Прескочи до съдържание

Копенхаген за 3 дни през майските празници


Бръмбар

Препоръчани мнения

ние 3-те дни ги разпределихме:

 

1 ден: Малмьо; разстоянието от летището до града е около 30 км.; таксито от летището до хотела ни излезе по 400 шведски крони и на отиване, и на връщане; доколкото видяхме на летището цените на автобуса бяха 109 крони за възрастен и 89 крони за дете, т.е. при група от 4-ри човека (както бяхме ние) таксито е по-добрата опция; в Малмьо разгледахме:

- музея на технологиите на Malmohusvagen 6, определено беше много интересен и си заслужаваше (примерно може да се разходиш в подводница, имаше доста атракции за децата и т.н.);

- замъка, който не е нищо особенно и се намира точно до музея на технологиите; в замъка е музея на Малмьо, който е безплатен, но също не ме впечатли с нищо;

- централните улици и площадчета, църквата Св. Петър, небостъргача, Kungsparken (не бях виждал толкова много хора на пикник на едно място, почти нямаше празно място по зелените площи в петък вечер)

и деня си замина

 

2 ден: обиколка на протока Оресунд с картата, посочена по-горе; картата се купува от гарата в Малмьо и си струва; отделихме време на:

- Лунд - много приятно градче, разходихме се из центъра и градините на университета, посетихме катедралата;

- Хелсинборг - разходихме се из центъра, качихме се на кулата;

- ферибот и вече датския град Елсинор - посетихме двореца и обиколихме центъра;

това лично за мен беше може би най-интересната част от пътуването и след всичките тези неща с влакчето към 16ч. пристигнахме в Копенхаген

- в Копенхаген посетихме набързо националния им музей (безплатен) в който имаше интересни неща, но ми се стори и доста разхвърлян; освен това на може би най-интересната за нас част, която специално потърсихме се оказа, че е затворена (имаше една проста табела, уведомяваща, че не работи); после се качихме на кръглата кула, поразходихме се из центъра и посветихме вечерта на Тиволи; Тиволи си заслужаваше входа - много атракции, светлинното шоу на езерото в 22.45ч. и после фойерверките в 23.45ч.

 

3 ден: Копенхаген и разгледахме:

- аквариума - хубаво направен, но не е нещо изключително; входа за възрастни е 160 датски крони, за деца - 95 датски крони;

- зоопарка - абсолютно същото като аквариума - хубаво направен, но не е нещо изключително; и тук входа беше 160 датски крони за възрастни и 95 датски крони за деца;

- опитахме да разгледаме двореца Christiansborg обаче не можахме да влезем - затворен поради някакви официални церемонии;

- музея Ny Carlsberg Glyptotek който в неделя беше безплатен - имаше доста интересни неща в него;

- в изброения ред: русалката, фонтана Gefion, отвън Амалиенборг и мраморната църква до него, Nyhavn, Strøget, площада около кметството

и май това беше всичко :(

 

като цяло Копенхаген изобщо с нищо не ме впечатли, особенно ако го сравнявам с Рим, Париж или Осло да речем 

 

много благодаря за информацията за Оресунд кард от форума, обиколката на протока ни хареса; в Копенхаген благодарение на картата за някои по-отдалечени места ползвахме градски транспорт - картата важи за метрото (с него се ходи до аквариума) и жълтите автобуси; освен това с картата направихме и 2 пъти отсечката Копенхаген - Малмьо - първия път нищо не ни отбелязаха на нея и на следващата вечер пак я ползвахме (този път драснаха по чертичка с химикалка)

 

ако идеята е да се стои само в Копенхаген, и в зависимост от това, какво ще се посещава може да се купи и Копенхаген кард, при по-амбициозна програма сигурно се изплаща

 

къде да се спи - ами според мен зависи от цената; за това, което и когато го търсех, в Копенхаген цените за нощувка бяха почти по две спрямо тези в Малмьо, така, че предпочетах Малмьо

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Нас пък Копенхаген ни впечатли много.Доста компактен град с много неща за гледане-няма да ги изброявам,по-горе са описани достатъчно.

Доста високи цени.Бира 40-50крони-10-13лева.На датчаните явно не им е скъпа,защото като се прибирахме след полунощ към хотела,имах чувството,че сме попаднали в музей на бирата на открито-абсолютно всички се движеха с бира в ръка.Слава богу,че все още миришеше на бира, а не на.....

