Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2024: Правила, участие, срокове и коментари


Препоръчани мнения

Във времената, в които ни отнемат достъпа до летищните бизнес салони, в който бяхме свикнали, е хубаво човек да има на какво да разчита за някаква стабилност и предвидимост в живота му. Така и с нашите календари, които ще се завърнат за поредна година като се надяваме този път основата на настолните да е правилната!

 

Без излишни словоизлияния, че ме мързи до степен дори да попитам ChatGPT да ми изгенерира някакъв текст, ето нещата по същество:

 

Календарите отново ще бъдат два - настолен и стенен с формати А5 и А3.

 

Мястото за качване на снимки е тук:

 

https://magelanci.com/calendars2024/

 

Правила:

 

1. Всеки има право да участва с 3 снимки.

2. Само една снимка на участник може да влезе в календара.

3. Всяка снимка се пуска в отделен запис.

4. Не се допускат за участие снимки, участавли в гласуванията предходните години.

5. Задължително е снимките да са от последната година от 09.2022г. до 09.2023г.

6. Имената на снимките трябва да са на български.

7. Формат на снимките - 5:3 - Подробности как лесно може да оразмерите снимките си до този формат може да намерите тук:

 

 

Ако все пак се затруднявате с оразмеряването, пишете.

 

Приоритети за класирането:

- Брой гласове в анкетата

- Разнообразие на участници

 

Тъй като само една снимка от участник ще вземе участие в календара, добре подберете снимките. Ще участва тази от тях, която получи най-много гласове.

 

Гласуването ще е в два етапа: първи етап с харесване на снимките и втори етап с гласуване в анкета.

 

 

Авторски права

 

С изпращането на снимката се съгласявате снимката ви да бъде използвана в календара, който ще е комерсиално изделие, което ще се продава и декларирате, че всички имуществени и неимуществени права по смисъла на ЗАПСП са предварително уредени. Всеки участник, чиято снимка влезе в календара ще получи по едно безплатно копие от календара с неговата снимка.

 

Краен срок за качване на снимките:  5 октомври 2023г.

  • Харесвам 20
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , Георги каза:

Имената на снимките трябва да са на български

Ей с това ме спечели 😄

Може ли да ползваме @neuromancer с озвучаване от португалски😆

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
В момента, ДиянаВ каза:

Ей с това ме спечели 😄

Може ли да ползваме @neuromancer с озвучаване от португалски😆

Всъщност, надписите винаги са били на български, дори и снимката да е пусната с оригиналното име на латиница. Никой няма да бъде върнат за това, просто ни се спестява малко време да търсим как е съответното място на български и премахва възможността да допуснем грешка. А конкретно този ред от правилата съм го копирал от текста на Mary от миналата година, нали споменах колко ме мързи 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 23 часа, Георги каза:

Във времената, в които ни отнемат достъпа до летищните бизнес салони, в който бяхме свикнали

Може  да направим един календар само със снимки от салоните, за последно :biggrin:

  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 13
Връзка към мнение

Да попитам нещо. Ако искам да участвам с 3 снимки, 3 пъти отделно ли добавям коментар и снимка, т.е. с отделни участия или в един пост и за трите? Дано се разбира какво искам да питам :smile3: 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , ДиянаВ каза:

Да попитам нещо. Ако искам да участвам с 3 снимки, 3 пъти отделно ли добавям коментар и снимка, т.е. с отделни участия или в един пост и за трите? Дано се разбира какво искам да питам :smile3: 

Разбира се.

Ето отговора:

 

На 20.09.2023 г. в 9:28, Георги каза:

Във времената, в които ни отнемат достъпа до летищните бизнес салони, в който бяхме свикнали, е хубаво човек да има на какво да разчита за някаква стабилност и предвидимост в живота му. Така и с нашите календари, които ще се завърнат за поредна година като се надяваме този път основата на настолните да е правилната!

...

 

3. Всяка снимка се пуска в отделен запис.

...

 

Успех!

:biggrin:

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , ven62 каза:

Разбира се.

Ето отговора:

 

 

Успех!

:biggrin:

 

И на теб успех! Надявам се да участваш, защото жена ти прави много хубави снимки :laugh:. Това на майтап. Твоите снимки са почти без конкуренция :smile3:

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Струва ми се, че когато се качат снимките качеството се разваля допълнително. Предполагам е нормално.

 

На 20.09.2023 г. в 9:50, Георги каза:

Всъщност, надписите винаги са били на български, дори и снимката да е пусната с оригиналното име на латиница. Никой няма да бъде върнат за това, просто ни се спестява малко време да търсим как е съответното място на български и премахва възможността да допуснем грешка. А конкретно този ред от правилата съм го копирал от текста на Mary от миналата година, нали споменах колко ме мързи 🙂

Извинявам се предварително, едната ми снимка не е с име на български, но името казва кое е мястото на английски, няма да отнеме време да го търсите, все пак се извинявам, че пропуснах да прочета това правило. 

