Прескочи до съдържание

Копенхаген за 3 дни през майските празници


Бръмбар

Препоръчани мнения

Освен количките за хот-дог и вурстчета, някакво друго бюджетно хапване? Разбрах от местни, че има някакъв супермаркет на централна гара, който е с най-ниските цени в този район, някои ресторанти свалят двойно цените си към 8-9 вечерта и т.н.

Връзка към коментар

От ХС влизахме в Netto и Irma  - първият сякаш беше малко по-евтин, но едва ли разликите са големи. Направи ми впечатление, че бананите са по 2 DKK, а ябълките - 4 DKK, доста по-евтини от "нашенските"  :)

За вечеря не мога да съм полезна, т.к. вечеряхме бира, но за обяд - имаше обедни менюта в Латинския квартал по 40-50 DKK.

Връзка към коментар

...кога са първите шатъли на нептунбус до летището в Малмьо? :)

Има го на сайта на Нептунбус, графикът е съобразен с полетите, съответно за полетите до София в понеделник и петък совалката потегля  от Копенхаген в 5:50

разписание

Връзка към коментар

Има го на сайта на Нептунбус, графикът е съобразен с полетите, съответно за полетите до София в понеделник и петък совалката потегля от Копенхаген в 5:50

разписание

Спазва ли се ограничението на килограмите? Виждам, че е 25 кг.. А на Уиз е 32 кг.
Връзка към коментар

Спазва ли се ограничението на килограмите? Виждам, че е 25 кг.. А на Уиз е 32 кг.

Нямам представа, като че ли нямаше никой с повече от 25+8кг. багаж.

Иначе не видях шофьорът да има някакъв кантар, но принципното ми мнение е, че правилата са затова - да се спазват. ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пътувахме с него, няма проблеми. Няма почти никакво движение,а пътят е магистрала. На летището бяхме в 6.30.

Купих трансфера през Уиз и за нашия полет тойдоха две бусчета - целите нашарени в логото на Уиз. На спирката спират автобуси на много компании, но тези са лесно различими. 

Връзка към коментар

Ако мислиш, че ще ти е от полза - мога да ти дам телефона на шофьора, с когото ние пътувахме, но не знам дали винаги пътува един и същ шофьор... Говори английски.

Редактирано от noshtna_ptica
Връзка към коментар
Ванко, копирам от билета направо:

 

Contacts:

Driver's phone: 0045 613 35023


Please call this number:

If you are at the meeting point at the pickup time, but cannot find our vehicle/driver

If you cannot find the meeting point

Phone in Office: 0036 30 664 9355

E-mail:

info@p-airbus.com (general information)

modification@p-airbus.com (modifications, cancellations)

complaint@p-airbus.com (complaints)

Meeting points:

Malmo Airport

Our meeting point is outside the terminal in the bus parking lot.

Copenhagen, Central Station

Our meeting point is at the corner of Ingerslevsgade and Tietgensgade.

 

Телефонът на офиса не знам дали е на Нептунбус или на Уиз...

Редактирано от noshtna_ptica
Връзка към коментар

Здравейте, 

 

Смятам  да се възползвам от цените на wizz през ноемри, макар и да не е най-готиното време за посещение.

 

Изчетох темата, но не ми е ясно:

 

Как е най -удачно и евтино да стигна от летището в Малмо/не ми работи ер малкия/ до Копенхаген и обратно./там реших да са нощувките-3/-влак, автобус?

Говорите за някакви карти- за къде важат, време, цена, от къде се купуват - изинявам се, но се обърках от цялото инфо

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравей! Днес запазих трансфер чрез този сайт. http://www.neptunbus.dk/en

Трансфера е 100 датски крони(около 25 лв.) в посока. Само не знам каква е таксата за превода понеже банковия служител не знаеше.. За превода от ПИБ до Банк Нордик ми взеха 12 евро. За датската банка дали ще удържат и колко ще удържат не знам точно. Другия вариант е да резервираш чрез Уиз. Техния трансфер е 20 евро в посока.

Връзка към коментар

Zelen Burgas, трябва да им изпратиш и суифт кода!

Всичко както трябва го направих. Въпроса е колко ще ме одрусат за такса и дали в крайна сметка не е по-добре чрез сайта на Уиз :)

Връзка към коментар

За трансфер от Малмьо до Копенхаген попадам на автобус №999, с който деца до 16 г. пътуват безплатно.

post-1495-0-81687100-1412863669_thumb.png

Някой пътувал с него ще сподели ли опит? Пише цена 100 крони за двупосочен, ама не е ясно какви крони. А за еднопосечен колко  е?

Редактирано от Биксбит
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой пътувал с него ще сподели ли опит?

Вече има пътувал, който да сподели опита си. :)

От Малмьо до Копенхаген бях с №999. Качих се на този в 10.15 ч, като времето от кацането на самолета + трансфера от летището до тръгването му бе напълно достатъчно за кафе-закуска около площада пред кметството.

За възрастен с дете билета бе 100 шведски крони - еднопосочен. На връщане бяхме с влака на цена около 130 датски крони.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

И мен ме застигна шведското приключение, благодарение на Wizz, обаче при нас ще е само като 2 еднодневни стопа по път към Исландия. Оттук идват и няколко въпроса неспоменати в темата- трансферите, които ще ни трябват са:

1. летище Малмьо- град Копенхаден- ясно, доста е обсъждано, само никой не каза окончателната цена на банковите такси, за да се прецени по-изгодно ли е отколкото Wizz трансфер?

2. град Копенхаген- летище Копенхаген- някой има ли идея? Ще чета сега в нета, предполагам ще нямеря инфо.

3. летище Копенхаген- град Малмьо - тук някой?

4. град Малмьо- летище Малмьо - също е ясно.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.