Прескочи до съдържание

Банкови карти с посещения на салони


Препоръчани мнения

преди 33 минути , logist13 каза:

Някой с опит с картите на ПИБ? Извадих си 2 карти от тях и ги регистрирах в LoungeKey, две отделни регистрации:

 

1. Златна кредитна мастеркард - без такса е за първата година. Би трябвало да дава достъп до 6 безплатни салона в Истанбул, Виена, София и Скопие за титуляра.

2. Дебитна мастеркард платиниум - 5 лева месечна такса. Би трябвало да дава достъп до 6 безплатни салона в Истанбул, Виена, София и Скопие за титуляра + гост.

 

Някой ако ползва такива карти може ли да потвърди така ли е или бъркам някъде?

Да, и двете карти имаме в нашето домакинство и така си работят. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Kosta Grudov каза:

Здравей! Първо много благодаря за подробната информация, която си предоставил и искам да те попитам 1-2 неща свързани с издаването на Платинум картата, питам тук, а не на лично, понеже може да е полезно и за други хора. 🙂


Първо - отбелязано е, а и ти си потвърдил, че не е необходимо да се прави отделна разплащателна сметка от тази на кредитната карта. В документа, който се попълва обаче, най-отзад има "Искане за издаване на разплащателна сметка", където няма опция да посочиш "не". Попълвал ли си го това отзад или на място "си се разправял" със служителите, че не е необходимо, защото очаквам подобно нещо, когато пускам искането за издаване. 🙂 

 

Второ - ако нямаш друга сметка в банката - как си правиш погасяването? Тоест как би било най-изгодно и досега, ако си правил подобно, кое е най-изгодния вариант - директен дебит от друга банка, онлайн превод от друга банка, на място в офис на ЦКБ?

 

Иначе, докато чакам да ми е готова служебната бележка от работодател минах през офис на ЦКБ в Мол Галерия в Бургас (бях първи, току-що беше приключила обедната почивка на момичето, единствен служител от общо 3 бюра, след мен имаше поне 3-ма човека и тя се шашна като ѝ казах за какво съм дошъл, не беше кредитна консултантка, звънеше телефони, разпитваше, няколко пъти намекна, че "това е висок клас карта" и има нужда от одобрение от директора от София и тн, иначе беше страшно мила и отзивчива, но какво е това решение едно момиче и то не кредитен консултант да обслужва цял клон и то доста натоварен, просто нямам думи.), та потвърждавам, че се иска такава бележка задължително, но докато я чакате, можете да минете през клон да ви разпечатат искането за карта, за да си го попълните вкъщи и да не губите време после, прикачвам го как изглежда в снимка. Само не попълвайте никакви дати, после при самото подаване се попълват. 

IMG_7400.jpg

Здравей отново. Ето и моите 20 стотинки по темата:

  • Почти съм сигурен, че това беше отбелязано (но ти препоръчвам да не го правиш, докато не отидеш в банката), като специално потвърдих поне 3 пъти с жената на касата относно това. Сметката е само една и тя е нужна за картата. Основната идея е, че трябва да има някаква сметка отдолу, която да се използва за погасяването на задълженията. Тя трябва да е със статут на разплащателна и е вързана към КК. Не ти трябва друга сметка освен тази - това го имаше някъде и в общите им условия, ама не успявам да го открия.
  • Погасяването е много интересно. Ако имаш сметка - тогава прехвърляш от едната сметка в тази на КК. Ако нямаш... има два начина - отиваш и погасяваш задълженията в клон на банката, което звучи просто потресаващо 😄 И разбира се вариант 2 - по банков път. Превеждаш парите към IBAN-a на смеката, която стои под КК. Хубавото е, че най-накрая са си оправили интеграциите с Blink и прехвърлянето става на секундата (че имаха проблеми дори и с това). Хубавото е, че другата ми банка позволява няколко безплатни преводи към други банки, та поне погасяването не ми струва пари. Няма никаква възможност за погасяване директно с карта (както предлагаха Diners или каквото е текущото положение в Unicredit и FiBank, а може би и още много други). ЦКБ изостават адски много в това отношение, но... пък картата им е добра за нашите цели 🙂 
  • Аз направих същото - взех си искането за карта, но само го разгледах доста внимателно. Умишлено си го попълних в клона на банката като си зададох всички въпроси, които ми бяха изникнали (за много от тях вече бях намерил информация в техния сайт и общи условия, но исках да го потвърдя и на място).
  • За жалост ЦКБ имат много слабо разбиране за кредитните си карти. Посетих поне 4 клона в София и се наложи аз да им обяснявам условията и да говоря с техния съпорт по телефона, просто защото те дори не успяха да разберат какво ме притеснява. Но... след доста време и усилия, се съгласихме по всички теми.
  • Картата наистина е висок клас и то най-вече заради огромния лимит, който ти дава. Ама все пак това си е един не малък потребителски кредит - 10 000 минимум... Интересното е, че ние я си я вадим със съвсем друга цел... но пък в крайна сметка, щом е безплатно и ни върши работа, защо пък не 😄 

