Прескочи до съдържание

Въпрос към дамите: Какво носите в ръчния си багаж?


Препоръчани мнения

Първо се извинявам, ако съществува такава тема. Не можах да открия нищо. Второ се извинявам на мъжката част, ако се е почувствала дискриминирана :P

Предстои ми полет до Бали от Истанбул (18-22 часа, в зависимост от посоката), а преди това 9 часово пътуване от София до Истанбул и 12 часово киснене в Истанбул. Събират се около две денонощия... Според вас какво да сложа в ръчния багаж, за да мога , ако не друго,то да не се чувствам ужасно в кожата си? (явно няма да има къде да взема душ - няма да пътувам първа класа в Emirates). Имам следния списък: сух шампоан, сухи и мокри кърпички (антибактериални и интимни), антибактериален гел, почистващо мляко за лице, четка и паста за зъби, дезодорант, топли чорапи за полета (въпреки, че и катарците предлагат, обаче е друго да са си твои), втори чифт дрехи.

Ако имате идeя къде да търся сух шампоан до 100 ml, ще се радвам да споделите. Останалите неща са ми по-лесни за намиране в мини вариант, подходящ за пътуване.

Не се сещам за друго. Вие сте.

 

Връзка към мнение
Гергана Пенина

Направи си цялата коса с преса(от тия на вафличките), сега пак излизат на мода :). Знаеш предполагам как това изсушава косата, спокойно ще издържи два, че дори три дни, и ще си с атрактивна прическа предвид предстоящата ти екскурзия. Аз така правя и съм много доволна :). Така ще спестиш шампоана (лично аз с такъв сух шампоан издържам два часа и после имам спешна нужда от вода, ужасно е усещането върху главата ми). Ако се сетя за нещо друго, което ще ти е полезно ще пиша :)

Редактирано от Penina
Връзка към мнение

В Истанбул имате прекрасно време за една турска баня, т.е. можеш да започнеш пътуването със СПА.

В различните типове loungе на големите летища има душове.

Казваш че си с Катар, т.е. предполагам, че имаш престой и в Доха.

Orix lounge - 3 ч./39 USD / човек без предварителна резервация, ако има места.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пресите са вариант, ако не е влажно. Аз в момента се сещам за кок, тъй като е елементарно за правене и няма да ти пречи да се облегнеш, ако го направиш високо:

http://bazar.bg/pictures/b2/pics/b26361b5014128ea4e8e494c983d1d0a.jpg

 

http://bazar.bg/pictures/3d/pics/3df91f21640c888b0abb9d4f07abd11c.jpg

 

Ако косата ти е като на снимката, ще може да се направи. Аз в момента съм на етап какви обувки са удобни и си отиват с кок, но ме досрамя да пусна толкова кифленска тема. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Гергана Пенина

Аз в момента съм на етап какви обувки са удобни и си отиват с кок, но ме досрамя да пусна толкова кифленска тема. 

Според мен с някви кецове с ярък цвят, много ме радва такава комбинация . Панделката на кока с цвета на кецовете ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

CCK, В Доха имаме само един час престой. Иначе и аз гледах за Orix lounge . В Сингапур ще бъдем за 3 часа и там със сигурност ще има душове...но това е вече към края на пътуването. Не знам на летище Ататюрк как стоят нещата.

Помислих си за турска баня, но приятеля ми го отхвърни моментално...иска да разглежда. :(

Penina, идеята не е лоша, но съм била и преди в Истанбул и предполагам, че влагата ще развали вафличките бързо. Не съм изпробвала до сега сух шампоан и е възможно и да не е мн приятно.

Lindt, имам подобна джаджа за косата. Ще си я нося. Мерси за идеята. Иначе по кифленския въпрос :lol:  : пантофки или, ако искаш височина : обувки с платформи.

Ако някой е бил на летище Ататюрк, и може да потвърди, че има душове, моля да сподели. :blush:

Връзка към мнение
Гергана Пенина

Влагата в Истанбул на мен не ми направи нищо на вафличките, ама то всяка коса е различна, така че ....., а бе да не ти пука нали в Бали ще си хубава :)

Връзка към мнение

Има на Ataturk Airport, но не съм сигурен какъв е режима на достъп.

А на Бали, да не пропуснете балийските масажи :) Едно чудесно допълнение към ежедневните разходки.

