Прескочи до съдържание

Цените на хотелите в Европа в момента. Къде резервирате?


era123

Препоръчани мнения

Ние сме на тоя наркотик - пътуването. Част от него е доста по-скъпа. Ама сме 'закачени'

Ясно е, че за кашкавал от 30 лв/кг можеш да пасуваш. Ама за пътуване не можеш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 32 минути , era123 каза:

Ние сме на тоя наркотик - пътуването. Част от него е доста по-скъпа. Ама сме 'закачени'

Ясно е, че за кашкавал от 30 лв/кг можеш да пасуваш. Ама за пътуване не можеш.

Може и 2 в 1.......Купуваш най-евтиния билет от 20 евро до Германия или Нидерландия и оттам си купуваш по-качествен кашкавал за 7-8 евро/кг, като по този начин съчетаваш полезното с приятното...

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 25 минути , Duke каза:

Може и 2 в 1.......Купуваш най-евтиния билет от 20 евро до Германия или Нидерландия и оттам си купуваш по-качествен кашкавал за 7-8 евро/кг, като по този начин съчетаваш полезното с приятното...

Или подобно до Лондон - сутрешен натам, вечерен наобратно за около 20€

 

image.png.e586845656490e51b4c58fa7e6e3b9e8.png



и си купуваш голям пакет Чедър и полетите ти излизат почти без пари, пък ако имаш и Wizz-кредит - съвсем! :grin:

image.png.9512a16328549cc7cc1e426ed63629c9.png

  • Харесвам 4
  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 5 минути , Фил каза:

Или подобно до Лондон - сутрешен натам, вечерен наобратно за около 20€

 

image.png.e586845656490e51b4c58fa7e6e3b9e8.png



и си купуваш голям пакет Чедър и полетите ти излизат почти без пари, пък ако имаш и Wizz-кредит - съвсем! :grin:

image.png.9512a16328549cc7cc1e426ed63629c9.png

Да, ако и таксито ни до летище София не беше 35 лв, щях само чедър да ям:beee:

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , Lindt каза:

Да, ако и таксито ни до летище София не беше 35 лв, щях само чедър да ям:beee:

Единственият плюс да живееш в Дружба. Аз не съм там де ...

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Има блог Кашкавал турист и даже и научен труд за "cheese tourism". Споменавам само, ако темата се задържи в тази посока.

 

А по въпроса със скъпите нощувки - след като Узбекистан вече го правихме, реших да се огледам и Грузия се оказва също много добър вариант. Та ако на някой не му се дават 100 евро на вечер в Италия, може да отиде до Грузия и да дава 20-25 евро за цял апартамент в центъра на Тбилиси.

  • Харесвам 5
  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Lindt каза:

Да, ако и таксито ни до летище София не беше 35 лв, щях само чедър да ям:beee:

Паркирането ми на летището е 10лв., и още 5 лв. за бензин, да ви броя ли за следващия път? :grin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Фил каза:

Паркирането ми на летището е 10лв., и още 5 лв. за бензин, да ви броя ли за следващия път? :grin:

Фил, къде е това паркиране за 10 лв. ? Аз скоро търсих паркинг, но нищо такова не намерих. 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Eva eva каза:

Фил, къде е това паркиране за 10 лв. ? Аз скоро търсих паркинг, но нищо такова не намерих. 

Малко по инерция съм писал, че скоро не бях проверявал - 15лв. е - Park&fly

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Фил каза:

Малко по инерция съм писал, че скоро не бях проверявал - 15лв. е - park&fly

Пак е добре. Аз последния път дадох 45 лв. за таксита. Само да попитам - бързо ли трансферират?

Връзка към мнение
преди 3 минути , Eva eva каза:

Пак е добре. Аз последния път дадох 45 лв. за таксита. Само да попитам - бързо ли трансферират?

Ами различно, но досега не съм имал проблем, а аз не оставям много луфтове по принцип. :wink:

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

аз ако бях в София, само със Спарк щях да ходя до летището

ама може така отдалече да го идеализирам малко 😃

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , neuromancer каза:

аз ако бях в София, само със Спарк щях да ходя до летището

ама може така отдалече да го идеализирам малко 😃

Идеализираш 🙂Зависи от квартала. В Люлин например може да се окаже на 2 км от теб и + разходките около терминала и става малко неизползваем. 

