако и докато има клиенти, готови да я платят. Ако няма достатъчно такива, цената ще падне, а ако пък има наплив от желаещи, може и да се увеличи.


Нека те попитам нещо - ако ти си закупил апартамент преди 5 години за 80 000 € и сега ти се налага да го продадеш по някаква причина и има купувач, който е готов да ти даде 100 000 € за апартамента, ти ще приемеш ли, или ще кажеш на купувача: "ОК, обаче не искам да спекулирам с това, че ти имаш нужда от този апартамент и си готов да платиш 100 000 €, затова ще ти взема само 80 000 €" ?
 

преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

Как така инфлацията удари най-потребяваните хранителни стоки, а и в частност самолетни билети, хотели и т.н.?! 
Как така тези цени се вдигнаха най-вече в Европа и Северна Америка, а в други части на света няма голяма разлика?

Ами явно в Европа и Северна Америка има по-голямо платежоспособно търсене. Доста пари се напечатаха и раздадоха...

 


 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 46 минути , Pantelej Putnik каза:

Цените на самолетните билети напр. за Тайланд от София бяха трайно около 450-550 евро. 

Сега са около 850-1000 евро. Кое предизвика почти двойното поскъпване? Ако е само увеличеното търсене, то значи ще има и успокояване след "първата вълна" на туризма след Ковид. За някои цели виждам вече цените от преди в някакви моментни промоции - промотата на германските Eurowings Discover или белгийските Brussels Airlines. 

Хотелите започнах да ги търся вече направо на картата на Гугъл и избирам най-добрата оферта. При такова търсене ми прави впечатление, че поне в момента Agoda има доста по-добри оферти от Гугъл (въпреки, че уж са заедно), като в отделни случаи разликата достига дори до 200 лева на вечер (в конкретния случай 375 лева при Букинг и 175 лева при Агода, касае една и съща стая!)! На какво ли се дължи такава голяма разлика?! Да не говорим пък, че разлики между различните оферти от 50-70 лева (при нощувка в порядъка на стотина лева), та и повече, са си нещо редовно. Един продукт - различни цени с големи разлики. Странно е. Ако не е странно - извинявам се. 

 

Темата доколкото разбирам е конкретно за цените на хотелите. Цената на самолетните билети е отделна много широка тема, в която думата "спекула" има своето основно място, но не бих искал да смесваме двете неща. При самолетните билети всичко е далеч по-ясно и лесно обосновано, макар и крайно неприятно за потребителя...

 

Предпоследното твое изречение всъщност изразява един от основните принципи на пазарната икономика. Не разбирам какво странно има в това? Всеки търговец има право да определя самостоятелно цена на предлаганата от него услуга и въобще не е зависим от цената определена от друг търговец за същата услуга. Противното ни връща в едни отминали времена на държавно регулирани цени, за които поне аз не желая да си спомням...

 

преди 27 минути , stanimir каза:

 

Относно нарасналото търсене на пътувания, всички виждаме че цените от Лондон ,Женева , Цюрих , Амстердам към Азия , Източното и Западното крайбрежие на САЩ и т.н. са на нивата отпреди ковид.Явно там пазарът си върши работата и не позволява аномалиите които гледаме тук ,което е нормално за подобни огромни хъбове.

 

В една друга тема писах по същия повод днес. Очевидно с повишаване на стандарта си на живот, което впрочем упорито се отрича от голяма част от населението, станахме апетитна хапка за бързи печалби на търговците. Въпрос на време е цените да се уравновесят и именно затова влизането ни в Шенген и Еврозоната са жизнено важни за страната...

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, stanimir каза:

 

Относно нарасналото търсене на пътувания, всички виждаме че цените от Лондон ,Женева , Цюрих , Амстердам към Азия , Източното и Западното крайбрежие на САЩ и т.н. са на нивата отпреди ковид.Явно там пазарът си върши работата и не позволява аномалиите които гледаме тук ,което е нормално за подобни огромни хъбове.

Относно нощувките ...наистина не знам какво ще се случва когато китайците се върнат в Европа.

За Цюрих не съм много съгласна, от 7 години летя от Цюрих, цените в момента са  по-високи от преди 2020. 2019 март месец билет до Ню Йорк директен полет беше 250 евро, сега е 39. Но и това което ми прави впечатление е, че преди имаше доста по-вече възможности за летене с прекачване. Но и Цюрих никога не е било и няма да бъде летище с евтини полети.

Но и на хората им се пътува и са готови да платят съответната сума. След като има хора готови да платят съответната цена, ще има и увеличение.

