Прескочи до съдържание

Коледната магеланска сБирка или сБирката на магеланци по Коледа!


Polina

Препоръчани мнения

преди 1 минута , Брани каза:

Чакам да се стабилизира малко списъка, че да почна с етикетите. Или пък да направя по-бърз вариант и всеки да се надписва сам - все пак сме видни лоукостъри  🙂

Може и през мобилно приложение да ги свалим. :laugh:

 

 

  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 1 минута , Mary каза:

Може и през мобилно приложение да ги свалим. :laugh:

 

 

Друга идея - който е направил оборот за Дайнърс ще има. Който не - сам ще си го пише 🙂 

  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 1 час, funo каза:

Надявам се да не е много късно , ако може и аз да се включа.

Пет години събира смелост ли? :smile:

 

Ще се сместим сигурно, но все пак @Polina да каже.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Mary каза:

Пет години събира смелост ли? :smile:

 

Ще се сместим сигурно, но все пак @Polina да каже.

А, кога не сме се смествали? Всички помним какво е било преди... 2014 или 2015 се изсипаха повече от 14-15 не записали се, бяхме се накачулили един връз друг 🙂 славни времена бяха.

Един човек няма да ни обърне каруцата толкоз много, тъй че @funo е добре дошъл (може дори да е на моето място, ако все пак няма места за сядане и бира 😉 ). 

  • Харесвам 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 13 часа, Polina каза:

А, кога не сме се смествали? Всички помним какво е било преди... 2014 или 2015 се изсипаха повече от 14-15 не записали се, бяхме се накачулили един връз друг 🙂 славни времена бяха.

Един човек няма да ни обърне каруцата толкоз много, тъй че @funo е добре дошъл (може дори да е на моето място, ако все пак няма места за сядане и бира 😉 ). 

Аз за жалост ще освободя едно място, тъй като съм зверски болна, а много се надявах да се оправя до днес. Искрено се извинявам за безпокойството и пропусната възможност да се запозная на живо със съмишленици. Надявам се да имам възможност за това за някоя от другите сбирки!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По медицински причини аз ще дойда сам и по-късно. 

@mary_shery и тя по неприятен повод ще пропусне сБирката, но вместо извинителна бележка ще изпрати Знамето по мене. Тъкмо отивам да го взема 🙂

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 6 часа, Mary каза:

Хайде, чакаме ви! 
 

IMG_6124.jpeg

Мари, благодарности за вкусните сладки и чудесните късмети!

Поли, благодарности за това, че отново ни събра!

На всички магеланци пожелавам здрава, щастлива и късметлийска 2024! Време, отпуск и пари, за да осъществите най-смелите си планове!

  • Харесвам 20
Връзка към мнение
преди 32 минути , Дани Магелани каза:

Мари, благодарности за вкусните сладки и чудесните късмети!

Поли, благодарности за това, че отново ни събра!

На всички магеланци пожелавам здрава, щастлива и късметлийска 2024! Време, отпуск и пари, за да осъществите най-смелите си планове!

Дани,

Честит Имен Ден! Бъди здрава и много щастлива, благодаря за почерпката.

Благодаря на @Maryза вкусните сладки и забавните късметчета. 

На магеланците на моята маса за готините идеи и приятната атмосфера. 

@Argentique,радвам се, че се запознахме на живо и благодаря за турона и якото бренди.

Благодаря на @Olianata ,с която късметчето определи да пътуваме на север. 

На всички магеланци пожелавам топли и уютни празници и много пътешествия през новата 2024 година.

Бъдете здрави! 

  • Харесвам 11
  • Благодаря 3
Връзка към мнение

Няма да си кривя душата... Бях в сериозна чуденка дали да дойда на сбирката или не, тъй като боря една хрема вече цяла седмица. Накрая си казах, къв организатор съм, ако не мина за едно вино да ги видя тия моичките Магеланци, събрали ли са се, не са ли? Имат ли коледен дух, нямат ли...? И минах. За едното вино..., което приключи с любезното напомняне от страна на персонала, че затварят заведението и е време да си тръгваме, но вече не пиех вино, а благо бренди от Херес (да, оня Херес в Андалусия с избите), което @Argentique беше решила да сподели с нас. Чуден аромат, мекота....какво да Ви разказвам... Оздравях от раз! А на Вас пожелавам да идете и да опитате на място. А там изби да искате. И бренди. 

