Прескочи до съдържание

Дарения за magelanci.com през buymeacoffee


Препоръчани мнения

Сигурно ще забележите съобщението на заглавната страница. Мисля, че общо взето няма какво да му се обяснява, в режим на оцеляване сме.

  • Харесвам 26
Връзка към мнение

Първоначалната обратна връзка е фурор, благодаря. Ще използвам темата да отчитам за какво се изразходва събраната сума. Ще преценя дали да премахна съобщението от заглавната страница и да правим нещата кампанийно, когато средствата намалеят.

  • Харесвам 16
Връзка към мнение
преди 14 часа, Георги каза:

Сигурно ще забележите съобщението на заглавната страница. Мисля, че общо взето няма какво да му се обяснява, в режим на оцеляване сме.

Предвид обсъжданията за различни варианти на финансиране, това ми изглежда като доста подходяща форма. Или поне като една от възможните форми. 

 

преди 1 час, Георги каза:

 Ще преценя дали да премахна съобщението от заглавната страница и да правим нещата кампанийно, когато средствата намалеят.

Зачудих се как би било по-подходящо - от една страна е добре да стои съобщението, в случай че някой, който влиза по-рядко, може да реши да помогне като го види.  От друга страна - ако стои постоянно, да не стане като "част от пейзажа", с която редовните посетители свикват, и така да забравяме, че периодично/ритмично има нужда от помощ...
Също може би е добре да поясниш по някакъв начин, че след достигане на необходимата (месечна) сума, горницата ще остава като резерв за следващ период, нещо като "бели пари за черни дни". 

 

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Съобщението сигурно ще го махна скоро и ще го сложим пак, когато буферът от средства намалее. Но засега все още има някой да даде няколко пъти на час, така че интересът не е затихнал. Изглежда, че ще съберем средства някъде до около края на годината. 

 

А иначе това беше последната стъпка, след всички други опитани. Защо е така...уморих се малко да обяснявам, но може следващия път на по бира 🙂

  • Харесвам 12
  • Благодаря 3
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 7 часа, Георги каза:

А иначе това беше последната стъпка, след всички други опитани. Защо е така...уморих се малко да обяснявам, но може следващия път на по бира 🙂

Аз не мисля, че трябва да минаваш в обяснителен режим. На всички е ясно как стоят нещата. Аз напълно те подкрепям за този начин за издръжка на сайта. А бирата ще я пием с други раздумки на следващата сбирка (ама да не вземеш пак да се измъкнеш) 😄

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
На 5.03.2023 г. в 13:43, Фил каза:

Зачудих се как би било по-подходящо - от една страна е добре да стои съобщението, в случай че някой, който влиза по-рядко, може да реши да помогне като го види.  От друга страна - ако стои постоянно, да не стане като "част от пейзажа", с която редовните посетители свикват, и така да забравяме, че периодично/ритмично има нужда от помощ...

И аз това се замислих. Може би периодично е по-добре да се появява, а не да стои през цялото време. Привиква се и се отнася човек.

Не е нужно да се чака да се стигне до нулата. Аз бих предложил да има кампания в по едно и също време всеки месец, за да се поддържа някакъв буфер - един месец ще има повече дарения, друг по-малко, но да има някакъв осигурен напред период.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 28 минути , Zaro каза:

И аз това се замислих. Може би периодично е по-добре да се появява, а не да стои през цялото време. Привиква се и се отнася човек.

Не е нужно да се чака да се стигне до нулата. Аз бих предложил да има кампания в по едно и също време всеки месец, за да се поддържа някакъв буфер - един месец ще има повече дарения, друг по-малко, но да има някакъв осигурен напред период.

Подкрепям идеята за ежемесечна кампания. Даже си мислих дали не мога да направя някакъв абонамент и всеки месец автоматично да дарявам "кафета"  от карта.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 38 минути , dimitrov6 каза:

Може да се сложи списък  кой колко  е дарил и колко са вече  събраните,така  всеки  ще провери дали го има в списъка. 

