Прескочи до съдържание

Снимки Мадагаскар


Kaloyan89

Препоръчани мнения

Теди, имаше ли конкретна причина да се чувствате застрашени по пътищата или просто имат лоша слава и местните са ви отворили очите за възможните опасности? Вие не за пръв път сте на такава неуредена дестинация, с висок процент грабежи, изнасилвания, убийства и отвличания, какво в Мадагаскар беше различно? 

Аз не знам на каква програма и придвижване се спряхте, но наистина бях убедена, че ще е по-добре да сте с вътрешни полети и водачи за по няколко дни в интересуващите ви паркове и до края си мислех, че така ще постъпите.  

Лек полет и като си починете, ще се радвам да споделите подробности и снимки :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не трябва да се пътува по тъмно, особено в някои райони. Бяхме предупредени, но се мотахме по пътя. Относно програмата, пътувахме четирима и колата излезе на добра цена, но за да стигнем от т.А до т.Б се оказа 6 дена път. Добавих и източното крайбрежие и стана съвсем зле. Както казах моя грешка + че не бяхме сами и се замотвахме още повече. Може би решението е да пътуваме сами и да си определяме темпо, което не ни натоварва, но и не ни бави.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Четирима + колата с шофьор който го играе и гид ?

 

Да, шофьорът ни беше ценен с добър английски, образован, беше много полезен и като преводач. Колата беше стара и бавна на баирите, единия ден се наложи и ремонт, та ни извозваха други два джипа, абе знаеш как е, приключения по пътя. :) За 13 дена колата излезе 810 Е + към 300 Е за гориво.

Най-много ми харесаха баобабите и Бело сур мер. Препоръчвам го.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Tedy, като си починете малко, може ли да споделиш кои места най-много ти харесаха, на кои би отделила повече време и кои би пропуснала? Аз си бях харесала тази дестинация за някой от следващите ходения и ще ми бъдат полезни твоите наблюдения и мнения

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Tedy, като си починете малко, може ли да споделиш кои места най-много ти харесаха, на кои би отделила повече време и кои би пропуснала? Аз си бях харесала тази дестинация за някой от следващите ходения и ще ми бъдат полезни твоите наблюдения и мнения

И аз се присъединявам към тази молба. Също се надявам за скорошно включване тук и от втората магеланска група ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз се присъединявам към тази молба. Също се надявам за скорошно включване тук и от втората магеланска група ;)

От няколко дена си мисля, че е време да напиша някой ред по въпроса. Та, сега 1 месец след връщането ми отново съм на мнение, че това не е моята дестинация. С което в никой случай не искам да обърквам и отказвам хора тръгнали с желание към Мадагаскар. Всеки има различни вкусове и предпочитания.

Грешка номер 1: избрах дестинацията, заради добрата цена на билетите. Бях видяла вече двата съседни острова, казах си, защо пък не. Но аз не съм човек, който обича да пътува къде да е и се кефи на всяко ново място. Всичките ми пътувания са внимателно подбрани като държави, забележителности и съобразени с вкуса ми. В този смисъл Мадагаскар не ми предложи нищо уникално, което да ме впечатли.

Грешка номер 2: твърде много път с кола и поне за мен малко време да се насладя на готините местенца. Прекалено натовареното пътуване в стил "айде, давай" всеки ден не е за мен. Аз съм човек естет и фотограф, и си имам нужда от време просто да поседя и да позяпам нещо красиво с часове. Многото шофиране доведе и до малко ходене, а това определено не ме кефи. Движението на собствен ход и особено по баири и чукари ме прави щастлива, в Мадагаскар това ми липсваше.

Грешка номер 3: не пътувахме сами. Нашите спътници бяха много готини и много се смяхме, но от друга страна се бавехме много повече от обичайното, което направи преходите съвсем безкрайни и ми създаде усещането, че живея в колата. :)

Ок, може би грешки е силна дума, да кажем, че са по-скоро някакви спънки, недоразумения и дребни неща, но събрани заедно + цялата умора и недоспиване определено не оставиха спомен за супер готино прекарване. А аз държа на път да ми е по- по- най-. :) Ако сега правя маршрута бих отрязала източното крайбрежие и директно бих тръгнала за Бело сур мер. Там ми хареса най-много. Останахме 3 нощувки, радвахме се на красиви залези, вкусна храна, много колоритно селце с големи отливи. Хората там строят лодки и това също е атрактивно. Освен това, както често ми се случва по света, се радвах и на засилен интерес към фотографските ми умения. :lol: Третата вечер, когато приключих със снимането и се обърнах с изненада видях, че непосредствено зад мен са се наредили 15-тина човек и ме гледат в захлас...  :lol: Жалко, че го нямаше Влади да прасне снимки зад кадър, щеше да документира доста забавна гледка.  :)

