Прескочи до съдържание

Ресторанти в София


Мрън

Препоръчани мнения

Този уикенд бяхме в Щастливеца на Сан Стефано. Харесва ми обстановката, на снимки изглежда натруфено, но на живо виждаш как е помислено за много детайли. Резервацията ни беше за 7, отидохме малко преди това и бяхме почти сами в ресторанта почти до десерта, към 8 започнаха да идват всички останали. Няма как при пълен ресторант да е тихо, но е просторно. С две думи препоръчвам.

 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 13 минути , rdd каза:

Благодаря, моето мнение съвпада изцяло с вашето. Точно! Два дни разглеждам заведенията по картинки, и нищо не ми хваща окото. Голяма част от заведенията са в пристройки, партери в жилищни блокове, голяма част изглеждат като заведения за бързо хранене. А ресторант Есте.....Покриват ли се стоте лева за едно ястие?

 

Аз стоя зад идеята за Щастливеца един от двата ресторанта. Вечеря за трима може да се вмести в 100 лева, зависи колко и какво пиете.:)

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

А на мен "Щастливеца" на Витошка не ми допадна, остана ми едно неприятно усещане, че в това заведение за хранене имат повече претенция, отколкото могат да покрият, а и самото меню не ми допадна. Това естествено е адски лично мнение, защото когато говорим за кухня и ресторанти, аз не мога да претендирам за някаква експертиза.

 

Заведението, което напоследък печели моите симпатии, се казва The Little things - много приветливо място, с просто и адски вкусно меню.

Преди често посещавах Soul kitchen, но не съм ходил след ремонта - заведението също е с много приятна и приветлива атмосфера, но кухнята е малко по-специфична и би отказала любителите на месото, защото е вегетариански/вегански ресторант, но и изключително интересна, нестандартна и вкусна. За съжаление сега не бих могъл да дам актуални отзиви.

 

Относно въпросите за ресторанти - в подобен случай, смятам че е редно и да се даде някакъв примерен бюджет или поне таван, защото за добър ресторант, аз винаги посочвам ресторант Панорама в Маринела, макар аз да съм бил за последно там, докато хотела все още беше част от веригата на Кемпински и не знам дали в момента съдържателите са същите. Но обслужването, менюто и цялостното изживяване беше едно от най-добрите в София. А и последния път, когато бях там се сгодих, затова имам и някакъв сантимент.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
В момента, Raybeez каза:

А на мен "Щастливеца" на Витошка не ми допадна, остана ми едно неприятно усещане, че в това заведение за хранене имат повече претенция, отколкото могат да покрият, а и самото меню не ми допадна. Това естествено е адски лично мнение, защото когато говорим за кухня и ресторанти, аз не мога да претендирам за някаква експертиза.

 

Заведението, което напоследък печели моите симпатии, се казва The Little things - много приветливо място, с просто и адски вкусно меню.

Преди често посещавах Soul kitchen, но не съм ходил след ремонта - заведението също е с много приятна и приветлива атмосфера, но кухнята е малко по-специфична и би отказала любителите на месото, защото е вегетариански/вегански ресторант, но и изключително интересна, нестандартна и вкусна. За съжаление сега не бих могъл да дам актуални отзиви.

 

Относно въпросите за ресторанти - в подобен случай, смятам че е редно и да се даде някакъв примерен бюджет или поне таван, защото за добър ресторант, аз винаги посочвам ресторант Панорама в Маринела, макар аз да съм бил за последно там, докато хотела все още беше част от веригата на Кемпински и не знам дали в момента съдържателите са същите. Но обслужването, менюто и цялостното изживяване беше едно от най-добрите в София. А и последния път, когато бях там се сгодих, затова имам и някакъв сантимент.

Аз не разбрах да се търси висок клас ресторанти с още по-високи цени. Тогава бих дала други идеи.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз не разбрах какъв тип кухня се търси, а това е много важно ми се струва.

Стана ясно, че се търсят покривки и по-класно място, но нищо повече.

 

Ресторантите "Щастливеца" ми харесва,  но и те са от типичните български ресторанти с голямо меню и всякакви ястия. 

Така е пределно ясно, че няма как да има много високо качество на храната.

 

Бях писал преди време за  L'entrager в София.

Води се бистро, с покривки е, много малко меню и отлично обслужване. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , Raybeez каза:

А на мен "Щастливеца" на Витошка не ми допадна, остана ми едно неприятно усещане, че в това заведение за хранене имат повече претенция, отколкото могат да покрият, а и самото меню не ми допадна. Това естествено е адски лично мнение, защото когато говорим за кухня и ресторанти, аз не мога да претендирам за някаква експертиза.

