Прескочи до съдържание

Амалфи и Южна Италия – търся съвети, идеи и предложения


natchobg

Препоръчани мнения

Здравко Ангел

И аз затова питам, дали има смисъл да ходим до острова за 3 часа, което всъщност пък не е толкова малко. Ние може да останем и повече, ама проблемът е, че няма да има ферибот до Капри след това. Затова ще чакам някой, който е ходил до Иския да даде съвет, ако е абсолютно задължителен, просто ще оставим Капри за следващия ден, а пък Везувий ще го катерим на път за Соренто.

Връзка към мнение

Eто го и нашия примерен маршрут:

 

01.11 - 20:25 - София - 21:05 - Неапол

02.11 -

Неапол - 06:15 - 07:45 - Иския

Иския - 10:40 - 11:30 - Капри

Капри - 20:15 - 21:05 - Неапол

03.11 - Везувий - нощувка Неапол

04.11 - Соренто - Помпей

05.11 - Соренто

06.11 - Позитано - нощувка Амалфи

07.11 - Салерно

08.11 - 21:40 - Неапол - 00:15 - София

 

Всякакви предложения и корекции са добре дошли. Струва ли си да ходим до Иския или направо да вземем ферибот до Капри? Като гледам разни снимки островът ми се вижда много приятен, ама пък почти никой не пише за там.

този 2ри ден в Соренто е абсолютно излишен, там и ден е много, 3 часа макс. Соренто се използва за база, щото е евтино за спане. Както разбирам ще спите в Соренто, след Помпей, времето което ще имате от пристигането ранен следобед, предполагам, докато се хоризонтирате, ще ви е предостатъчно. На другия ден направете Капри с Иския, и 2.11 ще ти се освободи за Неапол. Не виждам да си му отделил време, според мен си заслужава. Един въпрос, защо отивате в Салерно?

Редактирано от palia4i
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

този 2ри ден в Соренто е абсолютно излишен, там за повече от ден няма нищо. Соренто се използва за база, щото е евтино за спане. използвай деня за друг

Добре! Аз защото си броя, че първия ден ще пътуваме от Неапол до Соренто, след това ще отидем до Помпей и няма да остане кой знае колко време, ама явно ще се справим с една вечер. Така може да компенсираме цял ден на Иския и отделен ден за Капри.

Връзка към мнение

значи ще ходите напред-назад 2 пъти??


виж, не съм чела по-напредд кво са те съветвали, но моето мнение е следното.

1. останете първия ден в Неапол, първо щото си заслужава, второ пътували сте, по рано от 22.30 няма да сте в хотела, починете, пообиколете;

2. на другия ден идете в Помпей, гледайте квото ще гледате и газ към Соренто, гледате и спите там.

3. Салерно защо??

4. Позитано и Амалфи не разбрах колко време им отделяш?

Връзка към мнение
Здравко Ангел

значи ще ходите напред-назад 2 пъти??

А не, просто докато сме в Неапол единия ден ще отидем до Иския, а другия до Капри, и след това ще тръгнем към Соренто.

Връзка към мнение

не разбирам, съжалявам. Капри e по-близо от Соренто. Къде ти е втория ден в Неапол, не нощувка? ти си знаеш, аз така няма да си подредя дните

Редактирано от palia4i
Връзка към мнение

може да пътувате директно Капри - Соренто с ферибота, по-късо е отколкото до Неапол и по-евтино. Или да пътувате Неапол-Помпей/Везувий-спане в Соренто. Минавал съм през Соренто няколко пъти, но не съм гледал нищо специално, освен от прозореца на колата, не мисля, че е толкова интересно в сравнение с Капри, брега около Амалфи, Везувий, Помпей

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Така по-добре ли е:

 

01.11 - 20:25 - София - 21:05 - Неапол
02.11 -
Неапол - 06:15 - 07:45 - Иския
Иския - 15:20 - 16:20 - Неапол
03.11 - Везувий - нощувка Неапол
04.11 - Помпей - Соренто
05.11 - Соренто - Капри
06.11 - Позитано - нощувка Амалфи
07.11 - Салерно
08.11 - 21:40 - Неапол - 00:15 - София

 

palia4i

Едни приятели ходиха в Салерно и казаха, че е много приятно и затова съм оставил една нощувка там.

