Прескочи до съдържание

Въпрос към дамите: Какво носите в ръчния си багаж?


Препоръчани мнения

Чудя се да се намесвам ли в разговора за подходящи обувки...... :P

Според мен това си е за отделна тема, която ще е поне 100 страници.  :P

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Анджи, добре си се подредила! Може ли да споделиш към кои застрахователи си и какво покриваше застраховката ти?

 

 

Ако не се лъжа беше Булинс..но не съм сигурна. Обадих се по телефона. Оказа се, че централата е в Унгария, но говореха на български. От болницата поискаха факс за потвърждение на застраховката. Това, което бях платила кеш ми го възтановиха след 20 дни. На другия ден специална линейка ме взе и ме отведе в хотел близо до летището. После ме настаниха първа класа в самолета..кацнах..и почнаха мъките. Нямаше даже как да сляза от самолета. ...но това е друга тема :))

 

Леле, Анджи, какви си ги вършила.

 

По тази одисея бях написала пътепис в дира...и покрай този пътепис се запознах отдавна.....отдавна с някой хора от този форум...и този човек ме запали по пътя :)) ..хахах ..ще трябва да го потърся и да го кача тук..*забавна* история :)

 

По повод обувките - мокасини с цяла подметка и 2-3 см повдигната на петат част  - е няма по удобна обувка. Имах едни броих им държавите...18! минавах с тях по десетина километра на ден минимум..ама за жалост...вече не стават :)

Редактирано от Angelika
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Застраховката е задължителна. Или те насочват към медицински център, или след това изплащат всички разходи. За ЕС върши работа и безплатната ЕЗОК.

Връзка към мнение

Аз също съм с мокасини с 3 сантиметров ток, естествена кожа отвън и отвътре,задължително.Винаги ги нося в ръчния багаж.Заедно с още един чифт на краката в зависимост от сезона.Трудно се намират в България такива.Но Румъния ни е близо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Обувки само ортопедични - Birkenstock или производни. Нямате представа колко много хора имат спаднали сводове (напречен, надлъжен или и двата) и не знаят. А това при ходене как боли...

Тази марка имат сандали, чехли, затворени обувки - всичко. Друг е въпросът, че не всичко го има у нас, но пък се предлага онлайн.

 

ПП. Не се подвеждайте, че дадени обувки са ортопедични, в общия случай само ги наричат така, а не са. Стелките трябва да изглеждат така:

 

bstck_anatomy2.jpg

Редактирано от Nine
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Аз използвам маратонки, но без пета и с отвори - от този вид: http://www.ebay.com/itm/The-North-Face-Hedgefrog-Sandals-Size-9-/221401312165?pt=US_Men_s_Shoes&hash=item338c8beba5 . Открих ги преди няколко години когато бях със сандали, остъргах си палеца на крака с вратата на една църква и дълго не успявах да спря кръвта.

 

 

Моето мнение: застраховка се прави винаги с надеждата никога да не се налага да се ползва.

 

 

Аз използвам маратонки, но без пета и с отвори - от този вид: http://www.ebay.com/itm/The-North-Face-Hedgefrog-Sandals-Size-9-/221401312165?pt=US_Men_s_Shoes&hash=item338c8beba5 . Открих ги преди няколко години когато бях със сандали, остъргах си палеца на крака с вратата на една църква и дълго не успявах да спря кръвта.

 

 

Моето мнение: застраховка се прави винаги с надеждата никога да не се налага да се ползва.

И моето мнение е да се прави задължително застраховка. От това не бива да се пести.

А относно обувките, напоследък видях невероятно удобни обувки на Crocs, ама нямаха размер като за моите копита. Аз пътувам или с удобни чехли - пръстите винаги да са скрити, че да не се случи това, което е описал колегата преди мен, а за дълго ходене подобни на неговите сандали, има различни марки, аз ползвам на Teva с подметки от вибрам.

Има в разни цветове: / първо е Крокс, после Тева/

http://att-i.shoebuy.com/pi/crocs/jb/crocs558412_265153_jb.jpg

http://www.teva-eu.com/kids-tirra-girls-water-sandals/887278621065,en,pd.html

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.