Прескочи до съдържание

Ресторанти в София


Мрън

Препоръчани мнения

преди 15 минути , darinamarinova каза:

Затова питам за друго място.

 

Преди 1 час, darinamarinova каза:

 немски  ресторант 

Битбургер до НАТФИЗ не беше лошо (има и жива музика) , но с уговорката че не съм ходил скоро и не мога да дам гаранции как е в момента ...

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, savagejo каза:

Паливеца не бих казала че е ресторант. По-скоро прилича на квартална кръчма. Иначе храната е хубава, ако обичате бургери, нямаше кой знае какво разнообразие извън това. Бира обаче наистина е доста разнообразна.

Паливеца си е приятно крачме от квартален тип. Намира се буквално под един блок до парка Заимов. За мен ребрата, картофите и чипса са прекрасни за подобен тип място. Когато е натоварено поръчките идват бавничко. За сметка на това има огромно разбообразие от чешка бира, където никъде другаде в БГ не съм виждала, май.

 

А за немска кухня - Die alte lampe в Лозенец. Не съм ходила скоро, но дълго време за наденички и бира си беше топ. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 9.10.2019 г. в 13:37, Alexander каза:

 

Ами пишем за Метро, ти предлагаш ресторант в София, после казваш, че само покрай морето има прясна риба и накрая казваш, че не говорим за България..

Мисля, че не съм се изразила правилно. С първото си мнение отговарям на мнение защо в Мадрид(далеч от морето) има прясна риба, а в София няма, при положение, че могат да я вземат от Метро. След което споделям, че ям прясна риба само край морето(без да казвам кое). 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Има една много старо, много скришно и много любимо заведение, за което май не е ставало дума в тази тема.

 

Намира се в театър Иван Вазов.

Влиза се от служебния вход през улица Кузман Шапкарев и с асансьорчето на последния етаж. Разполагат с прекрасна тераса, а обстановката е артистична, както и подобава на заведение в театър.

Кухня предлагат както българска традиционна, така и средиземноморски ястия. А, и домашните картофи нямат равни 🙂

Абе ако не сте били, както пееше Хазарта - "Тре'а про'аш, батe"!
 

IMG_0987.JPG
 

IMG_0988.JPG

 

IMG_0989.JPG

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

И като съм го подкарал на идеи - нещо модерно и също по скоро фюжън.

 

Urban Table в центъра на парк Заимов. По-скоро скъпо, но експериментът си заслужава. Много "странни птици" има в менюто, например "стек от карфиол" - ама пък наистина е много вкусен. Ето да си го разглеждате:

http://www.urbantable.bg/

 

IMG_1319.JPG

 

IMG_1320.JPGIMG_1321.JPG

 

IMG_1317.JPGIMG_1316.JPGIMG_1318.JPG

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 15.11.2019 г. в 23:42, cck каза:

Има една много старо, много скришно и много любимо заведение, за което май не е ставало дума в тази тема.

 

Намира се в театър Иван Вазов.

 

IMG_0988.JPG

 

IMG_0989.JPG

А по кое време на деня ходи? Пушеха ли вътре? Защото последния път, когато ходих преди няколко години и не се пушеше още така масово вътре като сега, там си пушеха...

Връзка към коментар

Това ми е новото откритие. Ако ви се разхожда до Дианабад ( ул. Никола Габровски № 1)
101 Bar/Dinner

 

https://101bardinner.com/bg

 

Модерно. Със много готина лятна градина (+ детски кът). По-скоро скъпо, но храната бих казал, че наистина ме впечатли:

 

IMG_3931.JPG

Обстановката впечатлява (с извинение за качеството на снимките, ама с телефона на тъмно...) 

 

IMG_3933.JPG

Салата Цезар

 

IMG_3932.JPG

Скариди панирани в сос сепия

 

IMG_3934.JPG

Телешкият ангъс бъргър...

 

 

 

IMG_3937.JPG

Ореховият пай

 

IMG_3935.JPG

Оригинална кола 🙂


Абе, заслужава си.
 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Бях там на рожден ден в началото на година. Поне 5 човека имаха проблеми със стомаха след яденето на храната. Персонала беше много груб и ни изгониха към 23:00 да си ходим. 

Но, интериора беше супер. Естествено може сега нещата да са се променили, минаха 10 месеца от тогава.

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 1 час, bimbo каза:

турски ресторант

По моята класация:

Зеко,  Тюркоаз, Авразия...,

а на дъното (Конак) - него го избягвам. Виж назад в темата има ревюта за всички мисля.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Бях на една португалска вечер с дегустации на потругалски вина в Graphite:

http://graphite-sofia.com/

 

Това е на улица три уши, ама номер две 🙂

Често правят винени дегустации. За мераклиите е добър начин да се запознаят с интересни предложения от различни винени региони.

 

IMG_4144.JPG

 

IMG_4145.JPG

 

IMG_4146.JPG

 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 27.11.2019 г. в 15:11, bimbo каза:

Кой е най-добрият турски ресторант в София?

Дюнерите на Красно село. Хем доста икономично за среща 😄

Gulum (в ж.к. Слатина) го хвалят, аз не останах очарована. T&M в центъра е, на Юри Венелин не е лош и има градина за лятото. Иначе  Тюркоаз и Delight май са най-читави.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 20.11.2018 г. в 21:21, cck каза:

Продължавам с нещо ново.

Знаете че "rooftop" традиция при ресторантите в София по скоро няма.

