Прескочи до съдържание

Банкови карти с посещения на салони


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Eva eva каза:

Аз все пак не разбрах - трябва ли да регистрирам картите в сайта на LoungeKey?

Не помня, аз се регистрирах, не е сложно, бързо е, не виждам причина да не го направиш. В салоните се влиза с кредитната ти карта и бординг пас. Има ти апп, като той е само информативно колко посещения си използвала, имаш qr код и номер на lounge key акаунта ти и също търсачка за салони.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 9.04.2024 г. в 19:03, Eva eva каза:

Да се похваля - от днес съм горд собственик на дебитна карта World Debit Mastercard от ЦКБ с неограничено посещение на салони за мен и 1 човече в София, Истанбул, Виена, Белград и Скопие. Към моята сметка поисках да ми издадат и още една такава карта за дребния, за него също ще важат тези условия. 

Сигурна ли си за Истанбул, Белград и Скопие? Мъжът ми от много години има WD MC на ЦКБ и сме влизали двамата с нея в салона в София и това не е новост, но за Истанбул... Сега ни предстои посещение на IGA в Истанбул и смятахме да го направим с Master Card Gold-a му от ПИБ, като моето посещение като гост ще е платено, но ако действително World Debit-a на ЦКБ дава право на безплатно посещение за картодържател + гост в IGA, ще е чудесно... Само, че на сайта на ЦКБ продължава да си пише само за салоните в София и Виена...

 

image.png

Връзка към коментар
преди 5 часа, chandni каза:

Сигурна ли си за Истанбул, Белград и Скопие? Мъжът ми от много години има WD MC на ЦКБ и сме влизали двамата с нея в салона в София и това не е новост, но за Истанбул... Сега ни предстои посещение на IGA в Истанбул и смятахме да го направим с Master Card Gold-a му от ПИБ, като моето посещение като гост ще е платено, но ако действително World Debit-a на ЦКБ дава право на безплатно посещение за картодържател + гост в IGA, ще е чудесно... Само, че на сайта на ЦКБ продължава да си пише само за салоните в София и Виена...

 

image.png

Аз съм убеден, защото повече от година я ползвам по няколко пъти в Истанбул, Белград и Виена. Информацията е на сайта на Мастъркард, ЦКБ не я актуализират. Скопие първо беше включен после отпадна.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, Lindt каза:

Нищо, даже не гледат бордна карта на придружител. Пробвали сме във Виена, София и Истанбул.

Но и аз тръпнех покрай неясната информация дали няма да видя после в извлечението плащане.

В Истанбул /летище Истанбул / бордните карти ги искат, де факто с тях влизаш в салона. Първо минаваш на рецепция на салона с банковата карта и бордната а след това в салона влизаш с бордната. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

преди 6 часа, chandni каза:

Сега ни предстои посещение на IGA в Истанбул

Моята ЦКБ world е регистрирана в Lounge Key и съм влизала няколко пъти с нея с придружител на истанбулското летище без такса и за двамата. Неограничен брой посещения.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ето това ми е приложението към договора за ЦКБ world /извинявам се, че е наобратно/. Мърлява работа е с тези карти - на сайта на банката едно, на сайтовете на съответните карти - друго, а всъщност - истината е някъде на съвсем различно място 😄 А пък на място като попиташ ... такива интересни неща научаваш 😄 

 

Няма налично описание.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 35 минути , Фил каза:

Fintech.jpg.e6a8b4ac8c15213d7ca5b7c48121e61e.jpg

Това беше в началото. Скопие го махнаха преди повече от половин година. Най-добре си следете сайта на мастъркард, а не на банката

Линк: https://www.mastercard.bg/bg-bg/personal/offers-and-promotions/premium-offers/airports/lounge-key.html

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Някой може ли да ме светне каква е далаверата с тия салони, та има стотици мнения и се правят 1000 врътки. 

Имам десетки пътувания на година, винаги съм 1.5ч преди полета на летището. Ако имам прекачване гледам да не е повече от 2ч. 

И докато мина проверки и разгледам летището, то станало време за изхода.

Вие по 5ч преди полет ли ходите за да седите в някаква стая и да ядете някаква храна (подобна или не на тая отвън, все това си е)?

Отделно годишна такса за КК + цена на стаята (ако има - $30на). 

Аз не виждам кога я смествате тая стая във времето, ако пропускам нещо, споделете. Да не остана прееван без схема 🙂

  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 13 минути , era123 каза:

Някой може ли да ме светне каква е далаверата с тия салони, та има стотици мнения и се правят 1000 врътки. 

Имам десетки пътувания на година, винаги съм 1.5ч преди полета на летището. Ако имам прекачване гледам да не е повече от 2ч. 

И докато мина проверки и разгледам летището, то станало време за изхода.

Вие по 5ч преди полет ли ходите за да седите в някаква стая и да ядете някаква храна (подобна или не на тая отвън, все това си е)?

Отделно годишна такса за КК + цена на стаята (ако има - $30на). 

Аз не виждам кога я смествате тая стая във времето, ако пропускам нещо, споделете. Да не остана прееван без схема 🙂

1. Удобно е преди полет вместо да висиш на гейта 30-45-60 минути да пийнеш едно кафе/бира/алкохол и да хапнеш нещо набързо, като в случай на закъснение на полета можеш да прекараш времето в салона вместо на гейта;

2. Безценно е при прекачване с престой от над 1 час;

3. Качеството на храната в определени салони е в пъти по-добро от качеството на самолетната храна, така че можеш да преди дълъг полет да се нахраниш в салона вместо на борда;

4. В салона е далеч по-спокойно отколкото на гейта;

5. Гарантирана добра интернет връзка.

