Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2024: Правила, участие, срокове и коментари


Препоръчани мнения

преди 1 минута , Георги каза:

Вместо да си играеш с масовката, направо да ти давам адреса за доставка на шкафа... по ЕГН ако можеш да го намериш, направо сам си го взимай. Краен срок - 14.10 както пише в темата за гласуването

Е, аз се уредих. ... Вие си гласувайте за останалите 23 позиции.

:dance3:

  • Харесвам 1
  • Браво 2
  • Смея се 5
Връзка към мнение
В момента, ven62 каза:

 

Аз пък видях една ваша - нестратегическа, но много красива. 

Благодаря ти, в последната година малко наши снимки са се появявали във форума 🙂

 

А точно днес за теб си говорихме във фейсбук: 

 

image.png.f8747d7da18d44af33ee6010bcedc097.png

 

1224803042_Screenshot2023-10-06145930.png.71b2ad8394fd819d97ef85a6b9158337.png

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги каза:

Я удари един доклад на въпросната снимка и обясни в чист текст какъв е проблемът, за да не говорим с недомлъвки.

 

Имай предвид, че в крайна сметка в календара снимката би влезнала с един ред текст, така че ако много подробно повествование е необходимо за да бъде снимката разбрана, може би не и е мястото там.

 

P.S. Нямаме вече автоматизация и снимките и всичко се копира на ръка. Преди каквато и да напишеш, беше автоматично прехвърлено в поста, вече не е така. Ако има някакдо недоразумение, ок, докладвай, ама нека да си спестим агресивния тон.

Благодаря ви много за изключително своевременната реакция, чудесни сте! ❤️

Съжалявам, ако съм прозвучал агресивно. 😞

Връзка към мнение
преди 6 часа, Фил каза:

Обявявам на всеослушание и всеочитание, че като силно корумпирана личност, приемам подкупи под формата на бира за да гласувам за вашите снимки - по бутилка на снимка. Най-любими са ми белгийските абатски бири -  Orval , Westmalle, Chimay ..., но може и други, разбира се, стига да не е някаква жалка и безвкусна конфекция като Хайнекен :bad: например. 

 

Кой разбира - тук се спира, праща бира и снимката му се класира! :biggrin:

@Филоткраднах ти идеята и ще се почерпя😄

 

IMG_2426.jpeg

  • Харесвам 2
  • Браво 2
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 1 минута , VASILEV каза:

@Филоткраднах ти идеята и ще се почерпя😄

 

IMG_2426.jpeg

Аматьори!

 

 

 

------

Има чудесни снимки, но усещането ми е, че разнообразието от дестинации не е голямо. 

Всъщност, точните ми усещания, гледайки снимките са, че ми се дръпват очите и ми става студено.:wink:

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 13
Връзка към мнение

Как успявате хем да гласувате, хем да коментирате :wink:? Аз май съм изтървала нещо от дебата тук и същевременно още не мога да пусна спокоен поглед върху снимките. Досега се занимавах с комбинация от работа и математически множества :laugh:. Край, петък привечер е, отправям се към спокойствието, изненадите на участниците и гласуването :smile3:

@ven62, много Япония, но моята европеидна свекърва я няма :laugh:. Така е като плашиш с правила :tongue:

  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 46 минути , ven62 каза:

Аматьори!

 

 

 

------

Има чудесни снимки, но усещането ми е, че разнообразието от дестинации не е голямо. 

Всъщност, точните ми усещания, гледайки снимките са, че ми се дръпват очите и ми става студено.:wink:

 

Аз не съм гледал другите - видях си само моите дали са там и ми е достатъчно.

  • Браво 1
  • Смея се 10
Връзка към мнение
преди 5 часа, ven62 каза:

Аматьори!

 

 

 

------

Има чудесни снимки, но усещането ми е, че разнообразието от дестинации не е голямо. 

Всъщност, точните ми усещания, гледайки снимките са, че ми се дръпват очите и ми става студено.:wink:

 

Ами, прегледай пак! 🙂

Представени са 60 държави на 6 континента. В предните години само можеше да си мечтаем за такова разнообразие.  🙂

За мене със сигурност предстои най-трудният избор за календарни снимки от всичките години досега. 

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 8 часа, Lindt каза:

Благодаря ти, в последната година малко наши снимки са се появявали във форума 🙂

 

А точно днес за теб си говорихме във фейсбук: 

 

image.png.f8747d7da18d44af33ee6010bcedc097.png

 

1224803042_Screenshot2023-10-06145930.png.71b2ad8394fd819d97ef85a6b9158337.png

Леле, какъв е тоя зверилник ... 😱

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Снимките са повече от страхотни! Наистина, тази година изборът ще е много труден!

Успех и от мен на всички участници в играта! 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Радвам се,че за пръв път от толкова години,все по-малко снимки са нереално украсени!

Браво на всички участници и късмет!

Снимките са начинът ни на възприемане на заобикалящата ни среда.Те остават като спомен за красиво и споделено преживяване,към което винаги можем да се връщаме.

 

"Фотография е изразяване на впечатления.Ако красивото няма да живее в нас,как бихме могли да го разпознаем?"

Ернст Хаас(1921-1986) австрийски и американски фотожурналист

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 11 часа, master_of_germs каза:

 

За мене със сигурност предстои най-трудният избор за календарни снимки от всичките години досега. 

 

По-скоро избор с най-много компромиси, заради правилата.
И съм съгласна с правилата, НО това пълни календара с не дотам добри кадри. За което не са виновни правилата, а самооценката на фотографите.
Вече имам любими и ги "подреждам" в малък/голям календар, защото и това е от значение и се моля на боговете да не отпаднат повече от 2-3 :)

  • Харесвам 2
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Аз лично бих казала, че ако вземем под внимание, че участниците са любители и снимат с телефони или като нас с micro 4:3, ще е много добре да сменим вече формата. За поредна година виждам осакатени кадри и изтормозени автори.

