Прескочи до съдържание

Панама, Коста Рика, Никарагуа - обща тема за планиране


Препоръчани мнения

На 27.02.2024 г. в 3:04, Lindt каза:

В костарикански колони или в долари биха ни теглили за хотели, атракции и ресторанти в Коста Рика? Че се чудя какво да заредя в революта. 

Има места на които можеш да платиш с революта в долари. Питат те в каква валута ще платиш. Има и такива, които приемат само в колони. Аз плащах от левова сметка. Направи си ако искаш такава в долари.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Кратка рекапитулация на нашите два дни в Монтеверде - посетихме градината с пеперудите, градината с орхидеите, направихме нощен тур и отидохме до облачната гора в Моневерде. В градината с пеперудите имаше точно 4-5 вида пеперуди; в следващата градина орхидеите трябваше да ги търсим с лупа, буквално; на нощния тур видяхме общо 2 тарантули, 2 жаби и 4-5 птички, без да броя мравките, които гидът ни възторжено показа поне четири пъти. В общи линии горните три неща определям като загуба на ресурси. Единствено Monteverde cloud forest наистина ни хареса. Въпреки че онлайн ни даваше,че няма билети, ние отидохме на място и имаше свободни места. Гората е много красива, а разходката изключително приятна и спокойна. С уточнението,че не сме видели никакви животни, но флората е впечатляваща или поне на нас ни хареса дотолкова,че да прекараме цял ден там. Ние,обаче, имахме голям късмет с времето, което не е нещо обичайно в Монтеверде. Предполагам в дъждовно време разходката изобщо няма да е приятна.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Честно ви казвам, ако никой не напише пътепис, направо го напускам този форум. 

 

П. П. И без оправдания, че вече има пътепис от patilana. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Radnev каза:

Честно ви казвам, ако никой не напише пътепис, направо го напускам този форум. 

 

П. П. И без оправдания, че вече има пътепис от patilana. 

Ще се надяваме @Lindt да ни отсрами скоро🙂.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Radnev каза:

Честно ви казвам, ако никой не напише пътепис, направо го напускам този форум. 

 

П. П. И без оправдания, че вече има пътепис от patilana. 

@Kaio нали написа в две части за Панама?

Доколкото познавам @MayaS ще напише, само нека всичко е наред с утрешния им полет. Понеже тяхното пътуване беше най-дълго и успяха да видят достатъчно и от трите държави. А аз може да се вклинявам между нейните постове с уточнения, и с постове от частта на пътуването, когато не бяхме заедно...

А дори и в дните, когато бяхме заедно, ние си удължавахме преходите и виждахме различни неща. Та трябва да го обсъдим, как да го структурираме.

Може пък да го разделим на няколко отделни теми по държави, ама и това не изглежда идеално.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 2.03.2024 г. в 11:47, Radnev каза:

Честно ви казвам, ако никой не напише пътепис, направо го напускам този форум. 

 

За да не ни напускаш, специално за тебе ще издам отсега кулминацията на пътеписа...

В Коста Рика всемогъщият Бог и Император Клъвдий IV Бух литна вдън джунглите тилилейски да се саморазправя с боговете на отдавна изчезнали цивилизации... В тази си мисия намери неочакван съюзник...

20240304_010042.jpg.1a871a47da4b74f5380791232ad6653d.jpg

...ТУКАНТАМОН! 😄

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 11
Връзка към мнение

Малко информация и за Rincon de la vieja national park. В парка може да се влезе през 2 пункта - Las pailas и Santa Maria, билети само онлайн. Ние влязохме през първият пункт, като маршрутите там, в общи линии, са три - Las pailas ( 3 km. около 2 часа, минава през малък вулкан, горещи кални извори, горещи извори и т.н) , Catarata La Gangreja ( 10 km. - около 4 часа, стига до водопад), Catarata Escondida ( 8,6 km. около 4 часа, стига до водопад). Ако искате да направите всичко, трябва да отидете рано, което така или иначе е препоръчително, защото част от пътеките са на слънце и е доста неприятно в по-късните часове. Ние успяхме да направим само първите две пътеки, като впечатлението ни в общи линии е, че не е лошо, ако така или иначе си в района. Според мен не си заслужава отбивка единствено заради този парк или поне този сектор от парка не ни впечатли особено. Може в Santa Maria да има по-интересни неща, но не успяхме да отидем. Животни не видяхме почти никакви.

