Прескочи до съдържание

Снимки Мадагаскар


Kaloyan89

Препоръчани мнения

Браво, чудни снимки!  :)

Мястото е чудно, не снимките :rolleyes:

Да разбирам ли, че колата с водач с по-евтина от колата под наем, или на подобна цена?  Вашата кола 4 по 4 ли беше и колко излиза на ден. Храната и спането на шофьора дали са включени в крайната цена?

Колата под наем излизаше към 70-80 евро на ден.

За 100 евро на ден спазарих джип 4х4 с шофьор. Никакви други разноски по шофьора нямахме. Само плащахме горивото и по лев-два бакшиш за някое детенце, което да прекара джипа през най-плиткото на някое блато или за някой предприемчив малгаш, който узлужливо да подложи талпа върху дупките в моста, така че да успеем да минем :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Теди, ако не е някаква тайна, сподели маршрута, който планираш засега... малко по-лесно ще ми е преценя за "отклоненията" ;)

Този резерват е съвсем попътен, ако се ходи към южните красоти- Исало/Толиара(Тулеар)... иначе действително си е отклонение.

 

Митко, благодаря за инфото. Хубави снимки. :) Не е тайна маршрута, засега умувам какво да включа, за да не се получи някакво безумно препускане по прашни пътища. Като гледам ще се наложи да отрежа точно южната част, а си бях харесала крайбрежието там.

Връзка към коментар

Още един въпрос към Митко.относно нощувките. Вие ли си избирахте къде да спите, или те ви водеха и казват тука ще се спи , толкова ще струва и вие си плащате. Подобен въпрос и за храната - тука спират и казват ще се яде. Въобще по тези въпроси имахте ли право на глас, доверявахте ли им се,  или ги бяхте уточнили още първия ден в Тана.

Връзка към коментар

Май омръзва все едно и също, но не можах да измисля нищо по-оригинално - просто снимките са наистина страхотни  

Много благодаря! Силно се надявам да съм успял да ви вдъхновя и мотивирам... и оставам на разположение, с каквато информация разполагам, ако затръгвате нататък ;)

 

Още един въпрос към Митко.относно нощувките. Вие ли си избирахте къде да спите, или те ви водеха и казват тука ще се спи , толкова ще струва и вие си плащате. Подобен въпрос и за храната - тука спират и казват ще се яде. Въобще по тези въпроси имахте ли право на глас, доверявахте ли им се,  или ги бяхте уточнили още първия ден в Тана.

Първите две нощувки в Тана ги бяхме взели през букинг... нещо като 30 Евро за двойна стая със закуска на нощ.

Хотел La Ribaudière

Следващите спанета бяха вече "из път"- винаги гида предлагаше (бяхме му казали икономични, но не мизерабълски) и ние ги избирахме.

Ранумафана- по предложение на гида, съвсем прилично комплексче с хотелска част, ресторант и бунгала. Бунгалата бяха като към 20 евро на нощ.

Анцирабе- първото предложение за един централен хотел не ни хареса и взехме едно много приятна стая в една къща, колониален стил.

Морондава- бяхме извадили предварително от букинг имена на няколко хотела(бунгала), всичките на първа линия на плажа. Като пристигнахме за 10 мин ги разгледахме в реална обстановка и си взехме каквото ни беше по вкус. Нощувка 35 евро за къщичка/бунгало със закуска.

http://magelanci.com/gallery/image/24342-chez-maggie/

http://magelanci.com/gallery/image/24275-chez-maggie-morondava-beach/

 

Всичко се уточняваше ден за ден според настроението и формата ни. Ограниченията в избора се определят от доста първичната инфраструктура... например бензиностанциите са много малко, ресторантите по пътя са по-скоро изключение и т.н. Единственото нещо, за което се съобразихме с водача без коментар е да не се пътува по тъмно и в последствие се убедих, че е напълно прав.

 

Относно парите- не ви трябват долари и едва ли ще намерите ариари в България. Кредитни карти няма да послужат особено. Носете си Евро. В залата за пристигащи на летището в Тана в 1 през нощта работеха всички банки и един чейндж...разбира се в чейнджа курса беше най-добър.

