Прескочи до съдържание

Промоция на кенийските авиолинии


Препоръчани мнения

И аз мисля вече да взимам. Ако Кенийците размислят за билетите,ще се разходим до Франция. Светлинният фестивал в Chartres се завръща от април 2024 ,а ни е отдавна в предългия списък с желания. Така си реших аз дилемата с цената на билетите.

 

Screenshot_2024-01-28-21-54-56-652_com.android.chrome.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пак пуснаха до Занзибар и този път и аз взех за началото на март. Тъкмо и в Дъблин не съм била 😁😁

 

Travel dates:

March – May 2024 / November 2024

Route:

Dublin – Zanzibar – London

Examples:

11 – 22 Mar
14 – 21 Mar
29 Apr – 10 May
6 – 17 May
13 – 24 May
4 – 14 Nov
11 – 21 Nov

Untitled-41.png?resize=713%2C185&ssl=1

Връзка към мнение

Нашите полети за Сейшели бяха сменени и в двете посоки, като изискваха по една допълнителна нощувка в Найроби. В допълнение се намали времето за престой на островите, трябваше да сменя и полета на връщане от Найроби, т.к. същият излиташе преди този на пристигане. Пътуването се разтегна във времето, натрупаха се и други логистични затруднения и след известно умуване днес реших да канцелирам и поискам пълно възстановяване на сумата. За втори път Сейшелите ми се изплъзват, не знам ще има ли и трети път 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , margarettod каза:

 като изискваха по една допълнителна нощувка в Найроби

Това означава ли, че, ако бяхте приели смяната, трябваше да си сложите ваксина за жълта треска?

Връзка към мнение
преди 47 минути , r_nikolov1 каза:

Това означава ли, че, ако бяхте приели смяната, трябваше да си сложите ваксина за жълта треска?

Не съм проверявала конкретно дали при повторно влизане в страната с престой над 12 часа се изисква сертификат, но ваксината е задължителна, ако идваш от някоя от посочените от СЗО ендемични страни в Африка и ЮА. 

Примерни полезни линкове:

https://www.who.int/publications/m/item/countries-with-risk-of-yellow-fever-transmission-and-countries-requiring-yellow-fever-vaccination-(november-2022)

https://www.kaa.go.ke/port-health/?v=518f4a738816

Връзка към мнение
преди 1 минута , margarettod каза:

Не съм проверявала конкретно дали при повторно влизане в страната с престой над 12 часа се изисква сертификат, но ваксината е задължителна, ако идваш от някоя от посочените от СЗО ендемични страни в Африка и ЮА. 

Примерни полезни линкове:

https://www.who.int/publications/m/item/countries-with-risk-of-yellow-fever-transmission-and-countries-requiring-yellow-fever-vaccination-(november-2022)

https://www.kaa.go.ke/port-health/?v=518f4a738816

Попитах, понеже нашите билети са за Париж-Найроби-Йоханесбург-Найроби-Лондон и понеже аз поради здравословни причини не мога да си слагам ваксини, бях разучил, че за нашия маршрут не ни трябва задължителна ваксина за жълта треска (защото ще имаме прекачване под 12 часа на летището в Найроби) и се зачудих сега...

Връзка към мнение

Официално за Сейшелите пише, че за престои под 12 часа не се иска, над 12 се иска (ако въобще проверяват, което не знам). Съответно ти летиш за ЮАР, виж за там как е.

Една бележка от лекар, твърдяща, че не можеш да си слагаш ваксини би трябвало да реши проблема.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, margarettod каза:

Нашите полети за Сейшели бяха сменени и в двете посоки, като изискваха по една допълнителна нощувка в Найроби. В допълнение се намали времето за престой на островите, трябваше да сменя и полета на връщане от Найроби, т.к. същият излиташе преди този на пристигане. Пътуването се разтегна във времето, натрупаха се и други логистични затруднения и след известно умуване днес реших да канцелирам и поискам пълно възстановяване на сумата. За втори път Сейшелите ми се изплъзват, не знам ще има ли и трети път 🙂

Какви опции ви предложиха? Само да приемете промените или смяна на дати/ рифънд?

Връзка към мнение
преди 8 минути , mamaivy каза:

Какви опции ви предложиха? Само да приемете промените или смяна на дати/ рифънд?

Предложиха ми смяна на дати и рифънд.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , margarettod каза:

Предложиха ми смяна на дати и рифънд.

Било е за добро, вярвам, че когато се случи така е за добро. Ще отидете и ще си изкарате супер, просто ще са други датите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , r_nikolov1 каза:

Попитах, понеже нашите билети са за Париж-Найроби-Йоханесбург-Найроби-Лондон и понеже аз поради здравословни причини не мога да си слагам ваксини, бях разучил, че за нашия маршрут не ни трябва задължителна ваксина за жълта треска (защото ще имаме прекачване под 12 часа на летището в Найроби) и се зачудих сега...

