Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2024: Правила, участие, срокове и коментари


Препоръчани мнения

@master_of_germs, кое толкова те шокира :

 

 

Благодарността към @Argentique?      (Мача е свирен. При това не е ясно аз от печелившата или от губещата страна съм)

Или стреличките, които от доста време си разменяме с "властелина на вселената". :wink:

Връзка към мнение
преди 34 минути , ven62 каза:

И аз ти благодаря.

На първия кръг си ме пропуснала, но на втория си гласувала както трябва. :wink:

 

 

Иха-а-а, на едно мнение сме с @Брани. ... Да не са ти хакнали профила.🤔

:wink:

 

 

Всъщност Тъмните сили хакнахме твоя. И ти в момента си аз! 🙂 

  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 16 минути , ven62 каза:

@master_of_germs, кое толкова те шокира :

 

 

Благодарността към @Argentique?      (Мача е свирен. При това не е ясно аз от печелившата или от губещата страна съм)

Или стреличките, които от доста време си разменяме с "властелина на вселената". :wink:

Е, та да сте в в сглобка/коалиция с Тъмната страна не е ли за реакция "шок"! 😄  😮

П.П. Добре, че @Брани изясни ситуацията... 😉

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , master_of_germs каза:

Е, та да сте в в сглобка/коалиция с Тъмната страна не е ли за реакция "шок"! 😄  😮

П.П. Добре, че @Брани изясни ситуацията... 😉

Да, след час ще му върнем контрола и пак ще си е той. 🙂 

  • Благодаря 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Ето и снимките победители. След като полиучим оригиналите и видим коя снимка за кой календар ще е удачна, ще пусна и отделна тема с разпределението по календари. За момента подредбата е по брой гласове.

 

Япония, Осака

Тайнствата на японската градина - Замъкът в Осака. Автор: @ДиянаВ

 

Osaka.jpg.d1eed360132df686300c4c00584f361d.jpg

 

Португалия, Азорски острови. Автор: @Svetulche

Приказка една .....

DSC_2445.png

 

 

Аржентина. Автор: @Alexander

Перито Морено

Webp.net-resizeimage.jpg

 

Лофотен, Норвегия. Автор: @Яничка

Трекът Райнебринген

20230726_103746.JPG

 

Чехия, Чески Крумлов. Автор: @Lindt

Чески Крумлов - приказка на живо

_9240749-Pano-3.jpg

 

Белиз. Автор: @Цвете

Голямата синя дупка, Белиз

2.JPG

 

Португалия - Кабу да Рока. Автор: @krasen_denev

Най-западната точка на континентална Европа.

 

DSC_0133.jpg.f1c09f34916b6c1197e51293bec56d68.jpg

 

Португалия, Сао Мигел - Азорски острови. Автор: @wiliko

Посещението на Азорските острови не е пълно без посещение на гледката Miradouro da Boca do Inferno на остров Сао Мигел

20230502_112631-2.jpg.202dc5b019493e9c055df31028db9dd9.jpg.4c17398a8f149f65bd3b1cdad3c559e1.jpg

 

Индонезия, Раджа Ампат. Автор: @Красимира

Острови Пианемо, Раджа Ампат

15AFB2C7-63F1-4431-9BB7-7FCD612C44E5.jpeg

 

Бразилия, Игуасу. Автор: @Боян Димитров

PXL_20230424_125427330.PORTRAIT.ORIGINAL.jpg.2c2827665e19ddd1d638faef7055a5bd.jpg.e7728021187c64cffb214fe4305c3464.jpg

 

Гренлания, Нуук. Автор: @Mary

IMG_1523-2.JPG

 

Кения, Национален парк "Цаво изток". Автор: @Tedy

Kenya016f.jpg.85fc8e74a020660fa19e11ce3a9293cc.jpg.a9ef47f6402e1b1aeb6faaf7e4a932ee.jpg

 

Нидерландия, гр. Хаутен. Автор: @ven62

Цветните къщи край езерото Рийтплас.

vv.jpg.d58e9c116e23d719223227a73712980f.jpg.c0af12bb1edda61522ac29e1449b7f6c.jpg

 

Канада, Езеро Морейн. Автор: @Травеолани

Moraine.jpg.97e6741b30916521a1b939b83d9f019c.jpg.df774c169e90e2fc318f63344e387e93.jpg

 

Киркюфетл, Исландия. Автор: @mary_shery

dsc04495-copy.jpg

 

Саудитска Арабия, Ал Ула. Автор: @Dian

Snapseed (1)_edited.jpg

 

Италия, Сицилия. Автор: @viorne

Марзамеми – едно от най-красивите крайбрежни села на Сицилия

Marzamemi 5 3.jpg

 

