Прескочи до съдържание

Размяна на коледни подаръци - сезон 2023


Препоръчани мнения

Бързам да се похваля, че моят дядо Коледа ми се яви лично от Стара Загора и ми донесе най-големият подарък! Благодаря, благодаря, благодаря!!!

За сега качвам снимков материал от срещата, довечера ще разопаковам. 

 

20231205_114255-01.jpeg

  • Харесвам 18
  • Браво 17
Връзка към коментар
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

@aleksandrina, много готина снимка си си сложила :smile3:

Но ако мислиш да окрасяваш снимките и на подаръка си и да се бавиш с показването му, забрави! Няма да те оставя на спокойствие и ще помоля @funny, която така и така наднича тук :wink: да включи секундарника :tongue::laugh:

Ахаха,значи така.А докога ще чакаме онези две кутии от Варна да бъдат отворени и показани?

@funny,включвай секундарника!

  • Смея се 12
Връзка към коментар
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

@aleksandrina, много готина снимка си си сложила :smile3:

Но ако мислиш да окрасяваш снимките и на подаръка си и да се бавиш с показването му, забрави! Няма да те оставя на спокойствие и ще помоля @funny, която така и така наднича тук :wink: да включи секундарника :tongue::laugh:

 

Преди 1 час, aleksandrina каза:

Аааа, данке, данке за снимката. 🙂

За подаръка- аз още нямам известие за моя. Изпратих снощи, та ще чакаме някой да покаже какво е получил от мен. 😉 

И аз първо си помислих, че това е подаръкът, който Александина е получила. Но после се усетих, че всъщност го изпраща. 😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 34 минути , jungfraujoch каза:

Ахаха,значи така.А докога ще чакаме онези две кутии от Варна да бъдат отворени и показани?

@funny,включвай секундарника!

Шшшшшт, не събуждай любопитковците:tongue:
 

Зън-зън… 5 декември е, ако това ме питаш😂

Спойлер

IMG_2445.jpeg.7a4be2396f4e12d560a8a452d9c81291.jpeg

 

  • Харесвам 1
  • Шок 4
Връзка към коментар
преди 24 минути , ДиянаВ каза:

Шшшшшт, не събуждай любопитковците:tongue:
 

Зън-зън… 5 декември е, ако това ме питаш😂

  Скрий

IMG_2445.jpeg.7a4be2396f4e12d560a8a452d9c81291.jpeg

 

Зън,зън до 31.12.има време...

  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Днес, ах, днес получих безценен дар от моето магеланско джудже! Опаковало е старателно цял месец съкровища, прилежно, красиво, с усет! Пристига подаръка в чувалче, същото като на дядо Коледа. Чудя се и се мая да отварям ли....ах, толкова е хубаво! Даже ухае на вкусно! Огромен пакет е в ръцете ми и  пак съм малко дете на празник. А от кутията излизат още и още кутии, радва се сърцето ми, усмивка на устните ми. Чак ми се иска да удължа момента. Дали да не изчакам до Коледа? Но съм обещала на Магеланци да дам пълен отчет и само, САМО с това условие имам разрешение и бясно се впускам в разопаковането. Първо нещо трака.....прасенце – касичка, флорален пазител на моите спестявания за следващо пътешествие! После идва нещо голямо и на три пъти сгънато – о, чудо – елен- календар с бонбони. Да ме учи на търпение и че търпението може да бъде сладко удоволствие! Идва и нещо меко и топло...като шал и шапка с понпон (точно каквато исках!) – за да не изключвам и зимата за зимни приключения. И накрая отварям картичката, освен ръцете и очите ми са пълни – с благодарност!

Благодаря ти мое коледно чудо @aleksandrina  за всеки малък детайл, за обичта с която дари един непознат пътешественик! Пожелавам ти здраве и само  добро да те среща на пътя! Пътувай......

дар.jpg

  • Харесвам 20
  • Благодаря 2
  • Браво 12
Връзка към коментар
преди 19 минути , Vanille каза:

Благодаря ти мое коледно чудо @aleksandrina  за всеки малък детайл, за обичта с която дари един непознат пътешественик! Пожелавам ти здраве и само  добро да те среща на пътя! Пътувай......

дар.jpg

Аз ти благодаря, @Vanille за милите и стоплящи душата ми думи! Радвам се, че съм успяла да предизвикам тези емоции в теб! Всичко е избрано от сърце и много се надявах да ти допадне. 

И най- хубавото от днешния 5 ден на месеца е, че ще можеш да опразниш 5 джобчета сладко наведнъж. 😃

Щастливи празници, още много изненади и вълнуващи пътешествия ти пожелавам! ❤️

 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
  • Браво 6
Връзка към коментар
преди 14 минути , aleksandrina каза:

Аз ти благодаря, @Vanille за милите и стоплящи душата ми думи! Радвам се, че съм успяла да предизвикам тези емоции в теб! Всичко е избрано от сърце и много се надявах да ти допадне. 