Връзка към мнение

Ако ще ползваш лаундж на Ататюрк, това така или иначе яде от времето за разглеждане. Пък и не е ясно ще имаш ли право на достъп до някой от тях. Най-добре пусни гаджето да обикаля, щом толкова държи, а ти се отпусни в турската баня  :)

Връзка към мнение

Мдаа, възможността да мога да вляза, в който и да е от посочените салони на Ататюрк, е много съмнителна.Все едно, някак ще го преживея :lol:
cck, прочетох пътеписа ти за Бали с голям интерест. Винаги е много полезно да получиш информация от първа ръка. Нямам търпение да заминем вече. Масажите са задължителни, както и един куп други неща. Направила съм много натоварена програма, за да можем максимално да се потопим в местната култура.

Остава ми да реша дали да си правим застраховка. Настроена съм скиптично. От SDI ми обясниха, че при застрахователно събите, трябва да позвъня на асистент в България (за моя сметка естествено), който да ме насочи към съотвения медицински център или да изпратят лекар (иначе не е ясно дали ще ми изплатят каквото и да е). Звучи ми много абсурдно. Не мога да си представя, че този метод работи, а и не искам да разбирам. Абе, да сме живи и здрави.

Връзка към мнение

Остава ми да реша дали да си правим застраховка. Настроена съм скиптично. От SDI ми обясниха, че при застрахователно събите, трябва да позвъня на асистент в България (за моя сметка естествено), който да ме насочи към съотвения медицински център или да изпратят лекар (иначе не е ясно дали ще ми изплатят каквото и да е). Звучи ми много абсурдно. Не мога да си представя, че този метод работи, а и не искам да разбирам. Абе, да сме живи и здрави.

 

Ако не беше застраховката ми асистънс още щях да си лежа на парчета из Алпите. Според мен е задължителна. Звъниш, те активират полицата и поемат нещата. Само самолетният ми билет заради носилката бе 2800 евро..лекарите близо 1000. Аз нямаше как да си го позволя без застраховката. Даже да се наложи нещо да плащаш там - пази фактурите. После ти ги изплащат.  Метода работи, но ти пожелавам да не се налага да го проверяваш реално. :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз в момента съм на етап какви обувки са удобни и си отиват с кок, но ме досрамя да пусна толкова кифленска тема. 

Нямам хич идея как обувки се съчетават прическа, но за мен най-удобната обувка за ходене е не абсолютно равната, а 3-4 сантиметра повдигната на петата, от мек естествен велур. Имам ужасно изнежени копитца и това ми е спасението на мен. Последно с моите изкарах без проблем близо 15 километрова разходка из Париж в дъжда без да ми съсипят краката.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нямам хич идея как обувки се съчетават прическа, но за мен най-удобната обувка за ходене е не абсолютно равната, а 3-4 сантиметра повдигната на петата, от мек естествен велур. Имам ужасно изнежени копитца и това ми е спасението на мен. Последно с моите изкарах без проблем близо 15 километрова разходка из Париж в дъжда без да ми съсипят краката.

 

Може ли снимка и препоръчана марка и тн. ? Аз съм неспособна да си купя обувки за ходене през пролетно-летния сезон. Не прическата ми е проблем, просто в жегите да не съм с маратонки и съответно дънки, а примерно нещо, изглеждащо прилично с пола, рокля, поне клин и ефирна блуза. И да мога да мина 15 км с въпросното чудо. 

Връзка към мнение

Аз лятото пешеходствам със сандали на Columbia. Много удобни, леки и ако си спортен тип ще ти свършат чудесна работа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналата седмица ми се събраха около 43 часа път на връщане от Нова Зеландия и в ръчния ми имаше основно фототехника.  :) Изкъпах се преди полета и после като се прибрах. Не е голяма драма, виж умората и недоспиването е същинския проблем.

Прическа специално за полета, хора ще ме убиете.  :P Направо не знаех на кой свят съм и косата беше последното, за което мислех.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Ако не беше застраховката ми асистънс още щях да си лежа на парчета из Алпите. Според мен е задължителна. Звъниш, те активират полицата и поемат нещата. Само самолетният ми билет заради носилката бе 2800 евро..лекарите близо 1000. Аз нямаше как да си го позволя без застраховката. Даже да се наложи нещо да плащаш там - пази фактурите. После ти ги изплащат.  Метода работи, но ти пожелавам да не се налага да го проверяваш реално. :)

Леле, Анджи, какви си ги вършила.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може ли снимка и препоръчана марка и тн. ? Аз съм неспособна да си купя обувки за ходене през пролетно-летния сезон. Не прическата ми е проблем, просто в жегите да не съм с маратонки и съответно дънки, а примерно нещо, изглеждащо прилично с пола, рокля, поне клин и ефирна блуза. И да мога да мина 15 км с въпросното чудо. 