Не си падам по увесилителни паркове,все пак съм на 46,но Тиволи ме впечатли.Отидохме към 9,30часа за илюминациите в 10,45ч. и зарята в 24,00ч.Определено си струваше.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Ще се ходи до Малмьо и Копенхаген и съм в чуденка как да разпределя нощувките и как да организирам обиколката Oresund.

В тази връзка искам да попитам от къде в КОпенхаген тръгва шатъла за летището и колко време е придвижването? И билети в автобуса ли се купуват ?

Има ли смисъл да се взема шатъл с Уиз или намясто е ОК?

Понеделникът обичаен ден за почивка на музеите ли е както е в повечето градове?

Освен Фичо в лодката  :) някой нощувал ли е в градчетата из обиколката и има ли впечатления?

И още - по моста и с ферибота ясно, че трябва да е в една посока. А с влака дали може напред-назад?

Ние имаме 4 пълни дни и на първо четене смятам 2 от тях да са в Копенхаген, 1 за обиколка и 1 за Малмьо...

Редактирано от noshtna_ptica
Връзка към коментар

Да знаете,че от няколко месеца музеят на еротиката в Копенхаген не съществува.Ние го търсихме един час,за да видим най-големия златен пенис,но уви.

Взех десетина карти на Копенхаген,ако Ви трябват съм насреща.За Йоресундкарт не мога да съм от полза.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В тази връзка искам да попитам от къде в КОпенхаген тръгва шатъла за летището и колко време е придвижването? И билети в автобуса ли се купуват ?

 

Предполагам питането е за шатъла до летището на Малмьо, нали?

Шатълът на Neptunbus в Копенхаген спира близо до Централна гара, ето тук,

а пътуването  Копенхаген <-> летището на Малмьо  трае  някъде около 50 мин.

 

И билети в автобуса ли се купуват ?

Има ли смисъл да се взема шатъл с Уиз или намясто е ОК?

 

Могат и от шофьора да се купят билети, но е силно препоръчително да се купят онлайн по две причини:

1. При закупуване от шофьора цената е по-висока (беше май 120DKKK, вместо 100DKK , което е цената онлайн)

2. Естествено първо се качват пътниците, закупили предварително билети, и после тези, които купуват на място и съответно последните е много вероятно да пътуват  почти час прави, а понеже бусът не е много висок - и леко приведени, което не е никак приятно! Да не говоря, че има вероятност и да не могат да се съберат всички желаещи да се качат...

 

И още - по моста и с ферибота ясно, че трябва да е в една посока. А с влака дали може напред-назад?

С Öresund rundt картата си пътувах безгрижно с влаковете напред-назад , както и с градския транспорт в Хелзингборг и  Малмьо (би трябвало да е така и в Копенхаген, но лично аз там не съм я ползвал) - просто я показваш при поискване или при качване в автобус, единствено на ферибота я перфорираха. 

 

Ние имаме 4 пълни дни и на първо четене смятам 2 от тях да са в Копенхаген, 1 за обиколка и 1 за Малмьо...

Да, според мен това е оптималното разпределение :)

 

Освен Фичо в лодката  :) някой нощувал ли е в градчетата из обиколката и има ли впечатления?

не знам колко хора сте, но най-добре е да се погледне в airbnb - задаваш датите и като място Хелзингборг, например,  и после на картата проверяваш за подходящи предложения ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря, много ценна информация! 

4 човека сме, вече харесахме апартаменти точно в airbnb. За първи път ще резервирам от там, дано всичко е ОК. Малко ме притеснява фактът, че апартаментът в Копенхаген, макар и в центъра, ще е далечко от шатъла и се чудя дали да не обърна посоката на обиколката...

Един час преди полета /само с ръчен багаж сме/ достатъчно ли е да сме на летището за сутрешния полет на Wizz?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Още един въпрос за  Neptunbus.

Чак след като резервирам ли мога да разбера в колко часа тръгва от Копенхаген? Никъде не откривам разписание...

Връзка към коментар

Могат и от шофьора да се купят билети, но е силно препоръчително да се купят онлайн по две причини:

1. При закупуване от шофьора цената е по-висока (беше май 120DKKK, вместо 100DKK , което е цената онлайн)

2. Естествено първо се качват пътниците, закупили предварително билети, и после тези, които купуват на място и съответно последните е много вероятно да пътуват  почти час прави, а понеже бусът не е много висок - и леко приведени, което не е никак приятно! Да не говоря, че има вероятност и да не могат да се съберат всички желаещи да се качат...