И най- хубавото от днешния 5 ден на месеца е, че ще можеш да опразниш 5 джобчета сладко наведнъж. 😃

Щастливи празници, още много изненади и вълнуващи пътешествия ти пожелавам! ❤️

 

Благодаря! ❤️ Вървя стриктно по календара с устрем по-голям от този към фитнеса! 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 13
Връзка към коментар

Внимание, внимание! Подаръкът е огромен и вече разопакован. Но преди да го покажа, искам да споделя емоцията около получаването му. Много е специална тази коледна игра- по някакъв магически начин ни събира и сближава с точно когото трябва. След като миналата година аз бях Снежанката на лорд @Костов (комшията в Dunnans Castle), тази година съдбата ни размени ролите. Имах честта подаръкът да ми бъде връчен лично на изискана среща (то каква да е като се съберат лорд и лейди) и да си поговорим сладко- сладко.

Обаче после трябваше да си пренеса огромния и осезаемо изпълнен със съдържание кашон (не като тези, които си разменят @zvezda9001 и @ДиянаВ 🤪). Докато го правя, мислено благодаря на @Костов,  че е забравил да сложи вътре туршия (за което с неудобство ми сподели, но се оказа изцяло в мой плюс при носенето) 🙂

Устисках някакси до вечерта, за да се прибера в къщи и да го разопаковам. 

20231205_212824.jpg.741c08e04b3db668d0b70c17e82d6425.jpg

 

И като се започна едно вадене! Любимият ми аржентински Малбек, при това с мезе, дъска, на която да си го нарежа и чинийка,  в която да си го подредя 😉, ракийка за приятели от специалната селекция на лорда, любими бонбони. И още - страхотна чанта за ръчен багаж, коледна покривка и картичка с най-милите пожелания (дано не пропускам нещо). Хайде сега да каже някой, че не съм слушала 😀

20231205_222421.jpg.c1bace71e03fee8c19fbb618cd641d05.jpg

 

20231205_222432.jpg.f4138ce71e355c8512289ec953749892.jpg

 

20231205_222459.jpg.7d710c6f38e83152213f975db2bb9ec1.jpg

 

Благодаря ти много, Динко, на теб и цялото семейство, за щедрото изобилие и уют, които внесохте в дома ми с този подарък, за вниманието, с което сте избрали всяка част от него и за удоволствието да се видим. Бъдете здрави и благословени!

Благодаря и на @Mary , че за пореден път прави тази магия да се случва 😘

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
  • Браво 18
Връзка към коментар
преди 6 часа, lyusi каза:

Внимание, внимание! Подаръкът е огромен и вече разопакован. Но преди да го покажа, искам да споделя емоцията около получаването му. Много е специална тази коледна игра- по някакъв магически начин ни събира и сближава с точно когото трябва. След като миналата година аз бях Снежанката на лорд @Костов (комшията в Dunnans Castle), тази година съдбата ни размени ролите. Имах честта подаръкът да ми бъде връчен лично на изискана среща (то каква да е като се съберат лорд и лейди) и да си поговорим сладко- сладко.

Обаче после трябваше да си пренеса огромния и осезаемо изпълнен със съдържание кашон (не като тези, които си разменят @zvezda9001 и @ДиянаВ 🤪). Докато го правя, мислено благодаря на @Костов,  че е забравил да сложи вътре туршия (за което с неудобство ми сподели, но се оказа изцяло в мой плюс при носенето) 🙂

Устисках някакси до вечерта, за да се прибера в къщи и да го разопаковам. 

20231205_212824.jpg.741c08e04b3db668d0b70c17e82d6425.jpg

 

И като се започна едно вадене! Любимият ми аржентински Малбек, при това с мезе, дъска, на която да си го нарежа и чинийка,  в която да си го подредя 😉, ракийка за приятели от специалната селекция на лорда, любими бонбони. И още - страхотна чанта за ръчен багаж, коледна покривка и картичка с най-милите пожелания (дано не пропускам нещо). Хайде сега да каже някой, че не съм слушала 😀

20231205_222421.jpg.c1bace71e03fee8c19fbb618cd641d05.jpg

 

20231205_222432.jpg.f4138ce71e355c8512289ec953749892.jpg

 

20231205_222459.jpg.7d710c6f38e83152213f975db2bb9ec1.jpg

 

Благодаря ти много, Динко, на теб и цялото семейство, за щедрото изобилие и уют, които внесохте в дома ми с този подарък, за вниманието, с което сте избрали всяка част от него и за удоволствието да се видим. Бъдете здрави и благословени!