 

Catarata La Gangreja

IMG-76742aeca1687552efda29afc34d7585-V.jpg.44c8e43fad8c43eae41e9c3b4dbfec89.jpg

 

  • Харесвам 7
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Следващият пост е по-положителен и той е за единственото място в Коста Рика, което ме накара да си кажа " Ето, за това пропътувах толкова хиляди километри от България" и това е районът на Volcano Tenorio и Rio Celeste. Идвайки от сухия и пожълтял район на Liberia и приближавайки Volcano Tenorio все едно влизах в съвсем различна държава - всичко стана толкова по-свежо зелено, по-китно, растителността буйна и гъста, а къщичките по-спретнати и нагиздени. Дори пътят беше нов и без дупки. А видяхме толкова много пъстроцветни птички.С радост бих заменила почти всичко видяно в Коста Рика за още няколко дена в този район,но,уви, лошо планиране.... В NP Vilcano tenorio се влиза само след закупени билети онлайн, влязохме без гид и видяхме доста животинки, повечето птички и влечуги. За парка трябват средно между 2 и 3 часа, в зависимост от темпото

 

IMG-33c59b42e2bf157ad6e2f49fb6010a42-V.jpg

IMG-36f500b1aff36c6c1a5adc5dd4768086-V.jpg

IMG-42d8096bf7cbe6b448615dc8edc47b91-V.jpg

IMG-d48f2a336ac7f99c24bd1d5c3dba71c3-V.jpg

IMG-2c63d35e75ec49fb90fa75e8c9f04ad3-V.jpg

IMG-2d61943ccc828d11fa132ce64ebd33bb-V.jpg

IMG-2c31563557b6ccc72f12e4eec4748964-V.jpg

  • Харесвам 15
  • Браво 2
Връзка към мнение

Панама

 

Утре започва и нашият рунд срещу бича за съвременния магеланец или иначе казано Коста Рика 😄

Засега обаче имахме 3 доста пълноценни дни в Панама и се надявам пътуването да не е сред най-нелюбимите ми.

 

Поздрави с едно червено жабче, голямо колкото нокът:394933021_30301955.JPG.205eb2ec52783c76d6180f83eb357b7a.JPG

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
На 28.02.2024 г. в 20:25, Lindt каза:

Ние мислим да спим спящи под листо прилепи. Не знам как, надявам се водачът ни да направи нещо и да можем да направим приличен кадър. Аз не бих се решила да осветя сама животно с цел снимка, дори да си го намеря.

Иначе ако летят по светло, ги снимаш като птици. Поне тези големите лисици докато пият вода ми се струват постижима цел, за мъниците не знам.

В единия национален парк бяхме с водач и той ни показа под едно голямо листо спящи много малки прилепи.

Ако не се покажат от някой, който знае къде спят, шанса за мен клони към 0 да се видят.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 55 минути , Alexander каза:

В единия национален парк бяхме с водач и той ни показа под едно голямо листо спящи много малки прилепи.

Ако не се покажат от някой, който знае къде спят, шанса за мен клони към 0 да се видят.

Представям си как някой идва вкъщи да ми вдигне юргана, за да покаже как спя 😄

  • Харесвам 2
  • Смея се 10
Връзка към мнение

От мене и контрапункт на показаното от @Roberto Baggio

Рио Селесте си струва САМО И ЕДИНСТВЕНО, ако времето е хубаво. В дъждовно време е просто джунгла с мърляв водопад. И прословутият небесносинцвят на водата във вирчетата трябва да си го представяш с много въображение. За щастие го имаме. Пътеката е само една, с дължина около 2,5 км в посока, после трябва да се върнеш обратно. Джунглата е гъста, вероятно най-гъстата от всички паркове, които посетихме. Съответно и шансът да се видят животни, особено в дъждовно време, клони към нула. Има много хора, групи с водачи, като в дъжда и водачите хич не ми изглеждаха ентусиазирани. 