Фичо,моля за малко помощ.Следвайки твоя съвет, опитах да букна билет от сайта на Neptunbus. ,но ми дава плащане само по банков път към Bank NORDIK(а това, май, хич не излиза  евтино).Ако си плащал така,дай моля информация.

 

Цената там е 100DKK(около 26лв), а на сайта за трансфер на Уиз, където мога да платя с карта е 20 евро!?От къде идва тази разлика,не е ли една и съща компанията?Или цената е различна точно заради типа плащане?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

И аз се нареждам на опашката за 3-дневен Копенхаген, в края на септември. Трябва да буквам шатъл-а, но не можах да се ориентирам след многобройните линкове в постовете над мен. Разбрах само, че не е изгодно да се купуват на място билетите. Може ли някой да посочи сайт, от който безпроблемно да се заплатят предварително с дебитна карта ? И другият ми въпрос е следния: С фиксирани часове ли са билетите или са в определен часови интервал, който могат да се ползват ?

Връзка към коментар

Фичо,моля за малко помощ.Следвайки твоя съвет, опитах да букна билет от сайта на Neptunbus. ,но ми дава плащане само по банков път към Bank NORDIK(а това, май, хич не излиза  евтино).Ако си плащал така,дай моля информация.

Ами аз не си бях купил предварително билет и се наложи да си взема на място от шофьора и да се гърча прав по пътя, та затова препоръчах предварителна резервация.

Но не бях обърнал внимание на тая простотия с банковия превод, мислех че може с кредитна карта да се купи билет.... :rolleyes:

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

И аз се нареждам на опашката за 3-дневен Копенхаген, в края на септември. Трябва да буквам шатъл-а, но не можах да се ориентирам след многобройните линкове в постовете над мен. Разбрах само, че не е изгодно да се купуват на място билетите. Може ли някой да посочи сайт, от който безпроблемно да се заплатят предварително с дебитна карта ? И другият ми въпрос е следния: С фиксирани часове ли са билетите или са в определен часови интервал, който могат да се ползват ?

На сайта на wizzair - инфо/услуги - летищен трансфер - под всички направления... долу има "Кликнете тук, за да добавите Трансфер Wizz Bus към резервацията си"  ...това е. Препраща те да влезеш в профила си. Плащаш с каквато там карта е позволено. Ще получиш имейл с билета си, а преди това разяснение по пътуването. Няма избор на часове за пътуване. Бусчето чака ТВОЯ самолет и обслужва трансфера според времето на кацане/отлитане. Ще ти посочат часовете. За Копенхаген, мисля, беше в 8:00, а от Копенхаген за летището в 5:50.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Фичо,

не казвам, че бусчето има един-единствен курс в посока за деня и това е за да обслужи пасажерите от/за София :)

Препращайки те в профила, идентифицираш полета с номера за потвърждение и автоматично получаваш разпределение за определен час, следващ кацането/предхождащ излитането. Сам казваш, че си пътувал с този бус. Не видя ли, че шофьора  поименно отмята хората с предварително закупен трансфер?! Никой не е избирал часа, в който да се качи в буса. Ето, открих известието:

 

Прикрепено писмо (Airport transfer reservation: **************[H34QYI]) ----

Подател: wizzair@wizztransfer.com
До: ********@***
Относно: Airport transfer reservation: ************[H34QYI]
Дата: Неделя, 2014, Май 11 12:34:26 EEST

Provider:
P-AIR Magyarország Kft.

Headoffice:
H-1037 Budapest
Csillaghegyi út 19-21.

Web: www.p-airbus.com


Dear Passenger,

YOUR AIRPORT TRANSFER RESERVATION WAS SUCCESSFUL.

(Please note that this is NOT your e-ticket.)

Your e-ticket will be sent to your e-mail address, at the latest 3 working days prior to your departure date. In case you booked your transfer later than 3 working days before travel, your e-ticket will be sent to you the next day.

If your flight details change for any reason, please contact us by email as soon as possible! wizzair@wizztransfer.com

If you cannot find your e-ticket e-mail in your mailbox, please check the spam folder and your spam filter settings.

If you have not received your e-ticket 2 working days before your travel or in case the travel data in the received e-ticket has changed, it is your responsibility to contact us to confirm your transfer time!

You can check your transfer booking, modify your travel dates or contact details online: www.wizztransfer.com

You can only use the transfer if your printed e-ticket is valid for the given date and time!

Contact:

Call centre: (+36) 30 664-9355 (for administration, general information: available weekdays 9-17h, CET. For urgent issues: 0-24)
Please note that we can only accept modification requests, cancellations and complaints by e-mail, with the confirmation code.

