Прескочи до съдържание

Такси до летище София


Препоръчани мнения

Привет! Някой да ми препоръча по-читава таксиметрова компания в София за ранна сутрешна разходка до летището? Аз имам една на ум, но да си сверя часовника. 😉

Връзка към мнение
преди 1 минута , Argentique каза:

Привет! Някой да ми препоръча по-читава таксиметрова компания в София за ранна сутрешна разходка до летището? Аз имам една на ум, но да си сверя часовника. 😉

https://www.yellow333.com/porchka-na-taksi/ 

02/91119

Или ОК Супертранс. Но ако ми се наложи, ползвам yellow.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Граф Вронски
преди 5 минути , Argentique каза:

Привет! Някой да ми препоръча по-читава таксиметрова компания в София за ранна сутрешна разходка до летището? Аз имам една на ум, но да си сверя часовника. 😉

Yellow. Тях съм ги използвал, защото имат приложение и като си въведеш дестинацията има и цената за пътуването. Може да има и друго, но аз рядко използвам такси в София.

Друга опцията , която аз използвам е наемането на кола Spark, НО има доста условности и доза късмет.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , aleksandrina каза:

Или ОК Супертранс. Но ако ми се наложи, ползвам yellow.

При всички положения жълтите са в пъти по. Ок са предимно Супердразнещи, ползвам ги само ако кацам късно през нощта и ми се спи прекалено много за да си викна такси от друга компания. 

Последните два пъти, при два различни шофьора, апаратчето беше скрито зад телефон/таблет или нещо друго и сметката беше по-висока от обичайното за маршрута. Шмекерски номера и невъзпитани шофьори.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 24 минути , iMari каза:

При всички положения жълтите са в пъти по. Ок са предимно Супердразнещи, ползвам ги само ако кацам късно през нощта и ми се спи прекалено много за да си викна такси от друга компания. 

Последните два пъти, при два различни шофьора, апаратчето беше скрито зад телефон/таблет или нещо друго и сметката беше по-висока от обичайното за маршрута. Шмекерски номера и невъзпитани шофьори.

Преди повече от година с тях ми имахме аналогично изживяване. Апаратът е скрит с лист А4 и се цитира по-висока цена със закръгляне. Като ме лъже някой така видимо, особено по-възрастен от мен, някак ми става неудобно, за него. Излъжете ме красиво поне. :lol: Нечувано мръсна кола и шофьорът пуши вътре. Поисках си касова бележка нарочно, не че ми трябва. Ама повече не искам с такива.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз съм доволен от ОК за сутрешен маршрут до летище, винаги са идвали навреме, и не си спомням да са се опитвали да лъжат с цената. (Но не съм летял рано последните години, може да има промяна)

Връзка към мнение

Моя опит с ОК таксита КЪМ летището сутрин е положителен, преди почти само тях ползвах и продължам често да ги използвам - идват навреме, не е имало проблем с цената и т.н. Но ОТ летището по всяко време на деня, но особено вечер е силно отрицателен (някой път по изключение и да е бил положителен, но това е голяма рядкост и ако случайно ми се случи оставям голям бакшиш, обичайно е мрънкане, че крайната точка е наблизо, той за какво бил чакал 1 час на стоянката, мръсни коли, закръгляне нагоре извън нормалното, изобщо неприятно отношение) и вече не си го причинявам, от летището викам yellow или радио CB.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Откакто се помня, или по-скоро откакто съществуват, ползвам основно услугите на ОК Супертранс. Навремето ме спечелиха с това, че бяха първите, които запаметяваха в своята база данни адреса от който се обаждаш по стационарен (а по-късно и по мобилен телефон) и не се налагаше всеки път да обяснявам откъде да ме вземат. Продължавам да ги ползвам от и до летището и поне досега не съм установил някакви фрапантни разлики в цената. Не казвам, че всеки път сметката е била една и съща, но варира в рамките на 1-2-3 лева, което намирам за нормално...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Off- : от както има метро и особено откакто имам автомобил такси не помня да съм ползвала (от и до летището). 

Ако се налага, оставям колата на паркинг и после още по-лесно се прибирам с нея (ако няма вероятност някой да и съдейства по отношение на логистиката).

Но преди и аз ползвах почти единствено OK

Радио-СВ-такси не ги ползвам (от десетилетие), защото имам проблем с по-голямата част от шофьорите им, а никога не знам на кого ще попадна. 

 

Връзка към мнение

Аз използвам приложенията MAXIM или TUDA. Това са едни и същи приложения, но често имат разлика в цената. Те са на принципът на UBER.  Цената се вижда в началото преди пускане на поръчката. Има възможност за плащане в брой или с банкова карта. Цената е почти на 50% от тази ва такситата. Случва се да няма свободни коли и чак тогава в краен случай използвам такси.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 33 минути , vl_stamboliev каза:

Аз използвам приложенията MAXIM или TUDA. Това са едни и същи приложения, но често имат разлика в цената. Те са на принципът на UBER.  Цената се вижда в началото преди пускане на поръчката. Има възможност за плащане в брой или с банкова карта. Цената е почти на 50% от тази ва такситата. Случва се да няма свободни коли и чак тогава в краен случай използвам такси.