Едно 4:3 или поне 3:2 много ще помогне композициите да не бъдат убивани. 

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 17 часа, ДиянаВ каза:

Как успявате хем да гласувате, хем да коментирате :wink:? Аз май съм изтървала нещо от дебата тук и същевременно още не мога да пусна спокоен поглед върху снимките. Досега се занимавах с комбинация от работа и математически множества :laugh:. Край, петък привечер е, отправям се към спокойствието, изненадите на участниците и гласуването :smile3:

@ven62, много Япония, но моята европеидна свекърва я няма :laugh:. Така е като плашиш с правила :tongue:

Предвид кадъра, с който правиш дебюта си в календарите, освен поздравления, изказвам и благодарност за смелостта. Надявам се да е с достатъчно добро качество, че да влезе в големия календар.

 

И на @Svetulche също съм благодарна, че успя да избере любимата ми снимка, без да й казвам :) 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , Lindt каза:

Аз лично бих казала, че ако вземем под внимание, че участниците са любители и снимат с телефони или като нас с micro 4:3, ще е много добре да сменим вече формата. За поредна година виждам осакатени кадри и изтормозени автори.

Едно 4:3 или поне 3:2 много ще помогне композициите да не бъдат убивани. 

Дай цялостен дизайн на календар, който да се вписва в стандартите за готовото печатно изделие с предложените от теб формати и ще видим за догодина. Размерите не са избирани с цел да осакатяват композиции и изискването съвсем не е самоцелно. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Георги каза:

Дай цялостен дизайн на календар, който да се вписва в стандартите за готовото печатно изделие с предложените от теб формати и ще видим за догодина. Размерите не са избирани с цел да осакатяват композиции и изискването съвсем не е самоцелно. 

 

Ами майките биха били щастливи на това например, то е 3:2, но датите са на друг лист:

 https://vox.bg/печат/календари/

 

image.png.425598245a82f7d50941015652c1a346.png

 

Този май е 1:1 

 

https://www.activedesign.bg/print-design-projects/graphic-design-calendars/index.html

 

image.png.ec732d5d9bebdf62afe9d6df568ec5be.png

 

Какви все пак са изискванията за представяне на дати и страници, за да знам какво да търся? 

Връзка към мнение

@Lindt, първо, всеки телефон вече има възможност да снима 16:9, оттам осакатяване за 5:3 почти няма. Ама хората (и аз включително) рядко се сещат да снимат така.

 

Второ, примерът за календар 3:2, който си дала, ще заема повече място на стена. Може би не всеки го има.

Да не говорим че и цената ще скочи при двустранен печат...

От друга страна, това пък би дало възможност датите да са по-едри и да се виждат достатъчно отдалеч. Щото аз си признавам, че за мене стенният календар във вида, в който го имаме сега, е практически неизползваем като календар, освен удоволствието (и в отделни случаи неудоволствието), което изпитвам, докато гледам снимката за съответния месец. 🙂

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Lindt каза:

Предвид кадъра, с който правиш дебюта си в календарите, освен поздравления, изказвам и благодарност за смелостта. Надявам се да е с достатъчно добро качество, че да влезе в големия календар.

 

И на @Svetulche също съм благодарна, че успя да избере любимата ми снимка, без да й казвам 🙂

Нито един от кадрите не ми е любим😆. В смисъл в тези държави имам по-любими места, но това са лични емоции. Все пак се съобразявах, че това е календар и трябва да има нещо интересно, някаква закачка в общата визия, за да привлича внимание. Например, има много красиви природни и градски места, но да речем плаж с море, зелени хълмове и висини или гора от небостъргачи, сами по себе си биха действали на възприятието като фон, ако няма някаква закачка в общото изображение.

Нищо не разбирам от мащаби и в телефона си не знам откъде се настройват🙃, страх ме е да го разбутвам. Много съм благодарна на @Gentleman Basta, че миналата година така просто обясни какво се прави и тази се престраших🤗

Яд ме е, че любимото ми място се запъна със слънце или сянка, или и двете😛, но релеф, какво да се прави. Нищо, оттам си взех и друга поука - да не снимам толкова много, защото накрая се оказва, че мозъкът ми не се е задоволил от възприятията, извън екрана - тези, които само безценното човешко око може да види и запамети. Ще видим дали през следващия календарен сезон, ще спазвам поуката😄

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 8 минути , Gentleman Basta каза:

Радвам се, че съм направил едно полезно нещо в скромната си 10-годишна кариера във форума!

Със сигурност не е едно! Сещам се и за полезна транспортна информация, а първото нещо е за онзи давещ се таралеж🙂

Връзка към мнение
преди 58 минути , ДиянаВ каза:

Много съм благодарна на @Gentleman Basta, че миналата година така просто обясни какво се прави

 

преди 32 минути , Gentleman Basta каза:

Радвам се, че съм направил едно полезно нещо в скромната си 10-годишна кариера във форума!

И на мен ми бяха изключително полезни тези инструкции. Благодаря!

С другите нещо ударих на камък тази година .....

Връзка към мнение
преди 15 часа, Брани каза:

Леле, какъв е тоя зверилник ... 😱

Открих, че може да се тълкува двусмислено предходното ми мнение и и веднага уточнявам имперската позиция - имах предвид снимките на животинките 🙂

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

Нищо, оттам си взех и друга поука - да не снимам толкова много,

Много старо фотографско правило е да се подбират снимките още на място, по време на снимане, тоест да не се снима поголовно, а да се подбира още преди да натиснеш спусъка.

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.