Прескочи до съдържание

дневник Северна Корея / Китай - 03 Септември, 2014


Георги Матеев

Препоръчани мнения

  • 3 месеца по-късно ...
Георги Матеев

Днес си получихме билетите Пекин-Пхенян-Пекин, много вълнуващо :)

 

В случай, че някой се чуди как изглежда електронен билет от Air Koryo - ето как:

 

post-1175-0-06121200-1408046254_thumb.jpg

 

P.S. При желание може да им пуснете по един фен имейл  :lol:

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Георги Матеев

Не, билета го уреди китайската агенция, която организира тура в Северна Корея. Нямам идея колко струва отделно, тъй като се плаща пакетна цена.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Георги Матеев

Преди малко агенцията ни изпрати и северно-корейските визи, та вече нищо не ни спира. Потегляме в сряда.

 

Магеланското знаме вече е надлежно прибрано в багажа в очакване да бъде развято насред братския Пхенян...

 

Ако след 2 седмици с bronco не сме се появили онлайн да знаете, че сме осъдени за 'журнализъм' и гнием в някой местен зандан :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Преди малко агенцията ни изпрати и северно-корейските визи, та вече нищо не ни спира. Потегляме в сряда.

 

Магеланското знаме вече е надлежно прибрано в багажа в очакване да бъде развято насред братския Пхенян...

 

Ако след 2 седмици с bronco не сме се появили онлайн да знаете, че сме осъдени за 'журнализъм' и гнием в някой местен зандан :)

написа ли си завещанието? :unsure:

 

И да знаете другарят Ким явно ще е много бесен, щото му избягал банкерът и му гепил 5 млн долара.

Бил избягал в Русия (???) или така поне твърди западната жълта преса.

Редактирано от но нейм
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Георги Матеев

Макар и с голямо закъснение започвам постепенно да публикувам материали (видео, снимки, пътепис) от септемврийското ни приключение в Северна Корея.

 

Като за начало - едно 75 минутно документално видео, направено от местната тур агенция. Към групата ни бе прикрепен оператор, който заснемаше кажи-речи всяка наша стъпка. Убеден съм, че ще се насладите на патоса на коментаторката и на нейните леки агитационните забежки, а и озвучаващата музика е особено... тържествена. Освен обиколките ни напред-назад са заснети и масовите танци на един площад в Пхенян по случай техния национален празник за създаването на севернокорейската държава. Има също доста кадри от посещението ни в местния цирк, които също са интересни. И не се смейте прекалено много, когато видите да се покланяме на разни паметници на великите лидери, беше задължително :)

 

Е, приятно гледане!

 

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 20
Връзка към мнение

Леле, ма, то, голям купон! :unsure: А музиката е като за манифестация или подобно събитие! Ама ще ми е интересно ти да разкажеш как си се чувствал в тази обстановка.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като за начало - едно 75 минутно документално видео, направено от местната тур агенция. Към групата ни бе прикрепен оператор, който заснемаше кажи-речи всяка наша стъпка. Убеден съм, че ще се насладите на патоса на коментаторката и на нейните леки агитационните забежки, а и озвучаващата музика е особено... тържествена.

 

Това е изключително, никой друг няма такова представяне на пътешествие с про видео.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Жоре, и да не забравиш да си прибереш милите от АК  :lol:  :lol:

 

Майтапът настрана, но взехме мили за полета Пхенян-Пекин, който бе изпълняван от Air China (член на Star Alliance)  :yahoo:

Връзка към мнение

Макар и с голямо закъснение започвам постепенно да публикувам материали (видео, снимки, пътепис) от септемврийското ни приключение в Северна Корея.

 

Като за начало - едно 75 минутно документално видео, направено от местната тур агенция. Към групата ни бе прикрепен оператор, който заснемаше кажи-речи всяка наша стъпка. Убеден съм, че ще се насладите на патоса на коментаторката и на нейните леки агитационните забежки, а и озвучаващата музика е особено... тържествена. Освен обиколките ни напред-назад са заснети и масовите танци на един площад в Пхенян по случай техния национален празник за създаването на севернокорейската държава. Има също доста кадри от посещението ни в местния цирк, които също са интересни. И не се смейте прекалено много, когато видите да се покланяме на разни паметници на великите лидери, беше задължително :)

 

Е, приятно гледане!

 

 

Малииииииииииии... Събраха ми се очите  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:

Евала, пич. Много различно е било. Признавам, едва изтраях да се прибера и да пусна видеото. Сега продължавам, като го преглъщам с хубаво испанско вино... хаха... Ох, имам чувството че гледам Любимец 13  :lol: Комплимент еееееее!

