Прескочи до съдържание

Амалфи и Южна Италия – търся съвети, идеи и предложения


natchobg

Препоръчани мнения

Благодаря на всички за чудесните снимки. Надявам се като се върнем и аз да покажа няколко.

 

Засега вулканът, Неапол и Паеструм ще отпаднат поради липса на време.

 

Първата снимка на ruwenzogy е от плаж, който ме амбицира да се отклоня до Гаргано. Впоследствие разбрах, че плажът е "приватизиран" от хотела, построен наблизо. За да се премине през хотела е нужно да се издаде разрешително от близкия град. Явно подобен род простотии не са само патент на нашите мутри, презастроили черноморието, но и на италианските им себеподобни. Както и да е, разбрах къде е тайната пътека, така че ако всичко е ок, ще има репортаж от мястосъбитието.

 

Ако някой има още идеи относно Апулия извън общо известните туристически места, ще се радвам да ги сподели.

 

Поздрави! 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

Вместо да пускам нова тема, ще използвам тази, за да ви питам за Калабрия. Виждам, че тук има хора, доста пътували из южна Италия.

Ние сме решили да направим една седмица семейна почивка през септември по плажовете на Тропеа, с дъщеря ми, която е на 6 г. Ще летим до Ламеция Терме. След всичката информация, която изчетох за района, се колебая къде да се базираме, в Тропеа или в Пицо. Моля споделете впечатления за тези две градчета, за района и плажовете му, въобще всичко, което прецените, би ми било от полза.

Калабрия не е популярна дестинация и като че ли рядко посещавана от българи или поне аз не намирам отзиви. 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте магеланци. След 9 дена заминаваме с приятелката за Неапол и Рим за 5 дена. В Неапол имаме три цели дена и искам да питам за всякаква полезна информация. Ще спим в самия град и ме интересуват някакви цени на влакчета, автобуси, или корабчета до Амалфи и крайбрежието. Също така какви са вариантите за транспорт до Капри и да се поразгледа за един ден. Има ли някакви готини плажове, където да се попечем няколко часа. Какво е най-интересно за разглеждане в самия Неапол. В Рим съм бил вече два пъти, така че ще се оправя. А да и за Везувий някакво инфо от сорта на кое си заслужава, какви са цените. И само да кажа не сме от тия туристи тип маратонци, които да станат в 7 часа и да тръгнат с пътеводител и карта в ръка и да разглеждат музеи и паметници за норматив. Не сме и от тия, които ще започнат да обикалят молове и ще купуват всичко местно, което е известно, като паста, вино и т.н. Абе и музеи харесваме и магазини, но отиваме да ги съчетаем с почивка. Така че ако може мнения от сорта на съветваме ви да видите:1,,,2...., а не няма да ви стигнат тия дни има поне 20 места за разглеждане, задължителни и т.н.(това в никакъв случай не е като заяждане, знам че 5 дена няма да стигнат за много неща, затова питам тези, които са били ако може да отсеят само най-най-най) Благодаря предварително   :)

Връзка към мнение

Специално Неапол аз се постарах да го пропусна, защото бях с кола, но наоколо има много неща. Капри е много красиво, отива се с кораб от Неапол, това си е един ден с разходката из острова...

Вижте Помпей или Херкулан, ако си падате по археология, пък и да не си падате е интересно да се види. Помпей е по-голям и по-далече от Неапол, в случай, че нямате време по-добре Херкулан (Ercolano). Намерените предмети са в музея в Неапол, не на място. До Везувий аз се качих, но не знам дали ще ви е интересно и не знам как се отива без кола, доста път има след гарата нагоре, вероятно има автобус, после доста качване пеша. Стига се до кратера, където може да видите как пуши...

На плаж близо до Неапол не бих ходил, по-скоро по-далеч по обиколката на залива, Кастеламаре ди Стабия например. 

Нещо не можах много да помогна, но бях с кола и доста отдавна.

Връзка към мнение

Ето разписание на фаст феритата и кометите до Капри: http://www.capri.net/en/ferry-schedule

Остров Иския (или Исхия) също е много приятен.Информация за него: http://www.ischiareview.com/ferries--hydrofoils-between-ischia--naples-timetables--guide.html

Ако имате сили,време,желание може да направите обиколка Неапол-Иския-Капри-Неапол.