Както става ясно, беше ми изключително мило и драго да Ви видя и на тази Коледна сбирка, да чуя част от историите Ви, да споделите част от плановете си. 

Радвам се на престрашилите се да дойдат за първи път на среща и то не на коя да е, а на коледната, не е зле, нали... Продължавайте така безстрашно и за напред. 

Радвам се и на тези, които не бях виждала отдавна.

Ще се радвам да продължа да Ви виждам и за напред все така засмяни ентусиасти. 🙂

Дани Магелани, бъди здрава, благословена и славно с името живей!

Благодаря на Мари за късметите, които не пропусна и на тази сбирка, да ни изненадва с посока и другарче. Благодаря и за вкусните сладки, които си остават нейна запазена марка винаги по Коледа. 

Благодаря Ви, че дойдохте и се забавлявахте с нас. Благодаря Ви, че не губите духа и настроението си и сте готови за приключения и планове за години напред. 

Желая Ви здраве, топли и споделени коледни празници с близките Ви и приятели, спиращи дъха Ви гледки и много, много любоФ! 

 

Пс. Ооо, щях да забравя... Благодаря и на тези, които дойдоха и се забавляваха, но подцениха поръчките си, поради което се наложи други да доплащат и за тях! Не беше добре, не беше малка сума и беше доста конфузна ситуация, която притесни част от компанията на масата Ви, която беше останала след Вас.

И да, елате пак, забавлявайте се, но си доплатете и за днес.

 

 

 

 

  • Харесвам 16
  • Шок 1
  • Браво 7
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Чудесна сбирка се получи. Радвам се, че успях да си поговоря с повечето хора, но останаха и такива, с които само наздравица си казахме.

Ще се поправим на следващата сбирка.

Добре дошли на всички нови - да идвате по-често!

Късметчетата ми винаги са една закачка поне да си помечтаете с някой за определено място. Понякога уцелвам в десятката, друг път не много, но приемете всяко късметче откъм забавната страна.

 

Благодаря за Поли за организацията и на всички за присъствието.

Календарите си получих на сбирката и са супер за поредна година!

 

Относно сметката, за която говори Поли, не разбрахме какво се случи, кой кога си тръгна и какви пари остави, но става дума за първата маса до бара.

Последните останали с тъжни физиономии броиха събаните пари и при сметка от 240лв. изброиха налични само 180лв. Впоследствие сервитьорът намери още 30, но пак не стигаха.

У мен имаше останали пари от предишни сбирки, които всеки път се множат с по някой лев. Този път отново останаха пари от нашата маса и дори се шегувах, че ще съберем за сбирка без да плащаме, но се наложи да покрия разликата от недостигащите пари на съседната маса.

Прилагам и сметката на масата. Не търся къде е грешката, но е редно да се напише в конкретика, за да се има предвид при следващи сбирки.

 

387513654_872924660997546_1519133417717246978_n.jpg

 

Благодаря за новите идеи, което отлежават в мислите ми и само ще чакат реализация.

Светли и благословени празници на всички! :wub:

 

  • Харесвам 19
Връзка към мнение
Дани Магелани

Аз благодаря на Мари и Поли за бързата реакция!

Докато аз се чудех дали да споря със сервитьора или да допълня недостигащата сума  от мен, Мари извади 80 лв. и плати недостига и остави бакшиш. После и върнаха 30лв.

Странното и различното от предишни сбирки е, че другият край на масата ни оставиха с впечатление, че си оправят сметката със сервитьора. Което значи, че тяхната сума ще бъде приспадната.

Но сервитьорът донесе тази сметка от 240 лв. Попитах го дали другите, които са тръгнали са му платили. Отговори,че има оставени пари на масата в другия край. Изброихме ги - 92 лв, след това той намери още 30 лв, Това означава, че 8 души са оставили 92+30= 122 лв.

