Прескочи до съдържание

Копенхаген за 3 дни през майските празници


Бръмбар

Препоръчани мнения

Предложения и положителни отзиви за хотели в Малмьо и Копенхаген?

 

В Малмьо бяхме в този хотел - доволни сме

 

Scandic S:t Jörgen
Stora Nygatan 35, Norr, 20312 Malmö
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предложения и положителни отзиви за хотели в Малмьо ?

Аз съм много доволна от http://www.parkinn.com/hotel-malmo

Редактирано от Зани
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

и аз искам да попитам за такси от Малмьо за сутрешния полет WIzz. Как се прави резервация и може ли да се плаща с кредитна карта?

Намирам сайтове само на шведски, писах имейли,но нямам отговор.

Връзка към мнение

Здравейте,

и аз искам да попитам за такси от Малмьо за сутрешния полет WIzz. Как се прави резервация и може ли да се плаща с кредитна карта?

Намирам сайтове само на шведски, писах имейли,но нямам отговор.

Казваш предишната вечер на рецепцията в хотела в колко часа искаш да те чака таксито и ти го поръчват, поне ние така процедирахме. Ние платихме с кредитна карта.

Връзка към мнение

Някой пътувал ли е Копенхаген/Малмьо - Стокхолм? И ако да, нека сподели малко инфо за начин на придвижване и цена. Благодаря! :)

Не съм летял, но ето няколко опции, които съм проучвал:

От Копенхаген с Norwegian. От Malmö - Malmö Aviation. Тези летят до Bromma, летище, което е много близо до Стокхолм. Arlanda e на 45 км от града.

Гледал съм вариант с влак, върти ми се нещо около 200 евро като спомен, но има значение дати, време до пътуването. Разстоянието не е малко и аз за себе си още не съм намерил задоволителен вариант, все съм зависим от точни дати.

Автобус - Swebus.

Редактирано от батко Биси
Връзка към мнение

И аз се порових, но не си заслужава за 4 дни само толкова обиколки, а да не отделя подобаващо време на Копенхаген, Малмьо и въобще целия проток.

След 20 октомври въобще работят ли атракциите в Тиволи, лодките по каналите или града замира :) Иначе намерихме евтин вариант за нощувки (около 120 лв.за двойна стая). Става въпрос за Копенхаген. Ако някой го интересува ще дам името и адреса. :)

Връзка към мнение

Здравейте,

и аз искам да попитам за такси от Малмьо за сутрешния полет WIzz. Как се прави резервация и може ли да се плаща с кредитна карта?

Намирам сайтове само на шведски, писах имейли,но нямам отговор.

Благодаря за отговора. Но аз съм резервирала частен апартамент и трябва сами да си поръчаме таксито.

Връзка към мнение

Благодаря за отговора. Но аз съм резервирала частен апартамент и трябва сами да си поръчаме таксито.

Колко лева ще ти излезе таксито от Копенхаген до летището в Малмьо? Намирам само за по 150 евро и нагоре,т.е. не е оферта. Най-добре идва Нептунбус-а. По 100-120 DKK.

Връзка към мнение

Зададох тъп въпрос, но си отговорих вече.  :)

Швеция и Дания не са в ЕС, но се пътува с лична карта.  :)

Редактирано от noshtna_ptica
  • Шок 1
Връзка към мнение

Зададох тъп въпрос, но си отговорих вече.  :)

Швеция и Дания не са в ЕС, но се пътува с лична карта.  :)

Това, че не са в еврозоната (не са въвели еврото за национална валута), вероятно те е объркало. Но и двете държави са си пълноправни членки на ЕС.

Швеция, освен че не е в еврозоната, също не е и членка на НАТО (както и Финландия). За разлика от Норвегия, която не е в ЕС, но пък членува в НАТО :)  (Напоследък първите две сериозно се замислиха за членство в Атлантическия алианс предвид близостта им до Русия, примера с Украйна, и уроците от историческото минало в региона :D ).

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

еми едни такива схеми, които помагат за ориентация в сложната конфигурация от различни европейски обединения:

 

1280px-Supranational_European_Bodies-en.

 

P.S. изивнявам се за офтопика

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
  • Шок 1
Връзка към мнение

погледнах набързо из темата и май не виждам някой да е споменал за Ebba's house в Малмьо - най-малката къщичка (много се хареса на децата), и за Ales Stenar - шведския Стоунхендж;

post-1067-0-04531600-1410449829_thumb.jpg

post-1067-0-90040000-1410449860_thumb.jpg

post-1067-0-96546000-1410449943_thumb.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Използвам последните часове преди заминаване, за да попитам за бюджетни места за хапване в Хелсингборг и Копенхаген.

Ако сте пробвали такива и можете да препоръчате :)

Връзка към мнение

Използвам последните часове преди заминаване, за да попитам за бюджетни места за хапване в Хелсингборг и Копенхаген.

Ако сте пробвали такива и можете да препоръчате :)

Централната жп гара на Копенхаген изобилстава с всякакви закусвални и кафенета с приемливи цени(така е и в Малмьо).На много места в централната част(Латинския квартал) ресторантите предлагат обедно меню за 79крони (около 20лв).В големите универсални магазини и молове има разнообразие от мини- ресторантчета- закусвални също с що годе добри цени.Пример за такъв универсален магазин е Magasin du nord http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/magasin-du-nord-gdk412299.

А за съвсем бюджетно хапване -топлата витрина на супермаркета към същия магазин има разни вкусни неща.

 

За Хелсингбор не мога дам информация. 