А има ли коли по никое време в 4-5 сутринта? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Повечето пъти съм намирал. Пускам заявката предишната вечер. Ако видя, че не е приета прибягвам до таксита. Случва се и това, но винаги пробвам.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , vl_stamboliev каза:

Повечето пъти съм намирал. Пускам заявката предишната вечер. Ако видя, че не е приета прибягвам до таксита. Случва се и това, но винаги пробвам.

Много ти благодаря. Апп-ът изглежда като Yandex и други подобни по света. Видях как може да се поръчва за конкретна дата - много удобно. Ще ги ползвам, макар и рядко да ми се налага.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А колеги на синът ми, от Великобритания, повикали такси от мястото на настаняване (до ЦУМ) до летището. И какво да видят: шофьорът ги прекарал през циганската махала. Потънахме от срам. Бяхме направили програма да видят и посетят най- приятните места в София. И на края-хубава работа но българска.

Връзка към мнение
преди 22 часа, vl_stamboliev каза:

Ще съм благодарен ако използвате моя код от покани приятел /въвежда се от менюто в промокодове/     ....

Така вие ще получите 20 точки - равни на 20 лева от първите поръчки, а аз 3.

Точно това щях да те питам - дали имат реферали🙂

И аз благодаря.Всъщност приложението е едно - Tuda, нали?

преди 22 часа, rdd каза:

А колеги на синът ми, от Великобритания, повикали такси от мястото на настаняване (до ЦУМ) до летището. И какво да видят: шофьорът ги прекарал през циганската махала. Потънахме от срам. Бяхме направили програма да видят и посетят най- приятните места в София. И на края-хубава работа но българска.

Ами това е най-прекия път, шофьорът е бил свестен. 😂😂 И аз си имам един шорткът, показан ми точно от таксиджия, баш през махалата. Спестява много време, особено в пикови часове със задръствания или в случаите, когато остава малко време до полета. Няма проблем, ако е в светлата част на деня.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 22 часа, vl_stamboliev каза:

Ще съм благодарен ако използвате моя код от покани приятел /въвежда се от менюто в промокодове/     .......

Така вие ще получите 20 точки - равни на 20 лева от първите поръчки, а аз 3.


На TUDA ми го дава кода като невалиден. MAXIM нещо не мога да разбера кое точно е приложението в Google Playstore. Тези приложения по-добри ли са от Uber?

Редактирано от chandni
Връзка към мнение
преди 2 часа, iMari каза:

Точно това щях да те питам - дали имат реферали🙂

И аз благодаря.Всъщност приложението е едно - Tuda, нали?

Ами това е най-прекия път, шофьорът е бил свестен. 😂😂 И аз си имам един шорткът, показан ми точно от таксиджия, баш през махалата. Спестява много време, особено в пикови часове със задръствания или в случаите, когато остава малко време до полета. Няма проблем, ако е в светлата част на деня.

Не мисля, че в случая е било необходимо да се спести пътят и цената. 

Връзка към мнение
преди 10 минути , Яничка каза:

Ех, защо не каза по-рано, инсталирах го вече.

Може да се добави и след инсталацията. От менюто - промокодове.

Връзка към мнение

Напомням, че лични реферални връзки и кодове могат да се споделят само с одобрението на администратора - @Георги. За момента остават на изчакване. 

 

Също така е добре да се упомене, че тези 20 лв бонус, които се дават, са валидни в рамките на 90 дни от регистрацията и не могат да се използват за цялостно плащане на пътуване, а може да се използват за покриване на до 10% от сметката.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само да добавя,че тези приложения са незаконни. Ако случайно ви спре полиция ще свали номерата на колата,при което може да се изпусне полет. Всеки сам си преценя,за 10 лв спестени дали ползва приложенията. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 минути , ivan69 каза:

Само да добавя,че тези приложения са незаконни. Ако случайно ви спре полиция ще свали номерата на колата,при което може да се изпусне полет. Всеки сам си преценя,за 10 лв спестени дали ползва приложенията. 

Няма да изпусна полета, от всяка точка може да се извика такси....От доста пъти не ми се е случвало и не смятам, че има риск.

Връзка към мнение
преди 50 минути , ivan69 каза:

Само да добавя,че тези приложения са незаконни. Ако случайно ви спре полиция ще свали номерата на колата,при което може да се изпусне полет. Всеки сам си преценя,за 10 лв спестени дали ползва приложенията. 

Много вероятно е шофьорите да са лицензирани таксиджии, които си гарантират допълнителен доход с тези приложения. Шанса да те спре полиция не знам какъв е, но и да се случи, не виждам как полицая ще разбере, че си клиент, използващ незаконно приложение, освен ако сам не му кажеш.

Цените, които виждам в Tuda не са кой знае колко ниски, спрямо оригиналните такси компании. Може би има значителна разлика при нощна тарифа. Но винаги е добре да имаш алтернатива. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.