Прескочи до съдържание

Цени от 9 евро с Trenitalia


АнтонияАн

Препоръчани мнения

...Заради закъснение попаднах в бавен влак Генуа-Милано и ... абе няма такъв кошмар. На 37 градуса отвън няма и помен от климатик  във влака , до мен бяха възрастни хипари  и мърлявия им голям пес лежеше в краката ми . Влака закъсня с близо час и стана див скандал  , като луда италианка скъса ризата на служител на перона и взе да го налага с чанта по главата ... беше като филмова комедия   :lol:

:) О, Италия! Това е достойно за темата "Вашият "Това е Италия" момент?". :)

Връзка към мнение

Здравейте, специалисти по италиянските железници!

Ще почивам по някоето време през лятото в Споторно, на югоизток от Генуа е. Позяпах в сайта на Трениталия и нещо се пообърках. Искам да се поразходя до Генуа, Вентимиля и евентуално Ментон и Антиб.

Какво трябва да избера? Има тути трени (всички влакове) и ла фреча (съжалявам за ортографа, но не говоря и йота италиянски) - каква е разликата?

Освен това, сайтът ми дава, че няма никакви билети........възможно ли е? Чак като кликна върху slot, тогава ми дава регионални, които не се купуват от сайта, ако не е в рамките до 7 дни от пътуването, а както ви и чета нямало смисъл. Това е само, ако искам да отида до Генуа и Вентимиля. А до Ментон и Антиб мога ли да отида с влак?

Връзка към мнение

Здравейте, специалисти по италиянските железници!

Ще почивам по някоето време през лятото в Споторно, на югоизток от Генуа е. Позяпах в сайта на Трениталия и нещо се пообърках. Искам да се поразходя до Генуа, Вентимиля и евентуално Ментон и Антиб.

Какво трябва да избера? Има тути трени (всички влакове) и ла фреча (съжалявам за ортографа, но не говоря и йота италиянски) - каква е разликата?

Освен това, сайтът ми дава, че няма никакви билети........възможно ли е? Чак като кликна върху slot, тогава ми дава регионални, които не се купуват от сайта, ако не е в рамките до 7 дни от пътуването, а както ви и чета нямало смисъл. Това е само, ако искам да отида до Генуа и Вентимиля. А до Ментон и Антиб мога ли да отида с влак?

Тути трени се избира, за да бъдат включени всички видове влакове.

За регионалните няма смисъл от предварително купуване на билети - цената не се променя.

За Ментон и Антиб, влаковете се виждат в сайта на френските железници: http://www.sncf.com/

Пътуват от Винтимиля до ...

За тях също няма смисъл от предварително купуване на билети.

Редактирано от Mary
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добре, аз поне какво е тути трени знам............а какво е Ла Фреча или каквото там се нарича? Въобще да отида от това градче Споторно (ако някой го знае къде е) до Генуа и прочие дестиначии, уместно ли е с влак или да търся автобус? Може би да пусна тема специална, защото накрая ще се загубя май... :lol:

Поне на една и съща ЖП гара ли акостират френските и италиянски влакове във Вентимиля (щото разбирам там е прекачването), ако искам да бродя до Франция?

Връзка към мнение

Добре, аз поне какво е тути трени знам............а какво е Ла Фреча или каквото там се нарича? Въобще да отида от това градче Споторно (ако някой го знае къде е) до Генуа и прочие дестиначии, уместно ли е с влак или да търся автобус? Може би да пусна тема специална, защото накрая ще се загубя май... :lol:

Поне на една и съща ЖП гара ли акостират френските и италиянски влакове във Вентимиля (щото разбирам там е прекачването), ако искам да бродя до Франция?

 

Le Frecce са скоростине влакове: Frecciarossa, Frecciargento и Frecciabianca.

 

Малко се обърках от обяснението, че Spotorno е на югоизток от Генуа. :) Сега погледнах къде се намира.

Спирката на влаковете там е Spotorno-Noli. От там до Вентимиля се 1 час и 40-50 минути до Вентимиля с регионален влак. Цената е 8 евро.

Гарата във Вентимиля е една с няколко перона. Слиза се на един перон, от който влизаш в подлезче, качваш се нагоре в гарата, купуваш билет и отиваш на перона, на който е влака за Франция.

До Генуа се пътува около час на цена от 4,70 евро.

 

Нищо объркващо няма в пътуването в посока Франция, така че, ако имате време и желание нищо не пречи да осъществите такова пътуване.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Аз пък имам следния проблем. Купих билети за влак. Пътуванията са три като билетите за първото са директно от Trenitalia, а другите са през ItaliaRail. Подчертавам че и в двата случая са БЕЗ регистрация, а за ItaliaRail... ми по евтино беше оттам, заедно с прословутат такса! Та за първото имам имейл с прикачен файл с е- билет-а, с всичките му там баркодове и пр. При второто имам имейл с номера на транзакцията и номера на билета, но баркод няма! Има препратка към сайт, който за мое нещастие е в ремонт или не знам к'во си! Измама??!

 http://www.railkey.com/corporate/ 

Та дори и да не е измама... дали ще стане само с номера на билета?!

