Прескочи до съдържание

Сувенири - какво,кога,как!?


Препоръчани мнения

 

 

Zazzle е сайт тип самиздат. Качваш си проект и ако продаваш, получаваш процент, схемата е такава.

 

 

s.gif

s.gifs.gifs.gif

Връзка към мнение

Някой знае ли къде в България се продават магнитни сувенири от Италия?

ако си от София - предполагам на Илиянци, там има всякакви китайски неща. Мисля, че скоро бях виждала един магазин за сувенири с неща за Лондон, който се намира на улицата под Халите (там, където вървят трамваите в посока Женския пазар). Може да има нещо и за Италия :)

Редактирано от Nati
Връзка към мнение

  • за дребните – тениски със „сладки” надписи, напр. „Someone who loves me very much went to …(съответния град) and got me this T-shirt” (вярно, че мамите му се радват, но бебоците и без това не разбират, че имат подарък)

  • за пуберите – тениски с комични надписи, според интересите или типичното за възрастта поведение

за мъжете – шапки на местния спортен клуб или тениски с местна марка бира

за жените – несесери също с типичен надпис от мястото (един несесер винаги влиза в употреба)

за колеги: чаши, магнитчета, ключодържатели с картинка от мястото

за себе си: пазя входни билети от представления, музеи, атракции, защото са свързани с лични впечатления и преживявания. През 2-3 години ги разчиствам (изхвърлям).

 

post-1693-0-17421100-1411385557.jpgpost-1693-0-80994500-1411385561.jpgpost-1693-0-06773600-1411385567.jpg

Редактирано от tonica
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

До едно време купувах магнитчета, после почнах да си ги "правя" - има сайтове, където пращаш своя снимка и ти я правят на магнитче - така споменът си е "персонализиран" :) .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

До едно време купувах магнитчета, после почнах да си ги "правя" - има сайтове, където пращаш своя снимка и ти я правят на магнитче - така споменът си е "персонализиран" :) .

Това звучи интересно! Може ли линк към подобен сайт?

Връзка към мнение

Ами има доста такива напоследък.  Ето този например:

 

http://www.mpix.com/products/funstuff/photomagnets

 

или:

 

http://www.shutterfly.com/photo-gifts/magnets?esch=1

 

Ако напишеш:  photo magnets   в Гугъл, ще ти излезат и други.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Преди купувах магнитчета за хладилник. Сега обаче сме с хладилник, на който не стоят и съм ги прибрала. Започнах да купувам други неща за спомен, които подреждам на полица или на перваза - миниатюрна "Чиченица", чашка, холандските галошки. Също така започнах да купувам сувенири, които могат се използват в ежедневието - поставка за салфетки от Холандия, отварачка за бира с холандски галош, ключодържател, чаша за кафе.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Мдам, по повод магнитчетата, то се е видяло, не може без тях :lol:
Задължителни са за мен, пък и има някои, които са доста хубави. Иначе обичам да купувам практични неща от дестинациите, които после да ползвам във всекидневието и да ми напомнят за мястото, пък и да няма такива тук.

Ето снимчици на моето скромно хладилниче :)post-1179-0-17070800-1418476610_thumb.jpg

Има магнити и от другата страна на хладилника, защото отпред върху вратата на камерата не слагам магнити - там почетно място заемат ободряващи послания, които обичам сутрин да поглеждам и да ми дават сили да изтърпя някои работни дни. В момента надписът гласи: "Усмивката е най-доброто начало на деня", после наред ще е сигурно: "Подари усмивка, прецакай деня на темерут".

Ето го хладилникът отстрани, но тук слагам само магнити от близки дестинации, като Гърция, Турция, Хърватска и т.н. И химикалките са тематични - тези са от Лондон и Авиньон.

post-1179-0-22726800-1418476755_thumb.jpg

Миналата година, след като се върнах от Малта, установих, че не съм си взела магнит от там. Брей, такова тюхкане беше. После, благодарение на този страхотен сайт, пълен с опитни пътешественици, открих, че във фотоателиетата могат да ми направят магнитче със снимка и надпис от там. От тогава спя по-спокойно :wub:

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Купувам прословутите магнити ( понякога си ги правя ползвам artscow), но освен това мнго обичам да копувам нещо традиционно за страната. От всякъде си нося и традиционни сладкиши, бонбони, шоколади и подобни, но те не са съвсем за спомен (бързо ги изяждаме).  Другото, което правя за спомен е фото книги имам от всичките си пътувания. 

Редактирано от atrencheva
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Аз съм манияк на тема пощенски картички. Купувам си отвсякъде по много. Имам обаче друга колекция от такива, които са ми изпратени по пощата от познати и непознати от цял свят. Обичам да ги получавам надписани с марка и печат на гърба. Така е по-автентично. Затова и аз когато пътувам винаги влагам усилия да намеря поща или да купя марки от магазините за сувенири, за да изпратя на приятели, които знам, че ще го оценят. Някак си по-голяма стойност има заради вложените време и усилия за изпращане, отколкото да ги купя и предам лично, когато се завърна. Ако някой се интересува, ще се радвам да ви вкюча в списъка ми за изпращане, с уговарката разбира се вие да направите същото следващия път, когато пътувате. И колкото по-екзотичва е дестинацията, толкова по-добре :))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз в кюпа с магнитите (според мъж ми имаме нужда от втори хладилник). С малко повечко старание и парички почти винаги успявам да си намеря ръчно/местно изработен.