Връзка към мнение

Тази тема всъщност много прилича на онази тема на @Alexander за увеличените цени по заведенията отпреди няколко месеца. Този, който пуска темата, вероятно иска да разбере дали само той така се чуди на това поскъпване, или и другите го виждат по този начин, и как те го виждат, как намират изход от ситуацията. В конкретния случай може би е подобен поводът за пускане на темата. По мое мнение смисълът на подобна тема е да разберем, че не само ние сме притеснени от покачващите се цени, че има и други, които са притеснени като нас, мислят като нас. Да усетиш, че си в общество, в група е хубаво и успокоително. Хората обичат да са заедно.

Както и в цитираната тема на Александър, така и тук сякаш има хора, които едва ли не искат да кажат, че каквото и да ни се предложи, то това е положението и е по-добре да не го коментираме, а по-добре да се съгласяваме. На мен лично ми е омръзнало от едно такова поведение, което все ни поставя сякаш "над нещата". Нас тези неща не ни касаят, те не бъркат в нашия джоб. Ако ли пък бъркат, то той е бездънен и все тая. Странно, че във Франция, когато им вдигнат с 5 цента бензина и стачкуват. Това проява на "лош вкус" ли е, или будна гражданска съвест? При нас и 50 лева за литър да стане, само ще си кажем "Ами, то сега всичко се вдига! Налей догоре!" и с това ще приключи всякаква драма. Това ни качество носи ли ни позитиви?! 

Не искам да се съглася с хората, които се държат настрана и сякаш се дистанцират от проблема тук. Нека покажем поне, че и за нас е налице сходен проблем, че и ние имаме подобни опасения, изпитваме подобни притеснения. Ясно е, че подобни оплаквания няма да доведат до намаление на цените, но поне ще ни накарат да знаем, че не сме сами. А иначе уроците по икономика, цитирани от учебниците, са ясни. Знаем отдавна за търсенето и предлагането.     

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Ами аз виждам два варианта , да се ограничим (спрем) да пътуваме или да изкарваме повече пари.

Ако има и друг аз също ще се радвам да го науча.

Не бих ходил на места които не ме привличат, единствено защото са по-евтини.Ще предпочета да си стоя у дома или да си търся ново хоби.

Ясно е че огромния брой от хората не само у са притеснени от случващото се в последната година , а със сигурност и цитираната Франция е здраво ударена от инфлация стачкува или не.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз нещо се загубих в превода...

 

Според мен никой тук не подскача от радост за подскочилите до небето цени. Опитваме се да обясним на какво се дължи този скок и стигаме до изводи, че по всяка вероятност става дума за естествени икономически процеси и евентуално частична спекула на база натрупване на условия и предпоставки за нея. 

 

преди 20 минути , Pantelej Putnik каза:

Както и в цитираната тема на Александър, така и тук сякаш има хора, които едва ли не искат да кажат, че каквото и да ни се предложи, то това е положението и е по-добре да не го коментираме, а по-добре да се съгласяваме.

Ама нали в крайна сметка коментираме?! Не виждам кой твърди, че обезателно трябва да се съгласяваме с поскъпването. Всеки изразява мнението си по свой начин. Един приема реалностите и с неохота продължава да резервира хотелски стаи на по-високи цени. Друг не е съгласен с по-високата цена и спира да резервира. Това е форум на пътуващи хора. Да се очаква, че втората група ще надделее над първата е равнозначно на затваряне на форума, а поне според мен, никой не желае подобно нещо....

 

преди 20 минути , Pantelej Putnik каза:

Странно, че във Франция, когато им вдигнат с 5 цента бензина и стачкуват. Това проява на лош вкус ли е, или будна гражданска съвест?

Много хубав пример даваш, но ако трябва да напиша личното си мнение за тази черта на французите, умело прикрита под измислени клишета за "свобода и равенство", ще трябва да създам доста работа на администраторите...

 

преди 20 минути , Pantelej Putnik каза:

Знаем отдавна за търсенето и предлагането.     

В такъв случай, какво ни остава още да узнаем?

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , stanimir каза:

Ами аз виждам два варианта , да се ограничим ( спрем) да пътуваме или да изкарваме повече пари.

Ако има и друг аз също ще се радвам да го науча.