Благодаря и на @Mary , че за пореден път прави тази магия да се случва 😘

Щастлив съм, че имах честта тази година аз да подаря подарък на най-чаровната ми и мила съседка от Dunnans Castle - Лейди @lyusi Между другото това с размяната на коледното другарче ми се случва за втори път. Първо с @Цвете, а сега и с @lyusi.. Като и в двата случая второто подаряване става при среща на живо.

Люси, щастлив съм, че подаръкът ми ти е харесал. Честно казано имах малко колебание относно виното, но реших да се спра на Малбека и явно съм уцелил. Вярвам, че и ракията ще се хареса на Лорда. За туршията, лошото е, че Лорда остана без мезе, но ти ще споделиш с него луканката. А като имате път към Стара Загора обадете се, ще се видим, ще поговорим, ще хапнем, ще пийнем и ще му пратя туршия. Пожелавам ти с чантата да обиколите много дестинации преди да се скъса (аз съм готов да те придружа на някоя)

И разбира се специални и огромни благодарности на @Mary, за огромния труд който полага тази среща да я има!

  • Харесвам 16
  • Благодаря 1
  • Браво 6
Връзка към коментар

Нещо тази година времето никак не ми стига и рискувам да включа секундарника и да го забравя.

За това и тази година не се включих в размяната а само надничам да ви се радвам когато мога.

Обещавам в началото наа следващата година да разпратя малко секундарници на верните джуджета на Снежанка за да си цъкат когато аз съм заета 😉

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 1 час, Костов каза:

Щастлив съм, че имах честта тази година аз да подаря подарък на най-чаровната ми и мила съседка от Dunnans Castle - Лейди @lyusi Между другото това с размяната на коледното другарче ми се случва за втори път. Първо с @Цвете, а сега и с @lyusi.. Като и в двата случая второто подаряване става при среща на живо.

Люси, щастлив съм, че подаръкът ми ти е харесал. Честно казано имах малко колебание относно виното, но реших да се спра на Малбека и явно съм уцелил. Вярвам, че и ракията ще се хареса на Лорда. За туршията, лошото е, че Лорда остана без мезе, но ти ще споделиш с него луканката. А като имате път към Стара Загора обадете се, ще се видим, ще поговорим, ще хапнем, ще пийнем и ще му пратя туршия. Пожелавам ти с чантата да обиколите много дестинации преди да се скъса (аз съм готов да те придружа на някоя)

И разбира се специални и огромни благодарности на @Mary, за огромния труд който полага тази среща да я има!

Много си ме уцелил, благодаря! За туршията не се кахъри, при възможност ще я опитаме на място 🙂 А и  винаги съм готова да споделим някое пътуване, без ограничения в дестинацията:)

Поздрави на лейдитата и весело посрещане на празниците!

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 22 часа, milen_40 каза:

Чадърът е вълшебен - като се намокри пеперудите оживяват 😉

 

преди 22 часа, alienad каза:

Това с пеперудите ми стана интересно. @Ради, може ли да покажеш как изглежда след дъжд?

 

И пеперудите оживяха ....😃

 

20231206_1.jpg

20231206_2.jpg

  • Харесвам 18
  • Браво 17
Връзка към коментар

Хо-Хо-Хо! 
Имам си подаръъъък! 
 

IMG_6057.jpeg
 

Отивам да го сложа под елхата и да чака Коледа! 
Опс, то и елха нямам… 

Добре де, ще се прибера, ще направя първо елхата, ще украся къщата, ще спомена летище Мюнхен няколко пъти за забавянето с тази дейност, пък после ще положа тържествено трите кутии под елхичката.

Хайде, до скоро! :laugh: 

  • Харесвам 10
  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 14
Връзка към коментар

@lyusi Надявам се да оцените продукцията на  Динко (Костов)  😉

Имах честта през 2021г, и аз да получа подарък от Костов( който включваше и  бутилка от уиски пълна с ракия.) 

@Костов Жив и здрав да си и още много реколти да изкараш 😉

@Mary Още веднъж благодаря за поредната такава размяна. По принцип си падам темерут, но всяка година тези дейности ми носят много радост. 

@Ради В някои от магазините за подаръци (в квартала) ме знаят по име и ми предлагат все неща по мой вкус. Този чадър беше презентиран като нещо разнообразно, което да се върже на брошката, която вече бях избрал 😉 Надявам се да ти носи усмивки при всяко ползване. 

