Прескочи до съдържание

Промоция на кенийските авиолинии


Препоръчани мнения

На 28.12.2023 г. в 15:17, mamaivy каза:

Не съм. За Kenya airways се зачетох, защото не са ми известни. Опитът ми в този край на света е нулев. По- скоро идеята ми беше ,ако някой магеланец ги е ползвал,да сподели мнение. Иначе съм наясно,че отзиви масово пишат недоволни клиенти. Но ако се водих само от отзивите, вероятно никъде нямаше да пътуваме. Още с носталгия си спомням за  Амома .😀

Както е да е. 

Авиокомпаниите, които летят до Европа, доста внимават в това да не се дънят, защото това може да им струва маршрутите, или поне - сериозни санкции. Принципно никой не може да бие италианците по загубени и забавени багажи, даже имаше виц за предишната им авиокомпания, която фалира, че името й означавало Airplane Landed In Tokyo, All Luggage In Alaska - A-L-I-T-A-L-I-A. 🙂 Това, което ме кара да не очаквам нищо лошо от Kenya Airways, е че първо самолетите им са доста хубави (гледам, че до Европа летят само с Dreamliner (B787), и второ, те са членова на SkyTeam, т.е. по стандарти би трябвало да са сходни ако не с най-добрите в Европа, то поне с вторите - групата на Air France и KLM. 🙂 Ако има нещо наистина важно, което трябва да се знае за една авиокомпания, то е нейният safety record. И в този смисъл нещата хич не ми се струват зле - имат само два фатални инцидента, един от 2000 година и един от 2007. И двата - на локални полети към доста забутани дестинации. Иначе по въпроса за мненията на клиентите, оценката на пътниците за авиокомпанията е 7.5/10, освен това през 2020 година Kenya Airways е определена за Africa's Leading Airline от World Travel Awards. В този смисъл поне засега се подготвям да се наслаждавам на пътуванията с тях.

Връзка към мнение

Офертата на Kenya Airways все още е валидна! Ние взехме за Южна Африка (Йоханесбург) за 22.05-31.05.2024 за 225€ двупосочно от Париж и връщане в Лондон. Дано всичко е наред и да нямаме проблем и с визите… ✈️

IMG_1447.jpeg

IMG_1448.jpeg

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 45 минути , r_nikolov1 каза:

Офертата на Kenya Airways все още е валидна! Ние взехме за Южна Африка (Йоханесбург) за 22.05-31.05.2024 за 225€ двупосочно от Париж и връщане в Лондон. Дано всичко е наред и да нямаме проблем и с визите… ✈️

IMG_1447.jpeg

IMG_1448.jpeg

Ако толкова ви притеснява визата, до 3 дни от закупуване на билета можеш да направиш застраховка "Отмяна на пътуване" в Алианц. Покриват отказ от получаване на  виза. Препоръчвам да им изчетеш все пак общите условия, за да се запознаеш с покритията. На сайта им има калкулатор и можеш да видиш колко ще ти струва застраховката за този билет - трябва да е някъде между 20 и 25 лв. Даже може да платиш онлайн.

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
On 12/28/2023 at 5:17 PM, mamaivy said:

Не съм. За Kenya airways се зачетох, защото не са ми известни. Опитът ми в този край на света е нулев. По- скоро идеята ми беше ,ако някой магеланец ги е ползвал,да сподели мнение. Иначе съм наясно,че отзиви масово пишат недоволни клиенти. Но ако се водих само от отзивите, вероятно никъде нямаше да пътуваме. Още с носталгия си спомням за  Амома .😀

Както е да е. 