От местата, които много ми харесаха ще отбележа също и Морондава с баобабите. Мястото е туристическо и там се разминахме с най-много чужденци по трасето. Ранумафана, прекарахме си добре и имахме цял ден за моткане, а градината на хотела ни беше невероятна. :lol: Влади научи момчето в бара да прави истинско еспресо, дано тези след нас имат полза от това. :) Харесаха ми селцата и хората по пътя, много приятелски настроени и усмихнати.  :)

И какво да ви заблуждавам, след 2 толкова силни дестинации тази година като Етиопия и Норвегия, Лофотенски острови, нямаше как точно Мадагаскар да ме впечатли. НО ако харесвате животинки, екзотика и дървета, може би това е вашето място. :)

 

Ако някой има въпроси, да пита.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Накрая подозирам, че с Iceman ще се редуваме да си обикаляме Норвегия, Исландия, Патагония и Нова Зеландия, но засега мисля да попътувам по света още малко. :lol: :lol: :lol:

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Да споделя от мястото на събитието.   Мадагаскар е невероятно място. Ние останахме страшно доволни и щастливи от прекараните 17 дни.   Да не обидя Теди,но просто програмата им не е това,което трябва да се направи в Мадагаскар.

Обещавам да отворя нова тема и да споделя всичко полезно и приятно по въпроса.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Да споделя от мястото на събитието.   Мадагаскар е невероятно място. Ние останахме страшно доволни и щастливи от прекараните 17 дни.   Да не обидя Теди,но просто програмата им не е това,което трябва да се направи в Мадагаскар.

Обещавам да отворя нова тема и да споделя всичко полезно и приятно по въпроса.

Ей това трябваше да се чуе в тази тема :lol:

Вие направихте най-силния/класически тур из Мадагаскар... очаквам с нетърпение отзивите ви ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да споделя от мястото на събитието.   Мадагаскар е невероятно място. Ние останахме страшно доволни и щастливи от прекараните 17 дни.   Да не обидя Теди,но просто програмата им не е това,което трябва да се направи в Мадагаскар.

Обещавам да отворя нова тема и да споделя всичко полезно и приятно по въпроса.

Програмата си ми беше добра за времето, което имахме. Вкусовете ни са различни, но това е нормално. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Моето мнение по въпроса е, че има три основни компонента при посещението на Мадагаскар, които са с решаващо значение за цялостното преживяване: 1. Времето (продължителността) на посещение, като минимумът е 17-20 дни за маршрута, който ние направихме; 2. Фирмата/агенцията, от която се наема колата с шофьора, но най-вече шофьора - комуникативни способности, познаване на маршрута, пътищата в детайли, местата през които се минава, възможност за промяна на плана в движение, както направихме ние, както и самата кола - състояние, големина, мощност; и 3. Периода на посещение - в края на сухия сезон (септември - октомври), когато на практика е проходима и западната част на острова (на места под морското равнище, блокирана през останалото време от годината).

Ако целият план е съобразен с тези параметри, за пътешествениците ще остане само да се дивят и наслаждават на гледките и шарения свят по пътя :) Има много какво да се види - и хора, и култура, и флора, и фауна (голяма част ендемични само за острова), и природа.

Това е основното, според  мен, с което трябва да се започне. Иначе има много за разказване. Както и други детайли и подробности по организацията и изпълнението.

Е, да, най-най-важното е осъзнатото желание да се посети Мадагаскар. Без него, всичко останало е без стойност ;)

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
Е, да, най-най-важното е осъзнатото желание да се посети Мадагаскар. Без него, всичко останало е без стойност ;)

Съмнявам се, че човек с опит в пътуванията ще тръгне неосъзнато към Мадагаскар. :) Сами си правим програмата, което означава, че включваме точно това, което ни е интересно и искаме да видим. И какво от това. :)  Никой не може да знае предварително какви точно емоции ще изпита на път и доколко видяното и преживяното ще му повлияе и ще го развълнува. :) 

За шофьора съм напълно съгласна. Опитът и добрата комуникация са важни. Нашият беше страхотен и много полезен. :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.