Прескочи до съдържание

дневник Северна Корея / Китай - 03 Септември, 2014


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Георги Матеев

..се настанявам с кеф да чета :) Въпроссссссссссссс - продават ли на безмитната зона в Доха алкохол? Нямам желание да се тропна пак неподготвена както се случи в Йордания, но този път в Индонезия   :blush: Малко офтопик е, ще прощаваш...

 

Тони вече ме е изпреварила с отговора, но все пак да допълня - в Индонезия по принцип няма голям проблем с покупката на алкохол. Макар че е относително скъп, така че в този ред на мисли май ще е по-добре да си вземеш от Доха. Иначе особено много препоръчвам една местна водка Iceland, беше супер добра и на Бали се наливахме само с нея :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Жоро, като не са ви закарали на някакво такова "събитие" пак добре. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

10 служители на управляващата в Северна Корея партия са екзекутирани по различни обвинения, сред които и гледането на чужди "сапунени сериали".

 

http://dnes.dir.bg/news/filmi-televizia-seriali-severna-koreja-eczecutzia-17696968?nt=4

Връзка към мнение

Наистина беше голям бонус. Определено препоръчвам разходка из Доха, много ми допадна града.

Ама, много голяяям! Преди две години за две нощувки+виза+обиколка на града платихме на Катарските авиолинии по 220 евро.

Спането беше в техния хотел Радисън блу.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Тук е мястото да отбележа, че забелязах тематичната ти тишъртка през първия ден в Северна Корея. Наистина сте били в една "Time machine" - от този град от бъдещето, сте се пренесли в епохата на див тоталитаризъм. Не ми казвай, че е била най-отгоре в багажа и е най-случайно B)

 

Тениската не беше никак, ама никак случайна :)

 

Жоро, като не са ви закарали на някакво такова "събитие" пак добре. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

10 служители на управляващата в Северна Корея партия са екзекутирани по различни обвинения, сред които и гледането на чужди "сапунени сериали".

 

http://dnes.dir.bg/news/filmi-televizia-seriali-severna-koreja-eczecutzia-17696968?nt=4

 

Абе поканиха ни, но любезно отказахме :P

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Интересна информация от сайта на нашето Министерство на външните работи:

 

Препоръка за българските граждани, пътуващи до КДНР
 
31.10.2014
print_icon.jpg
Print
email_icon.jpg
Email

Властите в КНДР поставят под карантина всички пристигащи в страната като мярка срещу разпространението на вируса Ебола. В зависимост от това, дали идват от засегнати или незасегнати от вируса региони, пристигащите ще бъдат настанявани в хотел в град Анжу, на 80 км от Пхенян, или в хотели в столицата, без право да излизат, включително и да напускат сградата, за период от 21 дни.

Предвид карантинния режим, МВнР препоръчва на българските граждани, нежелаещи да бъдат изолирани за 21 дни след пристигането си, да отложат пътуванията до КНДР до отменянето на тази мярка.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Георги Матеев

Снимките с магеланското знаме в Северна Корея са готови.

 

Гледка към Пхенян от Juche Tower:

post-1175-0-39708600-1416907954_thumb.jpg

 

Един от централните площади в Пхенян:

post-1175-0-64785400-1416907955_thumb.jpg

 

Монумент по случай годишнина от създаването на Корейската работническа партия:

post-1175-0-28399400-1416907956_thumb.jpg

 

Монумент на магистралата, която води до Пхенян:

post-1175-0-03320400-1416907962_thumb.jpg

 

Гледка към Пхенян от 36-ия етаж на хотел Yanggakdo:

post-1175-0-06434400-1416907969_thumb.jpg

 

Входът на военния музей:

post-1175-0-23625000-1416907975_thumb.jpg

 

Триумфалната арка:

post-1175-0-90612800-1416907980_thumb.jpg

 

Спирка на метрото:

post-1175-0-41174200-1416908162_thumb.jpg

 

Красиво изкуство в центъра на Пхенян:

post-1175-0-35067600-1416908168_thumb.jpg

 

На границата между Северна и Южна Корея (вдясно е войникът, който идва да ми се кара):

post-1175-0-16675700-1416908060_thumb.jpg

 

