Прескочи до съдържание

Размяна на коледни подаръци - сезон 2023


Препоръчани мнения

😄В следващия епизод ще видите …

ДиянаВ отива към Спиди

IMG_2456.jpeg.2dead3dfc7987e153b1b476fe23b0a9f.jpeg

Поздрави от Русе, за който му е домъчняло за русенските сгради … нали @Marusinka😜


IMG_2457.jpeg.d6484796bc5a7fd39da69307d6a59e20.jpeg

 

И още изненадващи случки и неща🫣

IMG_2458.jpeg.3b1a100932f0cb67e31aa171c47e6dd0.jpeg

 

IMG_2460.jpeg.8431432127920f0bda5bcf0b5bf30316.jpeg

  • Харесвам 17
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

HoHoHo!

Днес и аз бях зарадван от моето джудже! Получих страхотни пожелания и чудесни подаръци, за което съм благодарен на @iabulka!

Презентирам:

IMG_0757.jpg.709dc3bcd8da37da2a2d16570018956e.jpg

Стилно и тематично опаковани множество подаръчета 🙂

 

Разопаковани: IMG_0758.jpg.41c81486ef1475f0c9729c418aa5ab9c.jpg

 

Подреждайки ги и разсъждавайки над част от текста в картичката усещам, че (може би "типично" за темата"), някои неща не са това, което изглежда да са 🙂 ... И да - кутията със сладки не е пълна със сладки, а с много красива чаша и надпис. Втори дубъл: 

IMG_0759.jpg.827f3c6f7167dafedb658d7ec8713566.jpg 

 

@iabulka, благодаря за страхотните пожелания и за чудесните подаръци! Бирата е любимото ми питие и още днес ще опитам твоя подарък (в откритата чаша)- признавам, не съм пробвал тази сливенска пивоварна, така че съм развълнуван! Разбира се и останалите подаръци са много любими на мен и семейството 🙂.  Весела Коледа и само прекрасни неща да се случват на теб и близките ти!

Благодаря на всички участващи и на @Mary за емоциите и настроението от размяната на коледни подаръци!

  • Харесвам 24
  • Браво 8
Връзка към коментар

@DryGuy Признавам, че снимката ти ме ориентира в каква насока да направя подарък. А всичко друго се нареди по усет. Още веднъж пожелавам топли и уютни празници на теб и на близките ти.

Магеланци, страхотни сте! Чакам коледната тема с нетърпение. Много забавно начало е на всичко коледно.🎄🎁

  • Харесвам 13
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Епизод 2🎁: Вълшебството на подаръка 

 

Подаръкът е изненада.

Отивам в Спиди за магелански подарък, получавам нормален пакет и изпадам в пълно учудване. Не получавам кашон:shok: В следващия миг се съвземам и вътрешно тържествувам. Ура, няма КАШОН :yahoo:Потеглям с бодра крачка, пукам си пътьом балончета, които напипвам /от стария модел опаковъчно фолио/, а пакетът лекичък и съвсем удобен за носене. Баси да се радвам ли, да се тревожа ли, че май не съм слушала и подаръкът ми ще е малък :laugh:. В онзи момент дали от студа или от нагласата ми, но кой да разпознае изпращача, мозъкът ми не работи. Влизам в офиса на топло, поглеждам пакета, после ножицата, после пак пакета и изведнъж ми светва :girl_crazy:

Еха, какъв прекрасен понеделник ме очаква с подарък-изненада от @blueriver :girl_in_love:

 

Подаръкът е щастие.

