Прескочи до съдържание

Сувенири - какво,кога,как!?


Препоръчани мнения

Мисля, че няма да имаш проблеми с почвата. В България митницата са малко небрежни, винаги нося плодове примерно... Веднъж прекалих и бях взел в багажа фариня (брашно от маниока, страхотна гарнитура за скара между другото), и точно тогава решиха да ми проверят багажа, малко им се ококориха очите пред кило бял прах, та трябваше да го ям и да обяснявам какво е... ;-)

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Веднъж прекалих и бях взел в багажа фариня (брашно от маниока, страхотна гарнитура за скара между другото), и точно тогава решиха да ми проверят багажа, малко им се ококориха очите пред кило бял прах, та трябваше да го ям и да обяснявам какво е... ;-)

Всеизвестен факт е, че нашите митничари на брашно не вярват. Преди години така един наш печално известен сънародник милиони натрупа от пак брашно, само че картофено (самоковско). За съжаление не доживя след това да ги похарчи.

Връзка към мнение

Aз така брах страх за бутилка с пясък при влизане в Малайзия и после в Синагапур  ... още повече като в Сингапур пред мен двама руснаци ги направиха диви и щастливи , а накрая ги поведоха нанякъде за по-щателна проверка .

Връзка към мнение

Мисля, че няма да имаш проблеми с почвата. В България митницата са малко небрежни, винаги нося плодове примерно... Веднъж прекалих и бях взел в багажа фариня (брашно от маниока, страхотна гарнитура за скара между другото), и точно тогава решиха да ми проверят багажа, малко им се ококориха очите пред кило бял прах, та трябваше да го ям и да обяснявам какво е... ;-)

Тук е мястото да заявя известно количество за нас с Ленчето при следващото ти прибиране.. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами добре, само се чудя къде да си запиша, та да не забравя дотогава, че не знам кога ще е  :)

Връзка към мнение

Ами добре, само се чудя къде да си запиша, та да не забравя дотогава, че не знам кога ще е  :)

Добре, добре..ти тука ни кажи, че ще тръгваш все някоя от нс ще ти напомни... пък може и нещо друго бразилско да измислим до тогава :) 

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте,

 

Има ли някой от форума, който колекционира някакви сувенири или магнитчета за хладилник от чужбина?Тук мога да добавя и магнити от различни градове в България.

Аз лично много харесвам магнитите и от всяко място където отида си взимам. Другата седмица ще ви снимам колекцията си, тъй като в момента не съм там където се намира тя.  :lol:

 

Ще се радвам ако видя снимки на вашите магнити или други сувенири от чужбина. Също може да казвате и горе долу колко струват. Ще се включа и аз със снимки към събота, неделя. 

Редактирано от Христиан
Връзка към мнение

Струва ми се, че имаше вече подобна тема, но може и да се бъркам от друг форум...

Иначе аз имам колекция от чинии от градовете в които съм била.

Връзка към мнение

Струва ми се, че имаше вече подобна тема, но може и да се бъркам от друг форум...

Не бъркаш, има такава тема,  ето я :)

 

Аз там съм споменал, че си купувам и събирам кибрити ;)

Връзка към мнение

Ами щом ми се повтаря темата, Георги да я заключва и ще си кача колекцията там. Но като видях една снимка на един хладилник пълен с магнити, направо няма смисъл да показвам моя полупразен хладилник.  :lol:  :blink:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние си събираме магнитчета, но трябва не са тежки и керамични и да са от наши пътувания. Много хора не ги харесват, ама аз им се радвам, пък и все в някакви магазини трябва да влизам. Първите дни разглеждам какво се предлага, после почвам да търся моето си - да не прилича на другите. 

Връзка към мнение

Ами щом ми се повтаря темата, Георги да я заключва и ще си кача колекцията там. Но като видях една снимка на един хладилник пълен с магнити, направо няма смисъл да показвам моя полупразен хладилник.  :lol:  :blink:

Не си първия изплашен от този хладилник, споко :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Какво ли не съм събирал през годините - камбанки, разни други дребни фигурки (дървени и метални), магнити, лепенки, тениски, най-добре ако има нещо дребно дялано на ръка. Всички тези фигурки, камбанки, мраморни инкрустации и пр. стоят на камината, която просто е претрупана :) :)

 

Отделно по едно време събирах традиционни шапки от различни държави (Коста Рика, Ямайка, Тайланд, турски фес, коркови тропически шлемове от Сингапур, Венециански триъгълна, някои правени на ръка пред мен (Вирджински о-ви, Бирма). Имам и няколко пълни екипи традиционни одежди - на индийски махараджа - панталон, риза, жилетка, наметало, шал, тюрбан; пълен арабски комплект с геврека барабар; два комплекта от Бирма - бродирани ризи и "лонги" (поли за мъже) + шапка. Правел съм си опити да излизам с арабската одежда и тъмни очила (всички съседи ме заглеждаха, но никой не ме позна). Понякога си правим карнавал - купони с различните облекла.