Български са, ако намеря кутията вкъщи, довечера ще ти кажа марката, струваха 70-80 лева преди почти 3 години в Благоевград, бях на разходка там и си ги взех. Не мога да намеря подобна снимка, затова ще пусна такава, която е комбинация от тях и другите ми ежедневни удобни обувки, които обаче са с по-висока платформа и понеже ги имам сравнително отскоро, не са тествани на 15 километра.

http://www.grattan.co.uk/products/s-oliver-lace-up-ankle-boots/_/A-839626_6

Иначе въпросните обувки за ходене са черни, подметката е дебела един пръст отпред и 3 пръста отзад на петата, не са до глезена чак високи, а до под него, с черни ластици, вместо връзки.

Връзка към мнение

Ако не беше застраховката ми асистънс още щях да си лежа на парчета из Алпите. Според мен е задължителна. Звъниш, те активират полицата и поемат нещата. Само самолетният ми билет заради носилката бе 2800 евро..лекарите близо 1000. Аз нямаше как да си го позволя без застраховката. Даже да се наложи нещо да плащаш там - пази фактурите. После ти ги изплащат.  Метода работи, но ти пожелавам да не се налага да го проверяваш реално. :)

Анджи, добре си се подредила! Може ли да споделиш към кои застрахователи си и какво покриваше застраховката ти?

Връзка към мнение

Миналата седмица ми се събраха около 43 часа път на връщане от Нова Зеландия и в ръчния ми имаше основно фототехника.  :) Изкъпах се преди полета и после като се прибрах. Не е голяма драма, виж умората и недоспиването е същинския проблем.

Прическа специално за полета, хора ще ме убиете.  :P Направо не знаех на кой свят съм и косата беше последното, за което мислех.

Определено не се притеснявам как ще изглеждам, но се чудя как да си направя пътуването по-комфортно. Това е. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може ли снимка и препоръчана марка и тн. ? Аз съм неспособна да си купя обувки за ходене през пролетно-летния сезон. Не прическата ми е проблем, просто в жегите да не съм с маратонки и съответно дънки, а примерно нещо, изглеждащо прилично с пола, рокля, поне клин и ефирна блуза. И да мога да мина 15 км с въпросното чудо. 

Аз използвам маратонки, но без пета и с отвори - от този вид: http://www.ebay.com/itm/The-North-Face-Hedgefrog-Sandals-Size-9-/221401312165?pt=US_Men_s_Shoes&hash=item338c8beba5 . Открих ги преди няколко години когато бях със сандали, остъргах си палеца на крака с вратата на една църква и дълго не успявах да спря кръвта.

 

 

Остава ми да реша дали да си правим застраховка. 

Моето мнение: застраховка се прави винаги с надеждата никога да не се налага да се ползва.

Връзка към мнение

Само лежанки по летищата биха направили подобно пътуване по-комфортно, но това не е нещо, което зависи от теб - или ги има, или ги няма. Лично аз нямах късмет, по време на нашите престои пак бях в седнало положение.

Връзка към мнение

Остава ми да реша дали да си правим застраховка. Настроена съм скиптично. От SDI ми обясниха, че при застрахователно събите, трябва да позвъня на асистент в България (за моя сметка естествено), който да ме насочи към съотвения медицински център или да изпратят лекар (иначе не е ясно дали ще ми изплатят каквото и да е). Звучи ми много абсурдно. Не мога да си представя, че този метод работи, а и не искам да разбирам. Абе, да сме живи и здрави.

Е, обикновено е така, обаждаш се и те ти казват къде да отидеш. Предполагам, че не е нужно за наистина спешни случаи. За дребни неща са ми казвали да ходя сам на лекар и да им пратя сметката после. А не можеш да очакваш да имат местен телефон навсякъде така или иначе. Aко сметката за телефона е сериозна, може да я пишеш към общия клейм

Връзка към мнение

Аз лятото пешеходствам със сандали на Columbia. Много удобни, леки и ако си спортен тип ще ти свършат чудесна работа.

Чудя се да се намесвам ли в разговора за подходящи обувки...... :P

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Чудя се да се намесвам ли в разговора за подходящи обувки...... :P

Още ли не са се скъсали/счупили тези твои токчета? :P Скоро гледах снимка на водопада и се бях сетила точно за теб..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.