 

  • Харесвам 12
  • Благодаря 1
  • Браво 5
Връзка към коментар

Щом е спешно, ще се действа значи. 
С елха, без елха, нали подаръци ще има. 
Само ви пробвах с това оставяне под елхата! 
Нямам аз такива сили, че да гледам три кутийки да ми червенеят и да не знам какво има в тях. 
Знаете я моята традиция - всичко попипвам, подрънквам, поклащам, че да издаде звук. Ами тази година нищо не ми проговориха и трите кутийки. 
В най-голямата реших че има някаква плюшена играчка - много лека беше, нещо помръдваше вътре, но едва едва… 

Втората кутия беше по-тежка - пак не издаваше звуци, за нея нищо не можах да измисля - всичко може да съдържа. 
Третата кутийка беше малка, не много тежка - реших, че е нещо сладко. 
Нищо бе познах! 
Първо отворих най-голямата кутия, а от нея ме гледаше чудно, сладко, малко коледно дръвче - живо! 

IMG_6062.jpeg

 

Абсолютно прекрасна изненада! 
 

Втората кутийка съдържа всякакви сладости: ароматни бисквитки, бутилчица вино, шоколад Тоблерон и мила картичка с пожелания. 
 

IMG_6066.jpeg


Стигам и до третата кутийка - там ме очакват ароматни наслади за тялото! 
 

IMG_6068.jpeg

 

Благодаря ти, @jul за коледното настроение, което влетя при мен тази сутрин! За чудесните подаръци и топлите думи! 
Слушала съм и тази година явно! 

  • Харесвам 16
  • Благодаря 1
  • Браво 12
Връзка към коментар

@MaryМного се радвам, че съм те зарадвала ☺️

Дръвчето после може да се засади, щом си го спасила от кутията, но след като те порадва ❤️ 

Исках да ти изпратя Коледен дух, вкус и аромат /курабийките са съвсем домашни, дори фъстъченото масло в тях е правено от дъщеря ми, която активно се включи в подготовката/. Вече мога да пиша смело в готварската и коледната тема 😆

И аз ти благодаря за настроението, което ни даваш всяка година преди Коледа!

 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
  • Браво 9
Връзка към коментар

Дойде и моят ред да се похваля с чудесни коледни подаръци от @Bozhidar1978.

Нямам търпение и надниквам в кашончето. Там ме чакат номерирани подаръци.

IMG_20231206_193931846.jpg.f4e06cd4ed4b2c830efd21cac5556aa1.jpg

 

IMG_20231206_194125071.jpg.3b42d1e45aa953e7ccb87d3f1ef38a29.jpg

Започвам с номер 1 - коледна картичка с прекрасни пожелания, дошла не от къде да е, а от любим град - Сандански.

IMG_20231206_194151751.jpg.d7850c11fb3630f138ab3e2f7b128111.jpg

Номер 2 - коледна чаша. Идеално допълнение към коледния поднос, който имам от предишна коледна размяна на подаръци тук.

IMG_20231206_194457518.jpg.fbd5934e65f72f525a457902a0351c60.jpg

Номер 3 - шоколад. Нима е възможна Коледа без шоколад? Според мен, категорично не.

IMG_20231206_194519728.jpg.1c5da51db917593c0f1ab3d1efc721f1.jpg

Продължавам с номер 4 - тефтер за 2024 г. Ех, как обичам тефтери. Този е идеален - с дата за всеки ден. Така няма да изпусна някой важен ангажимент - например час за фризьор. Или пък служебна задача.

IMG_20231206_194537696.jpg.dad676d9208fee402819345b457f8796.jpg

 

IMG_20231206_200012450.jpg.f4cf6303fc4ac07cfabe3188f1927632.jpg

Накрая номера 5, 6 и 7 - радостна кутийка с натурален с мандариново - джинджифилов сапун и магнитче от Гео Парк Искър Златна Панега.

IMG_20231206_200310475_HDR.jpg.edcddb93e1da11f5565dded8c9ecd1f2.jpg

 

IMG_20231206_205315937_HDR.jpg.76b5e5bc37bb8ff36f912235ba6c18a6.jpg

 

Благодаря ти, Божидар, за превъзходните подаръци. Ще използвам всичко с голямо удоволствие.

IMG_20231206_195000781.jpg.ecaba90c887549c96faf2c714536157b.jpg

 

Благодаря и на @Mary за усилията, които полага поредна година, за да зарадва всички нас.

  • Харесвам 19
  • Браво 10
Връзка към коментар

Днес сутринта не успях да отида до офиса на куриера с подаръка за моето другарче, защото закъснявах за работа, така, че реших, че ще е след като приключа.

В 9 и нещо както съм забила поглед в компютъра чувам съобщение на телефона и виждам, че имам смс от куриер. Предполагам, че е магеланският ми подарък и рязко ми изчезна концентрацията.  Цял ден си мисля какво стечение на обстоятелствата и как пък всичко ще се подреди в един ден. И след  работа излизам, вали проливен дъжд, тичам до колата, попаднах във всички възможни задръствания и стигнах в куриерския офис... след като беше затворил. Извинявам се на моето джудженце и на моето другарче за забавянето. Още утре ще се поправя.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.