Все пак, не сме съвсем капо. На няколко пъти видяхме змии. Първо една дълга и тънка зелена, насред зелени храсталаци, май това беше най-добрият пример за умело маскиране, който успяхме да видим. А прословутите емблематични за страната жълти усойници ги видяхме на няколко места, но само в този парк. Изобщо не се стараят да се крият. Просто в хладния дъжд си се бяха свили на кълбета и сигурно дори и да ги пипнехме, нямаше да реагират. Е, не сме такива тормозители.

Слизането до водопада е отклонение от пътеката, по около 200 добре изградени бетонни стъпала. Определено най-добре изградената и обезопасено слизане до водопад, от тези, които посетихме. Това е на около 1,5 км след началото на пътеката. Изобщо, до водопада стигането е лесно, ама трябва после да ги качиш обратно тия стъпала. По-нагоре става малко по-трудно и кално, но все пак добре обезопасено. Първо се стига до едно място с гледка (мирадор)... трябва да си намеря снимка от "гледката" в мъглата 😄, малко след това засмърдява яко на сяра и от реката се вдига дим. Досами пътеката в реката има горещ извор и там е като естествено спа. Водата е цялата в бълбукащи мехурчета. Ако не се лъжа, на испански се каззваше Borbollones. После се пресича реката по добре изграден висящ мост, и се стига до края на пътеката, където се сливат два потока с различно pH. От тази рязка промяна в киселинността, съдържащите алуминий частици във водата внезапно се уедряват и стават с размери и повърхност, която отразява синия спектър на светлината. Затова и реката става наситено синя. Да, де, ама все пак трябва да има някакво синьо небе, което да отразят 😉 

 

Ринкон де ла виеха беше една внезапна хрумка в края на пътуването ни. Както писах, заради лошото време в Монтеверде изобщо не наптравихме дневен тур там, а се изнесохме с колата в посока Либерия. Бих казал, че Ринкон наистина не си струва, ако ви е единственият обект в тази част на страната. Ние все пак пътьом се отбихме до водопада Лянос де Кортес, и съвсем честно, яд ме е че не останахме. За мене това място е най-подходящото за плаж и плуване пред водопад, а отбивката от магистралата е само около километър и половина. Там също има едни навлеци. Всъщност, самият водопад е на границата между два частни имота. Официалният вход е 7 долара, от място, където има изградени пейки и сергии за сувенири. Има дървени стъпала, не много, може би около 70. Беше водопадът с най-лесен достъп. А пред вира има донесен и пясък, та си е реален плаж. Има и полицаи, и спасители, а пред самия водопад има сложено и въже , за да не се минава директно при водната струя. Но останалата част от вира си е достъпна за плуване, а то не е и дълбоко.

Само че, още при отбивката от магистралата ще ви спре един навлек, който ще опита да ви привлече в неговия си имот, само за 4 долара. Там е малко по-дълга отбивка и после има пътека, по която пак може да се стигне до тоя вир, но няма плаж. Може би има вир от горната страна над водопада, с такова впечатление останах. Също, там има пътеки, по които хората могат да стигнат точно над водопада. Самият водопад не става да се види добре оттам, но ако иската малко по-ектремно изглеждащи снимки с вас, може и да е добре. Ние не му се вързахме на офертата 🙂 

 

Та, Мая и иво имаха купени билети за Ринкон де ла Виеха за следващия ден сутринта, обаче нас с @mary_shery това не ни устройваше, понеже в него ден следобед имахме полет за Панама и сутринта трябваше да вземем автобус от Либерия. Та какво направихме. Те ни метнаха с колата до входа на Лас Пайлас (пак да спомена за навлекът в униформа, който искаше по 800 колона на човек такса за преминаване по пътя; спазарихме се за двама души само), а после уж щяха да продължат до някой плаж, примерно Плая Ермоса. Та ние имахме време да направим само пътеката Лас Пайлас, защото пътеките към двата водопада ги затварят на обяд. Смятат, че няма достатъчно време да се върнеш в работно време (до 16:30 ч), ако тръгнеш по-късно. 