Връзка към мнение
преди 15 минути , Моника каза:

Струва ми се, че когато се качат снимките качеството се разваля допълнително. Предполагам е нормално.

Да, нормално е. Когато снимката влезе в календара, изпращате файл с подходящо за печат качество. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

:scratch_one-s_head:  (Иска ми се да) Разбирам, че за предварителния подбор само се предлага сюжетът, сиреч се качват поеединично и с описание 3-те снимки, а обработката като за пред хора, респ. за печат, ще следва, ако/когато кадрото бъде одобрено от магеланците за календар :smile3: 

И трябва ли снимките да са оразмерени за предварителното им представяне?

Инак отново изпадам в цайтнот (понеже трудно избирам и съм зависима от чужда, не само техническа помощ..).

Връзка към мнение

Ако не са ви избрали снимка за календара, няма нужда да пращате голяма снимка. Ама трябва снимката, която е за календара да е същата, като тази, за която е гласувано, тоест да не се налага да я режете или монтирате някоя луна или да оправяте контраста след като са ви гласували снимката. А ако е сурова и недостатъчно добра, предполагам няма да се хареса достатъчно и няма да има нужда да я обработваш после. Надявам се, че стана ясно какво имам предвид...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Anna Kalinovska каза:

:scratch_one-s_head:  (Иска ми се да) Разбирам, че за предварителния подбор само се предлага сюжетът, сиреч се качват поеединично и с описание 3-те снимки, а обработката като за пред хора, респ. за печат, ще следва, ако/когато кадрото бъде одобрено от магеланците за календар :smile3: 

И трябва ли снимките да са оразмерени за предварителното им представяне?

Инак отново изпадам в цайтнот (понеже трудно избирам и съм зависима от чужда, не само техническа помощ..).

Винаги съм предлагала помощ в оразмеряването.

Ако имаш нужда - пиши ми на лични.

Снимката трябва да е обработена или каквато решиш, но точно в този вид, който си дала тук, влиза в календара, ако я изберат гласувалите.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 48 минути , neuromancer каза:

Ако не са ви избрали снимка за календара, няма нужда да пращате голяма снимка. Ама трябва снимката, която е за календара да е същата, като тази, за която е гласувано, тоест да не се налага да я режете или монтирате някоя луна или да оправяте контраста след като са ви гласували снимката. А ако е сурова и недостатъчно добра, предполагам няма да се хареса достатъчно и няма да има нужда да я обработваш после. Надявам се, че стана ясно какво имам предвид...

На мен ми стана ясно, че имах разни чудения в такава посока.

Връзка към мнение

Понеже май не обясних добре сутрин рано - хубаво е да имаш снимката обработена в голям размер. Режеш 5х3 и пращаш. Тя се смачква, но ако е избрана, просто тогава пак я пращаш.

Иначе рискуваш ако пратиш неготова снимка да не ти я изберат или пък да прекалиш с обработката и да стане различна снимка, не това, което е гласувано.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако някой се чуди "Дали снимката ми от телефона става за календара като резолюция", бих отговорил: "Най-вероятно да."

 

При формат А3 с качество на печат 300dpi, снимката трябва да бъде с резолюция 4961 x 3508 пиксела за да не се налага "разпъване" *

При формат А5 с качество на печат 300dpi, снимката трябва да бъде с резолюция 2408 x 1748 пиксела за да не се налага "разпъване" *

 

А за повечето съвременни телефони от среден и висок клас това не е проблем.

 

* макар, че ИИ алгоритмите задобряват и в това.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Lindt каза:

Аз пък си ги качвам през ден, че да не ми ги разберете, че са мои 😄 

И после да се мъчим да броим на ръка, Lindt 3 ли снимки качи или 7...

  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Lindt каза:

Аз пък си ги качвам през ден, че да не ми ги разберете, че са мои 😄 

Както и да ги качваш ще разберем.

Ако пък някой случайно не разбере ще е в твой минус.

преди 1 минута , Георги каза:

И после да се мъчим да броим на ръка, Lindt 3 ли снимки качи или 7...

Направо я дисквалифицирайте още от сега. :wink:

  • Шок 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 3 минути , ven62 каза:

Както и да ги качваш ще разберем.

Ако пък някой случайно не разбере ще е в твой минус.

Направо я дисквалифицирайте още от сега. :wink:

Въобще не вярвам, че ще ми ги познаеш този път. Но стига да ги харесаш, няма проблем 😄

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 27 минути , Георги каза:

И после да се мъчим да броим на ръка, Lindt 3 ли снимки качи или 7...

Винаги тайно съм я подозирал, че е бот, но тоя път се издаде. 😉

 

  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 34 минути , Lindt каза:

Аз пък си ги качвам през ден, че да не ми ги разберете, че са мои 😄 

Поемаш риск по схемата да си неразпознаваема 😉, според мен, хаха😜

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.