Прескочи до съдържание

Изследователите на National Geographic


Препоръчани мнения

Ау, как не съм знаела да се кандидатирам и да ви залея със снимки от България. На доста места съм била, на още повече - не, но все има какво да покажа. А с толкова членска маса зад гърба можеше и да дръпна. Тююююю.  :lol:

...

 

Имаш ли снимки от язовир Въча :wub: ? Миналата година спряхме в един комплекс там за обяд , "Чилингира", храната не ставаше за нищо и чакахме 3-4 часа за нея, но гледката беше страхотна. Всъщност реших, че е най-красивото нещо, което съм виждала, но естествено нямам снимка, която да го докаже :blush:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имаш ли снимки от язовир Въча :wub: ? Миналата година спряхме в един комплекс там за обяд , "Чилингира", храната не ставаше за нищо и чакахме 3-4 часа за нея, но гледката беше страхотна. Всъщност реших, че е най-красивото нещо, което съм виждала, но естествено нямам снимка, която да го докаже :blush:

Имам, но не ми харесват и дори не си направих труда да ги обработвам. Там без облаци е тегаво за снимане. Трябва да си горе нависоко за добър кадър. Другият път ще се кача.

Връзка към коментар

Момчетата, към които дадох връзка, са съумели да разкрият за хората непознати кътчета от България и без някой да гласува за тях тук и там.

Пфу, тамън реших, че единият си ти и да те поздравя и последва това изречение....Цялата ти работа е такава, капитане! :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен пък подценявате стеснителността на хората.Регистрираш се с ентусиазъм, най-сетне открил подредено пространство с разнородни познания и осъзнаваш, че си се надскочил. 

Да, има много информация във форума и експерти за някакви извънземни дестинации според повечето хора. Реално като заек мога да кажа, че не се сещам с какво мненията ми ще са полезни, та затова основно си питам разни работи и съм щастлива, ако си изясня нещо. Иначе Ви обичам, сигурно след около 5години ще мога да използвам в по-голяма степен богатствата из темите.

Аз съм на същото мнение, това ми е първото писане тук и надявам се не последното. От така наречените новобранци съм и преди регистрацията си тук си мислех, че нещо знам, е сега вече "знам, че нищо не знам". Колкото повече чета, толкова повече срам ме хваща и виждам, колко интересни неща и хора намирам тук. Попадането във вашия свят /имам предвид, на хората от форума/ е като безтегловност, летене и не всеки е готов  за това. Относно конкурса, считам че който има какво да каже и то е изпълнено със съдържание, независимо дали е нов или стар потребител, трябва да има шанс за това. Участниците тук са доста начетени хора /или поне тези, чиито никове виждам най-често/ и няма да си дадат гласа току така. Това е поне моето лично мнение.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Колцина са пишещите тук? 20, 30, 50?

 

Ние трябва да насърчаваме всеки един да пише и да споделя, защото пътуването е и интимно, и субективно преживяване, в което няма "новобранци" и "стари кучета". В "магеланци.ком" витае дух на доброжелателство, демократичност и добротворство.

Твърде често "новобранецът" може такава идея да изпраска, че "обръгналото старо куче" да се позамисли и да види пътя от коренно различен ъгъл.

 

Най-голямото богатство във форума е многообразието на мнения и идеи. Но, другари мои, братя и сестри, трябва да се пише и да се създава, ако искаме това да бъде дишащ и животрептящ форум, какъвто е.

 

Ако не - аз своите глупотевини добре си ги знам, искам Вашите истории: истински, преживяни, изядени и изпити, а не "НАТГЕО", списания и пътеводители: редактирани, фризирани, "фотошопнати" и миришещи на найлон, стерилност, импотентност и фригидност.

 

Пишете, пък идните поколения ще да ни се радват, тъй както аз сега чета цялата плеяда пътешественици: като почнем от Софроний Врачански, Захари Стоянов и Алеко, та до Георги Пенин и сие, и им се радвам!

 

Да му...! Йебига! Let it be!

 

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Има нужда и от новобранци, да не кажа че са точно толкова важни, колкото и ветераните. Може да изглежда, че старо куче няма какво да научи от някой нов, но мога да се сетя поне за няколко примера. Градовете и държавите постоянно променят облика си, за това има нужда от много хора, които постоянно да докладват за новостите. Макар и да съм бил в Тайланд и доста да бях изчел и доста да помня, това все пак беше 2010 и информацията ми в известен смисъл остаряла. В този аспект някой новак, който пресен пресен е минал по същия път може да е много по-полезен от мен. 