Никъде по чейнджове не сме имали проблеми и не са ни правили номера- може спокойно да работите с тях, но все пак с разумна предпазливост :)

Всичко се заплаща в местна валута, но иие се разплатихме в евро с гида, като му дадохме по най-добрия курс, който бяхме намерили и на който обменяхме пари в Тана... а пък хотела в Морондава директно си го искахме като цена в Евро и така им го платихме.

*****************

Миналата година си купих един каталог на местното Министерство на Туризма с 390 страници места за настаняване, ресторанти, гидове, туроператори, забележителности. Пишете ми на лично, ако ви представлява интерес да го прегледате за седмица-две.

*****************

По обяснения на гида ни в Мадагаскар туристическият сезон започва в началото на април (когато спира да вали) и приключва през ноември (когато започва дъждовния сезон). Най-натоварено с най-високи цени и най-малко налични места за настаняване е юли-септември. През това време по повечето места можело да се спи само при наличие на предварителна резервация!

Редактирано от mitkobiker
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

По обяснения на гида ни в Мадагаскар туристическият сезон започва в началото на април (когато спира да вали) и приключва през ноември (когато започва дъждовния сезон). Най-натоварено с най-високи цени и най-малко налични места за настаняване е юли-септември. През това време по повечето места можело да се спи само при наличие на предварителна резервация!

Това и аз си го мислех, че трябва задължително да букнем настаняванията, защото отиваме в топ сезона август - септември. Не бих рискувала да тръгна на сляпо. За маршрута - реших да отрежа част от местата, които планирах първоначално и да оставя повече време за разходки и спокойно разглеждане, както и време да позяпам малгашите в някое село. Което ме подсеща да те питам местните притесняват ли се, когато ги снимат, имат ли нещо против. Мисля да отделя ден, два да се завра в някое село из къщите, но не съм попадала на инфо какво им е отношението към туристите с апарати. Уточнявам, че планирам да направя това в малко населено място, не в столицата.

Другият ми въпрос е какво е положението с комарите и маларията. Пихте ли маларон и как се оправяхте? :)

Митко, благодаря за точната информация, която даваш. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това и аз си го мислех, че трябва задължително да букнем настаняванията, защото отиваме в топ сезона август - септември. Не бих рискувала да тръгна на сляпо. За маршрута - реших да отрежа част от местата, които планирах първоначално и да оставя повече време за разходки и спокойно разглеждане, както и време да позяпам малгашите в някое село. Което ме подсеща да те питам местните притесняват ли се, когато ги снимат, имат ли нещо против. Мисля да отделя ден, два да се завра в някое село из къщите, но не съм попадала на инфо какво им е отношението към туристите с апарати. Уточнявам, че планирам да направя това в малко населено място, не в столицата.

Другият ми въпрос е какво е положението с комарите и маларията. Пихте ли маларон и как се оправяхте? :)

Митко, благодаря за точната информация, която даваш. :)

Предполагам си личи, колко ми е паднало на сърцето това място :wub:

През август всичко трябва да е проходимо и налично, но наистина сте на върха на сезона... резервирайте предварително, каквото можете.

 

Никакви комари, ваксини и малария. Ниакви стомашно-чревни премеждия.

Преди да тръгнем ни проглушиха ушите с някаква ЧУМА из Антананарив... ама и за това нямаше никакви намеци намясто :unsure:  Единственото притеснение бяха пиявиците из шубрака на Ранумафана- просто слагаш дълги крачоли и ги мушкаш в чорапите :lol:

Местните са много дружелюбни, сърдечни и топли хора. Повсеместно се говори френски, комуникацията не е трудна.

Снимането не е било проблем и никъде не са искали пари и почерпки. Просто много се усмихваш... а това там не е трудно :lol:

Редактирано от mitkobiker
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

 Просто много се усмихваш... а това там не е трудно :lol:

Аз в това съм най-добра и никога не съм имала проблем с комуникацията, дори да не знам езика. В Етиопия сами ме дърпаха да ги снимам, но затова си трябва малко време, подход, хората да свикнат с мен. Добри новини, зарадва ме. :)

 

За маларията също е супер. Край реки и езера не съм планирала преходи и нощувки, а там риска е най-голям. Явно ще пропусна хапчетата. :)

Връзка към коментар

Много благодаря! Силно се надявам да съм успял да ви вдъхновя и мотивирам... и оставам на разположение, с каквато информация разполагам, ако затръгвате нататък ;)

Аз съм и вдъхновена, и мотивирана, остава да убедя фамилията, че и те са така. При всички случаи ще се нуждая ото съветите ви като затръгваме. На мен ми е също и много приятно да чета за пътешествието и да гледам снимки.