 

P.S. Ти що не махаш на камерата, бе?  :angry:  И кво, прилича на Лондон. Има патки в езерата...  :rolleyes:

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Георги, благодаря че сподели това пътешествие. Изгледах го с голям интерес. Припомних си детските и ученическите години с масовките, само дето ние не се кланяхме на паметниците :) И едновременно с това ми стана тъжно за тези хора, принудени да живеят по този начин. Казват ти танцувай и няма тън мън, танцуваш, че чак ти харесва. Гигантските паметници и хилядите тонове бетон, колко ми е познато ;) По едно време се сетих за Бузлуджа. 

Музеят на войната ли е онова с ефектите с пушека, че английският не ми е много силен? Там голяма пропаганда пада, стана ми тежко да видя снимките и документите на пленените и убити вражески войници. 

Впечатлих се от суровото месо в чиниите ви и се успокоих, като видях, че се пържи ли, вари ли, не разбрах :)

Цирковото представление беше на ниво, уникални професионалисти, но си представям под какво напрежение тренират..

И музиката...страхотен духов оркестър, много подходяща за такъв вид пътешествие.

Имали сте с Бронко уникално изживяване, поздравления за смелостта!!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Георги Матеев

Музеят на войната ли е онова с ефектите с пушека, че английският не ми е много силен? Там голяма пропаганда пада, стана ми тежко да видя снимките и документите на пленените и убити вражески войници. 

Впечатлих се от суровото месо в чиниите ви и се успокоих, като видях, че се пържи ли, вари ли, не разбрах :)

 

Да, военният музей е това, иначе пропаганда имаше навсякъде и по много - не само там. Първоначално и ние се попритеснихме от суровото месо, но за щастие ни позволиха да си го сготвим :)

 

P.S. Ти що не махаш на камерата, бе?  :angry:  И кво, прилича на Лондон. Има патки в езерата...  :rolleyes:

 

Ми срамежлив съм :) И чак пък на Лондон да прилича... едни патки в езера Лондон не правят  :lol:

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
03-04 СЕПТЕМВРИ 2014, СОФИЯ-ДОХА

 

Срещнахме се с Ники (Bronco) на летище София, като и двамата бяхме в приповдигнато настроение от предстоящото пътуване. Радостта ни обаче рязко помръкна, когато видяхме, че полета за Доха има 90 минути закъснение. Това почти със сигурност значеше, че ще изпуснем връзката за Пекин. Любезните служители на гишето на катарските линии обясниха, че имаме 2 избора - или да ни премаршрутират през Истанбул, или все пак да си летим с тях и да се надяваме самолета да навакса закъснението. Оттеглихме се за кратко съвещение и умуване... и в крайна сметка решихме да рискуваме и да останем с катарците.

 

8 часа по-късно. Кацнахме в Доха в 01:00 сутринта с точно двучасово закъснение и разбира се вече нямаше никакъв шанс да хванем полета за Пекин, излитащ 20 минути по-късно. Отидохме на транзитното гише и започнахме отчаяно да кършим пръсти, надявайки се всъщност на развитието, за което мечтаехме през целия полет и което в крайна сметка стана реалност. ДА, следващият директен полет за Пекин е чак утре вечер (24 часа по-късно); НЕ, не искаме да нощуваме на летището и да летим през Дубай 8 часа по-късно; ДА щом предпочитаме директния полет на другия ден ще се възползваме от безплатна транзитна виза / хотел / храна / трансфер в Доха. Опитахме се да изглеждаме много тъжни, когато ни подадоха ваучерите за настаняване и изхранване, макар че тайничко ликувахме: току-що бяхме получили напълно безплатна еднодневна екскурзия в Катар. Тотален бонус към и без това интересното ни пътешествие.

 

post-1175-0-41371100-1414596333_thumb.jpg

 

В 02:00 сутринта пристигнахме в хотела. Много приятен, 4-звезден, дадоха ни по един апартамент (50 квадрата) за всеки от нас. Разбира се, пълно щастие няма - чекираните ни куфари бяха останали на летището и нямахме никакви дрехи за смяна. Катарците обещаха, че до 10 сутринта ще ги доставят директно в хотела.

 

Сутринта след късната закуска решихме да обиколим Доха. Излезнахме от хотела и о, каква изненада - получихме топлинен удар в лицето с 44 градусова сила. Изпотихме се за има-няма 30 секунди, но упорито продължихме да се разхождаме.

