Прескочи до съдържание

Говорим си за Танзания


FlyTraveler

Препоръчани мнения

Ocean Paradise Resort 4* закуска и вечеря 999 евро   All Inclusive 1166 евро  Bluebay Beach Resort & Spa 4*+ закуска и вечеря 1016 евро   All Inclusive 1203 евро  Diamonds Mapenzi Beach 4* All Inclusive 1057 евро  Diamonds Dream of Zanzibar 5* закуска и вечеря 1076 евро   All Inclusive 1194 евро

 

 

 

 

 

Цената включва: 

- самолетен билет София - Занзибар - София

- 7 нощувки със закуски и вечери или All Inclusive в избрания хотел на остров Занзибар

- трансфер летище - хотел - летище

- 2 транзитни нощувки в Доха, трансфери до/от хотела и транзитна виза

- медицинска застраховка

Цената не включва: 

- летищни такси - 298 евро

- виза за Танзания - 50 $ (поставя се на летището в Занзибар)

ето я офертата, която си харесах с част от хотелите.

до OSHKO.

моите дати са почти същите, които си разгледал.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

ако трябва да съм честен, личното ми мнение, без да съм ходил е, че цената, която е в офертата е реална.Аз все пак направих запитване към някои от хотелите директно и получих отговор от 1 от тях. като сравних цените се оказа, че цената за 6/7 нощувки на база Ол инкл. или закуска и вечеря е около 150-180$ на човек/на вечер, тоест това което ме се предлага на мен от фирмата е на нормалните цени(поне така го сметнах). да си призная малко се тревожа с тези лекарства, имунизации, тъх като не ми се занимава особено, пък и са допълнителен разход, който не ми се поема и ще ме затрудни. Все си мисля, че за Занзибар не е необходимо? Дали съм прав ?.....

Връзка към коментар

Ocean Paradise Resort 4* закуска и вечеря 999 евро   All Inclusive 1166 евро  

Bluebay Beach Resort & Spa 4*+ закуска и вечеря 1016 евро   All Inclusive 1203 евро  

Diamonds Mapenzi Beach 4* All Inclusive 1057 евро  

Diamonds Dream of Zanzibar 5* закуска и вечеря 1076 евро   All Inclusive 1194 евро

 

Дай сега точни дати да видим какво са ти предложили и какво получаваш :).

Също така това е цена на човек предполагам. Вие сте двама, трима?

Минимална медицинска застраховка е включена предполагам.

Връзка към коментар

"2 транзитни нощувки в Доха, трансфери до/от хотела и транзитна виза"

 

Това не е лоша идея, тъкмо ще видиш Доха. Но в кой хотел?

Всъшност част от хотелите в Катар, както и такива на Занзибар, предлагат тази услуга включена в цената и осигуряват шатъл.

Връзка към коментар

 

 

Иначе за ваксините са те подвели мъничко. То те (агенцията) не са и компетентни. Имаме си Център за заразни и паразитни болести, където се правят консултации и ваксини. Там следва да питаш съответно, ако желаеш да се ваксинираш. Те издават и жълта книжка.

А в Занзибар проверяват дали имаш имунизационна книжка. Ако нямаш на място мисля беше други 50 $ да те ваксинират (това на човек).

 

 

 

 

А, странно, на мен не са ми искали жълта книжка в Занзибар, а и никъде не съм чел, че искат такава. Може просто да са се пробвали да друсат дървото да видят дали ще падне нещо. Жълта книжка се иска обикновено при пристигане от страна, където има жълта треска в такава, където няма (примерно в Ю. Африка задължително ти искат такава ако идваш от Замбия).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И други го отбелязаха, но на мен направо ми се плаче да ида до Танзания и да се затворя в Ол Инклузив за една седмица. В тоя ред на мисли, има и други островни дестинации, които не отстъпват, а сигурно ще излезнат и по-евтино, например Тайланд. Но ти си преценяваш :) Аз ако отивам в Танзания задължително се връщам или с качено Килиманджаро или поне с няколко дни сафари. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

