Прескочи до съдържание

Нашата десетдневна Сицилия със 7 годишно


Георги

Препоръчани мнения

Хотелите NH в големите италиански градове обикновено имат платен паркинг. Този в Палермо е много приятен, близо до ботаническата градина и мисля паркингът беше 20-тина евро на ден. Искаха да резервираш място предварително. Виж хотела дали ти е ок или ги питай дали може да ползваш паркинга, ако не си техен гост. 
И нещо важно - не забравяй да си купиш ZTL permit за центъра на Палермо.

Връзка към мнение
преди 6 минути , violeta каза:

Хотелите NH в големите италиански градове обикновено имат платен паркинг. Този в Палермо е много приятен, близо до ботаническата градина и мисля паркингът беше 20-тина евро на ден. Искаха да резервираш място предварително. Виж хотела дали ти е ок или ги питай дали може да ползваш паркинга, ако не си техен гост. 
И нещо важно - не забравяй да си купиш ZTL permit за центъра на Палермо.

Гледах го този, но е към 300 евро на вечер, което е доста над бюджета. Ориентирам се да е някъде около Porta Nuova - хем близо до централна артерия, хем извън ZTL, хем и близо за пешеходно разхождане. Не знам дали логиката ми е вярна.

Връзка към мнение

Моето злополучно настаняване беше в Albergheria - via dell'albergheria 173, Albergaria, Palermo, 90100, Italy,  близо до Двореца на Норманите и не беше добре този район. Комшиите - мюсюлмани вечеряха пред “апартамента” си на тротоара. Това как да е, но наоколо, докато стигнеш до жп гарата и историческите забележителности, беше пълно със спящи бездомници и разни съмнителни типове. Говоря за 2018 г., но сега, като отворих стрийт вю, ми се стори още по-зле. 
IMG_5054.png.a76e0b4a5d67eb7120ca9746af5463d2.png
Поне този район избегни. Може би от другата страна на Porta Nuova, откъм катедралата, е по-добре.

 

Връзка към мнение
На 10.04.2024 г. в 10:54, Георги каза:

Бях чел, че са много еднакви и няма смисъл и трите, така че може би само Ното и да сместим малко плажче, ако е хубаво времето. Мнения?

Ното е задължителен, изберете един измежду Модика и Рагуза. Ние предпочитаме Модика...

 

На 10.04.2024 г. в 10:54, Георги каза:

Агридженто мислим да го пропуснем

Според мен това е сериозна грешка не само заради Сицилианския Акропол (изключителен!), но и заради спокойствието на крайбрежието около Скала ди Турки... 

 

На 10.04.2024 г. в 10:54, Георги каза:

- май се понаплаших от историите за шофирането в Палермо и сякаш ми се ще да го избегна.

Аз съм шофирал без проблем в Палермо. Още в началото на едно кръстовище имаше светофар и регулировчик, но движението се извършваше независимо от тях. Забелязах, че ако включиш мигач започват да ти свиркат и притискат, затова бързо се преобразих в "софийско гъзе" и изведнъж всичко се оправи. Сериозно, активен софийски шофьор няма как да се уплаши от трафика и брауновото движение в Палермо...

 

На 10.04.2024 г. в 10:54, Георги каза:

Нещата там са май или се влюбваш, или го мразиш

Не познавам много хора, които мразят Палермо, но познавам много (включително и нашето семейство), което е влюбено в този неповторим град, в който реално централната част е възможно най-занамарена и въпреки всичко очарователна...

 

На 10.04.2024 г. в 10:54, Георги каза:

не знам дали ще успеем да скокнем и до Монреале

Скокнете!

 

Със сигурност мога да се поразровя за хотелите в които отседнахме. Навсякъде бяха с паркинг, но не знам десет години по-късно какво е положението...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 14 часа, Георги каза:

Въпросът е дали да спим там 2 нощувки като видим Чефалу напът за Милацо на третия ден. Или да спим в Чефалу и да посетим Палермо с влак двупосочно в рамките на един ден 🙂

За мен е най-добре да спите и на едното и на другото място, дори не разбирам защо се сравняват и къде е дилемата? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, violeta каза:

Вечер освен да направиш някой тигел из стария град, който е много компактен и вечеря на Лунгомаре долу край водата с хубава морска храна няма кой знае какво.