Връзка към коментар

Качени снимки от пътуването ми по Мадагаскар тук:

Митко, един бърз въпрос. Вие Тана - Ранумафана за един ден ли го направихте и колко часа отне? Че вече втора фирма ни обяснява колко бил дълъг прехода. И още - в Андраномена видяхте ли фоса?

Редактирано от Tedy
Връзка към коментар

Тана-Ранумафана го направихме за един ден с тръгване в 7 сутринта и пристигане по тъмно (половин-един час след залез). Две основни спирки- за закуска и обяд+ един-два стопа за зареждане с гориво.

Тия фирми да не се правят на толкова претоварени, колата и шофьора ще си бездействат и почиват целия следващ ден, когато вие ще обикаляте резервата :P

Фоса не успях да хвана :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това са трикове за повече пари. Пътя до Раномафана си е съвсем нормален, макар и малко по-дългичък. Както казва Митко,  колко дни ще почиват, а вие ще плащате. Изучиха се тези от бедните страни. И всяка година става все по-страшно от финансова гледна точка, защото има кой да им плаща. 

Как ми се иска да им тегля една....., но не мога , защото все ми се ходи....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Оги, цената която са ни обявили е 90Е, т.е. по-ниска от тази на Митко, но исках да съм сигурна за какво да настоявам. А маршрута силно го окастрям, последно и Цинги отпадна. Не ми се бият 2 дена път през 2 реки и прахоляци само за скалите.

Връзка към коментар

Аз, без да съм контактувал, мисля, че цената трябва да е около 70-80 евро на ден, най-вече, ако си окастриш плана и ги улесниш максимално ( което, всъщност и целят).  Заради лошите пътища и ние по всяка вероятност ще се откажем от Западния бряг и Цинги, и то тогава какво остава. Хем ще се кара по единствения главен път ( асфалт), пък и искат по 5-6 часа, ако може , а и за по 100 евро и нагоре на ден.

Цената на Митко е висока, и не може да бъде критерий. Мисля, че и той е съгласен с това. Такава цена , ако се кара по прашните пътища по бива, но по основния път, и с няколко дни почивка, е неприемлива. Всъщност, аз плана не ти го знам, но разсъждавам за нашата програма....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тана-Ранумафана го направихме за един ден с тръгване в 7 сутринта и пристигане по тъмно (половин-един час след залез). Две основни спирки- за закуска и обяд+ един-два стопа за зареждане с гориво.

 

Митко, а ползвали ли сте такси от летището до Тана? И колко излиза ориентировъчно. Имаме нова оферта и ни предлагат трансфер от летището за 35Е, което ми се струва много, но не съм проверявала колко е разстоянието и какви са цените. Иначе за тура цената изглежда екстра, в дните по асфалт 60Е, а в дните по черни пътища 70Е/ден.

 

П.П. Видях цената спомената от Калоян, 10Е от летището до Тана.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

30-40000 ариари струваше таксито май или около 10-13€. Такситата в Тана са си преживяване, понеже са коли от средата на миналия век, от класа на Трабант. През деня и вечер има огромни задръствания в града така че може и да излезе скъпо. След два дни в града вече ползвах местен транспорт, много евтин - едни препълнени и раздрънкани маршрутки (налагаше се да ходя няколко пъти до южноафриканското посолство, бая извън центъра). Ако имате добър френски можете лесно да се пазарите за такситата, но няма много да ви трябва, центъра на Тана е супер за разходки. Друг е въпроса, че понякога като се раздели на три, пазаренето не си струва 30-те цента на човек, които иска шофьора.

Редактирано от Kaloyan89
Връзка към коментар

Калояне, никакъв френски нямаме, но предполагам ще се оправим. :) Няма да имаме избор. Важното е, че трансфера е доста по-скъп.

Редактирано от Tedy
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.