Без да си ограничаваме пътуванията, можем да се насочим към онези дестинации и да резервираме там, където цените са ОК. Все някъде има промоция - за хотел, за полет. Нека тези, които предлагат добри цени да вървят напред, а онези с двойните цени да си продават на тези които ще купят за 2 лева  и лимонада, която струва 1 лев. Това е моят вариант. По-горе споделих моите наблюдения във връзка с резервациите на хотелите. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
4 minutes ago, Pantelej Putnik said:

Без да си ограничаваме пътуванията, можем да се насочим към онези дестинации и да резервираме там, където цените са ОК. Все накъде има промоция - за хотел, за полет. Нека тези, които предлагат добри цени да вървят напред, а онези с двойните цени да си продават на тези които ще купят за 2 лева  и лимонада, която струва 1 лев. Това е моят вариант. По-горе споделих моите наблюдения във връзка с резервациите на хотелите. 

Нали това правим тук вече 10 години.Само че не да зарежем Париж, а да намерим най-изгодния вариант да го посетим 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Duke каза:

В такъв случай, какво ни остава още да узнаем?

 

преди 22 минути , Pantelej Putnik каза:

смисълът на подобна тема е да разберем, че не само ние сме притеснени от покачващите се цени, че има и други, които са притеснени като нас, мислят като нас. Да усетиш, че си в общество, в група е хубаво и успокоително. Хората обичат да са заедно.

преди 22 минути , Pantelej Putnik каза:

Ясно е, че подобни оплаквания няма да доведат до намаление на цените, но поне ще ни накарат да знаем, че не сме сами.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ами не си сам, Пантелей, ама ако почне всеки да се оповестява...🙂 така или иначе хората имат различно усещане за ценността на финансовите средства в зависимост от жизнения етап, на който се намират, дали си имат собствен бизнес и от там някакви по-лесноконтролируеми възможности за повишение на доходите, или са зависими от конюнктура и работодатели, дали отглеждат деца, а в някои определени техни възрасти има и доста повишени разходи за образование например, дали са здрави или вече харчат повече за медицина, така че редът на удоволствията тип пътуване да се поизмести и тн., и е трудно да очакваш, че повечето хора тук, особено ако текущо не се сблъскват с такива по-извънредни "проблеми" като изброените, и са с основно хоби да пътуват, ще се травмират от повишени цени за нещо, което съставлява основна част от битието им

 

но ако бъдем практични, основните реалистични начини за справяне с положението, според мен са:

- именно дългогодишните теми тук с разни промоции и намаления, които обаче са най-полезни, ако ти е все едно къде отиваш и кога, само да е евтино или поне достъпно, поради това, че вероятността да съвпаднат с твой свободен период или желана дестинация е малка;

- да се самоограничиш до степен да харчиш подобен годишен бюджет, на който си свикнал, но разделен на по-малък брой пътувания;

- да правиш компромис с избора на настанявания, като гледаш такива, които са надолу спрямо установената ти представа - може и да не съм права, но ми се струва, че повечето хора по-скоро правят така, чета редовно форума, често дори и за държави, които изобщо не ме интересуват, и мога да направя разлика с преди - резервираните места все по-малко се показват и споделят с конкретика, и много рядко могат да предизвикат спонтанно желание и ти да отидеш там

Връзка към мнение

Ако трябва да съм съвсем конкретен, макар и офтопик, тук в Бразилия цените на хотелите са си същите или увеличението е малко (в сравнение с цените на месото например...). В Европа скоро не съм ходил, именно за да поотмине ефекта на юруш след ковида, но така като гледам ще се наложи да почакам повече...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

Този, който пуска темата, вероятно иска да разбере дали само той така се чуди на това поскъпване,

Чудене? Хмм, при положение, че се напечатаха допълнително милиарди, взеха се заеми за милиарди, раздадоха се "помощи" по различни "мерки" за милиарди, наистина ли има някой учуден, че това води до по-висока инфлация? (всъщност, в световен мащаб порядъкът даже не е милиарди, а трилиони) 
А политиците много обичат да раздават пари (не техните, разбира се, а чуждите - общите - взетите от данъци или  назаем) и така да се харесват "на хората". И хората се радват че са им "подарили" по 25ст. на литър бензин, че са им "отпуснали" х лв. за ток, дърва, газ или каквото там, че са им увеличили пенсията или надбавките за едно или друго.  Обаче после идва сметката във вид на инфлация и хората, естествено, вече не се радват толкова.  И е логично да се постави въпорса дали, в такъв случай, е добре да се прилагат точно такива "мерки" и какво е добре да се прави. Но тук вече ще минем в областта на политиката, а това, както знаем, не е прието в този форум. 