Ако имаш някакви други въпроси, съм на линия 🙂 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , Zdravko Nestorov каза:

 

Много благодаря! 🙂

Имам известни резерви, че в Бургас ще постигна нещо, защото това момиче с уплах ми каза "като си попълните документа, ако искате най-добре го пуснете в централния ни офис.." и както казваш, че в 4 клона в София не са знаели какво се случва, нямам особени очаквания от бургаския, но да видим 😄 Дано успея да пусна заявката следващата седмица, че промоционалните условия са само до 30.09.. иначе имам букмаркнати общите условия, които ти беше пратил за картата, както и общите условия на банката за карти, за да мога да им ги покажа, ако нещо се заинатят 😄 

В които общи условия, между другото пише, че за този тип карта отпада таксата 50 евро за експресно издаване и мисля да си го поискам, пък да видим какво ще стане. 🙂

Офисите им също са като от началото на века, изостават и там от много други банки, но това е друга тема.. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 54 минути , Kosta Grudov каза:

Много благодаря! 🙂

Имам известни резерви, че в Бургас ще постигна нещо, защото това момиче с уплах ми каза "като си попълните документа, ако искате най-добре го пуснете в централния ни офис.." и както казваш, че в 4 клона в София не са знаели какво се случва, нямам особени очаквания от бургаския, но да видим 😄 Дано успея да пусна заявката следващата седмица, че промоционалните условия са само до 30.09.. иначе имам букмаркнати общите условия, които ти беше пратил за картата, както и общите условия на банката за карти, за да мога да им ги покажа, ако нещо се заинатят 😄 

В които общи условия, между другото пише, че за този тип карта отпада таксата 50 евро за експресно издаване и мисля да си го поискам, пък да видим какво ще стане. 🙂

Офисите им също са като от началото на века, изостават и там от много други банки, но това е друга тема.. 

Няма страшно - без значение в кой офис ще отидеш, винаги ще попълвате декларацията - ТИ, служителят на клона, както и поне 2-3 оператора на телефона...

Връзка към коментар

И аз я взех тази прословута Visa Platinum от ЦКБ - благодаря на Здравко за изчерпателната информация, поне не ми се налагаше много да разпитвам в банката. Иначе издаването стана сравнително лесно: 1) Обаждане в кол центъра и прехвърляне към служителка в кредитен отдел, която ми потвърди, че може да се издаде на нов клиент на банката; 2) Подаване на заявление в клон (има досадно много документи - отнема близо час). Пита ме откъде знам за тази карта като не съм клиент на банката - просто и казах, че съм говорил с кредитен отдел и имам потвърждение от тях; 3) Одобрение след около седмица - потвърждават по телефона; 4) Издаване - 3-4 дни. В общи линии според мен има две съществени условия за взимане на тази карта - "чиста" кредитна история и доказан доход от работодател. Но може би има и някои субективни фактори - на какъв служител ще попаднеш в клона и този, който разглежда документите.