 

Друг аспект - колкото повече хора има, толкова повече гледни точки. И това е видимо в теми за популярни и лесно достъпни дестинации като Рим, Париж, Милано, Брюксел, където винаги има някакъв сблъсък на гледни точки. Но пък това му е хубавото - много мнения и разнообразие. Ще ми се някой ден за всички държави да сме така. А сега за Иран слушаме само stefanrusev, например. За Антарктида, домосед. С което нямам предвид, че те ни подлъгват естествено...но, ако мога да направя паралел, винаги е по-ценно за даден хотел да прочетеш 20 ревюта вместо 2.

 

Не е задължително да си обиколил 50+ държави за да си от полза за форума, може и ако си бил само веднъж за 2 дни в Берлин да помогнеш.

 

Темата съвсем избяга по тъча, не е за сефте, ама то така и така се оказа, че време за конкурса почти няма :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Според мен пък подценявате стеснителността на хората.Регистрираш се с ентусиазъм, най-сетне открил подредено пространство с разнородни познания и осъзнаваш, че си се надскочил. 

Да, има много информация във форума и експерти за някакви извънземни дестинации според повечето хора. Реално като заек мога да кажа, че не се сещам с какво мненията ми ще са полезни, та затова основно си питам разни работи и съм щастлива, ако си изясня нещо. Иначе Ви обичам, сигурно след около 5години ще мога да използвам в по-голяма степен богатствата из темите.

Аз пък помня интересните ти коментари за храната в Гърция. Затова генерално не съм съгласна с мнението ти.  :)

Връзка към коментар

Аз пък помня интересните ти коментари за храната в Гърция. Затова генерално не съм съгласна с мнението ти.  :)

Ей за това говорех и аз - оказах се в грешка за държавата, която съм посещавала около 50 пъти. Просто никога не съм мислила кое къде трябва да ям, а дълбоко си вярвам, че на цялата им територия приготвят великолепно всичко. Освен на островите де, там все нещо не ми е наред с храната, а то трябвало и да чета преди да поръчвам.

И гида на НГ за Гърция захвърлих като непотребен и писан за англоговорящи с извратените им хранителни навици. 

Връзка към коментар

Здравейте, приятели!

 

Много ме възхищавате колко много сте изписали за малко повече от 24 часа по темата :) :) :)  Предвид,  че в днешния забързан свят сме заливани от тонове информация от всякакви източници и медии и рядко намираме време да прочетем това, което ни интересува, да следиш с интерес и постоянство точно един определен форум и да намираш там сродни души - то това означава, че си се посветил на страстта си!

 

Много ще се радвам, ако ме приемете вашето задружно общество :) Жалко, че го намирам едва сега, но както се казва - по-добре късно...

Май е време да се представя? Аз съм Цветомира, една от онези кандидат-изследователи, която дискретно е споделила за конкурса на National Geographic в представянето си :) Надявам се, че не ми се сърдите за това и искрено благодаря на Георги, че въпреки политика на форума публикува тази тема. Благодаря, Жоро!

 

Искам да ви уверя, че конкурсът на NG НЕ Е причината да съм в този форум. Той е само поводът, благодарение на който ви намерих. Поради тази причина няма да наблягам на самия конкурс, макар и ако успея в него това да е една моя сбъдната мечта.

 

И аз също като вас обожавам да пътувам, да откривам нови места, да се дивя на чудни гледки и картини, да опознавам култури, да вкусвам от странни по-странни гозби, да общувам с местните хора, да споделям обичаи и нрави, да уча от миналото им...да усещам, че Света тече в тялото ми и достига до всяко едно негово крайче и клетчица.

В представянето си споделих, че съм стъпвала на три континента. Следващата ми голяма цел е Перу, но за нея искам да почакам още малко, първо - за да е по-сладко сбъдването на мечтата, и второ - защото в България имам какво още да открия.

 

С радост и удоволствие ще споделя своите преживявания в съответните местенца из сайта - било то форум, било то пътеписи, просто трябва да "открадна" мъничко време от пътешестването, за да споделя историите :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Поразцъках малко из кандидатурите и се опитах да филтрирам тези с най-много гласове. Понеже остават само два дни до края, ако ще се гласува може би има смисъл само за тях, макар че са доста големи разликите. 

 

Конкурса определено не е добре замислен, защото в лидерите има хора с по 2 снимки на Мусала и едно клиширано изречение за представяне. Нищо против въпросния човек, може в действителност да заслужава да спечели най-много, но просто профила му не струва. Ако е наистина такъв ентусиаст можеше да се постарае повече. Лично мнение. Както и да е, ако прецените ударете едно рамо на този/тази, който/която най-много заслужава.

