Прескочи до съдържание

Копенхаген за 3 дни през майските празници


Бръмбар

Препоръчани мнения

Благодаря на отговорилите и най-вече на Фичо, че така добре ми е "смлял" информацията.:-) Оценявам усилията ти. Мисля, че ще направим както си препоръчал. Така е най-логично. И аз имах подозрения, че един ден за обиколката е недостатъчен и се радвам, че ти го потвърди, за да нямам колебания. Относно багажа - какво да ти кажа - имаме дете на 2г. и откакто е станал на 3м. пътуваме с него из Европа с кола, самолет, рент-а-кар барабар с количка, играчки, резервни дрехи за дъжд, за слънце, бебешка козметика и какво ли не, та ми е дошло до гуша. Сега за първи път ще пътуваме без него, но пък аз съм бременна и няма да мога да влача раница на гърба си, макар че със сигурност ще взема малко дрехи, защото просто две-три неща ми стават вече:-), а мъжът ми да носи в една раница всичко ми се струва прекалено. Така че все един малък куфар ще ни трябва.

 

Благодаря за предложената програма. Единствено се опасявам като оставяме Копенхаген за накрая да не се случи лошо времето точно за него да кажем, но това е Божа работа!

 

Хубав ден на всички пътешественици и после ще напиша пътепис. Ние много пътуваме из Италия с и без дете и за там мога да напиша книга, но трябва да се вдъхновя някой път и да намеря време. Сигурна съм, че на хората с малки дяволчета ще им бъда полезна.:-)))

Редактирано от allure
Връзка към мнение

по принцип съвсем спокойно може да се извърти протока за 1 ден, поне ние го направихме; рано сутринта тръгнахме от Малмьо и късно вечерта стигнахме Копенхаген; основните градчета са 3 - Лунд, Хелзинборг и Хелзингор, не са много големи и основните неща се разглеждат за по 2-3 часа максимум

Връзка към мнение

по принцип съвсем спокойно може да се извърти протока за 1 ден, поне ние го направихме; рано сутринта тръгнахме от Малмьо и късно вечерта стигнахме Копенхаген; основните градчета са 3 - Лунд, Хелзинборг и Хелзингор, не са много големи и основните неща се разглеждат за по 2-3 часа максимум

 

Ако наистина е така, другият ни вариант е да си прекарваме нощувките в Копенхаген, както сме си ги букнали, и да отделим един ден на обиколката Хелзингор - Хелзинборг-Лунд-Малмьо-Копенхаген. Малко оптимистично ми се вижда да разгледаме 4 градчета за деня, но имаме време да помислим още. От друга страна си е романтично да пренощуваш на 3 различни места, но и по това си има галимация с чек ин и чек аут, събиране и разтоварване на дрехи и т.н.

Връзка към мнение

Здравейте, предстои ни пътуване до Копенхаген 15-17 Май, та се чудех дали 1 ден ще е достатъчен за Копенхаген, разходка без влизане в музеи и да отделим половин ден за Малмьо или това е твърде амбициозно за краткия ни престой там реално 1 ден и половина тъй като на 17.05 ранно сутринта ни е обратния полет. Моля посъветвайте ;)

Редактирано от Лидия
Връзка към мнение

Половин ден за Малмьо е напълно достатъчен, дори бих казала 3-4 часа максимум.

За Копенхаген съм пристрастна и време от ден на мен ми е напълно недостатъчно, но ако сте организирани и добре поготвите нещата ще се получи. Ще бъдете обаче доста уморени накрая. Въпреки, че е не особено голям град ходенето си е доста.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

 

- в изброения ред: русалката, фонтана Gefion, отвън Амалиенборг и мраморната църква до него, Nyhavn, Strøget, площада около кметството

и май това беше всичко :(

 

 

Здрасти! Имаш ли спомен тази обиколко за колко време я направихте, че престоят ни в Копенхаген ще е ограничен?

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Понеже не видях никъде в темата назад,ще помоля за малко помощ.

 

Цена на билет за влак между Копенхаген-Роскилде ,а и за други подобни.В сайта на датските железници няма никакви цени а искам да знам просто информативно.

 

Благодаря ви предварително!!!

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Понеже не видях никъде в темата назад,ще помоля за малко помощ.

 

Цена на билет за влак между Копенхаген-Роскилде ,а и за други подобни.В сайта на датските железници няма никакви цени а искам да знам просто информативно.

 

Благодаря ви предварително!!!

Красене, виж дали този сайт: Rejseplanen,  няма да ти свърши работа!

Има го и като мобилно приложение и аз го ползвах.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

тъй като и на нас ни предстои пътуване до Дания имам няколко въпроса.