Така вече като се върнем втория ден от Иския имаме цяла вечер в Неапол, както и след Везувий пак остава една вечер в Неапол.

neuromancer

 - Помпей, Везувий и Соренто не е ли прекалено за един ден?

Редактирано от Здравко Ангел
Връзка към мнение

нека да го кажа така, ти си решаваш:

- за мен гледането на вулкани, е безсмислено занимание, защото навява тъга, едно бедствие което само унищожава. Да отделя време на кратер, за сметка на толкова красиви места по полуострова, които мога да видя, и етна пропуснах по същите доводи. но ако толкова държиш с помпей се правят в един ден без проблем.

- Салерно е град с голямо пристанище, промишленост, не знам кое точно е харесало на приятелите ти, но нека ти споделят подробни впечатления, какво са видели, пък и ти се информирай от други източници. 

- никъде не видях ерколано, приано, сан мишел, минори и майори.

- и последно, много са ти накъсани нощувките. комбинация 2 в неапол и другите в соренто за мен е перфектна.

п.с. neuromancer не каза това

 

п.с. с какво пътувате, рента кар?

Редактирано от palia4i
Връзка към мнение
Здравко Ангел

нека да го кажа така, ти си решаваш:

- за мен гледането на вулкани, е безсмислено занимание, защото навява тъга, едно бедствие което само унищожава. Да отделя време на кратер, за сметка на толкова красиви места по полуострова, които мога да видя, и етна пропуснах по същите доводи. но ако толкова държиш с помпей се правят в един ден без проблем.

- Салерно е град с голямо пристанище, промишленост, не знам кое точно е харесало на приятелите ти, но нека ти споделят подробни впечатления, какво са видели, пък и ти се информирай от други източници. 

- никъде не видях ерколано, приано, сан мишел, минори и майори.

- и последно, много са ти накъсани нощувките. комбинация 2 в неапол и другите в соренто за мен е перфектен.

п.с. neuromancer не каза това

 

п.с. с какво пътувате, рента кар?

Може и с рент-а-кар, но още не сме го решили със сигурност.

Сега проверих, че може от Капри да си вземем ферибот до Позитано и да останем там за нощувката, вместо втора нощ в Соренто. Минори и Майори може да ги видим на път към Салерно.

Просто никой не ми e препоръчал тези градове, ако кажеш, че са задължителни, ще минем и през тях :)

Ние ще сме само с ръчен багаж, така че няма да има проблем с нощувките на различно място.

А колкото до Везувий, ние обичаме да се катерим и не смятаме да го пропускаме.

Връзка към мнение
Здравко Ангел

http://www.positano.com/ето добро инфо за целия полуо-в

Много благодаря! Сега ще прочета подробно къде и какво допълнително да се види.

Връзка към мнение

Здравко Ангел, ако съм на твое място задължително бих погледнал в tripadvisor класациите. Не спазвай сляпо подредбата, но със сигурност има добри идеи, които могат да ти дадат насоки. Погледни тук. Виж Villa Cimbrone, която неслучайно е в предни позиции. Една от най-емблематичните градини в Италия, по картички и пътеводители може да видиш изгледите.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Здравко Ангел, ако съм на твое място задължително бих погледнал в tripadvisor класациите. Не спазвай сляпо подредбата, но със сигурност има добри идеи, които могат да ти дадат насоки. Погледни тук. Виж Villa Cimbrone, която неслучайно е в предни позиции. Една от най-емблематичните градини в Италия, по картички и пътеводители може да видиш изгледите.

Spqr, благодаря ти! Със сигурност ще добавим Равело и вилата с градините.
Връзка към мнение

Минори и Майори няма какво да им гледате толкова. Ние спахме в едно от двете, но са просто курортни градчета. Ако толкова искате да разгледате нещо от обикновените градчета из Амалфийското крайбрежие се размотайте из Vetri del mare, ама на фона на Амалфи, всички те бледнеят. Равело емного добро предложение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Минори и Майори няма какво да им гледате толкова. Ние спахме в едно от двете, но са просто курортни градчета. Ако толкова искате да разгледате нещо от обикновените градчета из Амалфийското крайбрежие се размотайте из Vetri del mare, ама на фона на Амалфи, всички те бледнеят. Равело емного добро предложение.