  • Харесвам 17
  • Браво 1
Връзка към коментар

Допълвам - идеята е КК да излезе без годишна такса и нищо да не се плаща за салоните 🙂  Освен това, не винаги е възможно да имаш полет с 2 ч. за прекачване. При повече време на летището между полети да си постоиш в лонджа е безценно, иначе отива доста сериозна сума за хапване и пиене 🙂 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 52 минути , era123 каза:

Някой може ли да ме светне каква е далаверата с тия салони, та има стотици мнения и се правят 1000 врътки. 

Имам десетки пътувания на година, винаги съм 1.5ч преди полета на летището. Ако имам прекачване гледам да не е повече от 2ч. 

И докато мина проверки и разгледам летището, то станало време за изхода.

Вие по 5ч преди полет ли ходите за да седите в някаква стая и да ядете някаква храна (подобна или не на тая отвън, все това си е)?

Отделно годишна такса за КК + цена на стаята (ако има - $30на). 

Аз не виждам кога я смествате тая стая във времето, ако пропускам нещо, споделете. Да не остана прееван без схема 🙂

Просто не съди по себе си.

Всеки човек е различна Вселена. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
1 hour ago, stanimir said:

Брей , цял месец на кораб с едни от най-печените кучета в занаята и нищо да не си научил ? Ще трябва да се явяваш на поправителен.

Ми не. Точно щото около 2та часа преди полета от Кейптаун кучетата си стояха на гейта. А май имаше салон. А бирата и мезето в кръчмата бяха под 10лв. 🙂

Аргументите са ми ясни. Просто не разбирам кога го смествате това. Ако нямам прелачване имам точно 30 мин да губя. Повече от 2ч за прекачване е чиста загуба на време независимо дали си в салон или не си. За мен винаги времето за пътуване е било приоритет, по-късо, по-добре. 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , era123 каза:

Ми не. Точно щото около 2та часа преди полета от Кейптаун кучетата си стояха на гейта. А май имаше салон. А бирата и мезето в кръчмата бяха под 10лв. 🙂

Аргументите са ми ясни. Просто не разбирам кога го смествате това. Ако нямам прелачване имам точно 30 мин да губя. Повече от 2ч за прекачване е чиста загуба на време независимо дали си в салон или не си. За мен винаги времето за пътуване е било приоритет, по-късо, по-добре. 

Ние пък сме невротици и както често летищата са извън градовете, с неясен трафик и транспорт, рядко имаме под 2 часа на летище, не ни е спокойно да отидем в последния момент. Та... вместо да седна в заведение в града, като се поуморим, писне ни или почнат да ми се привиждат алкохолни напитки, си отиваме към летището и салона, зарязвам си багажа до масата, сипвам си нещо и чакам да отворят гейта. 

Ако човек не консумира алкохол обаче, посещението е доста тъпичко, защото храната обичайно е посредствена. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Открих още една професия, която не искам имам, като порасна - рецепционистка на бизнес салон. Седнал съм наблизо и я слушам как еднакво любезно обяснява на точещи се до безкрай пътници, че това не е салонът на Emirates. И ги насочва еднакво търпеливо. На френски и на английски.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 51 минути , домосед каза:

....слушам как еднакво любезно обяснява на точещи се до безкрай пътници, че това не е салонът на Emirates ... 

В България просто на входа щеше да има залепен с тиксо лист А4 и надпис с леко разкривен почерк: "това НЕ Е салона на Emirates !!!

  • Смея се 16
Връзка към коментар
Преди 1 час, era123 каза:

Ако нямам прелачване имам точно 30 мин да губя.

Явно си супер късметлия и никога не си изпускал полет поради закъснение на предишния, което ми звучи абсурдно от гледна точка на често пътуващ с прекачване...

 

Преди 1 час, era123 каза:

За мен винаги времето за пътуване е било приоритет, по-късо, по-добре.

Аз предпочитам английското правило, а именно, че не съм толкова богат, за да купувам евтино или перифразирано към темата - предпочитам да не рискувам с най-кратки прекачвания и обикновено избирам това с минимум 2 часа престой...

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 8 минути , Фил каза:

В България просто на входа щеше да има залепен с тиско лист А4 с леко разкривен почерк: "това НЕ Е салона на Emirates!!!

Нужна е лека редакция:

 

В България просто на входа щеше да има еднакво търпеливо залепен с тиско лист А4 с еднакво любезно разкривен почерк: "това НЕ Е салона на Emirates!!!

Връзка към коментар
преди 12 минути , Фил каза:

В България просто на входа щеше да има залепен с тиксо лист А4 и надпис с леко разкривен почерк: "това НЕ Е салона на Emirates !!!

Това не върши. 🙂 Средностатистическият потребител от целия надпис прочита само онова, което го вълнува, т.е. Emirates.

От практика го знам 🙂 

  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 45 минути , Duke каза:

Нужна е лека редакция:

 

В България просто на входа щеше да има еднакво търпеливо залепен с тиско лист А4 с еднакво любезно разкривен почерк: "това НЕ Е салона на Emirates!!!

Текстът изглежда почти перфектен. Както си му е редът, липсват главната буква в началото на изречението и пълният член. Има bold и italic заедно с цели три удивителни знака (!!!) за засилване на ефекта. За да придобие, обаче, завършен вид, цялото изречение трябва да е подчертано:biggrin: Ето така:

"това НЕ Е салона на Emirates!!!

  • Смея се 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.