това е офертата на фирмата за 7 нощувки, аз все още не съм дал заявка, но предполагам ще искам за 6(или 7) нощувки в периода 28,01,2016-05,02,2016 (това са 6 нощувки Ол инкл. в Занзибар с трансфер от/до хотел, 2 нощувки в Доха с трансфер от/до хотел + виза за Катар) и медицинска застраховка. Мисля че е добре. Цената както казах е 1100 евро (7 нощувки в Занзибар + всичко горепосочено на човек). Не са включени 300 евро летищни такси и 50$ на човек.Общо като смятам 1500 евро на човек за целия престой (7 нощувки Ол инкл. в Занзибар). 

     Моето запитване ще е за 6 нощувки Ол инкл. в Занзибар.Пристигане в Доха от София в 22:20 часа.На другия ден полетът е в 08:50 часа сутринта и пристига в Занзибар около 16:30 часа. На връщане полет Занзибар - ДОха 17:20 - 22:35 часа. и Доха - София 07:35 - 12:40. какво ще кажете?

Връзка към коментар

да си призная малко се тревожа с тези лекарства, имунизации, тъх като не ми се занимава особено, пък и са допълнителен разход, който не ми се поема и ще ме затрудни. Все си мисля, че за Занзибар не е необходимо? Дали съм прав ?.....

 

Така си мислиш, а реалностите са други... Винаги можеш да минеш без имунизации, антималарийна профилактика, като рискът си е за твоя сметка. Африка според мен си иска своята адекватна подготовка.

Wikitravel потвърждават "Do carry your certificate of yellow fever vaccination with you upon arrival as this might be checked."

На мен книжката ми я искаха. Иначе те отбиват от опашката, даваш по 50$ на калпак и те ваксинират за жълта треска. Това е тяхна регулация.

 

Маларията също не е за подценяване. Особено за мзунго (белия човек). Има значение дали ще сте с деца - това често променя стратегията.

 

Ако не ти се занимава с тези неща може би трябва да послушаш FlyTraveler и да избереш Кариби, Малдиви или друг тип all-inclusive.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

до Георги:

Решението да отида в Занзибар го взех толкова първосигнално, че няма накъде :).Убеден съм, че да отидеш на сафари е един път в живота, но аз трябва да се съобразя при това сериозно  с парите. Предполагам, че разходка на острова, Стоун таун ще бъде нашето пребиваване там. Най.малкото, че нито аз, нито жена ми сме много по обиколките пеш. В тоя ред на мисли сигурно почивка на Карибите е по-нормално като дестинация, но идеята да отида до Африка и по-точно Занзибар ме вдъхнови. За сафари и обиколки в по-добри времена :)

Връзка към коментар

А, странно, на мен не са ми искали жълта книжка в Занзибар, а и никъде не съм чел, че искат такава. Може просто да са се пробвали да друсат дървото да видят дали ще падне нещо. Жълта книжка се иска обикновено при пристигане от страна, където има жълта треска в такава, където няма (примерно в Ю. Африка задължително ти искат такава ако идваш от Замбия).

 

Така е, може да е заради това да приберат някоя такса. Аз идвах от континенталната част на Танзания, но на Занзибарската островна граница внимаваха и отваряха дори книжките. Имаше ясни големи табели на няколко езика.

Връзка към коментар

Ще го кажа и аз ... ще дадеш една шапка пари и ще отидеш на място ... където няма да видиш и 10% от очарованието му ....  All inclusive има на много места, където също има интересни неща за пешеходна разходка и ще излезе доста по-евтино ....

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Виж както каза Oshko - не се разколебавай толкова бързо :)

 

Идеята е да видим дали написаната оферта е наистина all-inclusive и какво включва той. Също, къде са подводните камъни и т.н. Може да послужи на друг като разсъждения.

