Прескочи до съдържание

Банкови карти с посещения на салони


Препоръчани мнения

преди 2 минути , Eva eva каза:

Да, и аз си мисля, че офертата е супер. За таксата - надявам се да мога да похарча 30 000 лв. за година. Доста е, но като се сетя колко често купувам полети и резервирам хотели на приятели и познати.... може и да се получи. Пък и да не се, това са 10 лв. на месец. Нищо не е. Като се сетя колко струва едно кафе и вода на което и да е летище....

Настина няма друга такава оферта, но ЦКБ държат на доста неща преди да те поканят за тази карта. 

 

Иначе нещо аналогично в масова банка - https://www.postbank.bg/bg-BG/universe, но тук годишната такса е 1000 лева. Обясняват, че може да не я платиш, ако използваш активно картата и имаш точки по програмата (MyRewards), с които може да получиш кешбек до 1000 лева годишно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Предполагам има някакви що-годе обективни критерии, дългогодишен клиент с големи обороти , фирмени или лични сметки над определен праг или подобни.

Ще е странно ей така изникваш от нищото и получаваш платинена кредитна карта.

Връзка към коментар
На 19.09.2023 г. в 15:16, Георги Матеев каза:

За съжаление ми звучи, че повечето от нас няма да се класираме. Изглежда тази карта е само за вече съществуващи клиенти с безупречна (и очевидно не съвсем кратка) история с банката. Ето отговорът на ЦКБ, който току-що дойде по имейла.

 

Картата е насочена към съществуващи клиенти на Банката, доказали своята коректност в обслужването на кредитни продукти на ЦКБ АД и отговарящи на следните критерии:

 

* отлична кредитна история;
* постоянен трудов договор, без предизвестие и срок на изпитване;
* висока платежоспособност – всички вноски по кредитни задължения не следва да превишават 40 % от нетния, месечен доход

 

@wilks промяната с двете евро е на глобално ниво Priority Pass / Lounge Key, реално те са оператор на цялата мрежа. Въпросната промяна съответно е предадена надолу по веригата към всички подизпълнители, включително Mastercard, които на свой ред са я препредали към всички свои клиенти / банки. Mastercard Bulgaria просто не са си актуализирали страницата, т.е. това в случая не е самостоятелна игричка на ПИБ.

tougherty, намерих от септември 2023г. запитването на Жоро Матеев за тази Платинена карта на ЦКБ и отговора на банката към него.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , agenta каза:

tougherty, намерих от септември 2023г. запитването на Жоро Матеев за тази Платинена карта на ЦКБ и отговора на банката към него.

Супер! Отговарям на всички условия 🙂 Ще подам документи, най-много да ми откажат 🙂 Нищо не губя 🙂 

 

Връзка към коментар
преди 10 минути , tougherty каза:

Върти ми се, че Георги Матеев вече беше писал за тази карта в темата и беше проверил, че условията й са непосилни.

Подкрепям това мнение. Като си спомням миналата година какво въртене ме въртяха, докато ми издадат сребърната виза на BulgariaAir. В първия офис няма ли кредитен специалист, та ме пренасочиха към друг. Там пък, сметките им нещо не излизаха спрямо това, което съм им бил предоставил. След това ме караха да закрия 2 от кредитните ми карти, които притежавам - изпращах им мейли със становища...чудесии. Определено това е банката с най-високи изисквания и мястото където най-бавно и тромаво се случват нещата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нормално , все пак е премиум продукт.

На дебитните могат да слагат всякакви кухи гръмки имена - "платинена", "златна" , "диамантена" , бла-бла , но кредитните са съвсем друга бира.Банката гарантира за теб.

Връзка към коментар
преди 45 минути , stanislavpp каза:

Предложението е добро (120лв годишна такса за 10 посещения ) , радвайте му се , докато го има . В международен мащаб имаше доста карти с подобна такса и ограничение от 10 посещения , нелимитирани до картодържателя и един-два гости , тоест 10-те посещения  може да се използват наведнъж (1+9 гости ) , но от февруари тази година вече няма карта с подобно предложение . 