Връзка към мнение
преди 25 минути , Eva eva каза:

Пак е добре. Аз последния път дадох 45 лв. за таксита. Само да попитам - бързо ли трансферират?

Да, последно преди две седмици бяхме там. На връщане самолетът закъсня с 2:50 часа и в дълбока нощ се обадих на чичото веднага след минаване на паспортна проверка. Излязохме от Т2 и след две минути дойде.
На отиване също беше бързо, в петък към 17.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 57 минути , era123 каза:

Става дискусия, нищо, че е офтопик, даже темата заби в кашкавала. 

Въпроса беше: къде резервирате (сайтове) по-евтино?

1-2 човека са отговорили.

 

Като гледам темата за кодове за Booking как все е най-отгоре, явно доста хора си карат по старо му.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

На който му е скъпо, да си седи вкъщи. Аз примерно така правя ... Корабът е дълъг няколко километра - винаги има какво да се прави: например кого да се накаже ...

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, era123 каза:

 

Въпроса беше: къде резервирате (сайтове) по-евтино?

 

Пак по същите букинги и агоди с активно ползване на topcashback сайтове и код за букинг. С повече търсене и сравняване в десктоп версии/с изтрити бисквитки/мобилни версии. Понякога директно от хотела, който е намерен пак в букинг и т.н.

Също и airbnb. Леко си понижих критерия за поносимост и реших, че няма да загина, ако при солово пътуване вместо в хотел, отседна в стая от апартамент с хазяйка и общи помещения на половин цена от хотелската стая. Случи ми се в Малага и попаднах на страхотна хазяйка с великолепно жилище. Но държа на високите оценки и рядко стават фалове.

Ако мога, запазвам доста отрано – при мен поне досега винаги е било по-евтино така.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@Argentique ВажИ!

Обаче, с колко тия методи свалят цената?

Щото да не се окаже, че изгубеното време е по-скъпо. 

Сега гледам в букинг, ербнб, агода, хостелбукърс, хостелуърлд едни и същи или близки хотели са +-10 лв. 

Просто са такива цените - ще бъдем бобри (ядем дървото) и здраве да има. 

Връзка към мнение
преди 3 часа, neuromancer каза:

само със Спарк щях да ходя до летището

Е, взе ми думите от клавиатурата, след като няма метро.

Връзка към мнение
преди 5 часа, Фил каза:

Или подобно до Лондон - сутрешен натам, вечерен наобратно за около 20€

 

/cdn-cgi/mirage/5439b0ee1ced3d4498b5702321ffc127f55b74096d36df02fedc6bbfb5f86f42/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2023_01/image.png.e586845656490e51b4c58fa7e6e3b9e8.png



и си купуваш голям пакет Чедър и полетите ти излизат почти без пари, пък ако имаш и Wizz-кредит - съвсем! /cdn-cgi/mirage/5439b0ee1ced3d4498b5702321ffc127f55b74096d36df02fedc6bbfb5f86f42/1280/https://magelanci.com/uploads/emoticons/grin.gif

/cdn-cgi/mirage/5439b0ee1ced3d4498b5702321ffc127f55b74096d36df02fedc6bbfb5f86f42/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2023_01/image.png.9512a16328549cc7cc1e426ed63629c9.png

@Фил не е ли необходим чекиран багаж? В ръчен винаги съм си мислила, че биха ги взели.

Връзка към мнение
преди 2 минути , darinamarinova каза:

@Фил не е ли необходим чекиран багаж? В ръчен винаги съм си мислила, че биха ги взели.

Не, ограничението е за меките сирена, като досаждат главно във Франция. Чедър, пармезан, грюер няма проблем. Меките сирена от Португалия също минаха. Но с чекиран може да вземеш повече 🙃

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 21 минути , Lyubina каза:

Е, взе ми думите от клавиатурата, след като няма метро.

Е, то на теория така лесно 🙂 Айде елате да видите около нас колко Спаркове има 🙂 Нито едно. Много рядко се появяват. Да не говорим, че ако има, то е на около 10-15 минути от нас, но да не си мислите, че се върви по равно 🙂 15 минути сутрин по баира, ай мерси 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.