България, Родопа планина. Автор: @Фил

Млечен път и Персеиди в нощното небе над Родопите

DSC01045_V13.jpg.1521b2fd3b39454e9b1b2964e2f6a732.jpg

 

Пирин, България. Автор: @Eva eva

160674340_.jpg.12d270c0429e972d34437b3e4ab4b7d6.jpg.10da161faf2c6cf3af2f9774acfd377c.jpg

 

Сейшели, остров La Digue. Автор: @zvezda9001

под палмата на плажа Anse Pate Beach

seish2crop.jpg

 

Япония. Автор: @izida

Кинкаку-джи ( златния павилион)

IMG_4488-2.jpeg

 

Румъния, Южни Карпати, езеро Бъля. Автор: @master_of_germs

64081149_balea1resized.jpg.3eabbf8dfb4611a55cba904d27bcdc2f.jpg.879c9d5de49c80fff308c79b89b3c8e4.jpg

 

Франция, Колмар. Автор: @ESK

Разходка в малката френска Венеция.

20230425_182225-Colmar-France.jpg

 

Норвегия, Нордкап. Автор: @Роми

Рибарски къщи до Нордкап

425247738_Webp.net-resizeimage(33).jpg.2be0968aee04520cfcf615707e96bbf2.jpg.2d209d045eba6ee5bff8aca0e3bc0a03.jpg

  • Харесвам 22
  • Браво 5
Връзка към мнение
преди 31 минути , zvezda9001 каза:

Страхотни  и цветни календари ще си имаме и тази година 🙂

+1

Само едно нещо ми липсва - Йемен, о. Сокотра.

Жалко!

 

Явно е станало като с перуанската баба.:biggrin:

 

---

Ред.

Този @master_of_germs като се замисли, ме кара и мен да мисля.:biggrin:

По-вероятно е о. Сокотра да е събрал по-малко гласове от друга снимка на същия учасник. Май се сещам кой т.е. коя е.

  • Харесвам 8
  • Браво 1
  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

И още -1

Иран 😞

 

За Сокотра мисля, че доста хора го очаквахме. Не че ми е по-малко тъжно. Но липсата на Иран ми влезе като брутален ъперкът в корема в последния рунд 😞

 

Благодаря на всички участници за емоциите, които ми доставиха със снимките си. 

 

Специално благодаря на @krasen_denev за изключителния кадър на нощна Флоренция, което за мене беше най-доброто от всичките предложения и ми е мъчно, че няма да го гледам на стената си!

 

Поздравления за @ДиянаВ. Досега не бях виждал в кампаниите за календарите подобна снимка, която истински да ме разчувства.  (Е, оная снимка на @Брани преди няколко години от същото място ме изпълни със страхопочитание, което мисля, че е правилно отношение към Неговите кадри!) 😉

 

И браво на @Lindt и @Gentleman Basta за смелостта да ни представят все по-разчупени и нестереотипни кадри, което всякак адмирирам. Дори и да не гласувам за някои, то техните снимки никога не ме оставят безразличен 🙂

(Ама, наистина, тоя пеликан беше стряскащ 😮).

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 27 минути , ven62 каза:

+1

Само едно нещо ми липсва - Йемен, о. Сокотра.

Жалко!

 

Явно е станало като с перуанската баба.:biggrin:

 

---

Ред.

Този @master_of_germs като се замисли, ме кара и мен да мисля.:biggrin:

По-вероятно е о. Сокотра да е събрал по-малко гласове от друга снимка на същия учасник. Май се сещам кой т.е. коя е.

Снимките от Сокотра бяха на двама души, така че казус завъртяна перуанска баба×2 😉

 

И нека благодаря и на целия екип от модератори, които проведоха и тази година кампанията, без да се стига до предизборни искри и конфронтации. 🙂

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

За Сокотра wiliko и Svetulche имат снимки от Азорските о-ви с повече гласове от Сокотра.

И с Иран така стана. 

Ако някой не ме изпревари, довечера ще напиша авторите на всички снимки в първата тема за гласуване.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря, че харесахте Япония и Осака. Въобще не очаквах чак това да се случи :smile3: Късметът на начинаещия, черната птица в кадъра или онзи несинхронизиран бял камък вляво :tongue: - в някое от тези неща ще се крие тайнството за влизането на моя снимка в календара. А сега ще трябва да подаря един календар на човека, който ме прати в Япония :laugh:. Хаха, току-виж ме пратил и някъде другаде :biggrin:

Снимките ви са красиви и вдъхновяващи. Харесах си разни места. Канада и то по-западната част с езерата ще ми е трудна, но и на близкия Чески Крумлов ще се радвам:give_heart:. За нощната Флоренция и мен ме е яд. Толкова рядко вечерна снимка и то градска се получава като за публика. 