 

http://explorebg.natgeotv.com/todor-stankov-candidate8334.html - 1092 гласа до сега

http://explorebg.natgeotv.com/radoslav-bayraktarov-candidate6157.html - 911 гласа

http://explorebg.natgeotv.com/%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%8F%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D0%B6%D1%83%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2-candidate6089.html - 1256 гласа

http://explorebg.natgeotv.com/%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB-%D0%BF%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B2-candidate3438.html - 1247 гласа

http://explorebg.natgeotv.com/%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D1%86%D0%BE%D1%86%D0%BE%D0%B2%D0%B0-candidate2946.html - 910 гласа (профила на divo_cvete)

http://explorebg.natgeotv.com/%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0-candidate2884.html - 814 гласа

http://explorebg.natgeotv.com/%D0%B3%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B8-%D0%BA%D0%B8%D1%80%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%B2-candidate1558.html - 1251 гласа

http://explorebg.natgeotv.com/ivaylo-zgurov-candidate1070.html - 1088 гласа

http://explorebg.natgeotv.com/%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD-%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B5%D0%B2-candidate798.html - 891 гласа

 

Понеже ги прегледах набързо ръчно, може и да съм пропуснал някой. Не знам дали избират момче и момиче или просто хората с най-много гласове. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря , че си си направил труда да дадеш връзка към набралите най много гласове. Хвърлих едно око и нищо не ми хареса. Този който си сложил на първо място с 1092 гласа направо ме разсмя с безумното си резюме. Аз лично не му вярвам. Останалите бяха много посредствени. Не мога да разбера как с една снимка искаш да убедиш хората да гласуват за теб. 

Връзка към коментар

Прави сте в мненията си. Има адски много хора с готини профили, но с 0 гласа. Има и такива с кофти профили, но които явно са схванали цаката на системата за гласуване, което все пак показва, че имат някаква мотивация.

А относно бедните снимки на водещите участници - причината според мен е в това, че има изискване за точно определен размер и системата не ги ресайзва. И като ти се различават снимките 2-3 пиксела от изискването, не можеш да ги качиш. 

 

В крайна сметка правилата на играта са, че първите 10 човека ще отидат на интервю/кастинг. И тогава ще се определи кои ще са печелившите двама. Т.е. не е казано, че човекът с най-много гласове ще спечели.

Така че на мен борбата ми е да задържа още 2 дни в Топ 10. Ще съм благодарна, ако някой все пак намери нещо по-различно в профила ми и ме подкрепи :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А за пръв път ли се опитваш да превърнеш хобито си в професия? Ако това е твоят шанс, не виждам причина да не помогна.

 

Да, за първи път :) По професия съм финансист. Няколко години се занимавах с управление на инвестиции, но винаги съм искала да се занимавам с нещо по-свободно и природолюбиво, но шубето е голям страх...да си зарежеш сигурната работа и да рискуваш с хобито, още повече когато то е в сферата на това, от което не е много ясно как ще се прехранваш, не е лесно :)

Но дерзая и вярвам, че ще успея!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добро утро, пътешественици! Снощи в полунощ гласуването за Изследователи на National Geographic приключи! 

Благодаря на всички за подкрепата, най-вече на Георги за жеста, който направи към участниците.

А финалното решение на организаторите е да поканят на интервю Топ 20 вместо първоначалното условие за Топ 10 от кандидатите с най-много гласове. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Добро утро, пътешественици! Снощи в полунощ гласуването за Изследователи на National Geographic приключи! 

Благодаря на всички за подкрепата, най-вече на Георги за жеста, който направи към участниците.

А финалното решение на организаторите е да поканят на интервю Топ 20 вместо първоначалното условие за Топ 10 от кандидатите с най-много гласове. 

 

Сигурно са забелязали някакъв нелогичен прилив на гласове в последния ден. Българите сме царе по манипулиране на тези анкети и надявам се на интервютата тези "хакери" да отпаднат лесно, ако не могат да вържат две приказки на кръст. Успех нататък и ни дръж в течение :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Добро утро, пътешественици! Снощи в полунощ гласуването за Изследователи на National Geographic приключи! 

Благодаря на всички за подкрепата, най-вече на Георги за жеста, който направи към участниците.

А финалното решение на организаторите е да поканят на интервю Топ 20 вместо първоначалното условие за Топ 10 от кандидатите с най-много гласове. 

Айде успех на интервюто :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.