E-mail:

Modifications: modification@p-airbus.com

Complaints: complaint@p-airbus.com

Administration, general information: wizzair@wizztransfer.com

Invoicing: info@p-airbus.com

Website: www.wizztransfer.com ; www.p-airbus.com

Travel regulation
https://www.p-airbus.com/index.php?info=travelcondi

FAQ
https://www.p-airbus.com/index.php?faq=faqdoc

Your transfer booking data:

Confirmation Number: H34QYI
Data of customer:
First name: ******
Last name: *******
Phone:
Phone: *********
E-mail: **********
From: MMX (airport)
To: Copenhagen (location)
Flight departure time: 05/23/2014 06:05
Flight arrival time: 05/23/2014 07:40
Flight number: W64423
From: Copenhagen (location)
To: MMX (airport)
Flight departure time: 05/26/2014 08:10
Flight arrival time: 05/26/2014 11:45
Flight number: W64424
Price: 2x2x39.0000 BGN=156 BGN

Passenger data:
First name: ********
Last name: **********(ADULT)

First name: ********
Last name: ******** (ADULT)

 

 

П.П. Смятам, че според броя на предварително закупените билети пускат бус с известни резерви. Ние също бяхме с 10-местен...е, не съм броила местата...на пръв поглед - толкова бяха :)

Връзка към коментар

В понеделник ще плащам бус-трансфера от Копенхаген до летище Малмьо. Ако човек пътува сам с плащане по банков път пак ще му излезе около 20 евро, но ако пътуващите са повече май с банков превод ще е по-изгодно. Пак ще пиша като се случи, но ето какво научих засега:

Не ми се дават 20 евро на Уиз, затова ще платя по банков път. Преводът ще ми струва 6 евро - банков служител съм и ми правят някаква отстъпка, но едва ли е много повече за тези, които не работят в банка.

1. Правя резервацията за буса чрез техния сайт

2. Правя превода от 400 DKK /за 4 човеа в моя случай/ и веднага си взимам суифта от банката

3. Сканирам и пращам на НЕптунбус суифта /трябва да го получат до 48 часа от момента на резервацията/

4. Чакам на мейла потвърждение от Нептунбус, че парите са получени и резервацията е валидна. Вероятно чакам и ел. билет.

 

От сайта на Нептунбус:

Contact:

Neptunbus, CVR-nr. DK-33819080

responsible manager: Boguslaw Deoniziak
e-mail: neptunbus@gmail.com
tel: +45 61335023, +48 587396957

Bank information:

BANK NORDIK  reg.nr. 6506 kontonr. 3050972312

BIC/SWIFT: BANODKKK
IBAN: DK9765063050972312



Payment in DK:

1) when you pay by Bank Nordik receive payment on the same day

2) when you pay from another bank receives payment after 2-banking days

3) after receipt of the order of the payment on account, you will receive confirmation e-mail

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами, Уиз трансфер да бъде. Буквам го. Нова питанка за тези, които са пътували Копенхаген - Стокхолм и обратно. Как са цените, с какъв транспорт и т.н. ? Иска ми се да отскоча и до там за 1 ден.

Редактирано от Vanko
Връзка към коментар

 Нова питанка за тези, които са пътували Копенхаген - Стокхолм и обратно. Как са цените, с какъв транспорт и т.н. ? Иска ми се да отскоча и до там за 1 ден.

"Да отскочиш" от Копенхаген до Стокхолм за 1 ден??? :rolleyes:

Нали имаш предвид, че разстоянието е повече от 600км.? :rolleyes:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Автомобилната транспортна система е чудесна, но ако ще се вместваш в един ден, не е съвсем правилна преценката, както е подсказал Фичо. Ако пътуваш по Е4, говорим за 600 км. Има и особеност - ограниченията за по-голямата част от пътя са 110 км./час и около 300 км. отсечка - 120 км./час. Разбира се камерите са неизменна част от пейзажа :). Т.е. с влизането и излизането Копенхаген и Стокхолм (мостове и градска част) трябва да предвидиш поне 7 часа в посока. Ако ще си с кола - помисли за поне една нощувка.

Иначе Norvegian, SAS, а предполагам и други авиокомпании целодневно имат полети и би могъл да напаснеш удобни часове дори за ден.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой да е пътувал сутрин рано с такси от центъра на Копенхаген /Тиволи/ до летището в Малмьо?

Някакъв ориентир за цени?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.