Ама, това казва всичко! Нали именно в това е идеята на една вечерна разходка в живописно сицилианско градче?

Връзка към мнение
преди 25 минути , Duke каза:

Според мен това е сериозна грешка не само заради Сицилианския Акропол (изключителен!), но и заради спокойствието на крайбрежието около Скала ди Турки... 

Скала де Турки май е затворена, а акрополите не ни интересуват крайно много. Ако имахме две седмици, може би щяхме да ме ги наместим, ама гледам да избегна и препускането.

 

Ще го играем с шофирането, реших вече, приемам го като част от предизвикателството и като част от специфичността на района, като шоколада от Модика!

 

преди 3 минути , Duke каза:

За мен е най-добре да спите и на едното и на другото място, дори не разбирам защо се сравняват и къде е дилемата? 

Минимизираме преопаковането на куфари и багажи, съответно местата за спане, така и така 4 пъти ще сменяме нощувки, което е достатъчно натоварващо. На мен лично не ми пречи чак толкова, но се съобразявам, защото моето приготвяне на багаж е тъпкане в раницата, и ако се напълни тъпкане по-силно - 5 мин макс. Но съм наясно че не всеки е така, особено като става въпрос и за детски багаж 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, Георги каза:

Сега, ако някой препоръча и хотел с паркинг с удобен излаз към основните пътни артерии също ще е супер.

 

В Палермо ние бяхме резервирали Junior Suite в този хотел и останахме много доволни:

 

https://www.hotelplazaopera.com/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , harta каза:

Да се включа и аз с предложение за една вечер на Стромболи. Мисля, че ще е интересно да спите една вечер под тътена на вулкан.

Обмисляхме го и този вариант, но работеше само ако отрежем въобще Палермо и Чефалу. Както винаги е въпрос на приоритети, не може всичко.

Връзка към мнение

Бяхме 7 дни в Сицилия, с акцент около Палермо, за тази Коледа и НГ. Палермо е прекрасен град. Нито има планини от боклуци по улиците, нито някакви странни субекти са ме дразнили. В Генуа ми е в пъти по-неприятно. Ние ходихме до Чефалу, не знам твоето дете  ,моите биха харесали повече Палермо. Но те обичат хора, улици, магазини ... Чефалу иначе е много приятно, разбира се. Та, съобрази се с цената на нощувките, например. Смятам  ,че вече ще има доста хора из Чефалу и не знам дали ще е чак толкова приятно. А, да, Монреале. Ами на него 2 до 4 часа стигат. Ние му отделихме половин ден, предостатъчно беше.

П.с. дете на 7 години не е толкова малко, ще ви е по-леко от преди.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги каза:

Скала де Турки май е затворена, а акрополите не ни интересуват крайно много. Ако имахме две седмици, може би щяхме да ме ги наместим, ама гледам да избегна и препускането.

 

Ще го играем с шофирането, реших вече, приемам го като част от предизвикателството и като част от специфичността на района, като шоколада от Модика!

 

Минимизираме преопаковането на куфари и багажи, съответно местата за спане, така и така 4 пъти ще сменяме нощувки, което е достатъчно натоварващо. На мен лично не ми пречи чак толкова, но се съобразявам, защото моето приготвяне на багаж е тъпкане в раницата, и ако се напълни тъпкане по-силно - 5 мин макс. Но съм наясно че не всеки е така, особено като става въпрос и за детски багаж 🙂


Точно заради детските багажи (мн.ч.) правим цялата работа с 2 бази, а не както предния път в Сицилия - с различно място за нощувка всяка вечер.
На есен в Сардиния (пак за 11-12 дни) бяхме 2 нощувки в Леко, 1 в Каляри, 5 в Будони и после още 3 в Бари и това събиране на багаж, играчки, биберони, памперси, барабар с нашите неща, товарене в колата (или влака), после в самолета и после пак отначало ни дойде малко нагоре. 

За нощувките в Палермо държите на хотел, а не на апартамент?

Шоколадът в Модика да повторя, че го препоръчвам горещ в течна форма 😄 Пък на блокче ще ви поръчам за вътрешно-сицилианска доставка до северозападната част 

В Сегеста няма ли също древногръцки храм, подобен на този от Агриженто? 