 

Приятно пътуване :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Използвам последните часове преди заминаване, за да попитам за бюджетни места за хапване в Хелсингборг и Копенхаген.

Най-евтино (винаги ми е звучала криво тая дума "бюджетно" ;) ) може да се хапне на крак от фургончетата, които предлагат различни разновидности на "хот-дог"

6311983-Hot_Dogs_Town_Hall_square_Copenh

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хах, и аз праснах едно вюрстче от това фургонче :P  А доколкото си спомням сме били по едно и също време там. Няколко дни, а може и часове са ни разделяли. Моята снимка е правена от импровизираната масичка, встрани на фургончето.

 

 

post-883-0-64918500-1410767548_thumb.jpg

Редактирано от Petkan
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

( горната снимка обаче не е моя-лична, взех я от нета за илюстрация, моите снимки от Копенхаген, Малмьо и района все не ми остава време да ги подредя и сортирам  :unsure: )

Връзка към мнение

Споделям завръщане от Швеция и Дания, много слънце, лек ветрец, изобилие от цветя, уханни сладкиши, невероятни гледки и добронамерени и красиви хора!

Ползвахме 2-дневната карта за обиколка.

През първия ден разгледахме Малмьо /площадите Сторторгет с кметството и аптеката и Лила Торг, "Св. Петър", влязохме в библиотеката, видяхме отвън къщата на Еба, замъка и статуята на завързания пистолет/. В Лунд обиколихме всички сгради на университета /прекрасни са!/, а в 15 ч. се насладихме на представлението на астрономическия часовник в катедралата /невероятна е/, а от ботаническата градина не ни се излизаше. А по малките улички, магазинчета и сладкарнички искахме да се изгубим и никога да не си тръгнем   :) Привечер пристигнахме в Хелсингборг и залезът ни представи града в най-приказния му вид! Сградата на кметството денем, на залез и нощем е прекрасна, но различно и успяхме да я видим по всички начини, все без дъжд :)  

Втория ден - градините на Софиеро /пътува се с автобус №8 за 15 минути/ и кулата Канаан, после с ферито - към Хелсингер. Картата дава отстъпка 20% от сандвича със скариди и 20-минутното пътуване беше крайно недостатъчно и за скариди, и за палуба, но се справихме. Очаквах Кронборг да не ме впечатли, но не се получи. Градчето е не по-малко привлекателно и поскитахме по калдъръмените улички, край вековните къщички, боядисани в ярки цветове и обрасли в рози... И от там не ни се тръгваше, но се метнахме на влака и след по-малко от час бяхме в Копенхаген. Настанихме се в хотела и право към Русалката - докато още ни важат картите. Видяхме я на залез, без никакви тълпи, а Гефион и църквата - по тъмно.

Следващите 2 дни бяха за Копенхаген - почти цялата програма изпълнихме, но останаха много негледани неща. Два дни не стигат... Не знам как се получи, но нямаше грам разочарование, всичко до последната секунда беше прекрасно!!!

Изненадите бяха:

- хотел Небо, уж 2 звезди, уж мисионерски - приходите отиват за подпомагане на бездомните... Всъщност много по-добър от 4-звездни, в които съм спала. Най-големите 25 кв.м., в които някога съм спала, безумно чист, уютен, с нова мебелировка, вътр. дворче, минибар и тв. Нямаше климатик, но при нас септември се оказа май и нямахме нужда. На 5 мин. от бус-трансфера и от Тиволи.

- Тиволи. Уж не си падам по такива увеселения, но вечер е наистина приказен! Фойерверките не уцелихме, но илюминациите в езерето са прекрасни!

- Кметството. Случайно влязохме вътре и се оказа, че се разглежда безплатно. Изключителна сграда, не е за пропускане! Магазинчето за сувенири на партера предлага най-евтините и нелоши подаръци.

- Кристияния и сергиите за дрога. Обвити в мрежи и с дъъълги опашки от хора - единствените опашки, които видях в тези дни :)

-  Нихавн /или както се чете/ с ниските си мостчета и платноходки с високи мачти  :)

- Дами във вечерни рокли, старици с къси панталонки и костюмирани мъже, яхнали велосипеди

- Дружелюбните и красиви потомци на викингите - това беше за първото място...

 

За достоверност - пускам термометърът от КОпенхаген  :)

 

 

 

post-282-0-53929700-1411147244_thumb.jpg

post-282-0-30567000-1411147330_thumb.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Браво :)

Оф, пак ми се приходи натам, като ти четох хубавия разказ ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

PP: И да добавя, че най-голямата ми изненада беше, че нашите карти бяха познати само за контрольорите на ферито. Във влаковете контрольорите им се дивяха и разглеждаха с нескрит интерес, а в автобусите /включително и в Копенхаген/ им се усмихваха с неразбиране, даже един шофьор коментира "Е, щом имате такива карти, значи съществуват" :) 

 

Фичо, специално за теб :) споделям едно вечерно пиене на Карлсберг до площада с фонтана на щъркелите на Строгет, наоколо младежи, музиканти, художници, приказни кули надничат отвсякъде, закачливи светлини проблясват, на масата свещ /с лампичка/ и много специална музика.... Не, че е датска :) , но вече ще ми напомня за Копенхаген...

Ето я и нея: https://www.youtube.com/watch?v=arJu9_nh4KE

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хаха, още съм разтресена от скандинавската магия и не мога да се спра....

Някой знае ли как са поставени лодките в каналите? Едва ли са минали през мостчетата, а вероятно са там, за да придадат чар на града...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.