Отделно трима души- аз, Ирина и Брани бяхме събрали по 30 лв, което включваше и бакшиш към нашата поръчка. Събрахме нашите 90 лв. и оставените  от тръгналите по-рано- общо 212лв. И 50лв от Мари. Така платихме сметката.

До сега всеки е оторизирал някого да му плати сметката, като е казвал какво е консумирал и колко пари оставя. Сега това не се случи.

Възможно е да е имало надписване на сметката. Нямаше как да проверим дали е надписана сметката, тъй като не знаехме кой какво е поръчвал от другите осем магеланци. Знаехме само поръчките на нас тримата.

Не обвинявам никого, нито сервитьора, нито магеланци, защото не зная каква е истината. Разказвам как се случи плащането.

Честно казано, при тези общи сметки на големи маси, бих се замислила дали да присъствам.

 

  • Харесвам 6
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Макар че аз не можах да дойда снощи, си позволявам да взема думата, не за друго но така остава неприятен вкус в устата. Това се случва редовно. След една пролетна сБирка /а да не бяха и две?/ пак останалите до по- късно доплатихме. Не е проблем! Мисля , че едва ли някой от "нашите" не е платил каквото е консумирал, а дори винаги оставяме и маааалко отгоре, както си му е редът. А и няма как да провериш кой какво е поръчал. Но и тогава се замислихме, че сметката е надписана. И това няма как да се провери.

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Любимата ми сбирка-Коледната! Толкова настроение, смях , истории, планове и нови запознанства! Беше чудесно! Много благодаря на Поли за организацията и на нашата Снежанка - Мари за коледния дух, прекрасните сладки и надявам се пророческите късметчета! Достойно хапнахме торон , пихме божествени бренди с вкусни бонбони  от Дани Магелани ! Светли празници на всички!

IMG_2471.jpeg

 

Редактирано от Mary
  • Харесвам 18
  • Браво 6
Връзка към мнение
преди 1 час, muchachote каза:

Макар че аз не можах да дойда снощи, си позволявам да взема думата, не за друго но така остава неприятен вкус в устата. Това се случва редовно. След една пролетна сБирка /а да не бяха и две?/ пак останалите до по- късно доплатихме. Не е проблем! Мисля , че едва ли някой от "нашите" не е платил каквото е консумирал, а дори винаги оставяме и маааалко отгоре, както си му е редът. А и няма как да провериш кой какво е поръчал. Но и тогава се замислихме, че сметката е надписана. И това няма как да се провери.

Щом при сметки, които се водят "на маса" сметките не ви излизат, то тогава за в бъдеще искайте сметката когато разберете, че някой от масата е решил да си тръгне.

На голяма сбирка, каквато беше вчерашната, съм склонна да допусна, че е възможно да има малко надписване в сметката, но на малка сбирка, когато на маса седят 5-6-7 човека всичко може да се хване много бързо и сметката да бъде изчистена. Така хем сервитьора е наясно, че следите как работи, хем сметката ви ще е точна (ако случайно е имало надписване).  А аз дори не бих допуснала да има надписване. 

Споменах всичко това в първият ми пост, защото  преди когато сметките бяха общи се случваше да недостигат пари, тогава негатива оставаше в мен и си мълчахме тия дето знаехме, но това беше и основната причина да се промени начина на събирането им и отговорността да се разпредели между отделните маси. 

Да, оставя лош послевкус в устата след като ти се случи и не е приятно наистина, че се случва на голяма сбирка (или на малка), на която е било прекрасно цяла вечер и се налага да го коментираме,  но нека спрем да минаваме между капките... Това е. Досега не съм си позволявала да казвам или пиша официално за тези небивалици, за първи път е и се надявам да е за последен!

Още веднъж желая на всички весели и споделени празници! Усмивки и наздравици да има. 🙂

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Не знам дали не се усложняват нещата,но при подобни големи поръчвания с личен опит от други немагелански сбирки,на които присъствам, оставяме един лист на масата и всеки пише какво поръчва.Да,малко неприятно е,все пак сме отишли на купон,а не да водим счетоводство.Но повярвайте ми,досега никога не сме имали проблем.После доволни оставяме бакшиш на сервитьорите.