Ти отбеляза бюджета като важна характеристика и аз се опитвам да подскажа къде той евентуално няма да издържи. А иначе ти си решаваш - пътуването е твое и следва да бъде с кеф, по-начин, който ти си избираш.

 

Давай да умуваме сега:

"Офертата на фирмата за 7 нощувки, аз все още не съм дал заявка, но предполагам ще искам за 6(или 7) нощувки в периода 28,01,2016-05,02,2016 (това са 6 нощувки Ол инкл. в Занзибар с трансфер от/до хотел, 2 нощувки в Доха с трансфер от/до хотел + виза за Катар) и медицинска застраховка. Мисля че е добре. Цената както казах е 1100 евро (7 нощувки в Занзибар + всичко горепосочено на човек). Не са включени 300 евро летищни такси и 50$ на човек.Общо като смятам 1500 евро на човек за целия престой (7 нощувки Ол инкл. в Занзибар). 

     Моето запитване ще е за 6 нощувки Ол инкл. в Занзибар.Пристигане в Доха от София в 22:20 часа.На другия ден полетът е в 08:50 часа сутринта и пристига в Занзибар около 16:30 часа. На връщане полет Занзибар - ДОха 17:20 - 22:35 часа. и Доха - София 07:35 - 12:40. какво ще кажете?"

 

Карам по темата поред:
 

Бел: Важна особеност е като плащаш на агенцията за билети без включени такси, то тези такси дали няма да се увеличат и с колко като дойде момента за окончателното плащане. Практиката е, че обикновено се налага да изравните в посока нагоре, т.е. доплащаш. Ако има отмяна на полет агенцията как те уведомява, предприема ли нещо за хотела и т.н.

 

Тръгването е следобед от София. Т.е. ти към обяд си се изтипосал на летището. Вечерта 22:20 си в Катар с един/два часа за  излизане и трансфер до хотела слагам. Часат е вече 00:00 и най-вероятно ще си легнеш. Сутринта също нищо не можеш да видиш, защото полета е ранен 08:50.

 

Т.е. екстрата за стоповер-а на отиване не я броя, по-скоро ми се струва излишна.

 

Предвиждаш 1500 eur на калпак, т.е. 3K за двама. Дотук добре.

 

За all-inclusive имат значение няколко подробности - напитките включени ли са и кои напитки. Не за друго, но водата там не е особено питейна. Нормално дори зъбите да си миеш с минерална вода :) Та поинтересувай се офертата включва ли алкохол (ако те интересува), понеже все пак ще си на остров с предимно ислямска религия и порядките са други. Не че няма алкохол, но цените са различни, особено в затворени комплекси.

Аз бих си взел само хотел и съответно храненето да е навън в италианските ресторантчета или вътре в хотела, не на база all inclusive.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Така е, може да е заради това да приберат някоя такса. Аз идвах от континенталната част на Танзания, но на Занзибарската островна граница внимаваха и отваряха дори книжките. Имаше ясни големи табели на няколко езика.

 

Абе и аз идвах от континентална Танзания, след вътрешен полет на летището нямаше проверка на абсолютно нищо, минаваш през терминала колкото да отидеш до изхода, както при полет от София до Варна.

 

Сега поледнах и страниците на външните министерства на УК и САЩ, дават, че не се иска да имаш ваксина за жълта треска за Танзания, освен ако не идваш от държава, където я има тази болест (самата Танзания я няма в този списък, та това, че се идва от континенталната част на страната не е причина да искат да си ваксиниран).

 

http://travel.state.gov/content/passports/english/country/tanzania.html

 

https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/tanzania/entry-requirements

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

до Георги:

Решението да отида в Занзибар го взех толкова първосигнално, че няма накъде :).Убеден съм, че да отидеш на сафари е един път в живота, но аз трябва да се съобразя при това сериозно  с парите. Предполагам, че разходка на острова, Стоун таун ще бъде нашето пребиваване там. Най.малкото, че нито аз, нито жена ми сме много по обиколките пеш. В тоя ред на мисли сигурно почивка на Карибите е по-нормално като дестинация, но идеята да отида до Африка и по-точно Занзибар ме вдъхнови. За сафари и обиколки в по-добри времена :)

 

:) Аз да изкажа сходни мисли :) Африка вдъхновява много, но за вашият тип почивка поради що ви е? Африка е да я обикаляш като алтав. 'Близо' до Африка за такива почивки са Сейшелите, Мавриций... Но Азия и Карибите е много удачно също, както и няма често ваксини. Помисли наистина. Танзания - ще убия някой, ако ме затвори в комплекс :) Поздрави.