Оставям ножицата настрана, всичко друго ще отварям саморъчно и внимателно. Тези балончета са ценност - мекички и как звучно пукат ... абсолютен кеф:biggrin:

1.jpg.839e1931335ca13aca354554d0db95f5.jpg

 

Гледам торбичка, а в нея друга, вадя още чантички :rolleyes:

2.jpg.cc8001bd406ca6f650ad765a25938096.jpg

 

3.jpg.606c720304fc6a83f6c9fb57b26cee64.jpg

 

Разногледа ставам, ноооо още от пръв поглед съзирам безценното ми - май прешъс - ТУРОН, ДВА ТУРОНА:preved:Божеее, няма такова щастие! Само ще отворя скоба колко много ме дразни @Crazy Horseс подаръците си, в които винаги слага и турони. Всеки път като го видя и си казвам: Дано е за мен, дано аз да съм другарчето му и всеки път не е за мен :laugh:. Но ето, че коледната звезда огря и мен, в магеланската размяна на подаръци се появи добрата фея @blueriver, която от миналата година се грижи за страстта ми към туроните :tongue: 

Проявявам воля и оставям туроните извън погледа си. Така де, стигнали да до мен, няма да избягат. Имам запечатан плик и нямам търпение да разбера какви чистосърдечни пожелания ми изпраща една толкова добра душа :girl_pinkglassesf: Да, ама пак нещо ме разсейва и отдалечава от нематериалните ценности - картичката е толкова стилна - рисунка на нежна зима върху коприна. Искрено желая пожеланията да се връщат на @blueriver

Идва ред и на другите торбички. От едната изкачат мега яки щуро-коледни чорапи, с които ще се издокарам на Коледа в Азорите :laugh:, а от другата ръчно направена коледна ръкохватка може би, за мен си е сладурска декорация, която ще ми краси кухнята. Вие може да си падате по панди, крокодилчета, прасенца и т.н., но аз съм от отбор Снежко - фенове на снежния човек 

4.jpg.ed5b94dea4382159a7d78cce8d71e46a.jpg

 

Изненадите не спират. Тук вече съм напълно изумена, направо си мисля, че @blueriver ми е гледала последната поръчка на дребни неща, полезни за един пушач по време на път. Пак отварям скоба. Като бях в Япония, където уж на открито не се пуши, сутрин с кафето се събирахме пред хотела пушачи. Една жена от групичката ни имаше такъв сувенирен пепелник за из път. Много ми допадна като идея и функционалност. И аз исках да си намеря такъв, но не можах. Чак преди десетина дни се сетих, че мога да открия нещо подобно в Алиекспрес. Поръчах един по-обикновен, несувенирен, просто с цветя, но е силно под въпрос дали ще дойде до пътуването ми. Така че вече съм оборудвана с красив червено-страстен севилски джобен пепелник :biggrin:

6.jpg.2b7c7c3d8b50842fe36d4b8bf5fe12ac.jpg

 

Подаръкът е приятелство, мисъл за другия с обич и чисти помисли, с желание да го зарадваш

Скъпа @blueriver, невероятна си :give_heart: Така ме изненада подаръка от теб. Да знаеш, че два турона с добавени към тях два чорапа, коледна декорация, пътническо пепелниче - сувенир и картичка с чистосърдечни пожелания, правят цяло щастие :happy:

5.jpg.1d02e4f25109d2955845ab8fee3178c4.jpg

 

Пожелавам ти най-вече здраве, споделеност от приятели и в добро и в лошо, и разбира се много пътешествия. Светли коледно-новогодишни празници!

 

Ииии понеже на картичката не пише профилното име, а истинското, да питам за всеки случай. Да чакам ли все още магелански подарък от оригиналното джудже? Не че не ми стигат два турона, ноооо ... :laugh:

 

 

  • Харесвам 18
  • Браво 10
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 6 минути , ДиянаВ каза:

Епизод 2🎁: Вълшебството на подаръка 

Подаръкът е изненада.

Подаръкът е щастие.

 

Ееееех, @ДиянаВ, ама много увлекателно разказваш. Мисля, че всички се чудим кога и какъв ще е подаръкът от оригиналното ти джудже, а пък май имаш и един кашон, дето още не е отворен. 😉 Иначе в пукането на балончета си имаш съмишленик в мое лице. А турон и аз получих тази година от Миланка, и засега успявам да го държа все още с идеята да бъде изяден на Коледа, но да видим дали ще издържи дотогава.