Иначе относно бизнес салоните - ако приемем, че тези 10 посещия на година са фиксирани за периода на валидност на картата (изглежда, че се покриват от банката), то останалите по линия на Виза са плаващи - променят си условията периодично (доколкото се ориентирах сегашните важат до 31.12.24).

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На 19.09.2024 г. в 16:39, logist13 каза:

Някой с опит с картите на ПИБ? Извадих си 2 карти от тях и ги регистрирах в LoungeKey, две отделни регистрации:

 

1. Златна кредитна мастеркард - без такса е за първата година. Би трябвало да дава достъп до 6 безплатни салона в Истанбул, Виена, София и Скопие за титуляра.

2. Дебитна мастеркард платиниум - 5 лева месечна такса. Би трябвало да дава достъп до 6 безплатни салона в Истанбул, Виена, София и Скопие за титуляра + гост.

 

Някой ако ползва такива карти може ли да потвърди така ли е или бъркам някъде?

@logist13, успя ли да получиш актуална информация за дебитната карта дали е за 1+1?

Връзка към коментар
преди 4 минути , 招き猫 каза:

Има ли кредитна със застраховка при пътуване, и салон София, с около 50-60такса?

Повечето кредитни карти го предлагат това. Просто трябва да е от по-нисък клас. Но най-хубавото е, че повечето предлагат една година безплатно, което ти дава възможност и да експериментираш. Въпросът е да си определиш какво ти е важно за КК като условия - дали е кешбек, месечна такса, салони, застраховка, лимити и т.н. Колкото по-малко неща са от значение, толкова повече банки ги покриват като критерии.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, mamaivy каза:

@logist13, успя ли да получиш актуална информация за дебитната карта дали е за 1+1?

Да, и дебитната Мастеркард Платинена дава до въпросните салони безплатно посещение на картодържател + 1 гост. Потвърдиха ми го съфорумци които имат такава карта и са я ползвали.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

С риск  да пиша нещо дискутирано тук (моля администраторите да изтрият поста  ако е така) днес забелязвам, че:

Виза платинум  и инфинити на всички Бг банки  имат доста добър бонус:

Като картодържател на карта Visa Platinum, Visa Infinite* или Visa Business Credit можете да използвате безплатно преимуществата на LoungeKey в следните салони:

 

IGA Istanbul, International Terminal
Al Maha Doha
Pearl Abu Dhabi
LuxxLounge Frankfurt
Plaza Premium Lounge Dubai
*Картодържателите на Visa Infinite имат право на един придружител с безплатен достъп.
 
Офертата важи до 01.06.2025г.

 

https://www.visabg.com/bg_bg/visa-offers-and-perks/loungekey/154374

 

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Точно така е. И аз като си вадих картата прочетох, че освен 10-те, има и тази оферта, като в случая и не плащаш предварително таксата, както е при останалите салони, извън посочените. 

За истанбулския салон и  дебитна world mastercard позволява достъп плюс  един придружител безплатно, но другите са си бонус към визата.

 

Между другото, оправих запитване какво визират като период от 1 година за 10те посещения на салони и отговориха, че е календарната година. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Добавям още малко информация относно кога се връщат парите при Visa Platinum на ЦКБ. Преди 3 седмици посетих салон, който трябваше да заплатя на място. Очаквах парите да бъдат върнати до няколко дена/седмица, но след разговор с оператор се оказа, че парите се връщат до 15-то число на слдващия месец 🙂 

 

Ако случайно има проблем и парите не са върнати, трябва да се обадите на оператор, за да провери вашия случай и да пусне искане за връщането им.

Страхотен и много усмихат петък 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 4.10.2024 г. в 17:21, Zdravko Nestorov каза:

Добавям още малко информация относно кога се връщат парите при Visa Platinum на ЦКБ. Преди 3 седмици посетих салон, който трябваше да заплатя на място. Очаквах парите да бъдат върнати до няколко дена/седмица, но след разговор с оператор се оказа, че парите се връщат до 15-то число на слдващия месец 🙂 

 

Ако случайно има проблем и парите не са върнати, трябва да се обадите на оператор, за да провери вашия случай и да пусне искане за връщането им.