Та, Лас Пайлас е различно от останалите паркове. Половината пътека е открита, през суха гора с вулканични образувания - езерце, кипящ извор с вода, кипящи кални вулканчета, фумароли. Тази половина може да я напраяи всеки, дори да има жестоки двигателни проблеми. Другата половина е вече в типична джунгла с мноооого гигантски фикуси в причудливи форми. Ние всъщност видяхме гигантски игуани, едни много големи птици, които отначало взехме за два различни вида, но се оказа,ч е са били първо двама мъжки, после две женски голямо кюрасо, после още няколко мъжки (мъжките са черни, с жълти клюнове, а женските са кафяви и имат едни стърчащи перца като гребен. Видяхме и още няколко вида птици, които не срещнахме в други паркове.

 

Прибирането ни до Либерия беше... тегаво 😉

Обществен транспорт до парка няма. Според някои сайтове уж три пъти на дем трябвало да има до един хотелски комплекс на 5 км, ама не е проверено инфо, а и впоследствие на място установихме, че ако е имало изобщо, не е до толкова късно.

Първо питахме шофьора на туристически автобус при паркинга на парка. Да ни качи срещу заплащане. Той отказа, обаче, както всеки в Коста Рика, имал познат таксиджия, даже от Uber бил. И му звънна да ни свърже. И двамата говореха повече от сносен английски, когато се наложи и ние минавахме на най-дървен испански. И таксиджията вика - 30 долара, ама ще го чакаме цял час да дойде, щото пътят е гаден ( а той наистина е). Айде, не на нас тия! Ние сме проверили в Uber, там ни дава оферта 22 долара. Онзи обаче ми се смее по телефона: "Чакай някой да дойде догоре по тоя гаден път. Никой няма да ви се навие за тая цена". ТАка си и беше. И след 15 минути въртене на приложението напразно, решихме да пробваме на стоп. Няколко туристи ни отказаха, но ни взеха едно семейство французи (е, мъжът си беше "комшу" от Истанбул). Свалиха ни до тоя хотел 5 км надолу, дето уж имало автобуси (то на французита и там си им беше нощувката). Ами имаше някакви паркирани автобуси, даже с номера, но изглеждаха паркирани дългосрочно. А се оказа, че ние пък там нямаме мрежа и не можем да пробваме Uber. В единия рейс все пак имаше шофьор, но автобусът беше пълен с екипировка за tubing. С тоя шофьор се повтори същото. Звъни на познат таксиджия, и пак ни искат 30$. Абе, ние затова ли стопирахме, километрите вече са по-малко, а отбий от цената! Не, не ще! Да си гледа работата! Тук пътят е що-годе хубав, има не съвсем лек, но не и гаден наклон надолу и тръгваме бързо, като междувременно стопираме. След около километър ни спря младо белгийско семейство, с които си бяхме разменили няколко думи и на пътеката. Мисля,че те ни показаха едните кюрасо, а ние им върнахме жеста с един капуцин, който се курдиса на клона съвсем като за снимка. Те също не отиваха в Либерия, а в друг хотелски комплекс, но минаваха през едно село Курубанде, ако не се лъжа. Там също има хубави водопади (частни и с вход, естествено!) Тука вече можеше да има автобус. И макар да бяхме спестили пак още само 5 км и оставаха още 15 до Либерия, Uber дойде и ни закара само за 9$. 

Та това с нашите приключения в Ринкон де ла виеха 😄

Паркът не е чак толкова лош, но и ние, както и @Roberto Baggio  сравнително скоро бяхме в Исландия и се нагледахме на кипящи кални вулканични извори безплатно. Иначе можеше и да сме по-доволни от Ринкон. А. и всъщност повечето птици ги видяхме на поляната на паркинга или долу в селото, докато чакахме убер-а. 😄

Трябва да се остане цял ден, както @Roberto Baggio e направила. Защото не са толкова много парковете в КР, които ти предлагат голям километраж на пътеките. Всъщност, има и пътека, която свързва Лас Пайлас със сектора Санта Мария, та може наистина сериозен преход да се направи през Ринкон де ла Виеха.