И да - подаръкът наистина е и вълшебство, и изненада, и щастие. 🎁🎉

  • Харесвам 11
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , iabulka каза:

Ееееех, @ДиянаВ, ама много увлекателно разказваш. Мисля, че всички се чудим кога и какъв ще е подаръкът от оригиналното ти джудже, а пък май имаш и един кашон, дето още не е отворен. 😉 Иначе в пукането на балончета си имаш съмишленик в мое лице. А турон и аз получих тази година от Миланка, и засега успявам да го държа все още с идеята да бъде изяден на Коледа, но да видим дали ще издържи дотогава.

И да - подаръкът наистина е и вълшебство, и изненада, и щастие. 🎁🎉

Много добре видях турона от Миланка! Какво си мислиш? Обаче @Миланка няма как да ме дразни, колкото @Crazy Horse, защото вече съм получавала подарък от нея - много хубав подарък и някак си не е възпитано да проявявам такива чувства :laugh:

  • Браво 1
  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 40 минути , ДиянаВ каза:

Ииии понеже на картичката не пише профилното име, а истинското, да питам за всеки случай. Да чакам ли все още магелански подарък от оригиналното джудже? Не че не ми стигат два турона, ноооо ... :laugh:

Чакай, чакай ... търпението се възнаграждава! :wink:

  • Харесвам 3
  • Смея се 12
Връзка към коментар
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

Епизод 2🎁: Вълшебството на подаръка 

 

Подаръкът е изненада.

Отивам в Спиди за магелански подарък, получавам нормален пакет и изпадам в пълно учудване. Не получавам кашон:shok: В следващия миг се съвземам и вътрешно тържествувам. Ура, няма КАШОН :yahoo:Потеглям с бодра крачка, пукам си пътьом балончета, които напипвам /от стария модел опаковъчно фолио/, а пакетът лекичък и съвсем удобен за носене. Баси да се радвам ли, да се тревожа ли, че май не съм слушала и подаръкът ми ще е малък :laugh:. В онзи момент дали от студа или от нагласата ми, но кой да разпознае изпращача, мозъкът ми не работи. Влизам в офиса на топло, поглеждам пакета, после ножицата, после пак пакета и изведнъж ми светва :girl_crazy:

Еха, какъв прекрасен понеделник ме очаква с подарък-изненада от @blueriver :girl_in_love:

 

Подаръкът е щастие.

Оставям ножицата настрана, всичко друго ще отварям саморъчно и внимателно. Тези балончета са ценност - мекички и как звучно пукат ... абсолютен кеф:biggrin:

1.jpg.839e1931335ca13aca354554d0db95f5.jpg

 

Гледам торбичка, а в нея друга, вадя още чантички :rolleyes:

2.jpg.cc8001bd406ca6f650ad765a25938096.jpg

 

3.jpg.606c720304fc6a83f6c9fb57b26cee64.jpg

 

Разногледа ставам, ноооо още от пръв поглед съзирам безценното ми - май прешъс - ТУРОН, ДВА ТУРОНА:preved:Божеее, няма такова щастие! Само ще отворя скоба колко много ме дразни @Crazy Horseс подаръците си, в които винаги слага и турони. Всеки път като го видя и си казвам: Дано е за мен, дано аз да съм другарчето му и всеки път не е за мен :laugh:. Но ето, че коледната звезда огря и мен, в магеланската размяна на подаръци се появи добрата фея @blueriver, която от миналата година се грижи за страстта ми към туроните :tongue: 

Проявявам воля и оставям туроните извън погледа си. Така де, стигнали да до мен, няма да избягат. Имам запечатан плик и нямам търпение да разбера какви чистосърдечни пожелания ми изпраща една толкова добра душа :girl_pinkglassesf: Да, ама пак нещо ме разсейва и отдалечава от нематериалните ценности - картичката е толкова стилна - рисунка на нежна зима върху коприна. Искрено желая пожеланията да се връщат на @blueriver