@ven62, за цветните холански къщи щерката каза: Аааа не, много ми е шарено :biggrin:. Аз обаче не я отразих и да знаеш ДВА пъти съм гласувала, хаха :laugh:

  • Харесвам 6
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 24 минути , ДиянаВ каза:

за цветните холански къщи щерката каза: Аааа не, много ми е шарено

Шаренко, ама изглежда естествено, а не набримчено с плъзгача на сатурацията в PS или от софтуера на смартфона. :smile3:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Липсват ми мои снимки вътре и затова аз автоматично вече спирам да се интересувам от Календар 2024!

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 9 минути , Брани каза:

Липсват ми мои снимки вътре и затова аз автоматично вече спирам да се интересувам от Календар 2024!

Аз предлагам ти да сложиш надписи/етикети на всички снимки в календарите. Така всички снимки ще са реално твои, което съвпада с интересите на Империята! 🙂

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря на всички, които гласуваха за моите снимки с езерата от Банф :). Поздравления за всички други съфорумци, чиито снимки влизат в календарите!

 

За Морейн всъщност се притеснявах, защото, след като я качих във форума, качеството се влоши доста, цветовете избледняха и не беше така ясна както всъщност е. Оригиналът е още по-добър :). Интересното е, че тази снимка е правена на 9.10.2022 - два дена преди да затворят  пътят до езерото за зимния сезон. След това го отварят средата/края на май месец. 


Съжалявам, че снимки 5 и 25 не можаха да влязат в календара. Бяха различни и красиви, не виждаме често снимки от тези дестинации 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Благодаря на всички гласували за моите снимки. Особено на дузпите :-)))

Всъщност аз съм единствения засега победител на дузпи във форума. Едва ли някой помни, но и първия случай на определяне на снимки за календара с дузпи беше с мое участие. И пак завърших с победа! Е, сега да съм честна, победата ме радва по-малко. Просто много си харесвах тигъра. А и много по-трудно се снима, без нагласяне, направо в движение, а и да си кажем право - с много късмет. Тигрите се виждат добре, без клони и треви пред тях,  и се снимат многоооо по-трудно от африканските котки. Особено пък, ако не да си заобиколен от джипове,  и животното да се гледа в очите- си е супер рядкост.  Тази снимка си влизаше без проблем при първия тур и имаше много повече гласове от снимката, която ще влезе в календара, но явно тя е една от онези изключения, които не се оценяват на втори тур.

Преди 1-2 дни се започна лек коментар за регламента, защото много малко хора гласуват във втори тур. Не се намесих, за да не се каже , че съм пристрастна, щом съм стигнала до дузпи. Сега мога да си кажа спокойно и моето мнение. И то придобито след втора победа по този начин. Може би е време да се помисли дали първото гласуване да не бъде скрито и то да е определящо.  Да, по-емоционален ще е избора, но пък много повече хора участват и гласуват. И дали да не върнем отново правилото, че от снимките на класиран автор се избира снимката с по-разнообразна дестинация. Така няма да губим прекрасните Сокорта и Иран! Тези снимки щяха да си влязат, защото имат много точки и без това. Спъна ги, че авторите им са супер фотографи и просто са класирали още по-високо други свои снимки. В такива случаи, при наличие и на много точки в повече от 1 фотография на автор, дали не е по-добре да се избере и по-разнообразната?    

Преди гласуванията написах, че има едни определени фотогенични дестинации, които винаги се харесват и печелят. Този път аз се възползвах от една такава. Но за свое оправдание ще кажа, че не поставих прекрасни снимки от северна Исландия, които предполагам, че щяха да бъдат добре оценени. Просто миналата година отново беше избрана моя снимка от Исландия и макар, че друга моя снимка от Пантанал се класираше също без проблеми в първите 24, отново правилото за най-много получила гласове снимка на един автор, премахна много по-атрактивния за магелански календар Порто Джофре:))) Давам примери с мои снимки, защото така виждате, че говоря малко против моя собствен интерес и просто искам да помислим как да направим още по-магелански календара си.

А иначе - тази година все пак ще имаме снимки в двата календара от 19 държави. Само веднъж ги броих и не съм добра със статистиката - но това си е все пак много добър показател!

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

И wiliko, и Svetulche, а като гледам и други участници, са си пуснали снимките разбъркано между другите. Можете ли да кажете за какво служи тази стратегия? Какво пречи, ако са една след друга?