 

Понякога си вземам и бейзболни шапки (с града или държавата), но тях, както и тениските ги износвам и не стоят в постоянна колекция. А, също така и бейзболни шапки от авиокомпаниите - имам останали на Air Canada и Air Asia X .

 

Най-скъпите за мен сувенири обаче са мои снимки (които аз съм снимал, не на които съм аз :) ) от най-различни места по света, увеличени, рамкирани и окачени по стените. В момента имам над 120 такива - почти на всички стени в къщи. Така им се радвам постоянно, а и няма как спомена да е по-персонален. :)  Големият зор е селектирането на тези, които да се увеличат, а после пък от тях на тези, които да се окачат... :)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Това е от мен.

От чужбина имам от: Мармарис (Турция), Гърция, Белгия, Виена (Австрия), Любляна (Словения), Рим (Италия), Пескара (Италия).

 

Ето и снимката в цял размер: http://store.picbg.net/pubpic/08/E5/472a0bc88d8308e5.jpg

post-995-0-89004200-1393671813_thumb.jpg

Редактирано от Христиан
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз колекционирах шотове. Вече не, щото така или иначе няма къде да ги държа, но хората продължават да ми носят, щото си знаят от едно време. Та така се сдобих с този образец на кича от Дубай: 

 

 

post-279-0-24149500-1393683703_thumb.jpg

post-279-0-10241200-1393683714_thumb.jpg

Връзка към мнение

Аз си живеех спокойно и без да колекционирам нищо. Преди да започна да пътувам, сестра ми ми носеше тесниски от различни страни, но не за да ги колекционирам, а за да ги употребявам по предназначение. Но после ме зариби да събирам картички и марки. Много ми се иска да се откажа, но още не съм успяла. Иначе си купувам сребърни бижута (обикновено обеци), книги, дискове - т.е. неща, които използвам. От арабските страни си купувах и рокли и си ги носех и тук. Гледали са ме странно понякога, но в жегите вършеха идеална работа.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Абе то без колекции не е интересно.

Още от деца сме се научили да колекционираме какво ли не. И не съжалявам, а се забавлявам. И ми е приятно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз пък събирам карти на градовете и местата където съм била. Вече са два кашона. Хем спомен, хем вършат работа.Като затръгват приятели нанякъде..изравяме картата и почват инструкции.

 

Другото, което къбирам са камъчета. Само дето съжалявам, че във времето не надписвах кое от къде е и сега имам пълна огромна стъкленица камъни без легитимация. Разпознавам само няколко от тях - примерно този от Петра, защото е червен.

Винаги се опитвам да донеса нещо много специфично от храната им.

 

Чашите, които купувам веднага пускам в употреба. Учудващо бройката им е почти една и съща...а уж не чупя много :)

Магнитчета - ако ми харесат. Обаче в момента в който счупих този от Сан Диего - пощръклях. При второто ми посещение изрових всички сергии за да си купя точно същия.

 

Жоро, билетчето от корабчето в Бангког го имам и аз! :) Сега като ти прочетох темата и видях билета в айрохрониките ми стана много весело, защото не само аз съм чалнатата дето едно мъничко, тъничко и според някой, нищо и никакво билетче е : " Иххххх сещам се пък като бяхме там..и ......и.......и... "

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Тука понеже име ми излезе с тия магнити  :lol:, да си кажа с какво се сдобих от последното пътуване. Билетчета от влак и автобус, магнит (естествено), вулканичен камък от Исландия и магнит от щатите  B)

Всъщност пътувах до Холандия  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз колекционирах шотове. Вече не, щото така или иначе няма къде да ги държа, но хората продължават да ми носят, щото си знаят от едно време. Та така се сдобих с този образец на кича от Дубай: 

ох, сори ама това ми извади очите  :lol:

Връзка към мнение

ох, сори ама това ми извади очите  :lol:

 

То на живо е още по-кичозно, няма толкова кич на едно място. Чак е интересно, че са успели да го постигнат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.