Връзка към мнение

Хора,в никакъв случай не пропускайте Капри.Кой както иска така да го определя,но си е страшно хубаво.Аз също ненавиждам руската нация и много пъти са ми разваляли настроението,но това не може да бъде причина да пропусна нещо като Капри.

Между другото бяхме там през септември 2012,но не си спомням за забелязващи се руски групи.

Благородно ви завиждам.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

... Тъй като пуснах темата преди около половин година, все пак да се отчета, че потегляме днес посока Италия. 

 

Предварителната програма претърпя известни промени, към момента изглежда така:
29/08 София - Сандански
30/08 Сандански - Игуменица
31/08 - Игу - Бари, ферибот, Бари - Рим
31/08 - 04/09 - Рим, престой няколко дни
04/09 - Рим - Соренто
05/09 - 09/09 - Соренто, престой няколко дни, лъчове до Капри, Амалфи и крайбрежието, Неапол, Помпей, 
09/09 - 12/09 - Пулия - Матера, Алберобело, Фазано...
12/09 - Бари - Игу, ферибот
13/09 - Игу - ...
14/09 - Прибиране в СФ.

При онлайн резервация Игу - Бари, системата ми казва, че няма места. Ще се пробваме и през Бриндизи, но се надявам, че като отидем на място ще има билети. 

 

Това е засега, надявам се да нямаме проблеми и неприятности, а само положителни емоции. 

 

До скоро!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Фичо, благодаря за пожеланията. 

 

Току що ме сюрпризираха от фериботната компания (Суперфаст), че отсечката Игуменица -Бари - Игуменица ще ми коства 605 EUR.

Игуменица - Бриндизи - Игуменица въобще не излиза на онлайн резервациите.

 

Ако това е истина - утре ще проверя на място, просто давам ляв мигач и две седмици ще се мотаем по Йонийските острови. 

Връзка към мнение

Защо не минете през континенталната част просто. Или през Адриатическото крайбрежие. Може да загубите няколко дни в Италия, но по черногорското и хърватското крайбрежие определено също има какво да се види. Аз много исках да ида пак до Черна гора септември за една седмица, но просто не се намериха други хора за колата. И все пак ако не си ходил там да споделя мнение, че един познат казва че е най-красивата страна, в която е бил. А той беше около два месеца в централноамериканските държави. Така че можеш да си представиш за красотата там. Не искам да натрапвам мнението си разбира се, просто давам съвет. Иначе ако стигнете все пак до Италия би било много хубаво. Точно преди десет дена се върнах от там. Бяхме в Неапол и обикаляхме околните красоти няколко дена. Капри е задължителен. Невероятна природа и красота. Просто не трябва да се пропуска. Амалфи също е много красиво, но ако отивате от Соренто, гледайте да е по вода. Ние се взехме билет за автобуса и пътувахме около час и половина около 35-40 км. Вие ако сте с кола е същата работа, защото няма къде да се изпреварва, а на всеки завой, ако има автобус отсреща, трябва да го чакате. Голямо приючение си е този път, но е доста мъчително за шофьора и изнервящо предполагам. Ако все пак решите с кола и пътят си заслужава гледките са уникални. За Рим всичко е изписано, но ако има въпроси кажи. Приятно изкарване и съм сигурен, че какъвто и маршрут да изберете няма да сбъркате  :)

Връзка към мнение

Виж и до Бриндизи, би трябвало да има, дори и да е друга компания. Преди доста време ни излезе съвсем поносима цена дори в кабина, но сега е най-натоварения сезон, а и с кемпер е определено по-скъпо от лека кола.

Най-евтино излезе нощен ферибот Игуменица - Бриндизи и обратно Бари - Игуменица. Blue Star Ferries беше компанията, ако не съм забравил.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз имам спомен за по-евтини предложения именно на Blue Star Ferries (преди няколко години).

Интересното е, че там от менюто като се избере Италия и те прехвърля към Superfast за Игуменица - Анкона.

Не зная дали точно смятам (то зависи и от кемпера), но каравани (от 2 до 6 м.) са 2x85 EUR и към тях вече избираш колко човека са на дек или в каюта.