Каквито и правила да има, едва ли ще се получи пълно пасване между стратегия на участник и желания на гласуващите.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Юхуууу, в календара съм 🙂 Благодаря много на всички, гласували за моя Пирин 🙂 

Всички снимки са прекрасни 🙂  Поздравления 🙂 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

С изненада вчера установих, че снимката ми е преди тези за дузпите по гласове и така да се каже съм хванала предпоследния влак, но до днес не ми се вярваше. Благадаря! Щастлива съм, че от трети опит ще имам снимка в календара, но съм и малко тъжна, защото имаше снимки преди моята в класирането които са доста по-добри, но няма да са в календара.

Поздравления на всички участници за прекрасните снимки! 🙂

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 14 минути , ДиянаВ каза:

И wiliko, и Svetulche, а като гледам и други участници, са си пуснали снимките разбъркано между другите. Можете ли да кажете за какво служи тази стратегия? Какво пречи, ако са една след друга?

Каквито и правила да има, едва ли ще се получи пълно пасване между стратегия на участник и желания на гласуващите.

Не знам дали е стратегия, може да е случайно, примерно обработваш, пращаш, обработваш следващата... Според мен ако са една след друга заедно повече си личи, че са на един човек, знаейки кой къде е ходил. Даже си мислех да ги разбърквам допълнително като ги слагам в темата, ама ме домързя 🙂

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

@ven62, твоята снимка е за учебник по фотография и много се радвам, че участва.
@ДиянаВ, ако трябваше да избера само 1 снимка, щеше да е твоята, чудесен първи опит и участие :)
@krasen_denev, нощна Флоренция просто я "виждах" в календара и за нейното отсъствие съжалявам най-много...

@zvezda9001, Звездичке, сбъдна ми желанието в календар да има от тези наклонени палми, много ги харесвам :)

@Фил, страхотен кадър!
9/24 - предни години бях по-добра в преценката :) Знам, че правилата ми провалиха избора, но пък всяка година стават хубави календари, а кои мои фаворити не участват, забравям за ден-два :)
И да не забравя - поздравления за всички участници, независимо от крайния резултат :) Догодина пак, хора, събирайте хубави снимки :)

  • Харесвам 4
  • Благодаря 5
Връзка към мнение

Аз съм много happy, че моят Лофотен е в календара и благодаря на всеки, който е ударил "like". Ако знаете колко съм се бъхтила по тия баири, само от съжаление щяхте да гласувате :)

  • Харесвам 8
  • Браво 2
  • Смея се 13
Връзка към мнение
преди 41 минути , neuromancer каза:

Не знам дали е стратегия, може да е случайно, примерно обработваш, пращаш, обработваш следващата... Според мен ако са една след друга заедно повече си личи, че са на един човек, знаейки кой къде е ходил. Даже си мислех да ги разбърквам допълнително като ги слагам в темата, ама ме домързя 🙂

Ааа, не ги разбърквай и ти😄 Макар че така могат да се наредят😛. Може би, ако бяха една след друга, на единия участник щеше да е Азорите, а на другия Сокотра. Може би🙂

Иначе и двете да знаят за друг път да не ходят в една година на такива места😜

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 3 часа, master_of_germs каза:

Аз предлагам ти да сложиш надписи/етикети на всички снимки в календарите. Така всички снимки ще са реално твои, което съвпада с интересите на Империята! 🙂

 

Пълен съм с идеи, ама вече обещах, че няма да пиша повече по темата!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

И аз да благодаря на всички, които са гласували за моите снимки. Радвам се, че са им харесали толкова, че да искат да ги гледат цял месец 🙂

И да благодаря на всички, които въобще се включиха със снимки и гласуваха, така че да се получи един красив календар 2024.

 

Изненадана съм, че снимката, за която се колебах до последно да кача и накрая я включих просто като експеримент, се е класирала толкова напред. Аз много си я харесвам, но не смятах, че ще привлече внимание. Мястото предполагаше вертикален кадър и на фона на другите снимки, които имам от това място (вертикални), тази леко ме съмняваше. Включих я малко на олимпийския принцип, пък то...... 🙂

Когато, обаче, бе обявена темата за календара, веднага се сетих за любимата си снимка от Сокотра. Смятах я за своя фаворит....

Та, това е и причината да качвам снимките разбъркано - чуденето коя точно да включа и дали въобще да я включа, а не някаква стратегия @ДиянаВ

 

И аз съжалявам, че никоя от снимките от Сокотра няма да е в календара, но пък вярвам, че догодина още магеланци ще отидат до този красив остров и ще има снимка в календар 2025. Само да сме живи и здрави!

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.