На границата между Северна и Южна Корея:

post-1175-0-66952300-1416908067_thumb.jpg

 

Великата китайска стена (сектор Badaling):

post-1175-0-48934700-1416908069_thumb.jpg

 

Великата китайска стена (сектор Mutianyu):

post-1175-0-13389800-1416908174_thumb.jpg

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 23
Връзка към мнение

Като за начало - едно 75 минутно документално видео, направено от местната тур агенция. Към групата ни бе прикрепен оператор, който заснемаше кажи-речи всяка наша стъпка. Убеден съм, че ще се насладите на патоса на коментаторката и на нейните леки агитационните забежки, а и озвучаващата музика е особено... тържествена. Освен обиколките ни напред-назад са заснети и масовите танци на един площад в Пхенян по случай техния национален празник за създаването на севернокорейската държава. Има също доста кадри от посещението ни в местния цирк, които също са интересни. И не се смейте прекалено много, когато видите да се покланяме на разни паметници на великите лидери, беше задължително :)

 

Е, приятно гледане!

Ааааааа, Жоро, скатаваш се нещо! Никъде не те видях да поднасяш цветя на на паметниците на другаря Ким!?! :mad:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Супер са, ще опиташ ли да ги добавиш/или Bronco в галерията с геотаг (location)?

 

Снимките с магеланското знаме в Северна Корея са готови.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Супер са, ще опиташ ли да ги добавиш/или Bronco в галерията с геотаг (location)?

 

Точно ги тагвам в момента, след малко ги качвам в галерията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Браво, чудесни снимки! Ама и местата красиви, а пък аз си мислех, че не е така :unsure:

 

И твойте от Южната Корея са прекрасни, но тази със сградата от 60я етаж на 63 Билдинг е грешно геокодирана и на нашата карта е отишла в Бенин :) Дали мошеш да я добавиш наново с правилно тагче.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Ааааааа, Жоро, скатаваш се нещо! Никъде не те видях да поднасяш цветя на на паметниците на другаря Ким!?! :mad:

 

Съвсем откровено си признавам, че ми се досвидя да давам по 3 евро за букет. Стига му на другаря Ким, че се покланях на всеки негов паметник :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ама то вие ли трябваше да ги купувате? Аз мислех че са включени в цената на екскурзията и ви ги раздават екскурзоводите.

Впрочем - от кои страни бяха останалите в групата?

(извинявам се ако вече си го споменал някъде)

Връзка към мнение

И твойте от Южната Корея са прекрасни, но тази със сградата от 60я етаж на 63 Билдинг е грешно геокодирана и на нашата карта е отишла в Бенин :) Дали мошеш да я добавиш наново с правилно тагче.

 

Тези на AlexandraKo аз ги тагвах, не знам защо се е получило така, ще гледам да се оправим тия дни :)

 

Супер са севернокорейските снимки, как не е имало проблеми на границата със знамето още се чудя :)

Връзка към мнение
Георги Матеев

Супер са севернокорейските снимки, как не е имало проблеми на границата със знамето още се чудя :)

Кой е казал, че нямаше проблеми? :) Ама магеланците сме смели.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Георги Матеев

Ама то вие ли трябваше да ги купувате? Аз мислех че са включени в цената на екскурзията и ви ги раздават екскурзоводите.

Впрочем - от кои страни бяха останалите в групата?

(извинявам се ако вече си го споменал някъде)

 

Някои дребни неща не бяха включени в цената на екскурзията - като например букетите, билетите за цирка, DVD-то с филма дето ни правиха и тн.

 

Имаше немци, швейцарец, шотландци, канадци, американци и австралийци. Обичайните заподозряни :)

Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз все си мислех, че букетите са задължителни

 

На теория бяха, но на практика не можеха да те карат насила да ги купуваш. В нашия случай май беше по-скоро туристически момента с цветята.

Връзка към мнение

Страхотни снимки. Знаех си,че Северна Корея е по-готина от Южна....

Какво ли не се мъчех да направя, но такива красоти в капиталистическия корейски свят няма...

Сега малко съжалявам,че погледнах несериозно на вашето пътуване из земите на другаря Ким.

Той е създал нещо като малък  рай на земята  ( за някой)...;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

к

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.