 

Снимки - по-нататък, като намеря време да ги сваля.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 4 часа, Alexander каза:

В единия национален парк бяхме с водач и той ни показа под едно голямо листо спящи много малки прилепи.

Ако не се покажат от някой, който знае къде спят, шанса за мен клони към 0 да се видят.

Е, да, с водач са прилепите. И сови също трудно се виждат самостоятелно, така че сме си избрали конкретно място, на което да ни покажат 2 вида и прилепчетата. Останалите животни, които ме интересуват, са броненосец, мравояд и тапир, но там всичко е въпрос на късмет. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Lindt каза:

Е, да, с водач са прилепите. И сови също трудно се виждат самостоятелно, така че сме си избрали конкретно място, на което да ни покажат 2 вида и прилепчетата. Останалите животни, които ме интересуват, са броненосец, мравояд и тапир, но там всичко е въпрос на късмет. 

 

Ами в Ринкон де ла виеха ни казаха, че предния ден бил видян тапир, но наистина е голям късмет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , master_of_germs каза:

Ами в Ринкон де ла виеха ни казаха, че предния ден бил видян тапир, но наистина е голям късмет.

До Гуапилес, където са ни прилепите, има лоджа, в която се виждат редовно тапири. Обаче ние нямаме време там, за да запазя нощувка и да си пробваме късмета.

Въобще, ако бях подредила по-умно пътуването, щяхме да се върнем през Гуапилес и да уплътняваме там 2 дни с животни, има много интересни места за снимане и е близо до Сан Хосе.

 

Може ли някой от ходилите до Мануел Антонио да сподели дали плажовете са наистина претъпкани, видели ли са червени папагали scarlet macaw и извън парка има ли спокоен и сенчест плаж?

Връзка към мнение
преди 5 минути , Lindt каза:

До Гуапилес, където са ни прилепите, има лоджа, в която се виждат редовно тапири. Обаче ние нямаме време там, за да запазя нощувка и да си пробваме късмета.

Въобще, ако бях подредила по-умно пътуването, щяхме да се върнем през Гуапилес и да уплътняваме там 2 дни с животни, има много интересни места за снимане и е близо до Сан Хосе.

 

Може ли някой от ходилите до Мануел Антонио да сподели дали плажовете са наистина претъпкани, видели ли са червени папагали scarlet macaw и извън парка има ли спокоен и сенчест плаж?

Ако е тая лоджа за тапири, дето си мисля, там цените на нощувките са повече от цифомански 😄

 

За Мануел Антонио, ако се влезе рано, плажовете са спокойни.

Червена ара видяхме не в парка, а извън него, докато Иво шофираше през селото Мануел Антонио. Прелетя през пътя и само Иво го видя добре и вика: "Кетцал!" 😄

Аз все пак го мернах, достатъчно, че да видя, че е по-едро и няма дългата опашка. На следващата спирка, при Хако, показах снимка на ара в полет и Иво се съгласи, че баш същото е било.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Lindt каза:

До Гуапилес, където са ни прилепите, има лоджа, в която се виждат редовно тапири. Обаче ние нямаме време там, за да запазя нощувка и да си пробваме късмета.

Въобще, ако бях подредила по-умно пътуването, щяхме да се върнем през Гуапилес и да уплътняваме там 2 дни с животни, има много интересни места за снимане и е близо до Сан Хосе.

 

Може ли някой от ходилите до Мануел Антонио да сподели дали плажовете са наистина претъпкани, видели ли са червени папагали scarlet macaw и извън парка има ли спокоен и сенчест плаж?

Далеч са от претъпкани, поне когато бяхме ние през август.

На единия Playa Espadilla имаше повече хора, но на съседния Playa Biesanz на 5-6мин пеш нямаше почти никой. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Завърнахме се, със стомашно р... съм и съм като парцал. Имам 2 SIM карти, които мога да дам на някого ако има още пътуващи. Едната е само за Коста Рика и само нет, а другата е на Кларо взета от Никарагуа и покрива целия централно американски район - Работеше ми и в трите държави и има много мегабайти, има и тел разговори и SMSи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Lindt каза:

До Гуапилес, където са ни прилепите, има лоджа, в която се виждат редовно тапири. Обаче ние нямаме време там, за да запазя нощувка и да си пробваме късмета.