 

Цитат

притеснени от покачващите се цени

Цените са оценка на пазара за стойността на някаква стока. И в тази връзка все пак да имаме предвид, че "монетата има две страни". Когато се повиши цената на стоматологичните услуги, например, това означава повече разходи за този, които ползва услугата, но също така означава повече приходи за стоматолога, който предлага услугата; когато се повиши цената на доматите, това означава повече разходи за този, които си купува домати, но същевременно  означава повече приходи за онзи, който продава домати; ако се повиши цената на адвокатските (или въобще юридическите услуги) това означава повече разходи за този, които ползва юридически услуги, но също така означава повече приходи за адвоката/юрисконсулта, който предлага такава услуга, ако се пивиши цената на наемите, това означава повече разходи за наемателите, но същевременно повече приходи за наемодателите. 
Така че по принцип повишаването на цената на нещо (респективно и понижаването на цената) само по себе си не е нито само лошо, нито само хубаво. 
Например хубавото на повишаването на цената на някакав стока/услуга е, че това стимулира повече хора да произвеждат/предлагат тази стока/услуга, което пък води до повече предлагане и респективно до последващо понижаване на цената.

 

преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

...как намират изход от ситуацията.

Ами нали това е една от ползите на форума и точно това правим тук като си споделяме как да намерим по-евтини самолетни билети или билети за други видове транспорт, по-изгодно настаняване, как да избегнем излишните разходи свързани с банково обслужване и т.н.  :smile3:
 

Цитат

Знаем отдавна за търсенето и предлагането. 

Хем уж го знаем, хем сякаш често го забравяме.
 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Каква поредна футболна драма :biggrin:

 

Цитат

Цените на хотелите в Европа в момента. Къде резервирате?

Къде, в смисъл в кои дестинации или в кои платформи? Но и на двете отговорът е доста кратък.
Къде, в кои дестинации? Където ми се ходи и където мога да си го позволя.

Къде, в кои платформи? Където намеря моето местенце и желана цена. Изръчквам ги всичките.

Оттук насетне философските разсъждения и икономическите анализи ги оставям на професионалистите :biggrin:

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Явно ни четат темите тук, днес има по-добри цени в booking за същия период в Париж, за който коментирах вчера, надолу са с

25-30Процента например от 860 преди 10 дни на 660 лв.

Връзка към мнение

Ясно, е че има много напечатани пари, но според мен си има и спекула.

Днес излязоха резултатите за последното тримесечие на 2022 на Ryanair. Печалбата им е двойна в сравнение с предишното им най-добро тримесечие записвано някога. 211 срещу 106 млн. евро.

Връзка към мнение

вероятно си знаете, но има един сайт trivago.com, който намира най-ниската цена за един и същ хотел в различните платформи

спестява малко повтарящо се ръчкане

 

на мен не ми върши много работа, защото почти всички хотели са само в букинг и никъде другаде и почти не съм го ползвал, пък и не хваща отстъпки за членство, купони и подобни

Връзка към мнение

Има и други места, където може да се търси нещо по-изгодно, но изискват познания по немски език:

 

https://reisen.tchibo.de/?_ga=2.160441213.1504666787.1675102955-1510876335.1675102955&_gl=1*w6z91g*_ga*MTUxMDg3NjMzNS4xNjc1MTAyOTU1*_gid*MTUwNDY2Njc4Ny4xNjc1MTAyOTU1

Това е департаментът за пътувания на прословутата марка Tchibo, която не е само кафе.

 

https://www.ab-in-den-urlaub.de/

Съгрегатор на немските туристически сайтове. Има всякакви промоции из целия свят.

 

И един апп

https://www.veepee.de/gr/home/default

Има го и на други езици. Освен ниски цени на премиум брандове за дрехи, обувки и т.н., непрекъснато предлагат разни намаления за пътуване.

 

Не мисля, че е серизно някой да очаква цените на хотели и т.н. през 2023 да са като тези през 2020 и/или 2021.

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

цените на хотелите са по-високи понеже имат повече разходи заради повишение на цените на ток и газ,а защо го има повишението е въпрос на друга дискусия .
B моята зона Сюдтирол цените се движат между 150 -300 на човек за нощувка в хубав  резорт ,със спа,уелнес зони и високо качество като цяло ,резервира се с месеци напред основно от италианци,германци,скандинавци и т.н.цената  никого не смущава съдейки по постоянно пристигащите в околията туристи.

Eто този https://www.andreus-resorts.it/en  е много популярен резорт ,нивото е наистина много високо ,бих го сравнила с Aqua dome https://www.aqua-dome.at/de/   в Австрия .

 

Пътувам по работа основно в немскоговорящите страни,тоест Гермаия,Австрия,немската Швейцария и холандската немскоговоряащ част ,най-ниски са цените в Германия както винаги е било,но и качеството като цяло е посредствено,който се заселва  там трябва доста търпение да има според мен,всичко функционира алла флинстоун.