Да това щеше да е най-добрата карта, но уви не е така. Посещенията са 5  + гост!  Визата на ЦКБ за разликата Мастъркард има  много ама много добро превалутиране. 
Към момента  най-добрата карта за посещения остава Мастъркард юнивърс на Пощенска уви тази карта струва цяло състояние и не я дават на всеки.

 



 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , makler каза:

Към момента  най-добрата карта за посещения остава Мастъркард юнивърс на Пощенска уви тази карта струва цяло състояние и не я дават на всеки.

Не е изгодна. 10 платени посещения са 300 евро, таксата на тази карта е 1000 лева. Можеш да си ги върнеш от кешбек, но не и да излезеш на плюс, защото максималният кешбек за година е 1000 лева. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Честно казано съм изненадан с тия огромни изисквания в България.
Тук платинена карта не е нищо особено, аз имам две платинени без да съм доказвал доходи даже. (“Гледаме, че пътуваш често с тази авиокомпания, предлагаме ти такава и такава co-branded карта”). Над платинена има Блек, Инфинит, Амекс Центурион и сигурно още няколко, които не се сещам в момента. И май никоя не дава по 12 безплатни посещения в салони както беше Дайнърса.

сори за офтопика.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 51 минути , makler каза:

Да това щеше да е най-добрата карта, но уви не е така. Посещенията са 5  + гост! 

А, нищо чудно , но пък са написали това :

ЦКБ АД Ви осигурява общо 10 безплатни посещения ( за Вас и Ваш/и придружител/И ) . Тоест няма ограничение за един гост или двама гости, както обикновено е изписано при подобни текстове .

Ако имаограничение от един гост ( или двама ), подобен текст е заблуждаващ или некоректен

 

както и това

Колко гости могат да Ви придружават? Средно 4-6 души

 

 

 

преди 39 минути , neuromancer каза:

Честно казано съм изненадан с тия огромни изисквания в България.
Тук платинена карта не е нищо особено, аз имам две платинени без да съм доказвал доходи даже. (“Гледаме, че пътуваш често с тази авиокомпания, предлагаме ти такава и такава co-branded карта”). Над платинена има Блек, Инфинит, Амекс Центурион и сигурно още няколко, които не се сещам в момента. И май никоя не дава по 12 безплатни посещения в салони както беше Дайнърса.

сори за офтопика.


Спесифика на регионалният пазар , и то на малък пазар, където разплащанията с кредитни карти са минимален процент от тези с дебитни ..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз ползвам картата от деня, в който дайнърс обявиха, че спират безплатните посещения и я споделих тук, но предвид допълнителните изисквания за доход и лоялност към ЦКб не доби особена популярност. Картата ми върши перфектна работа за сега, курса на превалутиране е доста добър дори по-добър от дайнърса ми. С активацията на картата се начислява годишната такса 120 лв, която е на календарна база и при оборот 30К+ лв не се начислява за следващата година. Минималния кредитен лимит е 10К лв, което е трики частта и при одобрението се гледа и дохода дали би покрил подобен лимит. Гледат се и други фактори като дали сте клиент, от колко години, какви спестявания/кредити имате и т.н

Относно привилегиите освен 10 посещения по лаунджкий, които може да ползвате за вас и ваши гости имате ънлимитед в София за вас и 2ма гости, а в момента и за 1 календарна година и Виена за вас. Лаунджовете ви ги таксуват по 30 евро/долара за всяко влизане и на следващия месец ви ги връщат по сметката. Отделно от това имате ънлимитед за вас и 1 гост във Варна и Бургас и ънлимитед за вас на всяко летище от което бг Еър лети,ако сте с техен полет. Имате си и допълнително багаж, ако тарифата ви включва или си добавите. Имате Кеш Бек само за покупка на полети на бг Еър с картата. Другите отстъпки са по програмата на премиум картодържатели на виза и на цкб. 