 

Връзка към мнение
преди 27 минути , stormbringer каза:

За нощувките в Палермо държите на хотел, а не на апартамент?

Апартамент също е ок, но да има адекватно паркиране и то да не е "абе по улицата има" като на място се окаже че няма, даже по-добре да е платен но гарантиран паркинга.

 

преди 28 минути , stormbringer каза:

Пък на блокче ще ви поръчам за вътрешно-сицилианска доставка до северозападната част 

Като дойде времето само кажи дали да е конкретен модел или изненада.

Връзка към мнение

Там, където аз бях - Ad hoc rooms - имат възможност да резервират паркинг, не знам каква е цената. В центъра е - според мен е супер за разходка. Като чета някои мнения вече започвам да се замислям дали сме били в един и същ град...

 

Иначе на много места препоръчват нощувки в Политеама - като чистота и безопасност, може и там да погледнете.

Връзка към мнение

Всичките хотели, които описахте, а и доста други не са налични за тези дати. Почвам да се чудя дали няма събитие някакво.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, Георги каза:

Всичките хотели, които описахте, а и доста други не са налични за тези дати. Почвам да се чудя дали няма събитие някакво.

25.04 е национален празник - Festa della Liberazione , 01.05 също го тачат.

https://www.officeholidays.com/countries/italy/2024

 

 

Връзка към мнение

И какво й беше лошото на идеята за спане в Чефалу😛? Влакът спира на центъра. Ако спите в Палермо извън централната зона, пак ще отива време за придвижване. А относно това, че малко било градчето Чефалу и нямало какво толкова да се прави, в случая сте за 2 нощувки, т.е. 2-3 дни, от които единият е за Палермо. 
От Сиракуза, на 27-ми, можете да отидете до Монреале. Следващият ден да е за Палермо и тъкмо 2/3 от последния - за Чефалу. Малко кофти е, че 28-ми е неделя и вероятно влаковете са по-разредени, но все ще има. 

Връзка към мнение
преди 59 минути , ДиянаВ каза:

И какво й беше лошото на идеята за спане в Чефалу😛? Влакът спира на центъра. Ако спите в Палермо извън централната зона, пак ще отива време за придвижване. А относно това, че малко било градчето Чефалу и нямало какво толкова да се прави, в случая сте за 2 нощувки, т.е. 2-3 дни, от които единият е за Палермо. 
От Сиракуза, на 27-ми, можете да отидете до Монреале. Следващият ден да е за Палермо и тъкмо 2/3 от последния - за Чефалу. Малко кофти е, че 28-ми е неделя и вероятно влаковете са по-разредени, но все ще има. 

Нещо такова го смятах и аз... но сега идеята е да сме в централно Палермо. Иначе наистина няма смисъл, но и сякаш почнах да се зарибявам за идеята да шофирам там 🙂

 

Предполагам, че и другото е валиден план и не е отхвърлен все още, ръчкам хотели, проучвам райони...

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , Георги каза:

Нещо такова го смятах и аз... но сега идеята е да сме в централно Палермо. Иначе наистина няма смисъл, но и сякаш почнах да се зарибявам за идеята да шофирам там 🙂

 

Предполагам, че и другото е валиден план и не е отхвърлен все още, ръчкам хотели, проучвам райони...

Не отричам чара на Палермо, да не се приема като антиагитация. Просто за забавление, настроение, а може би и за зарибяване😉, можеш да хвърлиш едно око на тази кратка тема😄

На втора страница имам любим кадър с един Граф-магеланец😆

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, ДиянаВ каза:

 

Тази тема я помня, все едно съм бил с тях, като са я пускали. Имахме билети долу-горе тези дати, бяхме нагласили да оставим детето на баби, ама половинката ковидяса (и като бонус се оказа бременна), точно тогава. Дебнех всеки пост с нетърпение, събирах идеи, за местата, които не бяхме посещавали при предното ходене, ама нейсе.
За късмет (с изключение на раянските полети от по 15 евро) всичко беше с отказване. Надявам се нещо да не се обърка идната седмица и този път да отидем, ама вместо бабиндом, сме 3 семейства с общо 5 деца (поне до 25.04, когато оставаме само ние) и този път сме на обществен транспорт, а не с кола, т.е. подсказките от тази тема (за разлика от при Георги), на нас този път не важат особено 😄 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.