Ние Април месец летяхме с тях от Амстердам-Найроби и Найроби-Париж .Нямаше проблеми с полетите , багажите и т.н.Малко по кофти им е обслужването и храната, но като цяло стават.Правихме и вътрешен Момбаса-Найроби и там беше ОК.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
42 minutes ago, saved_ said:

Сега и ако намерите дестинации ш за баш лятото на тези цени, ще съм много хепиии! 🙂

За баш лятото само това бях намерил като може да се променят леко датите.

image.png.afc8d3941ce8a0582ca61e61ca05edaf.png

 

 

Аз взех малко преди НГ следните билети, което пак попада в лятната ваканция на децата като билетите бяха около 650 лв. за възрастен и 550 лв. на дете през expedia по време на букването. Нарочно избрах такива престои за да можем да си направим дневни екскурзии с децата в Рим, Париж, Найроби преди о-в Мавриций.

image.png.ba2575c185c99f325b457401679f3251.png

Днес видях много добра оферта от Европа до САЩ в Premium Economy със SAS. Примерно Милано - Ню Йорк се връзва 600 евро с чекиран багаж, достъп до лаунджове и най-вече пътуване в по-комфортни седелки в сравнение с нормалната икономична класа. Полета генерира 18550 авио мили към Turkish miles & smiles, което прави  полета на почти половин цена. Източник и повече информация за офертата: https://travel-dealz.com/deal/sas-premium-economy-usa/

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Относно продължаващото "промо" на Кенийските авиолинии, само да добавя, че може и начална точка да бъде Букурещ поне за до о-в Мавриций, но сигурно и за другите крайни дестинации може да се намери все още работеща комбинация с по-евтини билети. За май-юни излизат цени около 800-900 лв.

image.png.ab1fc4159fadb4032415e2ceca8b0fac.png

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Иван Попов

STILL AVAILABLE🔥 Open jaw flights from several European cities to many destinations in Africa from €253

cheap flights to seychelles

Travel dates:
April – June; September – November 2024

Route:
From: Amsterdam, Paris, Rome, Dublin
To: Seychelles, Mauritius, Addis Ababa, Antananarivo, Harare, Mombasa, Kilimanjaro, Dar es Salaam, Johannesburg, Zanzibar, Entebbe
Returning to: London, Manchester, Amsterdam

Baggage allowance:
One cabin bag and one checked bag per passenger

Please note: All the information on this page is correct at the time of publication. If you are checking out the deal at a later date, the price and the availability may no longer be as advertised. Prices are subject to change. To ensure you never miss our deal again, sign up for DEAL ALERTS: download our App on Google Play or App Store. You can also opt for email notifications >> or Telegram alerts >>

 
  • Харесвам 8
Връзка към мнение
На 23.12.2023 г. в 14:38, Дани Магелани каза:

Сейшели 2-8 май купен!

@Дани Магелани Ние също ще сме на Сейшели почти по същото време. Кацаме в Махе късно вечерта на 30.04. и се прибираме на 08.05. Може да се чуем на лични 😉 

Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, margarettod каза:

@Дани Магелани Ние също ще сме на Сейшели почти по същото време. Кацаме в Махе късно вечерта на 30.04. и се прибираме на 08.05. Може да се чуем на лични 😉 

 

Благодаря за предложението! Аз съм за малко. Кацам на 3 май вечерта с полет от Амстердам и излитам на 8 в 3 ч сутринта за Хитроу. Малко, но нямам повече отпуск.

Ако искате да споделяме разходи за турове или за наета кола за периода от 4 до 7 май, аз съм за.

Мисля да спя 1 вечер на Махе, че се изтърва последното фери, но може да се промени. 

Ако вече сте направили резервации, пиши ми на лични  дати и хотели и ще се стиковаме за турове.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, с тази кенийска промоция дали остана нещо за датите около празниците в началото на май? Със сигурност 2-8 през Амстердам и Лондон вече го дава на 2х цена (700+ евро). Благодаря ви! 🙂

Връзка към мнение
преди 46 минути , BG_guide каза:

Здравейте, с тази кенийска промоция дали остана нещо за датите около празниците в началото на май? Със сигурност 2-8 през Амстердам и Лондон вече го дава на 2х цена (700+ евро). Благодаря ви! 🙂

Мавриций  1-9.05 е 377 Е,2-9.05 е 420 Е от Париж.  Вярно,че цените са доста нагоре но и доста време се задържаха.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Айдеее, кенийците започнаха с разместването на часовете за летене. От 4 полета с тях, 2 са с променен час с по 2 часа напред. Нямам проблем с промяната и ще я потвърдя, но не виждам бутон за право на отказ, ако на някой не му е ок промяната...

