Прескочи до съдържание

Цени от 9 евро с Trenitalia


АнтонияАн

Препоръчани мнения

Здравейте! Разглеждах  http://www.trenitali...aso-di-sciopero за регионалните влакове Болоня - Флоренция и Флоренция Болоня. Бях чела, че са начесто през 20 минути и цената е около 10 евро. Но не намирам такова разписание на този сайт, нито такива цени. Има директен автубус от летището Болоня - Флоренция за 19 евро на човек. Времето за пътуване е 1,30 минути. Дали не е по - добре да ползваме него?

Връзка към мнение

Здравейте! Разглеждах  http://www.trenitali...aso-di-sciopero за регионалните влакове Болоня - Флоренция и Флоренция Болоня. Бях чела, че са начесто през 20 минути и цената е около 10 евро. Но не намирам такова разписание на този сайт, нито такива цени. Има директен автубус от летището Болоня - Флоренция за 19 евро на човек. Времето за пътуване е 1,30 минути. Дали не е по - добре да ползваме него?

Регионалните имат прекачване в Прато и трябва да ги търсите на две отсечки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Стачката в Италия си е като "добър ден".

 

Преди което и да е пътуване на Ботуша, винаги гледам списъка на стачките, да си знам, на: http://scioperi.mit.gov.it/mit2/public/scioperi

 

Както и в България, така и в Италия железопътна и автобусна гара най-често са близо една до друга. Ако влакът стачкува, се мятаме на автобус. Междуградските автобусни превози почти не стачкуват (фирмите са частни), така че са надежден превозвач в случай на стачка..

 

Ето, на 25 май чудна национална стачка на пилотите на "Алиталия". Стачката обаче е обявена на 30 април, да си знаят пациентите. Честито на печелившиге!

Редактирано от maialearrosto
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

  15/05/2015 15/05/2015 USB LAVORO PRIVATO Trasporto pubblico locale PERSONALE ADDETTO AL TRASPORTO PUBBLICO LOCALE 24 ORE CON MODALITA' TERRITORIALI Nazionale 02/04/2015 02/04/2015 14:36

Това означава ли, че в цяла Италия персоналът на обществения транспорт ще стачкува?

Връзка към мнение

Това е стачка на синдиката UNIONE SINDACALE DI BASE.

 

Та според него, секция "Транспорт" (http://trasporti.usb.it/index.php?id=20&tx_ttnews[tt_news]=82808&cHash=b57b5794cd&MP=63-197) означава, че целият персонал на обществения транспорт ще стачкува. Т`ва да не са нашите въшливи синдикати, целувачи на ...

 

Попадал съм в такава стачка, уникална е в Рим, упражнението е "маане на гащи"! :) "Червено знаме за свобода"

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи на 15.05 ще спринтираме пеша из Флоренция и докъдето стигнем. По съвет от форума решихме да си вземем Firence card за 72 часа, като си мислехме, че ползвайки обществения транспорт и избягвайки опашките ще посетим доста от музеите. Но какво да се прави, ще изклюяим някой музей от графика. 

Връзка към мнение

Значи на 15.05 ще спринтираме пеша из Флоренция и докъдето стигнем. По съвет от форума решихме да си вземем Firence card за 72 часа, като си мислехме, че ползвайки обществения транспорт и избягвайки опашките ще посетим доста от музеите. Но какво да се прави, ще изклюяим някой музей от графика. 

Няма защо да се притеснявате - почти всичко е достъпно пеша, стига да сте отседнали в ист.център. Даже е за препоръчване да ходите пеша във Флоренция. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Действително, Флоренция изобщо няма нужда да бъде разглеждана с градски транспорт. Тя е пешеходна. Дори разходката по баира до Пиацале Микеланджело (най-хубавите панорамни снимки към града) отнемат 15 мин. от Понте Векио. Та туй с транспорта си е бял кахър... :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Купих преди малко билети Болоня-Венеция за средата на август, като платих успешно с дебитна карта Visa Electron и излезнаха по 9 евро на посока на човек, много съм щастлива.  :lol: Тази сутрин се събудих твърдо решена, че не трябва да отлагам повече така желаната Болоня.  :rolleyes:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
  • 10 месеца по-късно ...

Имам един въпрос. За пръв път си буквам билети онлайн и се питам дали трябва да ходя до гише/автомат и да си взимам бордна карта (както е при ЛеонардоЕкспрес) от там или просто влизам във влака и чакам да дойде контролата? Имам билети както за Regionale, така и за Фречата, и за Intercity.

Връзка към мнение

Просто се качвате на влака и това е със сигурност за Фреча и за Интерсити, за регионалните не съм купувал онлайн, но доколкото знам и те са с дата и час, т.е. пак директно се качвате на влака.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Трябва да видиш какво пише на имейла ти срещу Pick up procedure. Ако е Self Service, трябва да си го вземеш от машина на перона. Естествено, ако е Electronic Ticket, се качваш направо във влака и показваш на кондуктора разпечатка или просто кода на резервацията..

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, за първи път купувам билет за регинален влак /RV/ в Италия. В забележка е посочено, че не следва да се валидира el.ticket/, но ме притеснява факта, че няма конкретно място и вагон, както в при другите /freccia..../. В този случай трябва ли допълнително да се купува запазено място или за това е валиден 4 часа от часа на тръгване.

Връзка към мнение

Регионалните влакове са без места, влизаш и сядаш където е свободно и ти харесва. Не съм виждала като допълнителна услуга да продават места за тях.

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Има ли възможност да купя  9 билета за бърз влак? В trenitalia ми дава до 5, а бих искала местата да са заедно?

Връзка към мнение

Първо купувате 5 билета като си избирате места във вагон с повече свободни места. При втората покупка на останалите 4 билета си избирате съседните места. И готово.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.