Идва ред и на другите торбички. От едната изкачат мега яки щуро-коледни чорапи, с които ще се издокарам на Коледа в Азорите :laugh:, а от другата ръчно направена коледна ръкохватка може би, за мен си е сладурска декорация, която ще ми краси кухнята. Вие може да си падате по панди, крокодилчета, прасенца и т.н., но аз съм от отбор Снежко - фенове на снежния човек 

4.jpg.ed5b94dea4382159a7d78cce8d71e46a.jpg

 

Изненадите не спират. Тук вече съм напълно изумена, направо си мисля, че @blueriver ми е гледала последната поръчка на дребни неща, полезни за един пушач по време на път. Пак отварям скоба. Като бях в Япония, където уж на открито не се пуши, сутрин с кафето се събирахме пред хотела пушачи. Една жена от групичката ни имаше такъв сувенирен пепелник за из път. Много ми допадна като идея и функционалност. И аз исках да си намеря такъв, но не можах. Чак преди десетина дни се сетих, че мога да открия нещо подобно в Алиекспрес. Поръчах един по-обикновен, несувенирен, просто с цветя, но е силно под въпрос дали ще дойде до пътуването ми. Така че вече съм оборудвана с красив червено-страстен севилски джобен пепелник :biggrin:

6.jpg.2b7c7c3d8b50842fe36d4b8bf5fe12ac.jpg

 

Подаръкът е приятелство, мисъл за другия с обич и чисти помисли, с желание да го зарадваш

Скъпа @blueriver, невероятна си :give_heart: Така ме изненада подаръка от теб. Да знаеш, че два турона с добавени към тях два чорапа, коледна декорация, пътническо пепелниче - сувенир и картичка с чистосърдечни пожелания, правят цяло щастие :happy:

5.jpg.1d02e4f25109d2955845ab8fee3178c4.jpg

 

Пожелавам ти най-вече здраве, споделеност от приятели и в добро и в лошо, и разбира се много пътешествия. Светли коледно-новогодишни празници!

 

Ииии понеже на картичката не пише профилното име, а истинското, да питам за всеки случай. Да чакам ли все още магелански подарък от оригиналното джудже? Не че не ми стигат два турона, ноооо ... :laugh:

 

 

Ааа,чакай си от  оригиналното джудже! Аз изпратих друг подарък на моето,но явно пратките до Русе стигат по-бързо,отколкото до София!

Радвам се,че съм отгатнала какво ще те зарадва!

Благодаря ти много за пожеланията !

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

1. Търсих да видя какво е това чудо турон

2. Сега и аз искам турон

😝

 

Моят подарък успешно направи touch down тази сутрин на летище София. Надявам се, съвсем скоро да бъде получен от моето коледно другарче.

  • Смея се 19
Връзка към коментар

А моят подарък днес тръгна в правилната посока, благодарение помощ от приятел (заради странното работно време на офисите на Спиди, които са ми на близо, няма как да го изпратя лично). Та джуджето (аз) си има джудже (съпруг), което да доизпълни поръката на Снежанка 😉 

  • Харесвам 12
  • Браво 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар

И моето подаръче днес потегли към магеланското ми другарче, като в суетнята да не закъснея, го пратих с цял един ден по-рано 😮 Бях замислила една заигравка с цифри, но толкова се развълнувах, че успях да събера всички части навреме и съвсем изключих за планираната изненада. Надявам се да е "За добро" 🙂 Пък и куриерът може да се забави 🤔