 

Преди 1 час, DaBo каза:

Има и други места, където може да се търси нещо по-изгодно, но изискват познания по немски език:

 

https://reisen.tchibo.de/?_ga=2.160441213.1504666787.1675102955-1510876335.1675102955&_gl=1*w6z91g*_ga*MTUxMDg3NjMzNS4xNjc1MTAyOTU1*_gid*MTUwNDY2Njc4Ny4xNjc1MTAyOTU1

Това е департаментът за пътувания на прословутата марка Tchibo, която не е само кафе.

 

https://www.ab-in-den-urlaub.de/

Съгрегатор на немските туристически сайтове. Има всякакви промоции из целия свят.

 

И един апп

https://www.veepee.de/gr/home/default

Има го и на други езици. Освен ниски цени на премиум брандове за дрехи, обувки и т.н., непрекъснато предлагат разни намаления за пътуване.

 

Не мисля, че е серизно някой да очаква цените на хотели и т.н. през 2023 да са като тези през 2020 и/или 2021.

 

 

Преди 1 час, DaBo каза:

 

 

Tchibo  е необясним тип бизнес,в който освен пижами,пантофи,ножове за кухня има  и кафе ,което е меко казано отвратотелно.Типично по немски неясни идеи,пълен хаос както са всичките им магазини ,ваканциите им ще са същото ниво.

Работя със много немски фирми и непукизъм и некомпетентност са най-типичната им характеристика,та имам много съмнения относно техните тур оператори,веднъж имах нещо да купивам с туи -никога повече,и там направиха сто грешки,все нещо не им беше ясно,все забравили и не разбрали(неслучайно половината свят се е преместил да работи и живее в Германия -и едно магаре ще го вземат впредвид нивото на кадрите,сори но са наистина много зле)

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Ползвала съм и трите сайта, посочени от мен нееднократно и проблеми не сме имали. Купували сме директно от сайтовете, получаваме ваучер по ел.пощата и това е. Германия е най-големият потребител на тур.услуги в Европа, затова и цените им са по-атрактивни. Днес на летището във Виена погледнах няколко предложения и бяха наистина много изгодни.

А дребните нещица за кухнята от Чибо са ми любими. Моят мъж пък обожава горещия им шоколад. Та за всеки влак си има пътници...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

В събота направих една резервация през Гугъл мапс - Агода сайт. В мапс показваше цена 188 лв./нощувка за трима. Реших все пак да продължа към сайта. Там цената беше 157 лв. с някаква вип силвър оферта и плащане 5 дни преди настаняването. Същевременно и в приложението на Агода и при влизане директно в сайта им предлаганата цена беше 196 лв. В момента в приложението на Букинг цената с все отстъпки и предплащане е 183 лв.

Т.е. качването на цените не изхожда само от хотелите. Платформите-посредници също играят с увеличени комисионни на вече увеличената цена - 30-40 лв. в случая за нищо ги нямат.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 7 часа, Pantelej Putnik каза:

По мое мнение смисълът на подобна тема е да разберем, че не само ние сме притеснени от покачващите се цени

Не знам за теб, ама аз изобщо не съм притеснен, ако мога да взема на някого по-висока цена. Даже ми е по-спокойно. 😁

 

Така че, както казва @Фил, монетата има две страни.

Помня 1-2 зими на повишаващи се цени преди време, когато под въпрос беше оцеляването. Сегашното поскъпване ми прилича на кризата с емфие на Пипилота Виктория Транспаранта. Не е дошъл краят на света.

Хората на 1000 км от нас се борят за живота си, ние се тръшкаме за удоволствията на материалния свят. 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , Zaro каза:

Не знам за теб, ама аз изобщо не съм притеснен, ако мога да взема на някого по-висока цена. Даже ми е по-спокойно. 😁

 

Така че, както казва @Фил, монетата има две страни.

Помня 1-2 зими на повишаващи се цени преди време, когато под въпрос беше оцеляването. Сегашното поскъпване ми прилича на кризата с емфие на Пипилота Виктория Транспаранта. Не е дошъл краят на света.

Хората на 1000 км от нас се борят за живота си, ние се тръшкаме за удоволствията на материалния свят. 

В този пост най-много ми харесва, че се споменават и @Фил, и кризата с енфието 😄

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 16 часа, neuromancer каза:

вероятно си знаете, но има един сайт trivago.com, който намира най-ниската цена за един и същ хотел в различните платформи

спестява малко повтарящо се ръчкане

Също и https://www.hotelscombined.com/ , въпреки че понякога сравнява круши с ябълки, понеже не във всикчи сайтове офертите са с едни и същи такси.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.