Едната от големите щерки колекционира малки фигурки от дърво, камък , метал..., а другата - сапуни. Малката е още неориентирана :). Много ми хареса колекцията на дъщерята на колежката, която колекционира... салами. На въпроса ми: А какво ги прави, бе ? Отговорът беше:Как какво - яде ги !!!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз събирам малки сувенирни лъжички, често посребрени от различни градове и държави. Има доста оригинални. Заемат малко място и съм замислила да им осигуря специален витринен шкаф с размерите на картина. Както се казва на английски, невероятен "conversation piece".

 

Най-оригинални сувенири видях и купих в Португалия - всичко произведено на място, а не в Китай. Особено тези от корк.

 

П.П. Мисля, че стойки за чинии можете да намерите на килограм в Джъмбо и в магазините за 1 левче.

Редактирано от achieva
Връзка към мнение

Аз първо започнах с дребни предмети и фигурки, носейки символика на конкретното място, но като започна да бърша прах и малко нанагорно ми идва. След това минах на магнити и от известно време съм вече на магнити и картини. Картини сякаш най-много наслада ми носят в последствие.

Майка ми от известно време си купува чинии от всяко пътешествие, които стоят във вилата. Отивам аз и гледам чиния от Дюселдорф и я поглеждам въпросително, защото тя в Дюселдорф не е ходила. И тя: Е, как?! На летището в Дюселдорф съм била, за прекачване. :P

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много интересна тема. Аз първоначално си купувах магнити, но с течение на времето спрях, защото хладилника ми е вече пълен.  :lol:  После започнах спонтанно да колекционирам шот чашки и така вече имам над 50 от различни градове и държави. Единствено ме е яд, че в Япония никъде не успях да намеря чашка за колекцията. ми  :(

Връзка към мнение

Малко тъпичък въпрос.  Как подреждате магнитчетата?    1.  Според континента и държавата   2. Според вида им.

3. Според времето на придобиването им.   4. Според това дали вие сте ги купили, или са подарък...

Връзка към мнение

Малко тъпичък въпрос.  Как подреждате магнитчетата?    1.  Според континента и държавата   2. Според вида им.

3. Според времето на придобиването им.   4. Според това дали вие сте ги купили, или са подарък...

Аз ги слагам според това, къде мога да ги "сгъчкам" на хладилника, защото мястото ми вече е ограничено.

По принцип на по преден план са тези, които ми харесват, но пък гледам по- чупливите да са на по-сигурно място, за да не ги закача при преминаване. С две думи слагам ги, където ми падне, без логика.

Връзка към мнение

Магнити не купувам или по-точно купувам само за подарък. Но купувам статуйки, малки чинйки, характерни предметчета. В колекцията са и сувенирите на дъщеря ми и вече много се разрастна.  Ще трябва да преправям витрината за да вместя още един рафт. Може да изглежда доста кичозно, но всяко предметче ми е свързано с приятни спомени и ме зарежда позитивно само като го погледна. Имах желание да колекционирам метални статуйки, но не навсякъде предлагат такива, кака че хаусът е пълен. Търся да си купя пластмасови стойки за чинии ( не винаги вървят в комплект със сувенирите). Ако някой има идея от къде мога да купя, ще съм благодарна. Интересувам се основно от размер подходящ за чиния 10-12 см. 

 

Сега ми дойде една идея. Да си направя каталог със снимки и обяснение, кое от къде е и какво представлява. Дано някога да ми остане време да го направя. Дори мисля да го публикувам в блога си. :)

Връзка към мнение

Сега ми дойде една идея. Да си направя каталог със снимки и обяснение, кое от къде е и какво представлява. Дано някога да ми остане време да го направя. Дори мисля да го публикувам в блога си. :)

Ами добра идея. И аз трябва да измисля нещо за моите чаши, не знам къде да ги държа вече. Затова с картичките е сигурна работа - една кутия и на никой не пречат. :)

Редактирано от seagull_29
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Скоро ще съживим идеята за пощенските картички, между другото :)

А тази идея каква е била? Искам да я съживим (ако все още не е) и да участвам :)

Връзка към мнение

А тази идея каква е била? Искам да я съживим (ако все още не е) и да участвам :)

 

Идеята беше да имаме пощенска кутия, на която да пращаме картички от целият свят... но кой ще ги събира тези картички, как ще ги предоставя, ако има лични получатели, до там не го измислихме и остана всеки да се оправя самосиндикално :) Беше с цел да не се публикуват публично пощенски адреси на получателите, а ти да изпратиш на пощенската кутия картичка за мен например и аз някак да намеря начин да си я получа.

 

 Няма изгледи в близките месеци да се позанимавам с това за съжаление. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Идеята беше да имаме пощенска кутия, на която да пращаме картички от целият свят... но кой ще ги събира тези картички, как ще ги предоставя, ако има лични получатели, до там не го измислихме и остана всеки да се оправя самосиндикално :) Беше с цел да не се публикуват публично пощенски адреси на получателите, а ти да изпратиш на пощенската кутия картичка за мен например и аз някак да намеря начин да си я получа.

 

 Няма изгледи в близките месеци да се позанимавам с това за съжаление. 

 

Добра идея, жалко, че не се е осъществила. Аз имам пощенска кутия под наем в станция 1113 именно с тази цел да не разпространявам домашния си адрес. Таксата е 36 лв. годишно (или 3 лв. на месец) и е много удобно за ползване. Когато остане време, мога да съдействам за да осъществим идеята :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.