Ами то си пише каква е събраната сума. А кой колко е дарил - един може една сума, друг - друга сума. Това надали е нужно да се показва.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Платформата предлага месечни абонаменти, може и да ги пусна при следващ цикъл на набиране на средства, засега сме ок, а и искам да дойде първия трансфер за да се уверя, че всичко е наред. Може би ще изчакам още 24 часа и ще махна съобщението.

 

Всъщност, тези възможности за дарения си съществуваха доста дълго време и тук, но се използваха от толкова малко хора, че лиценза на софтуерната добавка беше по-скъп от приходите направени чрез нея...

 

Колкото до това кой, какво и как е дарил, buymeacoffee позволява да си анонимен, да си публичен, каквото ти е мерак.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 6 минути , Георги каза:

Колкото до това кой, какво и как е дарил, buymeacoffee позволява да си анонимен, да си публичен, каквото ти е мерак.

Позволява ли buy me booze? :blink:

  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Това го виждам чак сега, защото влизам винаги през 'ново съдържание' и никога не минавам през главната страница, може да има и други с такъв навик. За това може би е добре да е боднато като тема.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искам да благодаря на Георги за всички усилия, които полага за да съществува това невероятно пространство, както и на всички магеланци, че дружно "пием кафе", когато се налага. Аз също не смятам, че са нужни списъци кой колко и кога, както и не смятам, че някой от нас ще търси отчет как са изразходени средствата (защото знаем, че ще бъдат изразходени по най-добрия начин). Нека периодично да "пием кафе", за да не стигаме до въпроса дали ще съществува форума.

Благодаря, че ви има!

  • Харесвам 21
  • Браво 6
Връзка към мнение
Преди 1 час, vivo каза:

Аз не виждам нищо за buymeacoffee на началната страница (спрях и адблокъра за всеки скучай). Премахнато ли е? Ако не, може ли скрийншот? 🙂 

 Махнах връзката от заглавната страница, защото се събраха достатъчно средства за близкото бъдеще. Ако имаш желание, ето го линка: https://www.buymeacoffee.com/magelanci

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, vivo каза:

Аз не виждам нищо за buymeacoffee на началната страница (спрях и адблокъра за всеки скучай). Премахнато ли е? Ако не, може ли скрийншот? 🙂 

преди 18 минути , Георги каза:

 Махнах връзката от заглавната страница, защото се събраха достатъчно средства за близкото бъдеще. Ако имаш желание, ето го линка: https://www.buymeacoffee.com/magelanci

 

В този ред на мисли - не е ли добре да поставиш линка за "кафето" и в тази тема, все пак тя изглежда най-релевантна като название? 
А вече периодично ще си прецениш кога би било удачно да слагаш връзката и на главната страница за подсещане. 

Връзка към мнение
преди 11 минути , Фил каза:

В този ред на мисли - не е ли добре да поставиш линка за "кафето" и в тази тема, все пак тя изглежда най-релевантна като название? 
А вече периодично ще си прецениш кога би било удачно да слагаш връзката и на главната страница за подсещане. 

Направо скрих целия раздел, нищо релевантно няма там вече.

Връзка към мнение

Като един виден циганин да попитам,че не ми се търси: колко е комисионната на баймиакофи?

И не е ли по-добре през револют да се правят дарения?

Защо да храним поредния посредник?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, era123 каза:

Като един виден циганин да попитам,че не ми се търси: колко е комисионната на баймиакофи?

И не е ли по-добре през револют да се правят дарения?

Защо да храним поредния посредник?

5%

 

Револют не става, защото може да ми блокират профила, ако преценят че се ползва за комерсиални цели, не ми се поема риск. Вече няма фирма, така че вариантите не са много. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 5 часа, era123 каза:

не е ли по-добре през револют да се правят дарения?

С Ревулют е безпроблемно да платиш кафетата, комисионна мисля че няма.

Връзка към мнение
преди 6 часа, era123 каза:

Защо да храним поредния посредник?