Връзка към коментар

Абе и аз идвах от континентална Танзания, след вътрешен полет на летището нямаше проверка на абсолютно нищо, минаваш през терминала колкото да отидеш до изхода, както при полет от София до Варна.

 

Сега поледнах и страниците на външните министерства на УК и САЩ, дават, че не се иска да имаш ваксина за жълта треска за Танзания, освен ако не идваш от държава, където я има тази болест (самата Танзания я няма в този списък, та това, че се идва от континенталната част на страната не е причина да искат да си ваксиниран).

 

http://travel.state.gov/content/passports/english/country/tanzania.html

 

https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/tanzania/entry-requirements

Флай, абсолютно си прав и аз това се опитвах да обяснявам на служителите на летището, защото на влизане в Танзания от Сейшели и преди това Абу Даби ни искаха сертификат за жълта треска, но при влизане в Занзибар не сме имали никаква проверка. Даже на тръгване от Танзания за Сейшели при чек ин, за малко да не ни пуснат, защото пак ни искаха сертификат за ваксина и казаха, че нямало да ни пуснат да влезем в Сейшели и след разправии и докато служителите се питаха един друг, накрая рещиха да ни пуснат...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Флай, абсолютно си прав и аз това се опитвах да обяснявам на служителите на летището, защото на влизане в Танзания от Сейшели и преди това Абу Даби ни искаха сертификат за жълта треска, но при влизане в Занзибар не сме имали никаква проверка. Даже на тръгване от Танзания за Сейшели при чек ин, за малко да не ни пуснат, защото пак ни искаха сертификат за ваксина и казаха, че нямало да ни пуснат да влезем в Сейшели и след разправии и докато служителите се питаха един друг, накрая рещиха да ни пуснат...

 

Абе и аз идвах от континентална Танзания, след вътрешен полет на летището нямаше проверка на абсолютно нищо, минаваш през терминала колкото да отидеш до изхода, както при полет от София до Варна.

 

Сега поледнах и страниците на външните министерства на УК и САЩ, дават, че не се иска да имаш ваксина за жълта треска за Танзания, освен ако не идваш от държава, където я има тази болест (самата Танзания я няма в този списък, та това, че се идва от континенталната част на страната не е причина да искат да си ваксиниран).

 

http://travel.state.gov/content/passports/english/country/tanzania.html

 

https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/tanzania/entry-requirements

 

Явно сте прави. Може при моето ходене (02'2015) е било за да съберат някоя такса инцидентно.

Погледнах и timatic-a - пише само за страни с опасност от жълта треска. Списъкът е тук.

И струва 10 USD, а не 50 USD с каквото неправилно впечатление съм останал.

 