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Здравейте магеланци, тъкмо писах вчера, че чакам моето Жуже и хоп сутринта СМС , не съм поръчвала нищо ..значи е коледен магелански подарък , но въпреки че офисът на спийди е много близо до мен , не отидох нарочно , защото като взема подаръка  и няма да издържа и ще го отваря в офиса ми, ааа не искам …… ефекта на изненада и отваряне си е само за мен. И така изчаках да свърши работния ден , отидох – 20 човека на опашка …. „Аа няма да чакам в час пик“  , тръгнах си …. вървях малко и си викам …. „А чак пък до утре …да чакам това са 24 часа и утре пък, ако човеците са 30 „  , върнах се  и чааааках 20 - те човека , които нарочно искаха преглед … мереха обувки, якета и не знам какво още …… за да ме бавят. Най  накрая награбих голяма кутия и тръгнах към нас. Влизам вкъщи няма никой … аз и подаръка ! Супер …ще си го отворя на спокойствие …. и ето го  , страхотно опакован  ! Много благодаря   на @muchachote за страхотните пожелания , това е един много мацешки😃🐱 подарък  - много оригинална чаша в перфектната големина , защото аз пия само капучино , коледни меденки – вече са опитани, мадамско портмоне – от Белград  и страхотна къщичка за ключове, която ще бъде монтирано много скоро !   Благодаря много за емоцията , за изненадата , за всеки детайл и нека празниците  на всички магеланци бъдат  изпълнени с шумен смях  и  коледно вдъхновение  за нови пътешествия и планове !

393791946_3600215400219952_4588921699171188836_n.jpg

386836901_1048013843083337_8713815993993628061_n.jpg

387501334_382051431073889_5036090591778783812_n.jpg

  • Харесвам 19
  • Браво 10
Връзка към коментар

IMG_2457.jpeg.d6484796bc5a7fd39da69307d6a59e20.jpeg

@ДиянаВ улица Духовно Възраждане Брейййй 😅

 

 

преди 3 часа, DaBo каза:

1. Търсих да видя какво е това чудо турон

2. Сега и аз искам турон

😝

 

С туроните какво уточнихме - софиянци имат, останалите трябва да ходим до Испания да хапнем 😆

  • Харесвам 1
  • Смея се 15
Връзка към коментар
На 8.12.2023 г. в 17:11, Bozhidar1978 каза:

шоколадови коледни фигурки - изядох ги   🙂 

 

Не си единствен!😃

Декларирам,че изядох шоколада,който @alienadми подари.Беше много вкусен,благодаря!🥰

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 47 минути , jul каза:

С туроните какво уточнихме - софиянци имат, останалите трябва да ходим до Испания да хапнем 😆

Ама то софиянци може да купим на едро и да си направим Турон-ска размяна на подаръци в януари например :girl_wacko:

  • Харесвам 2
  • Смея се 12
Връзка към коментар

@Tripy, Сложно е да намериш най- подходящия подарък за човек, когото изобщо не познаваш. За това реших да е по малко от всичко: малко дамско /портмоне, и то за пътешественици/, малко практично /кутията за ключове е подходяща за всеки съвременен дом, че моите родители едно време бяха заковали гадни пирони от вътрешната страна на касата на входната врата/, малко за свободното време /чашата в която ще пиеш капучино/ и, естествено, малко коледно /хубави сладки/. Още веднъж ти пожелавам весело и незабравимо изкарване на Коледните празници и една успешна и богата на планове и емоции Нова 2024 година!

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
  • Браво 7
Връзка към коментар
преди 1 минута , zvezda9001 каза:

Ее какво е туй Турон бе?  Защо не сте го споделяли с нас до сега Софиянците?

Обърни се към @ДиянаВ. Тя подлуди форума с тоз Турон ... и ние и се вързахме, без даже да знаем харесва ли ни

  • Харесвам 2
  • Смея се 17
Връзка към коментар

Турон е испански десерт, който традиционно се хапва на Коледа. Нещо между шоколад и тахан халва и има различни вариации, съответно вкусове, качество и т.н., както и при шоколада. Може да се купи и от хранителен супермаркет, и от магазин с традиции в производството му от не знам си коя година🙂. На мен всичкото Турон ми харесва, топи се по небцето ми, хаха😋

 

@zvezda9001 надявам се все пак да се приберете благополучно✌️

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към коментар

@ДиянаВ, с такова поетично описание на любовта ти към турона заслужаваш да ти пратя няколко турона. 😀 На 15 и 16 декември съм в София, между другото, така че мисията е възможна.

  • Харесвам 8
  • Браво 4
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.