Защото е удобна платформа и върши идеална работа с едно кликване.

Аз нямам револют, даже не знам какво е, и не бих се занимавал да науча, само за да купя едно кафе.

 

  • Харесвам 9
  • Шок 1
Връзка към мнение

Георги е прав в случая, но научи за револют ще ти спести много при пътувания. 🙂 Тук четох разни параноици, фалити и т.н. До ден днешен получавам повече, благодарение на това, че бях от първите взели револют. Хората тип "убедете ме" и "защо" изобщо не се занимавам да ги убеждавам, да си плащат юнашки комисионни, не ми пречат, парите са си техни. 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Един кратък отчет и описание какво предстои.

 

От март месец чрез buy me a coffee събрахме 1081.45 евро, след като се приспадне тяхната комисионна. Допълнителни приходи от booking.com (от линковете към хотели там споделени във форума) в размер на 570лв. Т.е. общо приходите са 2728лв.

 

Разходите са ни 54 евро на месец за наетия сървър, както и около 10 евро на месец за бекъп сървър, имейли, домейн и т.н. Допълнителен страничен разход имаше от 160лв за поддръжката на горичката, защото от горското много си повишиха тарифите. В крайна сметка разходите ни за тия 4 месеца са 653лв, коеето прави наличност от 2080лв (някакви незначителни приближения може да има).

 

При това ниво на разходи, сумата ще е достатъчна за още около 15 месеца. Това, което искам да направим обаче е да минем към облачната версия на форума. Какво означава това? С всичките му предимства и недостатъци, означава следното:

 

1. Цялата администрация на сървъра ще се поеме от фирмата, която прави софтуера. Тяхна е грижата форумът да е онлайн, да се бекъпва редовно, да се обновява с нови фукнционалности и да се пачват бързо дупки със сигурността. Всички тези неща изискват време, което напоследък не ми е чак толкова налично.

2.  Възможно е да имаме леки проблеми с някои от персонализациите, които сме въвели - посетени държави, картата на знамето и т.н. Аз понеже не съм чистокръвен програмист, много от нещата не ги правя както трябва да се правят, а ги правя така че да работят. Сега след като няма да имам администраторски права върху сървъра е възможно някои от добавките да не бъдат приети. Но това ще гледам да е изтествано и проверено предварително. Проблемът е, че това ни връзва и малко ръцете, ако искаме да въвеждаме и бъдещи подобрения специално за нас, но на този етап време и ресурси за такива не се очертава да има.

3. Лека полека почти всички подобрения за форума ще изискват облачната версия. От софтуерната фирма не крият, че предлагането на версия за самостоятелно хостване не им е приоритет и бъдещето и пазара насочват твърдо в облачната посока, независимо на кой му харесва и на кой не. Така че ние рано или късно тази стъпка към облака ще трябва да я направим.

4. С облачната версия губим част от пълния контрол, който имаме. Например няма да имам директен суров достъп до базата данни и файловата система, всичко трябва да минава през тикети с поддръжката. Макар и да имам възможност да изисквам копия на данните, това не е автоматизирано и общо взето разчиташ на компанията, че ще правят бекъпи и т.н. навреме. Не е точно като фейсбук, туитър, инстаграм, реддит и т.н., които ограничават достъпа до данните и ги използват както намерят за добре (особено последните добре се поизлагат напоследък), но определено губим част от контрола, който имаме в момента.

5. По-скъпо е. Говорим за $149 на месец, ако се плаща на годишна база, ние сме за CreatorPro план: https://invisioncommunity.com/buy

 

Много мислих и премислях всякакви плюсове и минуси, но в крайна сметка смятам че миграцията към облака е неизбежна. За да може да предплатим за една година напред са ни нужни $1,788, а в момента имаме налични $1160. За това смятам да вдигна отново банера с кафето, да направим един напън за още около 1000лв и след това акциите ще са на годишна база, където ще събираме за следващата година.

 

Ако нещо е неясно - питайте.

  • Харесвам 46
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.