Прескочи до съдържание

Планиране на прибалтийска инвазия


iMari

Препоръчани мнения

 

 

Цитат

За тези, които от 11-14 юли са в Талин и обичат лодките, има страхотно събитие.

Ура! Аз трябва да съм на 14-ти в Талин (за втори път в живота, след 1985 г. :biggrin:) и обожавам платноходките!

Много благодаря! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , Argentique каза:

 

 

Ура! Аз трябва да съм на 14-ти в Талин (за втори път в живота, след 1985 г. :biggrin:) и обожавам платноходките!

Много благодаря! 

Завиждам🤣 и аз ги харесвам, ама шанс. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преполовихме пътуването.

Един ден в Хелзинки изкарахме с преспиване в хубаво апартаментче. Скучен град, дори не ми се гледаха забележителности. Направихме приятна разходка в Суоменлина, ядохме риба на пазарчето до пристанището, пихме бири, овършахме магазина на Мумините. На следващия ден с Екеро (билети по 17 евро скалъпих с 5 кинта отстъпка) до Талин. Преди да стигнем града се изви буря, дъжд, мъгла... на палубата беше божествено. Къркаш си, слушаш музика и бурята кърши снага пред очите. Е брах малко страх, сещайки се за трагичната история с почти 900 загинали. Но стигнахме. 

Хостелът Fat Margaret's в Талин - хареса ми, чист, има пералня, кухня, сауна, на метри спира автобусът до летището, в близост до круизния терминал, 2 автобусни спирки, трамвай, супер удобна локация. И до вход към стария град.

Ходихме до парка Кадриорг - мастера добре го е описал по-горе. В плюс ще добавя симпатичната къща на Петър 1, вход 5 евро, малък, но много приятен музей.

Посетихме тапрума на põhjala, за феновете на бирата е задължително😁

Хапнахме чебурек на пазара зад гарата. Гледахме мачове. Изръшкахме стария град надлъж и нашир. Гларус ми изяде тортата. Весело бе, но свършва. 

Летяхме за ден с преспиване от Талин до Куресааре. Чудно малко градче. Влюбена съм в дървените му къщи, морето, крепоста, хотелчето ни, кафенетата, старата мелница- ресторант. Зареждащо, слънчево, спокойно. Снимките са от там.

20240618_110526.jpg

20240618_155023.jpg

20240618_184118.jpg

20240618_162152.jpg

20240618_102938.jpg

20240618_162121.jpg

20240618_084026.jpg

20240618_154747.jpg

20240618_135715.jpg

20240618_084113.jpg

20240618_162327.jpg

  • Харесвам 22
Връзка към коментар
преди 12 часа, Аzia каза:

https://www.tallshipstallinn.ee/post/programm-nüüd-avalik-tall-ships-races-toob-tallinna-üle-60-purjelaeva-ja-suure-merepeo

 

За тези, които от 11-14 юли са в Талин и обичат лодките, има страхотно събитие.

20240620_163334.jpg

И в Клайпеда, края на другата седмица 27-30 юни

Хелзинки 4-7 юли

image.png.5c68b810b1c98a30a653cab0a56bfdd6.png

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 50 минути , neuromancer каза:

Ама те на борда ли качват? Какво значи available for booking?

Да, на много от платноходите на тези регати може да се качиш за плаване, с различна степен на ангажираност в процеса - имам предвид от това да си като "куфар" на круиз, през някаква степен на участие в работата на кораба, та до  вид обучение - основи на ветроходството,  навигация, работа с такелажа, и пр. 
Специфично е за всеки кораб и за всеки случай - и като цена и като участие. 
Освен това, когато корабите акостират на пристанище, обикновено на доста от тях човек може да се качи и да разгледа в определени часове. 
Миналата година ходих по такъв повод в Руан, Франция и беше досат интересно, поне на мен много ми харесват такъв тип събития.
Ако ми остане време, може да кача някоя и друга снимка. 
 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

https://rivercruises.lv/en/cruises-timetable/

 

Рига, разходка с лодка по канали и реки. Фирмата дава 20 процента отстъпка при закупуване на билети от сайта. Имат интересни обиколки. Ние мислим да ги ползваме до Юндола еднопосочно.

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Има ли достъп на транспорт в стария град на Талин? Харесах хотел, но прочетох в един от коментарите, че вътре не може да влизат превозни средства. Това ми е решаващо за избора на място за нощувки, защото ще имаме багаж. Ако не, да резервирам другаде.

Връзка към коментар
преди 15 часа, tara каза:

Има ли достъп на транспорт в стария град на Талин? Харесах хотел, но прочетох в един от коментарите, че вътре не може да влизат превозни средства. Това ми е решаващо за избора на място за нощувки, защото ще имаме багаж. Ако не, да резервирам другаде.

По-скоро не, има 2-3 файтона, които разхождат туристи. Миналото лято имаше и няколко напълно разкопани улици. Можеби зависи в коя зона точно се намира харесания хотел. Най-добре ги питайте. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 23 часа, Аzia каза:

https://rivercruises.lv/en/cruises-timetable/

 

Рига, разходка с лодка по канали и реки. Фирмата дава 20 процента отстъпка при закупуване на билети от сайта. Имат интересни обиколки. Ние мислим да ги ползваме до Юндола еднопосочно.

Юрмала сигурно? Че до Юндола ми е чудно;)))

  • Смея се 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Larena каза:

С нетърпение очаквам да споделите за това пътуване до Юрмала с лодка. Кой вид избрахте?

В момента пътуваме с влакчето към Юрмала. 2 евро билет, чисто, приятно. Лодката тръгваше в 10 часа, рано ни беше. Ще видим утре в кои часове има тур. Снощи направихме плаване по Даугава, един приятно изкаран час. Оказа се, че капитанчето е идвал често във Варна на състезания, та много ни се радва.

20240622_150741.jpg

20240622_150945.jpg

20240622_150648.jpg

  • Харесвам 14
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Otnesen каза:

Полезен сайт за Талин :https://visittallinn.ee/

Някой ползвал ли е Талин кард и има ли смисъл да се взима?  https://visittallinn.ee/eng/visitor/tallinn-card/tallinn-card/online-shop

Според мене абсолютно никакъв смисъл няма. Най-хубавите места с гледки са безплатни, парковете са безплатни, транспортът е или ненужен, или евтин, а еднодневна карта за транспорт е 5,50 евро.

Всеки сам си преценява, де, но 43 евро за 24 часа?! Ако ви интересуват музеи, едва ли точно Талин е мястото. Ние не сме похарчили повече от 50 евро за цял ден в Талин, като в сумата включвам и полетите от и до Рига (които ни бяха по 11 евро в посока), градския транспорт, вечеря в Lido и някакви сувенирчета.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • zhivko7
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.