 

Заведението, което напоследък печели моите симпатии, се казва The Little things - много приветливо място, с просто и адски вкусно меню.

Преди често посещавах Soul kitchen, но не съм ходил след ремонта - заведението също е с много приятна и приветлива атмосфера, но кухнята е малко по-специфична и би отказала любителите на месото, защото е вегетариански/вегански ресторант, но и изключително интересна, нестандартна и вкусна. За съжаление сега не бих могъл да дам актуални отзиви.

 

Относно въпросите за ресторанти - в подобен случай, смятам че е редно и да се даде някакъв примерен бюджет или поне таван, защото за добър ресторант, аз винаги посочвам ресторант Панорама в Маринела, макар аз да съм бил за последно там, докато хотела все още беше част от веригата на Кемпински и не знам дали в момента съдържателите са същите. Но обслужването, менюто и цялостното изживяване беше едно от най-добрите в София. А и последния път, когато бях там се сгодих, затова имам и някакъв сантимент.

И аз съм за панорамния ресторант на хотел Маринела, но...друг път, когато имаме подобен на вашия случай момент.

преди 10 минути , Дани Магелани каза:

Аз не разбрах да се търси висок клас ресторанти с още по-високи цени. Тогава бих дала други идеи.

Цената за трима - може би наистина до 100 лв.+малко да бъде.

 

Редактирано от rdd
Връзка към мнение
преди 4 минути , Alexander каза:

Аз не разбрах какъв тип кухня се търси, а това е много важно ми се струва.

Стана ясно, че се търсят покривки и по-класно място, но нищо повече.

 

Ресторантите "Щастливеца" ми харесва,  но и те са от типичните български ресторанти с голямо меню и всякакви ястия. 

Така е пределно ясно, че няма как да има много високо качество на храната.

 

Бях писал преди време за  L'entrager в София.

Води се бистро, с покривки е, много малко меню и отлично обслужване. 

 

Изключвам гурме кухня. Може би българска, италианска. Изказването с малкото меню ми допада. 

Връзка към мнение
преди 36 минути , Vyara каза:

Пак се повтарям Табиет - бели покривки, приятна обстановка.

Благодаря, намерих един Табиет, но е далече от мястото ни за нощувка.

Този ресторант, на картата го виждам, някъде около бившия хотел Орбита ли е?

Редактирано от rdd
Връзка към мнение

Много ми се искаше да намеря заведение, което ние познаваме. И намерих най-накрая. Често ходим в ЛА ПАСТАРИЯ във Варна, който се намира в Пикадили-парк. Познаваме кухнята и има и покривки, на червени квадратчета. Това е в запазената им марка, така че мога да го приема. Сега видях, че в близост до хотел Парк-Москва, се намира ЛА ПАСТАРИЯ. Нещо такова търсех.  Някой бил ли е в този ресторант? На Гугъл мапс са означени две иконки за ресторант с това наименование. Някой запознат ли е по-точно. Грешка ли е или наистина има две заведения? Искаше ми се да е нещо по-специално, но и това ще свърши работа. След като познаваме тази верига, все едно сме у "дома си"  и при всички случаи ще ни е добре. 

Редактирано от rdd
Връзка към мнение

Здравей, в София има 2 заведения Ла Пастария, едното е в Лозенец , а другото е до КАТ , в кулите " Софарма Бизнес Тауърс" . Това е което теб те устройва. Много е приятно като обстановка, а за кухнята си знаеш..

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Tina каза:

Здравей, в София има 2 заведения Ла Пастария, едното е в Лозенец , а другото е до КАТ , в кулите " Софарма Бизнес Тауърс" . Това е което теб те устройва. Много е приятно като обстановка, а за кухнята си знаеш..

Да, да, за това в кулите " Софарма Бизнес Тауърс" говоря. Мисля, че това ще ми е избора. А всъщност ние ще имаме още една вечеря и още два обяда, така че ще пообиколим. Щастливеца на Витошка ще го пробваме за обяд или другата вечеря. Стана ми любопитно. Благодаря на всички, които помогнаха. И в Хепи ще отидем, това ни е любимото заведени на всякъде където го има, особено във Варна срещу Черно море.

Сега е ред на някаква забележителност да потърся, нещо в културна или историческа област. 

Редактирано от rdd
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 33 минути , rdd каза:

Да, да, за това в кулите " Софарма Бизнес Тауърс" говоря. Мисля, че това ще ми е избора.