Страхотен и много усмихат петък 🙂 

Имам Visa Platinum на ЦКБ, но досега не съм я ползвала. Как става ползването й в салон за въпросните 10 посещения (разходите за които се възстановяват)? 

Представяш само картата си в салона или е необходимо, освен картата, да представиш и регистрацията си в LoungeKey? Регистрирала съм си картата в програмата LoungeKey и виждам, че там има някакъв баркод, който може да бъде сканиран. 🤔

Връзка към коментар

някой може ли да ми обясни как се ползва PRIORITY PASS DIGITAL и дали го е ползвал изобщо, нещо страшно се забърках с няколко сайта на PP и Lounge Key в комплект с Mastercard и

нужно ли е да се правят някакви регистрации, или просто си ползваш съответната карта, защото ми се струва, че от сайта на PP digital card опцията е май само за хора, които си плащат самия пас

 

Инфото, което са ми дали от Уникредит е това:

 

Цитат

Достъп до салони в цял свят
Какво предлага Priority Pass Digital според вида на картата? Достъп до салоните за гости и оферти за заведения.
Чрез услугата получавате определен брой безплатни достъпи (за картодържателя + 2 придружители), в зависимост от ползваната от Вас карта, до избрани бизнеса салони на 1500+ летища в 600 града в 148 страни.
С картодържателя могат да влязат придружители, като при надвишаване на броя безплатни посещения цената е 28 EUR.
Как се ползва? Чрез самата Mastercard Platinum.
Какво е нужно да направите?
✓ Не е нужно да се прави заявка преди пътуване, но може да се провери дали на летището има салон с Priority Pass;
✓ На входа на салона представяте своята Mastercard Platinum и получавате достъп.
Услугата е достъпна за следните видове карти:
✓ Mastercard Platinum - до 4-ри безплатни достъпа на година, за картодържателя (без право на допълнителен придружител)
✓ Mastercard Business World Debit - до 4-ри безплатни достъпа на година, за картодържателя + 2 придружители
✓ Mastercard Business Credit - до 2-а безплатни достъпа на година, за картодържателя + 2 придружители

 

Връзка към коментар
преди 2 минути , antea каза:

някой може ли да ми обясни как се ползва PRIORITY PASS DIGITAL и дали го е ползвал изобщо, нещо страшно се забърках с няколко сайта на PP и Lounge Key в комплект с Mastercard и

нужно ли е да се правят някакви регистрации, или просто си ползваш съответната карта, защото ми се струва, че от сайта на PP digital card опцията е май само за хора, които си плащат самия пас

 

Инфото, което са ми дали от Уникредит е това:

 

 

Аз ползвам екранна снимка на PP и нямам проблеми! 

Връзка към коментар
преди 1 час, Miralex каза:

Имам Visa Platinum на ЦКБ, но досега не съм я ползвала. Как става ползването й в салон за въпросните 10 посещения (разходите за които се възстановяват)? 

Представяш само картата си в салона или е необходимо, освен картата, да представиш и регистрацията си в LoungeKey? Регистрирала съм си картата в програмата LoungeKey и виждам, че там има някакъв баркод, който може да бъде сканиран. 🤔

QR кода се показва при чек ин в салона и се плащат 30 евро на посещение/гост. Не се показва картата, когато се представи кода.

Съгласно условията на банката възстановяват този разход до 15-то число на следващия месец.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Добре де, Мастеркард на сайта си препращат към Lounge Key. Прави се там регистрация, но влизането в салоните става с показване на картата, това в самия LoungeKey  е описано. А в приложението се вижда кога и кои салони са посетени и колко ти е струвало посещението. В предното мнение пише, че и при LoungeKey се появява QR код, аз поне такъв не виждам, а и в моята версия на приложението е описано, че дигитална карта не се издава. Достоверната информация кои салони са ти безплатни и с колко гости можеш да влизаш според мен е на сайта на Мастеркард. Платиниум е за 1+1 човека с 6 безплатни салона.