Връзка към мнение

Здравейте, благодаря ви за интересните предложения.
Монтенегро е невероятно красиво, но пътят е много, а освен това миналата година бях вече там. През Албания цените също не са ниски. Днес продължаваме към Игуменица, ще видим на място.
Поздрави и приятен ден!

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Най-евтино излезе нощен ферибот Игуменица - Бриндизи и обратно Бари - Игуменица. Blue Star Ferries беше компанията, ако не съм забравил.

 

Най-евтино беше с Ventouris Ferries преди време, но като търсих варианти за пътуването до Сицилия миналата година, нещо не ми излизаха цени за посочените дати...

Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Помолиха ме да препоръчам хотел в Соренто. Т.к. изобщо не бях доволна от моя, може ли да споделите къде сте отсядали и дали сте били доволни.

Благодаря предварително.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

аз мога да препоръчам апартамент, много съм доволна, ако ги интересува, ще да координати

Здрасти, може ли и на мен. Ние ще сме четирима, така че ще ни свърши работа :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

http://www.sorrentoresidence.com/index.php/it/

 

апартамента се намира на Via Parsano 6 b. Мобилния на Стефания е 3336534049.

тя има 2 апартамента в този жилищен блок. и двата са с по 2 самостоятелни спални и разтегателен диван в хола, на един и същ етаж, чисти, с всичко необходимо, в центъра. Имат си паркинг, безплатен. Ние бяхме в този с белия диван и сините възглавници, той като квадратура е малко по-малък от "червения". До блока има супермаркет и магазина за наливно вино, едни бъчви наредени вътре :) литъра е 4-5 евро, наливат на място в техни стъклени бутилки.

 

П.С. Ние пристигнахме с влака от Неапол, че там кацнахме, взехме кола под наем в Соренто, за да овършеем амалфийското крайбрежие. Препоръчвам рентване оттам, много по-евтино е отколкото от летището в Неапол. Ползвах AVIS.

Редактирано от palia4i
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Здравко Ангел

http://www.sorrentoresidence.com/index.php/it/

 

апартамента се намира на Via Parsano 6 b. Мобилния на Стефания е 3336534049.

тя има 2 апартамента в този жилищен блок. и двата са с по 2 самостоятелни спални и разтегателен диван в хола, на един и същ етаж, чисти, с всичко необходимо, в центъра. Имат си паркинг, безплатен. Ние бяхме в този с белия диван и сините възглавници, той като квадратура е малко по-малък от "червения". До блока има супер и магазина за наливно вино, едни бъчви наредени вътре :) литъра е 4-5 евро, наливат на място в техни стъклени бутилки.

 

П.С. Ние пристигнахме с влака от Неапол, че там кацнахме, взехме кола под наем в Соренто, за да овършеем амалфийското крайбрежие. Препоръчвам рентване оттам, много по-евтино е отколкото от летището в Неапол. Ползвах AVIS.

Благодаря, сега ще го изпратя на другите и ще пишем.

Връзка към мнение
Здравко Ангел

Eто го и нашия примерен маршрут:

 

01.11 - 20:25 - София - 21:05 - Неапол
02.11 -
Неапол - 06:15 - 07:45 - Иския
Иския - 10:40 - 11:30 - Капри
Капри - 20:15 - 21:05 - Неапол
03.11 - Везувий - нощувка Неапол
04.11 - Соренто - Помпей
05.11 - Соренто
06.11 - Позитано - нощувка Амалфи
07.11 - Салерно
08.11 - 21:40 - Неапол - 00:15 - София

 

Всякакви предложения и корекции са добре дошли. Струва ли си да ходим до Иския или направо да вземем ферибот до Капри? Като гледам разни снимки островът ми се вижда много приятен, ама пък почти никой не пише за там.

Връзка към мнение

Миналата година мислехме да идем до Иския, но така и не остана време, та накрая отпадна от програмата.

По принцип бих отговорила, че ходенето си заслужава, ама да е поне цял ден.  За трите часа, които сте предвидили ще обикаляте около пристанището и най-много едно кафе да пиете някъде. По-добре цял ден в Капри.

 

Мнението го давам като човек, който не е ходил нито на Иския, нито на Капри. Но пък съм правила няколко италиански острова в един ден и определено времето винаги е твърде малко за такива обиколки.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.