Редактирано от Tisho
Връзка към мнение

Аз пък имам следния проблем. Купих билети за влак. Пътуванията са три като билетите за първото са директно от Trenitalia, а другите са през ItaliaRail. Подчертавам че и в двата случая са БЕЗ регистрация, а за ItaliaRail... ми по евтино беше оттам, заедно с прословутат такса! Та за първото имам имейл с прикачен файл с е- билет-а, с всичките му там баркодове и пр. При второто имам имейл с номера на транзакцията и номера на билета, но баркод няма! Има препратка към сайт, който за мое нещастие е в ремонт или не знам к'во си! Измама??!

 http://www.railkey.com/corporate/ 

Та дори и да не е измама... дали ще стане само с номера на билета?!

 

Не е измама. Подозирам, че или може да влезеш само с номера на билета, или трябва да отидеш на гарата до някоя машинка, която с този номер ще ти даде истинския билет. Ето от сайта на italiarail:

 

What is an e-ticket or electronic ticket?

An electronic or e-ticket is the newest reservation confirmation for booking reservations trains in Italy. This is exclusively available on trains that originated within Italy. Upon completing an e-tickets booking - you will receive only an email confirmation of your train journey in place of the printed and shipped tickets. This email will include the booking confirmation code referred to as a "PNR" and the booking change code. This confirmation PNR will also include specific train information - date, time, number of passengers, fare code and rules.

 

An e-ticket will either allow you to travel "ticketless" - boarding the train with only the PNR code - or will require you to "print a ticket upon departure" at the self service machine at the train station. In general high speed trains will be ticketless and the regional, overnight and cross-border trains will require you to print & validate your ticket before boarding your train for departure. Pay close attention to your email confirmations as the specific requirements of your train tickets are included.

 

Ако не се оправяш съвсем с английския превода на болднатата част е: Електронен билет ще позволи да пътувате "без билет" - да се качите на влака само с PNR код(вероятно номера, който си получил в имейла) или ще изисква да принтиране билет преди тръгване на машина на гарата. В общия случай в бързи влакове може да пътувате без билет, а в регионалните, нощните и международните ще изискват да принтирате и валидирате билета преди да се качите във влака. 

Връзка към мнение

Ооо, благодаря! Иначе ми миналата година бях в Полша и там с такъв хвърчащ лист нямаше проблем. Ама на тоя "хвърчащ лист" имаше баркод, чичкото кондуктор си имаше скенер... и всичко ставаше бързо и безболезнено. Та затова и се усъмних!

Връзка към мнение

за Трениталия е нужен само кода. както го преведох аз , може и само да се съобщи . баркод така или иначе на мейла няма.

потвърждавам , върнахме се вчера и вече е отиграно.

даже имахме една засечка -на отиване към Вентимиля , мъжът ми беше принтирал първия мейл от Италиарейл без кода , макар да бяха написани запазените места .Кондуктора каза ,че не върши работа , ние му покозахме и този за на връщане , който беше правилния . почуди се малко пък ни каза ок - пътувайте и това беше . но в краен случай си мислех да звъним на някой приятел , да влезе в мейла ми и да ни съобщи номера по телефона .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако пък някой има проблеми може да се обърне и към "информация" на жп гарите където ще се погрижат за това.

На мен ми се наложи и бяха точни !

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

малко извън темата ....

stenk , ми не бяха шумни тия италианци !

моята приятелка от Милано ме беше наплашила , че ако маймунясват децата , другите пътници няма да пропуснат да ни направят забележка .на отиване до Генуа бяхме в купето с леля италианка и по-млад италианец и доста се бях стегнала , но от там нататък се качиха  американци ,на връщане пък пътувахме с млади шотландци и си отдъхнах . извадиха си бисквитки , сандвичи , пийваха си нещо , говореха ...... и определено не гледаха с лошо око децата .(все пак се пътува 4 часа - за дете на 4 години това е невъзможно дълъг период от време за стоене мирно и тихо . е , поне за българче :)).

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Пътуването мина без никакъв проблем!!! Особено първия ни влак (Милано - Торино беше ей тоя красавец(май е красавица - Fecciabianca) post-1476-0-55581900-1406746421_thumb.jpg

 Благодаря на всички отзовали се!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

А дали проверяват имената на билетите? Имаше незадължително поле за имена като купувах билети, което попълних, пък сега с едни приятели искаме да направим размяна.

Връзка към мнение

А дали проверяват имената на билетите? Имаше незадължително поле за имена като купувах билети, което попълних, пък сега с едни приятели искаме да направим размяна.

Съмнявам се да направят проверка, но все пак гледайте поне хората да отговарят по пол с посоченото име в билета.

На мен никога не са ми правили проверка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А дали проверяват имената на билетите? Имаше незадължително поле за имена като купувах билети, което попълних, пък сега с едни приятели искаме да направим размяна.