 

Priority Pass е на по-различен принцип и е с платено членство. Имам една Виза даваща ми право на 4 безплатни салона годишно, но я регистрирах в Priority Pass през специален линк изпратен ми от издателя на картата. Иначе в приложението ти се появява QR код (дигитална карта) който се сканира на входа на салона и не се налага да показваш физическата карта. Т.е. ако от Уникредит издават карта с безплатни салони по програмата на Priority Pass, би трябвало да предоставят и линк за регистрация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз имам виза платинум и премуим мастеркард банкови карти. И двете са регистирани в lounge key програмата и за двете имам 2 различни QR кода, с които влизам в салони. С едната - в определени салони безплатно плюс 10 посещения с предварително плащане, което се възстановява от банката. С другата - в други салони безплатно неограничено.

Никъде не съм показвала картите.

Връзка към коментар
преди 31 минути , logist13 каза:

Priority Pass е на по-различен принцип и е с платено членство. Имам една Виза даваща ми право на 4 безплатни салона годишно, но я регистрирах в Priority Pass през специален линк изпратен ми от издателя на картата. Иначе в приложението ти се появява QR код (дигитална карта) който се сканира на входа на салона и не се налага да показваш физическата карта. Т.е. ако от Уникредит издават карта с безплатни салони по програмата на Priority Pass, би трябвало да предоставят и линк за регистрация.

там е работата, че няма линк за регистрация в Priority Pass, иначе звучи логично това, което казваш, и аз си го представях така, затова питам дали може да се показва направо картата, без регистрация там, моята е и с право на двама придружители и не ми се щеше на финала да се окаже, че си плащам за трима :smile:

 

дали са само специален линк за регистрация пак по преференциална програма за безплатни гигабайти от Flexiroam

Връзка към коментар
преди 16 минути , desislavna каза:

Аз имам виза платинум и премуим мастеркард банкови карти. И двете са регистирани в lounge key програмата и за двете имам 2 различни QR кода, с които влизам в салони. С едната - в определени салони безплатно плюс 10 посещения с предварително плащане, което се възстановява от банката. С другата - в други салони безплатно неограничено.

Никъде не съм показвала картите.

Това е странно. В смисъл в Lounge Key няма как да се регистрират 2 различни карти с 1 акаунт, за всяка карта се прави отделен акаунт. Единственото, което при мен се появява е lounge access number, QR код няма. А в FAQs пише следното:

 

Will I be issued with a digital card to let me access the lounge straight away?

No, as a customer of LoungeKey you will be able to use the bank card with which you receive lounge entry as proof of your eligibility. Please contact your card issuer to confirm whether you are required to register for this benefit.

Faq (loungekey.com)

 

Дали е възможно приложението да има различен вид в зависимост от издателя на картата нямам идея.

Връзка към коментар
преди 10 минути , desislavna каза:

Не са с един акаунт и са на 2 телефона.

Добре, в кое меню на LoungeKey се появява този QR код? В FAQs пише и следното:

 

I don’t have my bank card with me, can I still access the lounge?

The lounge does not have the ability to check whether you are a valid customer of the LoungeKey programme without swiping your bank card.
Due to changes in payment processing regulations, you may be required to swipe your payment card and complete authentication as part of your entry into the lounge.

Връзка към коментар
преди 9 минути , logist13 каза:

Добре, в кое меню на LoungeKey се появява този QR код? В FAQs пише и следното:

 

I don’t have my bank card with me, can I still access the lounge?

The lounge does not have the ability to check whether you are a valid customer of the LoungeKey programme without swiping your bank card.
Due to changes in payment processing regulations, you may be required to swipe your payment card and complete authentication as part of your entry into the lounge.

Screenshot_20241010_154822_LoungeKey.jpg.d0b17cc29ee582e88c0304adc46d544b.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.