Прескочи до съдържание

Пица в Рим, кафета и сладолед


Георги

Препоръчани мнения

Благодаря за отговора, май излиза, че е нещо като дюнер в техен вариант. Какво е специфичното във вкуса? Мразя босилек, ако има се отказвам. Иначе ще пробвам там в някоя пицария. В София не е същото.

Връзка към коментар

 Какво е специфичното във вкуса? 

 

Когато е сандвич - става, но пиците са ми далеч по-вкусни. Тип фаст фууд си е. Няма босилек, има розмарин. Обезкостено прасе, което се запълва с разни джунджурии. Но може да се сервира и като ястие. Когато се яде само месото, се усеща по-добре специфичния мириз и вкус, от който не съм много очарован. Но не мога да го опиша по-подробно.  

 

Този Бурдейн, каквото и да яде, все му е вкусно. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, за Бурдейн си е вярно, но му се получават добре серийките. Може и от любезност да не си казва, когато нещо не му харесва. Поркета яде на една улична сергия в покрайнините на Рим, е ....имах чувството, че няма по- вкусно нещо на света.

Връзка към коментар

Сетих се нещо. По този същия канал има поредица с един (не мога да се сетя как се казва), който обикаля из градовете и оценява ресторантите. Накрая дава обща оценка по десетобалната. На Рим даде много висока оценка. Та, именно там посети следната Остерия. Намира се на Апия Антика. Рецептите са само древноримски и използват продукти, които били налични и познати в Древен Рим. Поне така го представиха. 

Връзка към коментар

Аз мисля, че района около Термини се подценява заради бездомните емигранти които се навъртат там. Иначе на виа Наполеоне 3 има едно страхотно местенце... Фабрика за сладолед се казва... Ммммм.... Вкусно и евтино

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.