Като цяло става, ама по някой път да си уловиш адекватен сервитьор си е мисия невъзможна. Имат някакви момченца, които първо е трудно да уловиш, а по-късно не напомниш ли поне три пъти какво чакаш, забрави.

 

 

Да не съм съвсем офф, примерно Червената къща в Гео Милев. Другата май е станала Добро.

Редактирано от Georgi_G
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Продължавам да търся ресторант в София, и видях това http://www.corso.bg/restorant

Изглежда много добре в сайта, на хубаво място, наистина ли е така? 

Има ли магеланци, които са посещавали ресторант Корсо, срещу Руската църква, сега скоро? В случай, че сте останали с добро впечатление, ще го избера за нашата вечер.

И в съседство има заведение, което се казва Бодега. Как е там?

Редактирано от rdd
Връзка към мнение
преди 1 час, rdd каза:

Продължавам да търся ресторант в София, и видях това http://www.corso.bg/restorant

Изглежда много добре в сайта, на хубаво място, наистина ли е така? 

Има ли магеланци, които са посещавали ресторант Корсо, срещу Руската църква, сега скоро? В случай, че сте останали с добро впечатление, ще го избера за нашата вечер.

И в съседство има заведение, което се казва Бодега. Как е там?

В Корсо бях тези дни. На първа линия с гледка. Освен това нищо запомнящо.

Прави ми впечатление, че във вече харесани заведения качеството пада. Вчера бях в Щастливеца на Витошка. И при тях крачка назад.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Kris каза:

В Корсо бях тези дни. На първа линия с гледка. Освен това нищо запомнящо.

Прави ми впечатление, че във вече харесани заведения качеството пада. Вчера бях в Щастливеца на Витошка. И при тях крачка назад.

Най-накрая,  резервирах маса ва Корсо, на първа линия с гледка както казва Крис. Благодаря още веднъж на всички, които помогнаха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте магеланци, да споделя за ресторант Корсо. Посетихме ресторанта, масата беше до витрината, запазена както се разбрахме по телефона, храната вкусна и на всички от компанията ни хареса обслужването. За ЧРД и други подобни празници, ресторанта е подходящ, според моите усещания. На масите имаше бели шалтета / покривки, точно каквито изисквания имах.  Жалко само, че от скоро, Руската църква не се осветява, (не е включено структурното осветление). Аз си избрах място с гръб към Руската църква и така..........Сметката за шестима беше около 250 лв. за информация - тристепенно меню и напитки.

Редактирано от rdd
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Дани Магелани
На 2/24/2014 в 21:17, Мрън каза:

Ще се радвам и на мнения относно структурирането на темата и т.н.

Трудно се намират ревюта за ресторанти в София,

 

BG Wine Restaurant 

 www.bgwinebar.com

Адрес: ул. П. Парчевич 32

Кухня: Българска, Европейска

Обстановка: помещението е малко, има външна част за пушачи, приятен оркестър от двама възрастни господа, подходящ за вечеря с приятели или семейство, дори и за магелански срещи, може и да се обядва там.  

Храна: Много добро качество.

Цени: приемливи, може да ги видите в уеб сайта им.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Предстои ми организиране на фирмен workshop на който сигурно ще има до 30 човека. Трябва да организирам три вечери. Хората са от Европа и Африка.

Цената не е определящото. Иска ми се нещо от нашата кухня. Едната вечер може рибен ресторант. За третата вечер нямам идея какъв ресторант.

Важно да е относително нешумно място.

Хотела предполагам ще е до 7-ми километър но ще имаме транспорт.

Някакви интересни забавления за гостите като предложения биха ми дошли ОК.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Ivan Todorov каза:

Предстои ми организиране на фирмен workshop на който сигурно ще има до 30 човека. Трябва да организирам три вечери. Хората са от Европа и Африка.

Цената не е определящото. Иска ми се нещо от нашата кухня. Едната вечер може рибен ресторант. За третата вечер нямам идея какъв ресторант.

Важно да е относително нешумно място.

Хотела предполагам ще е до 7-ми километър но ще имаме транспорт.

Някакви интересни забавления за гостите като предложения биха ми дошли ОК.

"Под липите", вечер с народна музика. В единия от салоните мисля, че се събират около 30 човека. Проблем би било, че за големи групи резерваците трябва да се правят доста по-рано.

Връзка към мнение

Може да погледнете Воденицата Храната е хубава. Имат програма с народна музика. За 10-на мин показват нестинарския обичай.

Редактирано от Stryper
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.