Сещам се единствено за Таван [бул. България 98] и барът на хотел Сенс [бул. Цар Освободител 16]

Е има една висока сграда точно зад НДК - Милениум център. Да тази дето толкова време я строиха, пък променяха планове, пък имаше спорове и т.н.

В този незавършен все още комплекс се помещава The View

 

The View

бул. Витоша 89Б, етаж 24

http://theview.bg/

 

Предизвикателството в escape rooms е да намериш изхода и да излезеш от стаята за час. Тук предизвикателството е да влезеш, спазвайки табелите и инструкциите 🙂

Няма шега, от един към друг и после трети подземен паркинг. После открий къде ще е правилното ниво [-2] с  директния асансьор [-3 --> 24]. Съседните три елеватора обаче не са за правилния етаж. А след xx:xx часа е затворен кратия път през модерния клон на ОББ. Така че влязохме тържествено след известно обикаляне през централния вход на самата сграда. От там още по-тържествено охраната избра къде да ни телепортира един от шестте асаньора с командни пултове извадени от някой междугалактически кораб на Star Trek.

 

Но за ресторанта бах тръгнал да разкажа...

Има пилешко, телешко, пасти, ризото. Да речем "средиземноморска кухня" с допълнения. Фламбираното патешко магре по-скоро не впечатли половинката, а аз се пробвах с чийзбургер с горгонзола [добър е].

 

Eто менюто:

IMG_0216.JPG

 

Eто и вю-то 🙂

IMG_0215.JPG

Доколкото разбирам към момента ресторантът е затворен. Може ли да препоръчате друг с хубава гледка - без значение за локацията в София? В "При орлите" и "Сенс" съм била, нещо друго?

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Днес господин @makler ме заведе в някаква пицария до ЖП гарата, Клокотница 1, в мапса е този жълт офис, сега е въпросната пицария.

Със сигурност не съм ял нищо подобно в България, дори в Италия не винаги пиците са на това ниво.

Пицарят е от Неапол, има пици и паста, тестото втасва 72 часа и отстрани на пицата става кухина и е като чипс. Цените са 8-10лв, пиците ги прави на място за 3-4 мин, има 2-3 маси.

Едната пица е с пеперони, другата с моцарела, прошуто и пармезан.

Днес май ще ходя и вечерта за втора серия.

 

 

 

 

0093F922-BFC7-4CC9-AD9F-D1DE8E66513D.jpeg

D7E04B8A-C07E-4D5A-9A52-96DF496948CD.jpeg

D1A3DBB5-9AB0-423E-92B1-D4FFD03F6F5A.jpeg

0784CBE1-2C9B-45C3-9D46-6967E915BBC8.jpeg

 

 

84183DDF-2987-4B0F-AF8A-632178BB1AE7.jpeg

4E8BFD05-D1AA-457A-9B67-AA2425B19477.jpeg

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 29 минути , Alexander каза:

Днес господин @makler ме заведе в някаква пицария до ЖП гарата, Клокотница 1, в мапса е този жълт офис, сега е въпросната пицария.

Със сигурност не съм ял нищо подобно в България, дори в Италия не винаги пиците са на това ниво.

Пицарят е от Неапол, има пици и паста, тестото втасва 72 часа и отстрани на пицата става кухина и е като чипс. Цените са 8-10лв, пиците ги прави на място за 3-4 мин, има 2-3 маси.

Едната пица е с пеперони, другата с моцарела, прошуто и пармезан.

Днес май ще ходя и вечерта за втора серия.

 

 

 

 

0093F922-BFC7-4CC9-AD9F-D1DE8E66513D.jpeg

D7E04B8A-C07E-4D5A-9A52-96DF496948CD.jpeg

D1A3DBB5-9AB0-423E-92B1-D4FFD03F6F5A.jpeg

0784CBE1-2C9B-45C3-9D46-6967E915BBC8.jpeg

 

 

84183DDF-2987-4B0F-AF8A-632178BB1AE7.jpeg

4E8BFD05-D1AA-457A-9B67-AA2425B19477.jpeg

Вземи, моля, името на пицарията и телефон или сайт!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , bobole4e каза:

Питай ги ще доставят ли от пн за вкъщи? 😛

Доставят само в рамите на 3-5 мин път, което е разбираемо гонят качество.-

преди 5 минути , Дани Магелани каза:

Вземи, моля, името на пицарията и телефон или сайт!

Няма сайт, @makler има Фейсбукът им, на менюто долу има телефон.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 18.03.2021 г. в 17:36, Alexander каза:

Доставят само в рамите на 3-5 мин път, което е разбираемо гонят качество.-

Няма сайт, @makler има Фейсбукът им, на менюто долу има телефон.

http://www.giannigastronomiaitaliana.com
Заслугата е за това заведение на г-н @Двуцветко!!!! Доставки с foodpanda в радиус 3 км май.

Горещо го препоръчвам, дори самият @cck е бил  там и чакаме ревю и от него.

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 5
Връзка към коментар
преди 10 минути , makler каза:

Горещо го препоръчвам

И аз! Пицата беше просто чудесна 🙂 Взех си и още italian stuff за вкъщи (кафе, ориз, песто и др.) . Изобщо неаполчанинът знае как да направи нещата.

Освен това интериорът е леко пътешественически (наследство от предишния рент-а-кар офис помещавал се там), което също ми хареса.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 1 час, makler каза:

http://www.giannigastronomiaitaliana.com
Заслугата е за това заведение на г-н @Двуцветко!!!! Доставки с foodpanda в радиус 3 км май.

Горещо го препоръчвам, дори самият @cck е бил  там и чакаме ревю и от него.

 

 

Не ги открих в сайта на пандите. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.