Бърза проверка в нета ми показа това: https://www.southafrica.net/gl/en/travel/article/yellow-fever-entry-requirements

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 минути , margarettod каза:

И аз мисля така 🙂  Сега трябва да запълня празнотата с друго пътуване 🤣

И аз си отмених билета за Сейшели, защото новият обратен полет се застъпваше с моя командировка. Служебното пътуване не може да се отмени, отменям частното. Сега чакам парите си. 

Връзка към мнение
On 2/2/2024 at 5:12 PM, Дани Магелани said:

И аз си отмених билета за Сейшели, защото новият обратен полет се застъпваше с моя командировка. Служебното пътуване не може да се отмени, отменям частното. Сега чакам парите си. 

Как успяхте да отмените полета? При кенийците (аппа и сайта) изведнъж ми изчезна единия полет Махе > Найроби, в mytrip все още всичко изглежда ок. Пратиха ли ви мейл, че има промяна на полет или трябва да пиша до съпорта?

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 15 минути , sbosh11 каза:

Как успяхте да отмените полета? При кенийците (аппа и сайта) изведнъж ми изчезна единия полет Махе > Найроби, в mytrip все още всичко изглежда ок. Пратиха ли ви мейл, че има промяна на полет или трябва да пиша до съпорта?

От Mytrip ми дадоха 2 опции - отмяна или приемане на промените, а те не ме устройваха. Поисках отмяна. Писаха, че са задействали процедурата и до 15 дни трябва да получа  парите, без допълнителните плащания като застраховка и др.

 

Връзка към мнение
На 3.02.2024 г. в 19:58, sbosh11 каза:

Пратиха ли ви мейл, че има промяна на полет или трябва да пиша до съпорта?

Аз проверих сама моите полети в сайта / приложението на превозвача и поисках през чата на mytrip live agent. Първият път чаках около 30 мин и прекъснах. По-късно получих от тях мейл с две опции - за отмяна или промяна в резервацията. Свързах се втори път, като чаках около 40 мин и директно поисках отмяна. Получих мейл за задействаната процедура и сега чакам връщането на парите. От mytrip не съм получавала никакво известие за извършените от авиокомпанията промени.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
На 3.02.2024 г. в 21:18, Дани Магелани каза:

От Mytrip ми дадоха 2 опции - отмяна или приемане на промените, а те не ме устройваха. Поисках отмяна. Писаха, че са задействали процедурата и до 15 дни трябва да получа  парите, без допълнителните плащания като застраховка и др.

 

 

Платила съм 413 евро. Отговор от днес:

Обработихме вашето възстановяване на сумата от 394,54 EUR, която ще достигне до вашия акаунт в рамките на 5 работни дни. Моля, обърнете внимание, че спомагателните продукти като застраховка, седалки и чанти може да не подлежат на възстановяване.

Връзка към мнение

За момента ,май само моята резервация на кенийските авиолинии не е променена за Сейшелките острови, пътуване  на 16.05..2024г. от Париж - връщане на 26.05.2024г. през Амстердам. Ще видим има време...само аз ли ще пътувам с промоцията😄

Има ли други магеланци купили за Сейшелките острови?

Връзка към мнение
2 hours ago, kadmira said:

За момента ,май само моята резервация на кенийските авиолинии не е променена за Сейшелките острови, пътуване  на 16.05..2024г. от Париж - връщане на 26.05.2024г. през Амстердам. Ще видим има време...само аз ли ще пътувам с промоцията😄

Има ли други магеланци купили за Сейшелките острови?

Аз пътувам 16.05 Амстердам - Сейшели - 29.05 Лондон. Но се оказа, че ми е отменен полета между Махе и Найроби, потвърдиха го от mytrip. 

Все още се колебая дали да ми върнат парите и да букна през Катарците или вероятно ще ми предложат по-раннен полет на 27.05 и ще мога да прекарам цял ден в Найроби. Бил съм в Кения, но не и в Найроби и ме блазни да направя еднодневно сафари. 

Някой знае ли дали наистина отпаднаха визите от януари за Кения?

Връзка към мнение
преди 3 часа, kadmira каза:

..само аз ли ще пътувам с промоцията😄

Нашите полети до ЮАР също не са променяни до момента.

 

преди 58 минути , sbosh11 каза:

Някой знае ли дали наистина отпаднаха визите от януари за Кения?

@desislavna в момента е там. Деси, ако имаш минутка да дадеш актуално инфо 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, sbosh11 каза:

Някой знае ли дали наистина отпаднаха визите от януари за Кения?

Визите - да, но въпреки това се издава ЕТА (електронно разрешение за пътуване), което се заплаща. По спомени беше около 35 $. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Яничка
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.