Въобще, ако бях подредила по-умно пътуването, щяхме да се върнем през Гуапилес и да уплътняваме там 2 дни с животни, има много интересни места за снимане и е близо до Сан Хосе.

 

Може ли някой от ходилите до Мануел Антонио да сподели дали плажовете са наистина претъпкани, видели ли са червени папагали scarlet macaw и извън парка има ли спокоен и сенчест плаж?

Плажовете са 2. Единият е по-малък и е с по-спокойна и по-бистра вода, другият е огромен и с по-бурно вълнение. Поне така беше, когато ние посетихме. На първия имаше доста хора, но на втория бяхме почти сами. Те са много близо един до друг двата плажа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 @master_of_germs, веднага в опозиция,значи 🙂 Да, сигурно би била доста тъпа разходка при лошо време, но аз лично не се сещам за особено много места,които да впечатляват в дъжд и мъгла. Ние имахме невероятен късмет с времето, през цялото ни пътуване беше слънчево и ясно, та това не беше фактор при нас при определяне на парковете,които са ни харесали. Иначе паркът е малък, да, но като цяло районът е красив и много зелен и си мисля,че спокойно човек може да намери какво да прави там още ден, два. Просто ние нямахме време.

 

Може ли някой да каже коя платформа за таксита сте ползвали в Панама?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 35 минути , Roberto Baggio каза:

Плажовете са 2. Единият е по-малък и е с по-спокойна и по-бистра вода, другият е огромен и с по-бурно вълнение. Поне така беше, когато ние посетихме. На първия имаше доста хора, но на втория бяхме почти сами. Те са много близо един до друг двата плажа.

Уточнявам,че горния пост се отнася до плажовете вътре в националния парк.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , Roberto Baggio каза:

 @master_of_germs, веднага в опозиция,значи 🙂 Да, сигурно би била доста тъпа разходка при лошо време, но аз лично не се сещам за особено много места,които да впечатляват в дъжд и мъгла. Ние имахме невероятен късмет с времето, през цялото ни пътуване беше слънчево и ясно, та това не беше фактор при нас при определяне на парковете,които са ни харесали. Иначе паркът е малък, да, но като цяло районът е красив и много зелен и си мисля,че спокойно човек може да намери какво да прави там още ден, два. Просто ние нямахме време.

 

Може ли някой да каже коя платформа за таксита сте ползвали в Панама?

Убер

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, MayaS каза:

Убер

Може и indrive ,но плащане само кеш,една идея по-евтини,но стари и мръсни коли.Uber е доста евтин в Панама.Само от летищата Токумен и Балбоа ползвах такси,защото нямам нет.Taboga е чудесно място за деня на полета.Тихоокеански остров на 30минути от Панама.24$ двупосочен билет с луксозен ферибот.Носете си дребен кеш обаче.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, ivan69 каза:

Може и indrive ,но плащане само кеш,една идея по-евтини,но стари и мръсни коли.Uber е доста евтин в Панама.Само от летищата Токумен и Балбоа ползвах такси,защото нямам нет.Taboga е чудесно място за деня на полета.Тихоокеански остров на 30минути от Панама.24$ двупосочен билет с луксозен ферибот.Носете си дребен кеш обаче.

Много благодаря за съвета. Тъкмо го бях набелязала и се чудех дали си заслужава този остров. Явно ще се ходи.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , Roberto Baggio каза:

Много благодаря за съвета. Тъкмо го бях набелязала и се чудех дали си заслужава този остров. Явно ще се ходи.

Не е нещо особено. Аз по принцип съм плажен турист,а там плажа е 3/10. Водата е 24 градуса,но това е добре в тези жеги. Банята и тоалетната са по 1-2$, добре че можаха от 50 да ми върнат. Бирата е 1.5 ,водата 1. Иначе има и някакви пътеки,пеликани също май имало,но аз обиколих само 3те плажчета. На малко места се плаща с карта и рядко има нет. Но гледките са прекрасни. Букнете си по-рано тура,че нямаше места за последния ферибот в 16.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.