 

post-1175-0-32994300-1414596334_thumb.jpg

post-1175-0-79403900-1414596335_thumb.jpg

 

20 минути по-късно бяхме пред припадък и със сетни сили се добрахме до един климатизиран туристически бус, който бе нашето спасение. Без да искаме направихме много удачен избор, тъй като пълната обиколка на буса се оказа близо 3 часа, имаше и гайд на английски, и на практика това беше перфектния начин да разгледаме буквално целия град с минимум усилия. И без това нямахме безкрайно много време. А, и даваха безплатна вода!

 

Доха се оказа изключително модерен и космополитен град. Страхотна архитектура, небостъргач до небостъргач и мол до мол. Навсякъде много поддържано и чисто, голяма красота. Личи си отдалеч, че в Катар просто не могат да си преброят петролните пари. Единствено мога да го сравня с Дубай, като смело бих казал, че Доха е едно ниво по-нагоре. Дори като се замисля май по-лъскав град не съм виждал никъде по света.

 

post-1175-0-28745800-1414596337_thumb.jpg

post-1175-0-95275600-1414596339_thumb.jpg

post-1175-0-51730800-1414596341_thumb.jpg

post-1175-0-21529000-1414596343_thumb.jpg

post-1175-0-11958600-1414596346_thumb.jpg

post-1175-0-78011200-1414596347_thumb.jpg

post-1175-0-33861500-1414596349_thumb.jpg

 

След градската обиколка автобусът ни стовари сравнително близо до хотела, пред входа на Музея за ислямско изкуство, който си бяхме набелязали предварително. Този музей беше изключително впечатляващ, имаше невероятни произведения на изкуството от всякакви епохи и страни. Разглеждахме го над 2 часа и останахме предоволни от видяното.

 

post-1175-0-56919300-1414596357_thumb.jpg

post-1175-0-20284500-1414596359_thumb.jpg

post-1175-0-50332400-1414596360_thumb.jpg

post-1175-0-21613800-1414596362_thumb.jpg

post-1175-0-45939100-1414596363_thumb.jpg

post-1175-0-52726500-1414596364_thumb.jpg

post-1175-0-04918100-1414596368_thumb.jpg

post-1175-0-91854700-1414596369_thumb.jpg

post-1175-0-43701000-1414596371_thumb.jpg

post-1175-0-98323200-1414596372_thumb.jpg

 

Наближаваше време за вечеря и се прибрахме в хотела. След като хапнахме се сетихме, че куфарите ни все още ги няма и започнахме да се притесняваме, тъй като 3-4 часа по-късно трябваше да тръгваме за летището и не знаехме какво точно да правим. Отделно, че вече сериозно понамирисвахме поради липсата на чисти дрехи. Досаждахме на рецепцията и по телефона на Qatar Airways, но никой не можа да ни даде точна информация. Решихме, че повече нищо не можем да направим и се прибрахме по стаите да починем малко.

 

Към 23:00 часа се срещнахме на рецепцията и с голямо облекчение установихме, че куфарите ни вече са там и ни чакат. Бяхме щастливи, но мръсни. Или мръсни, но щастливи, не съм сигурен кое точно :) Шофьорът на хотела ни закара до летището, където успешно се натоварихме на полета за Пекин и продължихме приключението в посока Китай...

 

СЛЕДВА ПРОДЪЛЖЕНИЕ...

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 26
Връзка към мнение

Да не прекъсвам хубавия разказ, но това с Доха наистина голям бонус към пътешествието, на мен много ми харесва града, трябва да помисля някой път да взема по-голям престой при смяна на самолети и да разгледам поне за 6-7 часа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Да не прекъсвам хубавия разказ, но това с Доха наистина голям бонус към пътешествието, на мен много ми харесва града, трябва да помисля някой път да взема по-голям престой при смяна на самолети и да разгледам поне за 6-7 часа.

 

Наистина беше голям бонус. Определено препоръчвам разходка из Доха, много ми допадна града.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

..се настанявам с кеф да чета :) Въпроссссссссссссс - продават ли на безмитната зона в Доха алкохол? Нямам желание да се тропна пак неподготвена както се случи в Йордания, но този път в Индонезия   :blush: Малко офтопик е, ще прощаваш...

Връзка към мнение

Страхотно начало на пътешествието ви! Тук е мястото да отбележа, че забелязах тематичната ти тишъртка през първия ден в Северна Корея. Наистина сте били в една "Time machine" - от този град от бъдещето, сте се пренесли в епохата на див тоталитаризъм. Не ми казвай, че е била най-отгоре в багажа и е най-случайно B)  Забелязах и спътника с DDR :)

Очаквам с нетърпение продължението..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Рейни, продават. Но като си го купиш не ти го дават там на място, а си записват полета и мястото ти и ти го носят на крака чак когато си се настанил в самолета. :)

 

Жоро, и аз чакам с интерес. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.