А иначе общото правило според мен би следвало да бъде, че е добре човек да си направи предварително необходимата ваксинация, ако е решил, че ще ходи из тези райони.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте и от мен. Съвсем неочаквано ми подариха за мен и голямото ми дете на 9 год. почивка на о. Занзибар, 14 дни в хотел DIAMONDS DREAL OF ZANZIBAR 5#, в края на януари началото на февруари 2016 год.. Доколкото се ориантирах ще си сложим ваксини за жълта треска /колкото и да нех аресвам ваксини/ не ми се рискува заради детето. проверих в РИОКОЗ Бургас струва 75 лв. Основните ми питанки са дали ще успея да си организирам сама там на място посещение на някой от резерватите за животни? Евентуално някакви ориантировъчни цени да споделите? В общи линии ако сама си избирах и плащах нямаше да избера това а по скоро някъде на континента, сафари и т.н. но хората са казали "на харизания кон ....." В най лошия случай, ще изкараме посред зима 14 дена на плажа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте и от мен. Съвсем неочаквано ми подариха за мен и голямото ми дете на 9 год. почивка на о. Занзибар, 14 дни в хотел DIAMONDS DREAL OF ZANZIBAR 5#, в края на януари началото на февруари 2016 год.. Доколкото се ориантирах ще си сложим ваксини за жълта треска /колкото и да нех аресвам ваксини/ не ми се рискува заради детето. проверих в РИОКОЗ Бургас струва 75 лв. Основните ми питанки са дали ще успея да си организирам сама там на място посещение на някой от резерватите за животни? Евентуално някакви ориантировъчни цени да споделите? В общи линии ако сама си избирах и плащах нямаше да избера това а по скоро някъде на континента, сафари и т.н. но хората са казали "на харизания кон ....." В най лошия случай, ще изкараме посред зима 14 дена на плажа.

Здравей, поздравление, със сигурност ще е незабравима ваканция. Ваксина за жълта треска смятам не е задължителна, по-скоро по мое мнение се ориентирайте за превенция против малария. Какво имаш превдид резервати за животни- сафари? На място незнам как стоят нещата, но не смятам,че е добър вариант. Имай вредвид, че сафаритата са извън Занзибар, но пък Занзибар е страхотно място и за 14 дни със сигурност можете да видите много неща и да си изкарате супер. Разгледай фотодневника на Флай ето тук както и тези темички и тази и съответно пътеписите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравей, поздравление, със сигурност ще е незабравима ваканция. Ваксина за жълта треска смятам не е задължителна, по-скоро по мое мнение се ориентирайте за превенция против малария. Какво имаш превдид резервати за животни- сафари? На място незнам как стоят нещата, но не смятам,че е добър вариант. Имай вредвид, че сафаритата са извън Занзибар, но пък Занзибар е страхотно място и за 14 дни със сигурност можете да видите много неща и да си изкарате супер. Разгледай фотодневника на Флай ето тук както и тези темички и тази и съответно пътеписите.

Точно това имах впредвид, че сафарита са извън Занзибар в Танзания на континента, дали ще мога да се трансферирам с детето поне за ден да видим някой ЛЪВ /негова мечта/, или ще си останем с обиколките на острова и разни такива посещения, които туроператора каза, че допълнително ще ми изпрати. Сега за жълтата треска направо се отказах /ама много ги мразя тези ваксини/ за малария ще се оглледам и ще си поръчам от сега. Мерси много за отговора

Връзка към коментар

Aз пък мисля, че жълатата книжка(за поставена ваксина против жълта треска) е задължителна за Танзания, не е въпрос на избор, вчера ги гледах, по повод на темата за Централна Америка.

П.С. 

Е да, ама не, сега гледам, че не е задължително, вчера къде съм гледал не знам, обърках се вече....

Редактирано от Oshko
Връзка към коментар

Ние се върнахме от Танзания и Занзибар миналата седмица. Никъде дори не ни и питаха за ваксини, а на летището в Занзибар даже не ни погледнаха и паспортите. Само ти махат да минаваш и 'Карибу, Занзибар' :)

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Никъде дори не ни и питаха за ваксини

Звъних до Националният център по заразни и паразитни болести и ми казаха, че имунизацията срещу жълта треска при пътуване до Танзания е задължителна. Никак не ми се иска да си слагам тази ваксина, на всичко отгоре тази имунизация се извършва само в София, Бургас и Варна и се издава жълтата книжка :/  Много се колебая какво да правя ...

Връзка към коментар

cck може да изкаже по-компетентно мнение, но последните данни бяха, че ако директно влизаш в Занзибар, без да си бил в Танзания, не ти проверяват книжката. Ако от Танзания влизаш, обаче, искат..

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.