Не упреквам никого,но на всички ни е ясно,че при големи сметки и събирания на големи компании,сервитьорите действат на принципа "ако мине".

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
На 17.12.2023 г. в 17:33, jungfraujoch каза:

Не знам дали не се усложняват нещата,но при подобни големи поръчвания с личен опит от други немагелански сбирки,на които присъствам, оставяме един лист на масата и всеки пише какво поръчва.Да,малко неприятно е,все пак сме отишли на купон,а не да водим счетоводство.Но повярвайте ми,досега никога не сме имали проблем.После доволни оставяме бакшиш на сервитьорите.

Не упреквам никого,но на всички ни е ясно,че при големи сметки и събирания на големи компании,сервитьорите действат на принципа "ако мине".

Това е чудесна идея!

 

Хубаво, че погледнах темата, за да разбера какво се е случило. Честно казано една от причините да не идваме на сбирки е точно тази. На последната на която присъствахме (след дългогодишно отсъствие по различни причини), за да не чакаме сервитьор, Тити слезе до бара и директно поръча напитки, които е платила на място. После аз горе на масата поръчах една пица за мен и салата за нея, а след това още една бира за мен. Когато си тръгвахме оставих на масата пари за поръчаната храна и бира с достатъчен бакшиш. На въпрос на магеланци относно първите напитки обяснихме, че са платени директно на бара. Останах с впечатление, че май не ни повярваха и това остави у мен доста неприятно чувство, защото винаги съм бил коректен в сметките. Сега май разбирам на какво се е дължала реакцията и очевидно има натрупване на напрежение по темата. Много е трудно да се отсъди кой лъже и кой казва истината, но горното предложение е добро за подобни големи сбирки...

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Позволявам си да взема отношение с едно предложение, може би е по добре да се определи куверт, който се заплаща предварително за консумация на храна и базови безалкохолни или чаша питие и другите напитки да се заплащат на момента на поръчката.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Жалко, че се е получило така накрая на Коледната среща, тя е вълшебно форумно събитие и всички толкова се стараят да е прекрасно всичко.

 

Идеята на @jungfraujoch е добра, ако ще се хваща надписване, а не изтъняване. О'шипка е удобна за сбирки, че не искат куверт и си я знаем, но дори на маса от 8 човека надписват сметка. Даже веднъж сметката излезе, ние оставихме пари с подобаващ бакшиш и в 11:30 почна да ми звъни сервитьорът, че сме му оставили по-малко! След това вече му сложих Х на заведението.

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Здравейте. Чак сега виждам темата за недостигащата сума и тъй като бях на тази маса, се чувствам длъжна да кажа. Ние консумирахме 1 дърпано свинско, 1 телешко мезе и 1 каничка вино, които платихме на сервитьор на бара (37 лева, с бакшиш 40) и предупредихме за това на масата. Не мога да си представя, че някой от нас ще си тръгне, без да си плати. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Здравейте,ние също платихме 50 лв на бара за нашата сметка,защото видях че другите преди нас също плащат на бара и оставихме 50 за Божидар, който си тръгна и остави на мен пари за неговата сметка,сложих ги на масата при тръгване плюс 5 лв за бакшиш!!!

Досега мълчах,ама ми омръзна от хитрините на келнерите вече,защо не са приспаднали парите от бара???

  • Харесвам 5
  • Шок 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 часа, Тополска каза:

Здравейте. Чак сега виждам темата за недостигащата сума и тъй като бях на тази маса, се чувствам длъжна да кажа. Ние консумирахме 1 дърпано свинско, 1 телешко мезе и 1 каничка вино, които платихме на сервитьор на бара (37 лева, с бакшиш 40) и предупредихме за това на масата. Не мога да си представя, че някой от нас ще си тръгне, без да си плати. 

Трябваше да ни го кажете това. Ако знаех, щях да се разправям със сервитьора. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.