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 22 часа, Ilian359 каза:

Не е изгодна. 10 платени посещения са 300 евро, таксата на тази карта е 1000 лева. Можеш да си ги върнеш от кешбек, но не и да излезеш на плюс, защото максималният кешбек за година е 1000 лева. 

И при Пощенска банка първо взимат сумите за посещение от 30 евро, след което се възстановянават по сметката. Не се губят никакви 300 евро. Въпросът при годишната такса и кешбека е ясен, там щом са ти издали такава карта, явно имаш обороти и ще го натрупаш, а точките са следните - "При плащане в търговски обекти в страната, чужбина или в Интернет - За покупки с кредитна карта Mastercard UNIVERSE* - 1 лев = 2 точки" - ЛИНК

По-надолу в линка е обяснено при колко точки колко пари се получават по картата при поискване от клиента.

Връзка към коментар

Много важно уточнение е:

"Обърнете внимание, че за да събирате допълнителни бонус точки, е необходимо да заплащате покупките си с кредитна карта Visa и Mastercard от Пощенска банка и на ПОС терминал на банката."

 

  • Шок 5
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Някой ползва ли тази карта, има безплатен достъп до няколко салона и първата година е без такса ?

 

https://www.unicreditbulbank.bg/bg/individualni-klienti/bankovi-karti/kreditni-karti/

 

https://www.unicreditbulbank.bg/bg/individualni-klienti/bankovi-karti/kreditni-karti/kreditna-karta-mastercard-platinum/

 

Редактирам се, има условие за минимален нетен месечен доход от 6000 лева, но пък с Мастъркард Голд имаш право на посещение на същите салони и изискване за 1000 лева месечен доход .

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 21 часа, vl_stamboliev каза:

Много важно уточнение е:

"Обърнете внимание, че за да събирате допълнителни бонус точки, е необходимо да заплащате покупките си с кредитна карта Visa и Mastercard от Пощенска банка и на ПОС терминал на банката."

 

Става и чрез токенизация зад Кърв! 🙂

Връзка към коментар
На 12.03.2024 г. в 22:05, Iliyan Minchev каза:

Като си спомням миналата година какво въртене ме въртяха, докато ми издадат сребърната виза на BulgariaAir

Сега е по-бърза процедурата. Искам да ги похваля ЦКБ - за 7-8 работни дни ми издадоха Mastercard World, никога досега не съм им бил клиент, единственото което поискаха беше документ за платени данъци което според мен е нормално, много любезни бяха. 

На другия полюс бяха ОББ - и фирмените, и личните ми сметки /личните май скоро ще ги прехвърлям на друго място/ са ми там вече 15-ина години. На въпроса за кредитна карта почнаха някакви обяснения - сега се обединяваме с друга банка, проблем със системите, изчакай 2,3,5 месеца и т. н. /само да добавя нямам кредити/. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
На 12.03.2024 г. в 22:18, Ilian359 каза:

Не е изгодна. 10 платени посещения са 300 евро, таксата на тази карта е 1000 лева. Можеш да си ги върнеш от кешбек, но не и да излезеш на плюс, защото максималният кешбек за година е 1000 лева. 

Ако искаш да излизаш на плюс от кешбека  - при Пошенска най-изгодния вариант е взимаш World Premium-  може да си с  831 лв напред при 86400лв оборот на година (може и по-малко, ако играеш стратегически, а може  и много по-малко да изхарчиш , ако част от сумата се "рециклира")  

Спестените парички може да инвестираш в 15 посещения  общо (за теб и гости) на салони през Lounge Key (стандартно ниво) на абонамента, който върви към картата.

Или пък ги инвестираш в най-високия план на LoungeKey и се радваш на неограничени посещения (за теб само, гостите ти - да се оправят сами, щом нямат подходящата карта)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 19 часа, adreno каза:

Ако искаш да излизаш на плюс от кешбека  - при Пошенска най-изгодния вариант е взимаш World Premium-  може да си с  831 лв напред при 86400лв оборот на година (може и по-малко, ако играеш стратегически, а може  и много по-малко да изхарчиш , ако част от сумата се "рециклира")  

Спестените парички може да инвестираш в 15 посещения  общо (за теб и гости) на салони през Lounge Key (стандартно ниво) на абонамента, който върви към картата.