Ние от сайта на Trenitalia билети не сме купували, купувахме само от гарите и никакви имена не са ни искали. Като уточнявам че нашите билети бяха за Интерсити влакове. За " Стрелите"( Freccia) не знам как е. Между другото за седем пътувания с влакове в Италия бяхме проверени само веднъж.

Връзка към мнение

А дали проверяват имената на билетите? Имаше незадължително поле за имена като купувах билети, което попълних, пък сега с едни приятели искаме да направим размяна.

 

Не са ни проверявали имената. Във Frecciabianka от Милано до Торино никой не мина. В обратната посока пък бях отворил лаптопа си и като видях, че кондукторът пристига, само пообърнах важно дисплея с пдф-а към него. Дори не ровихме за хартиените копия. Той сканира QR-кода и явно това беше достатъчно, защото мигновено благодари и отмина. И двата пъти влаковете бяха полупразни и дори не бяхме на местата си. Много малко вероятно е, според мен, да направят проблем. По-важно е преди качване да се "чекират" билетите на машинките в началото на всеки перон или при по-малките гари при излизането от чакалнята към коловозите. Това е гаранция, че няма да се ползват повторно, защото имат двумесечен срок на валидност. Последният път обаче дори и това не успях да направя, защото бързах. После във влака, който беше регионален от Милано до Малпенса, "гоних" кондуктора, който беше май и един от машинистите, чак до "офиса му", но отговорът беше усмивка и благосколонно кимване "няма проблем". При друго пътуване пък кондукторът нанесе датата и часа на пътуването на ръка върху билета. 

От тези пътувания, които бяха десетина и по брой надминаха далеч пътуванията ми с влак в България за една петилетка, останах с впечатление, че проверяват формално, но те си знаят. В един от последните нощни влакове например свалиха двама италианци без билети. Но не мисля, че ще имате проблеми с имената.

 

Сега се сещам, че имам 3 билета Милано - Малпенса, валидни още поне месец. Останаха ми от случката с гонитбата с "благосклонния кондуктор". Та на някой магеланец, ако му свършат работа, ще е добре. Поне те (билетите) по-скоро да се върнат от мен в Италия. :)

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да уточня, че от Трениталия могат да се купят билети и за регионалните влакове, и за "стрелите". Регионалните не са поименни и задължително се валидират преди качване. Билетите за "стрелите" са поименни и за точно определен час, с точно определено място  - те не се валидират. В интерес на истината, и на нас не са ни искали паспорти и не са сверявали имена, но имат това право.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, регионалните са ми ясни, но за първи път купувам за "стрелите". И при покупката на втората отсечка ме домързя да пиша имена, полето не беше задължително, та сега билетите са с чертички, но съм сигурна, че всичко ще е наред :)

Връзка към мнение

Билети за Трениталия купувах преди около година и след пътуването на мен и още няколко колеги, всичките пътували с Трениталия /независимо един от друг/ ни подмениха служебно кредитните карти с оглед сигурност. Установено беше, че докато сме "пазарували" е засечен неуспешен опит да ни точат картите. Естествено, не Трениталия, а други ентусиасти.

На някого да се е случвало нещо подобно?

Връзка към мнение

Никой не проверява имената спокойно. Единствено регионалните се валидират , защото останалите имат точен ден и час , и няма как да минете втори път с тях.

Като се замисля почти винаги в Интерсити и в бързите са ме проверявали. В регионалните на два пъти са ми искали и документи за самоличност , но не от Трениталия , а полицаи които патрулират заради многото африкански и айде да го кажа така румънски мургави музиканти ;). Неизбежно минава някое цигане да проси , или друг с акордеон , та до цял "оркестър" ... чисти италианци - хак да му е на Траян че е завладял Дакиа и са научили езика :)

Макар тия гореописаните да са се преселили в Румънско чак през Средновековието :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Здравейте,

Нещо не мога да се ориентирам  - кой е сайта за регионалните влакове в Италия?  Trenitalia за всички влакове ли е? Ако нямам предварително резервирани билети за бързите влaкове, има ли вероятност да не си намеря билети за регионалните ако отида направо на гарата?

Връзка към мнение

http://www.trenitalia.com е за всичко.

 

За бързи и пътнически влакове почти винаги има билети. Резервация се прави за "Юростар" и "Фречите" (свръхбързите влакове).

 

Разписание на регионалните влакове по области: http://www.trenitalia.com/tcom/Informazioni/Orari-regionali-in-versione-pdf

 

Тъй като влизаме в сезона на стачките, ето гарантираните влакове по региони: http://www.trenitalia.com/tcom/Informazioni/Treni-garantiti-in-caso-di-sciopero

 

Да не забравяме да подпечатваме билетите си на перона, на специалните машинки, иначе - глоба, макар че поне 2 пъти съм забравял и след усмивка и израза "Глупав турист съм", кондукторът собственоръчно ми е писал датата.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.