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

Интересна развръзка за полетите на Кенийските авиолинии до Танзания може да прочетете тук - https://www.theeastafrican.co.ke/tea/business/tanzania-suspends-kenya-airways-passenger-flights-dar-es-salaam-4492646

 

От 22-ри януари Танзания забранява полетите на Кенийските авиолинии от Найроби до Дар ес Салаам, т.к. Кения не е дала разрешение на Еър Танзания да извършва карго полети от Найроби до трети страни.

Така че тези, които са решили да букнат промото до Танзания или мислят да го направят (т.к. все още е активно) да го имат предвид.

  • Благодаря 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 12.01.2024 г. в 8:10, saved_ каза:

Айдеее, кенийците започнаха с разместването на часовете за летене. От 4 полета с тях, 2 са с променен час с по 2 часа напред. Нямам проблем с промяната и ще я потвърдя, но не виждам бутон за право на отказ, ако на някой не му е ок промяната...

Мерси, че ме подсети - погледнах и нашите билети. За щастие няма промени.

Понеже Кенийското промо се задържа мноооого дълго и доста хора купиха, има ли възможност админите да го отделят в отделна тема?

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 52 минути , Яничка каза:

Мерси, че ме подсети - погледнах и нашите билети. За щастие няма промени.

Понеже Кенийското промо се задържа мноооого дълго и доста хора купиха, има ли възможност админите да го отделят в отделна тема?

При мен промяната е с един ден. Чудя се дали да не поискам връщане, че ми се засича с друго пътуване и ще ми създаде усложнения. Някой искал ли е анулиране на билет от Mytrip? Проблеми имаше ли?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 часа, Яничка каза:

Мерси, че ме подсети - погледнах и нашите билети. За щастие няма промени.

Понеже Кенийското промо се задържа мноооого дълго и доста хора купиха, има ли възможност админите да го отделят в отделна тема?

отделих кенийската промоция в тази тема

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 18 часа, Дани Магелани каза:

При мен промяната е с един ден. Чудя се дали да не поискам връщане, че ми се засича с друго пътуване и ще ми създаде усложнения. Някой искал ли е анулиране на билет от Mytrip? Проблеми имаше ли?

Поисках анулиране на билета и възстановяване на средствата. Обещават да си получа парите за 10-15 дни. Ще пиша за резултатите.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
53 minutes ago, Дани Магелани said:

Поисках анулиране на билета и възстановяване на средствата. Обещават да си получа парите за 10-15 дни. Ще пиша за резултатите.

Дръж ни в течение.Mytrip имат ли такса за услугата ? 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 7 минути , stanimir каза:

Дръж ни в течение.Mytrip имат ли такса за услугата ? 

Не съм разбрала, но казват че допълнителни плащания , като застраховка, не се възстановяват. Билетът ми е с възможност за еднократна смяна на датите. Питах дали може, без доплащане от мен, да сменят за юли. Не ми отговориха. Явно не искат да се занимават, въпреки опцията.

Връзка към мнение

Датите въртят само, за моите сега няма промо (от 245€ по Коледа - сега е около 1000€).
При мен още няма смяна на дати, чудя се кога да си купя свързващия билет до Париж през май, че там ще ми е по-сериозната чуденка. Уиз и райън не ми са удобни хич като часове, засега съм си харесала ЛОТ и вече 85-те им евро с две ръчни багажчета през трипа взеха да ми се виждат чисто без пари. :biggrin:

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.