1. не ми стана ясно кой е най-изгодния вариант за карта за градския транспорт. Ние имаме 6 нощувки в Копенхаген и апартаментът е в трета зона. Един ден ще ходим в Леголенд, Билунд и мисля да направим обиколка на протока öresund за два дни . За останалото време се чудя какви карти да ползваме. Видях едни карти 7 day Flex card, но не съм сигурна дали да инвестираме в тях.

2. касае пътуването до Леголенд, Билунд. Проверих с rejseplanen.dk за възможните транспорти и часове, но не разбрах как мога да купя билети за транспорта. Може ли да ми помогнете.

Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Здравейте,

тъй като и на нас ни предстои пътуване до Дания имам няколко въпроса.

1. не ми стана ясно кой е най-изгодния вариант за карта за градския транспорт. Ние имаме 6 нощувки в Копенхаген и апартаментът е в трета зона. Един ден ще ходим в Леголенд, Билунд и мисля да направим обиколка на протока öresund за два дни . За останалото време се чудя какви карти да ползваме. Видях едни карти 7 day Flex card, но не съм сигурна дали да инвестираме в тях.

2. касае пътуването до Леголенд, Билунд. Проверих с rejseplanen.dk за възможните транспорти и часове, но не разбрах как мога да купя билети за транспорта. Може ли да ми помогнете.

Благодаря предварително!

 

Картата за  öresund ти дава право да ползваш градския транспорт в Копенхаген, но не съм сигурен до коя зона беше - до втора ли или до 4. Почти съм сигурен, че е до 4-та зона, но може да питаш с едни майл. Ако вашия адрес се покрива - то тогава не ти е необходима друга карта за тези два дни.

Ние един от дните ходихме до Hillerød и двореца Frederiksborg Slot. Това е най-изгодно с една туристическа карта (билет) който важи за 24 часа т.е. ако до Леголенд, Билунд се ходи с такава карта - то и за този ден/дни не е необходимо нищо друго, тъй като зона 3 със сигурност се покрива от тази туристическа карта/билет за 24 часа.

За останалите дни - може да се купи online карта, която ти я пращат на мобилния телефон като sms и ти този sms си го показваш на шофьора като се качваш в автобуса. Тази карта - тук: http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/iframe-movia

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да докладвам, че Around the Sound картата не беше налична в централния туристически център в Копенхаген тази събота (говоря за офиса срещу Тиволи, а също така липсваше и в туристическия център в сградата на кметството). Явно това не е най-популярният им продукт, тъй като и на двете места, където питахме за нея ни гледаха с лека почуда. След някакви консултации между служителите, накаря ни пратиха да си я вземем от Малмьо... Променихме си програмата и вместо Копенхаген-Елсинор-Хелсингбор-Лунд-Малмьо-Копенхаген, решихме да направим Копенхаген-Лунд-Малмьо-Копенхаген. 
Ако си вземете билет Копенхаген-Лунд на една отсечка излиза по-евтино, отколкото на две отсечки със спирка в Малмьо, но разликата не е кой знае колко голяма.

Също така Тиволи е затворен до 14 октомври. Сега го подготвят за Хелоуин  :vampire:

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
На 10.12.2014 г. в 14:39, silvia_b каза:

Не исках да прозвучи обидно :blush:

Сетих се, че не бях срещала информация - ако ползвате карта или билетчета за градски транспорт може да се качите корабче, която е част от градския транспорт със същото билетче вместо да плащате туристическа разходка. Същото и с Оресунд картата, която наситина важи за градския транспорт във всеки от градовете по маршрута - ползвахме я в Копенхаген и Малмьо. За трансфера на Нептун  на връщане 2 дни преди полета нямаше билети онлайн. Уиз също не продават трансфери ако остават по-малко от 24часа до полета т.е. и там изгоряхме в последната минута. В крайна сметка се обадих по телефона на Нептунбус и човека каза няма приоблем, елате в 5,30ч. Беше ми записал името с химикалка в листа с резервациите, както и на други хора, които явно се бяха обадили. Само трябва да си носите пари в брой по 120ДКК.

Интересува ме дали Оресунд картата важи за корабчетата в Копенхаген.

 

Връзка към мнение
преди 3 часа, ruwenzogy каза:

Интересува ме дали Оресунд картата важи за корабчетата в Копенхаген.

 

Важи да, за тези, които са част от градския транспорт . Също и за градския транспорт в другите градовете.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...
Дани Магелани
преди 20 минути , Happy_Traveler каза:

Някой дали знае в момента къде би била налична картата Оресунд? Мерси!

Аз я купих в туристически информационен център до жп гара Малмьо, понеже тръгнах от там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.