Разни хора, разни дестинации :) Значи викаш да пропуснем Минори и Майори - аз нищо не съм чувал за тях, и затова не ги бях включил, ама palia4i като ми се скара :) Добре, Равело вече го включихме със сигурност.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И ние ще сме почти по същото време там, но се чудя в последните дни на октомври Вила Симброне /или Чимброне?/ дали си заслужава? И колко време да й отделим? А Вила Руфоло дали е отворена? Мернах някъде вход 5 евро, но часовете за посещения са пълна загадка...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Замислям ново пътуване до любимата Италия. Искам да обиколим Амалфийското крайбрежие с преспиване в Неапол 2 нощувки  и 3 в Соренто, като съм се спряла на местата за нощуване. Била съм в Неапол, Помпей, Капри и Соренто, но не съм видяла двореца Казерта, Амалфи, Равело, Позитано... Да включа ли и посещение на Салерно?

След това ми се иска за 3 дни  Чинкуе тере, като смятаме да използваме само обществен транспорт. Имам идея да спим в Ла Специя, като предвиждам пътуване до там с влак от Неапол. След това се чудя от къде най-близо и най-изгодно да вземем полет за България. Безумие ли е планът ми или е осъществим? :huh: 

Още програмата ми е хаотична, но се надявам с ваше съдействие да се избистри  :) Приемам всякакви мнения, идеи и информация за транспорт и нощуване, моля за малко помощ! :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Здравко Ангел

И ние ще сме почти по същото време там, но се чудя в последните дни на октомври Вила Симброне /или Чимброне?/ дали си заслужава? И колко време да й отделим? А Вила Руфоло дали е отворена? Мернах някъде вход 5 евро, но часовете за посещения са пълна загадка...

Eто инфо за вила Руфоло:

http://www.villarufolo.it/information.html

Часовете за посещение са 9 - 21ч. Като цяло има положителни коментари за мястото и предимно за градините.

И ние ще я включим, пък да видим коя ще ни хареса повече Руфоло или Чимбронe :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

След това ми се иска за 3 дни  Чинкуе тере, като смятаме да използваме само обществен транспорт. Имам идея да спим в Ла Специя, като предвиждам пътуване до там с влак от Неапол. След това се чудя от къде най-близо и най-изгодно да вземем полет за България. Безумие ли е планът ми или е осъществим? :huh: 

 

А защо не отидеш южно от Амалфийското крайбрежие? Не е безумна идеята за Чинкуе Тере, но не е най-практична. Бергамо или Болоня следва да е летището, ама с по няколко прекачвания за около 4 часа.

Връзка към мнение

А защо не отидеш южно от Амалфийското крайбрежие? Не е безумна идеята за Чинкуе Тере, но не е най-практична. Бергамо или Болоня следва да е летището, ама с по няколко прекачвания за около 4 часа.

Къде предлагаш южно от Амалфийското крайбрежие?

Не съм ходила в Чинкуе Тере и много ми се искаше с едно пътуване от България да ги вържа и двете места, само наистина обратния полет е чуденка :) 

Връзка към мнение

Не е безумна идеята за Чинкуе Тере, но не е най-практична. Бергамо или Болоня следва да е летището, ама с по няколко прекачвания за около 4 часа.

Spqr, благодаря за идеята. Открих и как ще стане връщането :) От Ла Специя до Милано има пряка връзка с влак (Frecciabianca или Intercity)  няколко пъти на ден като пътуването е около 3 часа  и ако се купи онлайн билет по-раничко ще излезе за смешните 9 евро на човек, и вече лесно Бергамо - София. :)

Връзка към мнение

Къде предлагаш южно от Амалфийското крайбрежие?

 

За съжаление, не съм бил и не мога нищо да предложа. Но виж в тази тема за идеи По-малко познатата Южна Италия. Това че Амалфи и Чинкуе Тере са най-популярни, не означава непременно, че са най-красивите крайбрежия на Италия.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.