Или пък ги инвестираш в най-високия план на LoungeKey и се радваш на неограничени посещения (за теб само, гостите ти - да се оправят сами, щом нямат подходящата карта)

World Premium вече я използвам, та във въросът се пита дали си заслужава Universe картата и първата да бъде закрита?

И една друга уловка, която заобикаляме с Curve при тансакции в евро World Premium има процентна надбавка над курса евро-лева на ЕЦБ и тя е 1,65% нещо от сорта, ако не се лъжа, другата е единствената им карта, която е освободена от тези надбавки пра плащане с картите им във валута различна от лева.

Връзка към коментар
преди 9 часа, agenta каза:

World Premium вече я използвам, та във въросът се пита дали си заслужава Universe картата и първата да бъде закрита?

И една друга уловка, която заобикаляме с Curve при тансакции в евро World Premium има процентна надбавка над курса евро-лева на ЕЦБ и тя е 1,65% нещо от сорта, ако не се лъжа, другата е единствената им карта, която е освободена от тези надбавки пра плащане с картите им във валута различна от лева.

Аз лично посмятах малко преди време и не намерих смисъл да ъпгрейдвам. При 0 лева кешбек възращаемост за Universe, дори да си плащаш Curve Metal за цяла година, с World Premium пак ще може да  останеш с едни 500 лв напред, при еднакъв нужен оборот.

Отделно - Curve абонамента може  да ти минава през Plutus и през кешбека им да си върнеш част от платеното към Curve.

Основната разлика между двете е размера на застраховката (150к срещу 200к) и броя на посещенията в салони  през Loungekey (0 срещу 10). Останалите екстри са разни тъпи отстъпки. Е, и самата карта, която е метална 🤭

Но всичко е индивидуално  и временно - например Curve вдигнаха таксите, Plutus също, което променя сметката.

То преди време имаше поне 5-6 начина да рециклираш оборот и да ти дават кешбек от Пощенска, ама спряха постепенно кранчетата.

 

Що се отнася до Loungekey, поне при Пощенска, ако си с Mastercard World Premium таксата за салони е 30 евро, ако си с VISA Premium - 30 долара, което пак е конюнктурно - днес е 10% по изгодно с Виза, преди 2 години - с 20%, а началото на 2023 долара беше по-скъп от еврото.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз днес официално закрих дайнърса и го замених със Златна Мастъркард. Относно достъпите до летищата - това са привилегии, които идват от самите картови мрежи, така че независимо от коя българска банка са издадени достъпът ще е един и същ. Единствено може да се огледа къде годишните такси, кешбек, превалтурания и т.н. са най-изгодни. Ако мога да направя едно бързо обобщение относно салоните:

 

VISA - достъп само до летището в София

Виза бизнес кредит - само картодържателя

Голд - с 1 придружител

Платинум - с 2-ма придружителя

Инфинит - с 3-ма придружителя

 

Mastercard - достъп до летищата в София, Истанбул, Виена, Белград и Скопие

Голд и Бизнес кредит - само за картодържателя

Платинум и World - с 1 прдружител

World Elite - с 2ма придружители

 

Ако някоя банка предлага нещо допълнително, то идва като услуга от нея за клиента, който тя поема като разход. Като ЦКБ например, които за премиум продукта си (картата, която се коментираше по-рано в темата), които осигуряват 10 безплатни посещения (независимо за картодържател или +гост).

 

Естествено, горните привилегии за салоните днес ги има, утре ги няма, така че всичко е много относително. 

 

 

  • Харесвам 19
Връзка към коментар
преди 5 часа, П.Кръстев каза:

Mastercard - достъп до летищата в София, Истанбул, Виена, Белград и Скопие

Интересното е за кое летище на Истанбул важи промото, само за новото или и за Сабиха.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.